Samochody campingowe

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Samochody campingowe

Post autor: Alex » 28-09-09, 12:04

Na dobry początek kamper Hymer Mobil na podwoziu Mercedesa:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Bartek
Przyjaciel forum
Posty: 54
Rejestracja: 11-09-09, 12:59
Lokalizacja: Poland

Re: Samochody campingowe

Post autor: Bartek » 28-09-09, 12:30

stary dobry pojazd, sylwetką i grillem bardzo przypomina starsze auta mercedesa.
Mój tata jakieś 18 lat temu miał Mercedesa model chyba 208, ja go nie pamiętam, ale ze zdjęć można wyciągnąć pewne podobieństwa,

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Samochody campingowe

Post autor: Alex » 28-09-09, 12:37

Bartek pisze:stary dobry pojazd...
Bartek, jaki stary pojazd ;-) ? To jest rocznik 1978 - on dopiero wchodzi w swoje najlepsze lata :mrgreen: :-D

Bartek
Przyjaciel forum
Posty: 54
Rejestracja: 11-09-09, 12:59
Lokalizacja: Poland

Re: Samochody campingowe

Post autor: Bartek » 28-09-09, 12:58

Alex pisze:jaki stary pojazd ;-) ? To jest rocznik 1978
Ale już nie pierwszej świeżości :-D
w Europie takie roczniki to chyba rzadkość, żadko kiedy się spotyka starsze roczniki niż 85, chyba że w muzeum :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum
Posty: 215
Rejestracja: 04-05-08, 10:30
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Samochody campingowe

Post autor: Sojusz » 28-09-09, 15:25

Moim zdaniem z zewnątrz to on jakiś piękny nie jest, ale w środku całkiem przyzwoicie urządzony jak na ten rocznik. :D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody campingowe

Post autor: hiob » 28-09-09, 18:00

Nie znacie się. Jest piękny i młodziutki. Rocznik 78 to jeszcze dziecko. Ja przed wyjazdem w Polski pracowałem jakiś czas w firmie Marold należącej do Sobiesława Zasady i pamiętam, jak chyba w 81. roku wyjeżdżał on z rodziną na wakacje. Dwa samochody, osobowy BMW 3.0S z przyczepą kempingową i właśnie taki, podobny do tego kamper ciągnący łódź. (Mogłem coś pokręcić, może osobowy był też Mercedes, to było sporo lat temu, ale to nie jest już istotne. Wiem, że Zasada miał BMW 3.0S otrzymaną za Mistrzostwo Europy w 71 roku, ale 10 lat później mógł już jeździć innym samochodem. To już były lata jego współpracy z Mercedesem.

W każdym razie wtedy to było moje marzenie. Nawet nie posiadanie takiego kampera, tak bezczelnych marzeń nie miałem, ale marzyłem, by się móc kiedyś takim pojazdem przejechać i przespać w nim choć jedną nic. :lol:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody campingowe

Post autor: hiob » 01-10-09, 20:35

Samochody kempingowe i przyczepy są zwykle wysokie, lekkie, czułe na powiewy wiatru i łatwo się przewracają na ostrych zakrętach. Zatem ku przestrodze parę fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Samochody campingowe

Post autor: Ksebki » 03-10-09, 15:33

Mnie dziwi tylko jedno, że ludzie posiadający najbardziej mobilny sprzęt do wypoczynku czyli kampery jadą gdzieś i z zbijają się potem w kupy z innymi sobie podobnymi. Na jakimś filmiku widziałem, że tworzą małe osiedla z plastikową trawą wokół pojazdów. Zgroza. Jak przyjadą tak stoją kilka tygodni w jednym miejscu.

Mając taki pojazd korzystałbym z okazji i szukał jak najbardziej ustronnych miejsc do wypoczynku.

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Samochody campingowe

Post autor: Ksebki » 03-10-09, 15:37

hiob pisze:Samochody kempingowe i przyczepy są zwykle wysokie, lekkie, czułe na powiewy wiatru i łatwo się przewracają na ostrych zakrętach. Zatem ku przestrodze parę fotek:
Oglądając proces produkcji przyczep w programie "Jak to jest zrobione" można sobie uświadomić, że są to konstrukcje [nawet te wypasione] w zasadzie zrobione ze sklejki, ładnie wylaminowane na zewnątrz.
Niestety tam gdzie celem jest niska masa odbija się to na wytrzymałości.
Ostatnio zmieniony 03-10-09, 15:37 przez Ksebki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody campingowe

Post autor: hiob » 08-10-09, 07:17

Parę pojazdów, które nie bardzo można nazwać typowymi pojazdami campingowymi, ale myślę, że pasują do tego tematu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 08-10-09, 07:19 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody campingowe

Post autor: hiob » 12-10-09, 17:37

Całkiem "europejska" przyczepa kempingowa:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12-10-09, 18:08 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Samochody campingowe

Post autor: Ksebki » 13-11-09, 17:52

a tu: http://www.youtube.com/watch?v=56XL0TysIn0 ciekawy patent VW.
Ciekawe dlaczego się nie przyjął ?

cezary170
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-09, 19:45
Lokalizacja: Łętownia
Kontakt:

Re: Samochody campingowe

Post autor: cezary170 » 13-11-09, 18:37

Oglądałem ten filmik z rok temu kiedy to mi się garbusy bardzo ale to bardzo podobały to akurat znalazłem ten filmik jeśli komuś się tez podobają to zapraszam na www.garbi.pl
A ja myśle ze patent bardzo fajny....
<a href="www.mpc.netserwer.pl">|MPC | Gadżety | Nowości Technologiczne|</a>

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Samochody campingowe

Post autor: Alex » 13-11-09, 18:41

Kamper IVECO Bimobil - też chyba niespotykany na naszych drogach

Obrazek

http://www.bimobil.com/english/expediti ... hrzeug.htm

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody campingowe

Post autor: hiob » 13-11-09, 19:51

Ksebki pisze:a tu: http://www.youtube.com/watch?v=56XL0TysIn0 ciekawy patent VW.
Ciekawe dlaczego się nie przyjął ?
Hehe, interesujące. Nie przyjął się, bo to było w Ameryce, która jest uczulona na małe rzeczy. Po co coś takiego, gdy można po prostu kupić 10-metrową naczepę i zaczepić do 4-tonowego pickupa z podwójnymi kołami i kabiną na siedem osób?

Ale w Europie pewnie byłaby to jakaś alternatywa, zwłaszcza dla aut z przednim napędem, które nie mogą ciągnąć ciężkich przyczep. Taki system dociążał by także przednie koła. Problemem mogłoby być jedynie to, że zwykle samochód konstrukcyjnie nie dopuszcza takich obciążeń dachu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ