Samochody z Ziemi Świętej

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: hiob » 27-05-09, 16:13

Co prawda powinienem pewnie je dodać w odpowiednich tematach, ale zdecydowałem, że założę taki temat. Auta z Palestyny i Izraela to głównie europejskie pojazdy, ale być może są troszkę inaczej skonfigurowane. Na przykład widać tam bardzo wiele czteroosiowych ciężarówek. Ale Skody Octavie jako taksówki i auta policyjne są zupełnie "europejskie". Octavia zresztą stała się tam synonimem taksówki i chyba więcej niż połowa wszystkich taryfiarzy używa tego samochodu.

Druga rzecz jaka mnie zaskoczyła, to autokary Irizar. Są one tam zdecydowanie najpopularniejsze, ale ja zawsze myślałem, że Irizar to Scania. Tymczasem tam są Irizary Mercedesy i DAFy i MANy i jeszcze inne, a do tego autokary marki "Mercedes VanHool" i dość sporo autokarów Volvo. Zresztą sami zobaczycie. Nasza pielgrzymka podróżowała Irizarami, ja Mercedesem, chyba najnowszej generacji, a druga połowa MANem, wyglądającym na troszkę starszy model. Chyba, że są one produkowane równolegle, nie wiem.

Na początek nasz Mercedes Irizar i deska rozdzielcza MANa Irizara. Jakaś kraksa, leżący na boku tir, dwa amerykańskie trucki, Autocar i KW K100, jakiś DAF, resztę poznajecie sami. Inny Irizar i kolej w okolicach Tel Avivu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: Wiktor » 27-05-09, 16:19

Bardzo ładne zdjęcia, lecz kompletnie się zdziwiłem, widząc tam Man-a TGX-a. Ciężarówki nie różnią się praktycznie niczym, oprócz konfiguracji osi. Irizar to jest nadwozie, dla tego jest MAN Irizar, Scania Irizar itp. Gdybym nie wiedział, że jest to Izrael i Palestyna, to bym podejrzewał że to jakieś państwo Europejskie.

Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: hiob » 27-05-09, 16:35

Kolejne pojazdy, między innymi policyjna Octavia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: hiob » 27-05-09, 16:53

Wiktor pisze:... Gdybym nie wiedział, że jest to Izrael i Palestyna, to bym podejrzewał że to jakieś państwo Europejskie.

Pozdrawiam :-)
Ale są pewne różnice, jak np. policyjne Chevrolety w amerykańskim stylu. Nawiasem mówiąc teraz są fotki z Izraela, w Palestynie, na Zachodnim Brzegu, są ciekawsze auta, bo sporo starszych modeli. Po prostu tam mają mniej pieniędzy. A teraz, obok tego policyjnego vana w większości autokary. Jeden z nich to właśnie "Mercedes VanHool".

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: hiob » 27-05-09, 17:18

Tu kilka ciekawszych pojazdów. Toyota w służbie ONZ, na piątej fotce widać za krzakami na stacji benzynowej czerwonego Kenwortha T660, ciężarówka "DAF Mercedes" i jakiś Volvo, który, moim zdaniem, chyba nie ma normalnej kabiny? Chyba, że tak teraz wygląda "małe" Volvo. Mnie on raczej przypomina DAFa, albo Renault. To ten truck na ostatniej fotce przed Johnem Deere, innym rodzajem "autokaru". :mrgreen: Aha, i jeszcze policyjny Citroen, ale takie, lub podobne chyba też są w służbach miejskich w Polsce. Dla Was więc to żadna egzotyka, ale dla mnie śmiesznie wygląda taki radiowóz.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: hiob » 27-05-09, 17:35

Volvo Sunsundegui, betoniarki Mack i DAF i jakiś inny Mack, miejskie autobusy Scania i Volvo i facet z wąsami, przy których ja wyglądam na gołowąsa, ale to jest oszustwo. On po prostu nie goli bokobrodów i podwija je jak wąsy. Ale, trzeba przyznać, wygląda imponująco. :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: hiob » 27-05-09, 18:14

DAF Irizar, Volvo Merkavim, TEMSA Safari, taksówki Skoda, polska flaga w mikrobusie na Górę Błogosławieństw i VW Van. Mówiąc o tym ostatnim to mam pytanie: Czy to jest Sprinter z inną maską i światłami, czy zupełnie oryginalna konstrukcja? I na koniec wschód słońca nad jeziorem Genezaret. Aha, a ten mały, biały samochodzik, to chyba Lancia Y10, choć wydawało mi się, że miał znaczek firmowy Autobianchi. Ale to mogła być tylko sztuczka marketingowa na niektóre rynki eksportowe.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 27-05-09, 18:22 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Szulc t660
Przyjaciel forum
Posty: 76
Rejestracja: 13-10-08, 23:50
Lokalizacja: Polska

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: Szulc t660 » 27-05-09, 18:56

Hiob samochód o który pytasz to VW Crafter, poza maska i światłami nie rożni się niczym od Mercedesa Sprintera. Mercedes i VW porostu skonstruowali te auto wspólnie. ;-) Te Volvo to model FL, Renault należy do Volvo wiec biorą od nich kabiny od Renault Midlum a w zamian Volvo daje im silniki do ich ciężarówek ;-)
Ostatnio zmieniony 27-05-09, 19:05 przez Szulc t660, łącznie zmieniany 1 raz.

robin
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 07-02-09, 19:11
Lokalizacja: Gliwice

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: robin » 27-05-09, 21:50

Witam bardzo ładne te autokary. Szczególnie podoba mi się ten mercedes http://www3.picturepush.com/photo/a/177 ... G-0161.jpg o bardzo "obłych" kształtach. Może kiedyś będę miał okazję jezdzić takimi-rozpocząłem właśnie kurs na kat."D".

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: Wiktor » 27-05-09, 22:35

Robin możesz nawet jeździć autokarem Scanii o takich samych smukłych kształtach, możesz nawet DAF-em :-) Irizar jak pisałem parę postów wcześniej to producent nadwozi do autokarów. Od tego w nazwach jest Irizar, np. Mercedes Irizar, Scania Irizar, Volvo Irizar itp.

Hiobie bardzo ciekawe zdjęcia. Dużo zdjęć autokarów, których tak naprawdę mało jeździ po Polsce. Ten Pan ma ładne wąsy, takie wywinięte do góry :-D, ale twoje Hiobie też są fajne :-) Jestem ciekaw, czemu tam większość ciągników ma konfiguracje 6x2, 6x4 lub nawet 8x4? Ostatnia fotka jest bardzo ładna, a zachód słońca na nim wręcz piękny :-)

Pozdrawiam

Olo
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 03-04-08, 22:17
Lokalizacja: Górny Śląsk

dziwny Citroen

Post autor: Olo » 27-05-09, 23:27

ten dziwny Citroen http://www.picturepush.com/public/1776258 jest sprzedawany w europie jako Citroen Berlingo, lub Peugeot Pratner ten na zdjęciu to druga generacja, aktualnie jest dostępna trzecia generacja modelu która została gruntownie zmieniona w porównaniu z pierwszą i drugą generacją modelu. Faktycznie jest w Polsce wykorzystywany jako auto policyjne. Czy śmieszne sam mam takie dwa auta, całkiem przyjemny samochodzik a jaki pojemny. :-D Z racji swoich krztałtów przez właścicieli pieszczotliwie nazywany kioskiem.
Ostatnio zmieniony 27-05-09, 23:32 przez Olo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: hiob » 29-05-09, 22:40

Dzięki za Wasze wyjaśnienia. W sumie powinienem pamiętać, że Volvo wykupiło Renault. Tutaj robią dokładnie to samo, sprzedając średnie ciężarówki Mack, które także należą do tego koncernu, z kabinami Renault.

Kolejne fotki z Ziemi Świętej. Parę wielbłądów, osioł, mur na granicy z Zachodnim Brzegiem (czyli między Izraelem, a Palestyną) i policyjna Octavia.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: hiob » 29-05-09, 23:27

Jesteśmy na Zachodnim Brzegu, czyli na terytorium Palestyńskim. Od razu widać, że pojazdy są w większości starsze, a te porządniejsze ciężarówki mają rejestracje z Izraela, nie z Palestyny. Tylko taksówki są takie same, tu i tam królują Octavie. Jednak w Palestynie widać też sporo starych Mercedesów "jamników" i nowych vanów, bo tam taksówki jeżdżą jak mikrobusy, zbierając wszystkich udających się mniej-więcej w tym samym kierunku. Widać też, że Fiat 127 był i nadal jest tam całkiem popularnym samochodem. Nie jestem jednak pewien, czy to jest włoski samochód. Pewnie był on produkowany na licencji gdzieś na Bliskim Wschodzie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: hiob » 30-05-09, 13:50

Jeszcze parę zdjęć z Zachodniego Brzegu. motocykl z Niemiec przed Bazyliką Narodzenia Pańskiego, a plakaty z ojcem Świętym, bo na dzień przed naszym przylotem on skończył swoją pielgrzymkę:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 30-05-09, 16:03 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

trailer
Przyjaciel forum
Posty: 169
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Re: Samochody z Ziemi Świętej

Post autor: trailer » 31-05-09, 13:28

Piekne zdjęcia Hiobie :) !!!
bardzo ladne tereny ,takie egzotyczne dla mnie ^^ :)
zadowolony jesteś z pielgrzymki ;> ? !
pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ