Iveco

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Wiktor
Przyjaciel forum

Iveco

Post autor: Wiktor » 21-03-09, 18:57

Zamieszczajcię tutaj fotki pojazdów marki Iveco.

Więc ja znaczę. Tym Iveciem tata jeździł niedługi okres bo jedyne dwa miesiące. I przez dwa miesiące psuł się często. Raz w ogóle, nie było świateł w przyczepię. Miał problemy z silnikiem, przez 10 tyś. km potrafił wypić prawie 5 litrów oleju. Przydarzyło się więcej takich awarii, ale nie będę już o tym pisał. Fota zrobiona podczas czekania na rozładunek na magazynach w Katowicach:

Obrazek

Aktualny pojazd taty. Fotka zrobiona po odbiorze, i zamontowaniu m.in. tabliczki ADR, i naklejeniu naklejek. W Iveco na początku nic się nie psuło, aż do czasu kiedy układ kierowniczy się zablokował. Dobrze, że nie jechał tata szybko, a po placu firmowym, układ się odblokował ale na serwis trzeba było jechać. Aktualnie nie chodzi szyba pasażera, schowek oraz cieknie z dachu do kabiny. Fotka na bazię w Woli Rakowej, niedaleko Pabianic:

Obrazek Obrazek

Tą fotkę zrobił drugi kierowca obsady. Tata stoi obok tego białego Iveco

Obrazek

I to na tyle fotek. Latem będzie ich więcej, bo wybieram się z tatą w trasę ;-)

Wiktor
Przyjaciel forum

Re: Iveco

Post autor: Wiktor » 05-04-09, 12:12

Jest to IVECO Stralis II E5 450 MEGA Space. Jest to największa kabina tego modelu. Był to pierwszy pojazd taty, którym jeździł w obecnej firmie. Było to jedyne Iveco z tych trzech, w którym nic się nie psuło, tylko podłokietnik, ale to była moja wina :-( Podczas odbioru miał 108 km Ciąga naczepę WIELTON izoterme, ale dokładnie ten model na stronie nazywa się furgonowy. Cały zestaw podczas zdania go innemu kierowcy miał 84 tyś. km. Fotki z 2008 roku. Pozdrawiam

ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

Fotka w zewnątrz i silniczek ;-)

Obrazek Obrazek

O tym IVEC-u mówiłem już w poprzednim poście. Był najbardziej awaryjny. Ale powiem coś o nim więcej. Jest to IVECO Stralis II E5 420 ACTIVE Space BDF, silnik był poprostu fatalny. Jadł oleju silnikowego tyle, że silnik trzeba było oddać do naprawy, silnik z kolei grzał się na małych pagórkach co uniemożliwiało prawie jazde. Skrzynia biegów również padła. Ale już tym struclem tata nie jeździ. Podczas zdania miał 46 tyś. km.

Obrazek Obrazek Obrazek

A tutaj taka fotka, gdy inni kierowcy strajkowali i jechaliśmy 15 km/h :-D

Obrazek

Pozdrawiam,
Wiktor
Ostatnio zmieniony 05-04-09, 12:24 przez Wiktor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum

Post autor: Sojusz » 05-04-09, 13:59

Na pierwszym zdjęciu białego Stralisa po bokach ściany przedniej są takie "drabinki", to są jakieś części mające zwiększać aerodynamikę czy do czego to służy? Wloty to to chyba nie są... ?

Wiktor
Przyjaciel forum

Post autor: Wiktor » 05-04-09, 14:31

Wloty to nie są. Tak jak napisałeś, służy to do zwiększenia aerodynamiki. Każdy model STRALIS-a ma to coś. Od I generacji do II. Może różni się trochę kształtem, ale ma to poprawić aerodynamikę jak i wygląd. Bo jak by wyglądał pojazd z prostopadłym przebiciem z boku na przód kabiny :-D Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum

Post autor: Sojusz » 05-04-09, 14:43

Właśnie obejrzałem zdjęcia innych marek na forum, np. M.A.N'y też mają coś takiego, MB chyba też. Jak to jest z Volvami? Ja nie znalazłem tam nic takiego. Jak jest to gdzie? :-)

Wiktor
Przyjaciel forum

Post autor: Wiktor » 05-04-09, 14:45

Volvo ma opływowy przód i dla tego nie ma tego typu poprawek aerodynamiki ;-)

Póżniej dojdzie jeszcze kilka fotek ;-)

premier
Przyjaciel forum

Post autor: premier » 12-04-09, 15:34

Sojusz pisze:Właśnie obejrzałem zdjęcia innych marek na forum, np. M.A.N'y też mają coś takiego, MB chyba też. Jak to jest z Volvami? Ja nie znalazłem tam nic takiego. Jak jest to gdzie? :-)
To sa boczne lotki, lub jak kto woli "spojlery" narozne, ale maja calkiem inne zadanie anizeli poprawienie aerodynamiki, a mianowice zapobiegaja szybkiemu brudzeniu sie lusterek wstecznych i okien drzwi podczas np. deszczu. Dziala to w ten sposob ze podczas jazdy przelatujace powietrze miedzy lotkami wylatuje w formie dosc mocniejszego strumienia powietrza, cos a'la dzialanie silnika odrzutowego, wzdluz dzwi, i wlasnie wylatujacy strumien powietrza ma za zadanie zabrac i przenies zanieczyszczenia, ktore sa emitowane przez przednie kola w czasie jazdy po mokrych nawierzchniach.
Jak sie przyjzycie ciezarowka w dobra sucha pogode zaobserwujecie charakterystycznie dosc mocno obklejone blotkiem od dolnej czesci drzwi po skosie do gory ku tylnej czesci kabiny.
A Volvo FH jak dobrze zauwazyliscie nie ma tych lotek, jako jedyny producent nie wiem dlaczego nie montuje ich, pomimo ze po przejechaniu pierwszych paru kilometrow w deszczu lub mokrej nawierzchni momentalnie szyby i lusterka sa mocno zabrudzone.
"A DROGA DŁUGA JEST, NIE WIADOMO CZY MA KRES"

Wiktor
Przyjaciel forum

Post autor: Wiktor » 12-04-09, 20:22

premier, muszę Ci powiedzieć że mówisz bzdury. Jeździłem dużo Volvem i tak samo się brudziły szyby jak w Scanii, czy w Iveco. O tych lotkach, to piszą tak producenci, ale w rzeczywistości nic to nie daje. Więc sam nie wiem o czym jest te gadanie.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 13-04-09, 00:29

Wiktor pisze:premier, muszę Ci powiedzieć że mówisz bzdury...
Oj, Wiktor, będziemy się gniewać! :-/ Piszę teraz jako admin tego forum. Bardzo proszę, byś nie robił tego typu uwag. Nie zgadzasz się z czyjąś opinią, napisz to, ale nie nie rób personalnych uwag innym gościom tego forum. Jest to niegrzeczne, sprzeczne z regulaminem i już kilka osób wyleciało z tego forum za takie uwagi. Można to przecież powiedzieć inaczej. Na przykład: "Myślę, że nie masz racji", albo jeszcze lepiej "myślę, że rola tych owiewek jest inna". Niby to samo, a brzmi znacznie mniej agresywnie.

Wiem, że nie miałeś niczego złego na myśli i pewnie się czepiam, ale... Unikajmy złej krwi na tym forum, bo i tak jest jej tu zbyt dużo. Zwłaszcza w okresie takiego pięknego Święta. Jesteśmy przecież tutaj jedną, wirtualną rodziną. Dziękuję. ;-) :->

A teraz jako czytelnik... dzięki za fotki i za informację o tej w sumie mało znanej marce. To znaczy jest ona znana, ale chyba uważana przez większość kierowców za "pośledniejszą". Ale ja zawsze lubiłem stare ciężarowe Fiaty, a to przecież w pewnym sensie ich "duchowy spadkobierca".
Ostatnio zmieniony 13-04-09, 06:08 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum

Post autor: Wiktor » 13-04-09, 06:43

hiob pisze:Oj, Wiktor, będziemy się gniewać! :-/
Wiem Hiobie zachowałem się źle i niegrzecznie. I nie powinienem tak postąpić. Nie przemyślałem, tego co napisałem :oops: Miałem co innego na myśli ale napisałem co innego. Masz rację to co napisałem brzmi agresywnie. Przepraszam Cię za zamieszanie. Więcej to się nie powtórzy. Nie chciałbym wylecieć z tego forum, za moją głupotę. Przepraszam Cię

premier sprawdź swoje PM ;-)

Pozdrawiam, i Przepraszam :oops:

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 13-04-09, 07:09

Wiktor pisze:
Wiem Hiobie zachowałem się źle i niegrzecznie. I nie powinienem tak postąpić. Nie przemyślałem...
No aż tak bardzo nie musisz przepraszać, wiem, że nie miałeś niczego złego na myśli. Czasem nam tak wyjdzie. Na pewno nie mam zamiaru Cię wyrzucać, tym bardziej, że sam się zgadzasz, że troszkę głupio wyszło. Jestem pewien, że premier nie weźmie sobie tego do serca. :->

To ja jestem troszkę przeczulony, ale nic nie poradzę. Naprawdę chcę uniknąć tu konfliktów. Możemy się różnić opiniami na wiele tematów, ale nie dogryzajmy sobie nawzajem. I to tyle na ten temat, bo mi się dostanie za ciągnięcie offtopu od adminów, albo moderatora. :-P
Ostatnio zmieniony 13-04-09, 07:10 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

premier
Przyjaciel forum

Post autor: premier » 16-04-09, 10:30

Wiktor pisze:premier sprawdź swoje PM ;-)
Ok, nie ma problemu, ja wypowiadam sie tutaj z punktu widzenie kierowcy i kilkunastoletniego doswiadczenia jazdy roznymi ciezarowkami,( jestem tutaj jednym z nielicznych osob czynnie wykonujac zawod kierowcy) wiec mam spore porownanie co do roznych marek, oczywiscie sa to moje prywatne opinie, a nie kazdemu musi sie podobac to co mi.
Tym bardziej z tego co sadze jestes mlodym chlopakiem na poczatku drogi motoryzacyjnej, wiec tym bardziej nie mam sobie co "brac do łepa" -jak jo se to godom.
Kropka i koniec tematu.
Ostatnio zmieniony 16-04-09, 10:33 przez premier, łącznie zmieniany 2 razy.
"A DROGA DŁUGA JEST, NIE WIADOMO CZY MA KRES"

Wiktor
Przyjaciel forum

Post autor: Wiktor » 16-04-09, 17:03

Każdy ma inne spostrzeżenia. Ja moją opinię wyciągałem z tras w które jeżdżę z tatą. Czy to Scania czy Volvo, tak samo jest brudny. Pozdrawiam

kamilm94

Post autor: kamilm94 » 18-12-10, 23:31

Do Iveca nie mam zastrzeżeń też dobre samochody
To co układają rymowanki o ivecach np:Gdy masz Iveco nie zajedziesz daleko'' to nie prawda. Każdy samochód dobry ważne aby jechał

DOCTOR
Przyjaciel forum

Post autor: DOCTOR » 28-12-10, 14:16

Witam . Miałem w swojej karierze kierowcy kilka doświadczeń z Iveco a dokładniej Industrial Vehicles Corporation . Kilku producentów składa jedna ciężarówkę .
Jezdziłem 44E42 EuroTech potocznie nazywany przez kierowców EuroPech i pomijając jej wady jak korozja czy wykończenie to miała bardzo dużą zaletę . 14 litrowy 420 konny silnik sprzęgnięty z skrzynią biegów EATON FULER (12 niesynchronizowanych biegów) Auto było niesamowite w górach . Przy pełnym tonarzu potrafiłem wyprzedzac 500 konne auta na podjazdach . Drugie to juz byl Stralis 450 konny z automatem i to był pojazd , w którym czuc bylo tą moc ale reszta była niestety fatalna ( według tabliczki znamionowej pojazd pochodził z montowni w Hiszpani ) Podobno po powrocie montowni pod Ulm w Niemczech jakosc się poprawiła ale nie miałem już okazji takim jezdzic .
Obecnie bujam sie Volvem FH 420 i tak jak napisał w swojim poscie Premier bardzo szybko brudzą sie boczne szyby i w przypadku mojego trucka lewe lustro .
pozdrawiam Wszystkich.
Nie ma dobrych ciężarówek ...... jest tylko VOLVO

ODPOWIEDZ