Samochody osobowe hioba.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
GenasPMi
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 20-02-15, 23:42
Lokalizacja: Polska

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: GenasPMi » 21-02-15, 00:05

Ale straszne bzdury z tymi felgami. Tak bardzo mi się podobają, że nie potrafię tego słowami opisać. Są wielokroć ładniejsze od seryjnych, w dodatku idealnie pasują do srebrnego nadwozia. Oryginalne wg. mnie były zbyt duże, wolę właśnie takie jak te czarne. Fajnie poza tym wygląda ten srebrny rant z wgłębieniem. Dystanse dodały charakteru.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 07-05-15, 22:40

Jeszcze nie mój, ale jutro chyba będzie...

Cadillac rocznik 1951.

Silnik V8, 5,5 litra, 165 KM, automatyczna skrzynia biegów - według dealera całe dwa biegi do przodu plus wsteczny, ale wg. literatury dostępnej w Necie ma 4 biegi plus "R". Bez klimatyzacji, ale się kupi wiatraczek. :-) Nie ma też wspomagania kierownicy, ale będziemy prężyć muskuły i damy radę. :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 08-05-15, 01:32 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 08-05-15, 00:41

Kilka wymiarów. Być może są one z innego modelu. Informacja u dealera była taka, że to "60 special", ale numer VIN wskazuje na to, że to "62 series" - czyli autko krótsze o 22 cm.

<h2><a id='engine'></a>SILNIK</h2>
<div class='uengine'>
<table class='centre'>
<tr><td class='yes'>Type</td><td class='yes'>V-8: górnozaworowy OHV.</td></tr>
<tr><td class='yes'>Blok</td><td class='yes'>Żeliwny.</td></tr>
<tr><td class='yes'>Pojemność</td><td class='yes'> 331 cali sześciennych; 5.425 Litra</abbr></td></tr>
<tr><td class='yes'>Średnica cylindra x skok tłoka </td><td class='yes'> 96.8mm x 92.1mm</abbr></td></tr>
<tr><td class='yes'>Stopień sprężania</td><td class='yes'>7.50:1.</td></tr>
<tr><td class='yes'>Moc</td><td class='yes'>165 KM @ 3800 obrotów</td></tr>

<tr><td class='yes'>Wał korbowy</td><td class='yes'>Pięć głównych łożysk.</td></tr>
<tr><td class='yes'>Zawory</td><td class='yes'>Sterowane hydraulicznymi popychaczami.</td></tr>
<tr><td class='yes'>Gaźnik</td><td class='yes'>Carter WCD dwugardzielowy Model 845S - albo - Rochester BB dwugardzielowy Model 7004200.</td></tr>
</table>
</div>

<h2><a id='chassis'></a>WYMIARY </h2>
<div class='uchassis'>
<table class='centre'>
<tr><th>Model</th><th>Długość </th><th>Szerokość </th><th>Wysokość </th><th>Waga </th><th>Rozstaw osi </th><th>Rozstaw kół z przodu</th><th>Rozstaw kół z tyłu</th><th>Opony</th></tr>

<tr><td class='yes'>Series 60Special</td><td class='yes'>5700mm</td><td class='yes'>2035mm</abbr></td><td class='yes'>1593mm</abbr></td><td class='yes'>2000 kg</abbr></td><td class='yes'>3302mm</abbr></td><td class='yes'>1499mm</abbr></td><td class='yes'>1600mm</abbr></td><td class='yes'>8.00 x 15</td></tr>
</table>
</div>
Ostatnio zmieniony 08-05-15, 03:23 przez hiob, łącznie zmieniany 3 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Batavus
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 27-03-11, 00:36
Lokalizacja: Ciechanów POLSKA

Gratulacje: A który to rocznik, Zawory Sterowane hydrauliczn

Post autor: Batavus » 08-05-15, 00:56

Gratulacje:

A który to rocznik, Zawory Sterowane hydraulicznie robią wrażenie.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 08-05-15, 01:30

Rocznik 1951. Zaraz poprawię pierwszy wpis, by to uzupełnić. Hydrauliczne sterowanie zaworów wymyślił właśnie Cadillac i pierwszy raz zastosował już w roku 1930, w swoim 16-cylindrowym silniku.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
ferdek
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 26-09-13, 12:38
Lokalizacja: Republika Czeska

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: ferdek » 08-05-15, 07:15

hiob pisze:Nie ma też wspomagania kierownicy, ale będziemy prężyć muskuły i damy radę.
No kto jak kto, ale człowiek, który tyle się w życiu nakręcił na pewno da radę :D
Nie przestajesz zaskakiwać Hiobie, bardzo ładne auto w zacnym wieku. Przypuszczam, że około 98,6% forumowiczów jest młodszych od tego auta :D
Jeśli je kupisz, to pewnie pojawi się w jednym z najbliższych filmików, będę czekał z niecierpliwością ;-)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: MRC » 08-05-15, 08:22

Piękne to to nie jest i tanie pewnie też nie było a że bez wspomagania to też wada. Kolor niewyjściowy kły w zderzaku ehhh :-P . Ale jeśli już kupiłeś to niech Ci się sprawuje ;-)
Dobrze sprawdź Hiobie to zabitexowane podwozie i przyjrzyj się wszystkim elementom karoseryjnym bo taki nieoryginalny kolor lakieru może skrywać pod sobą jakieś przykre historie.
Ostatnio zmieniony 08-05-15, 09:13 przez MRC, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LinGruby
Przyjaciel forum
Posty: 81
Rejestracja: 01-03-15, 08:29
Lokalizacja: Łódź, Polska
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: LinGruby » 08-05-15, 08:25

Hiobie Gratulacje prezętuje się całkiem całkiem jak na swój wiek ;-) starszy od Ciebie :-)
Obrazek
Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa! (2Tm 2, 3)

bonaldo
Administrator
Posty: 48
Rejestracja: 29-04-14, 08:56
Lokalizacja: o/Krakowa

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: bonaldo » 08-05-15, 09:16

Super samochód :-) gratulacje. Myślę że źle nie wygląda jak na swój wiek, chociaż ja bym mu się dokładnie przyjrzał blacharsko bo trochę za dużo świeżej farby i konserwacji na nim widzę. Trochę tak pod klienta zrobiony. Chociaż z drugiej strony cena jest dość atrakcyjna myślę jak na ten model i rocznik. A poza tym ważne że się żonie podoba :-P bo bez tego ani rusz :mrgreen:

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 08-05-15, 10:43

MRC pisze:Piękne to to nie jest i tanie pewnie też nie było a że bez wspomagania to też wada. Kolor niewyjściowy kły w zderzaku ehhh :-P . Ale jeśli już kupiłeś to niech Ci się sprawuje ;-)
Ale to Cadillac, więc prawie tak, jak Opel. ;-) A to, że nie ma wspomagania kierownicy oznacza także to, że się nie będzie miało co psuć. :mrgreen:

Jeszcze nie kupiłem, jadę za kilka godzin zobaczyć go jeszcze raz, przejechać się i podjąć ostateczną decyzję.
Dobrze sprawdź Hiobie to zabitexowane podwozie i przyjrzyj się wszystkim elementom karoseryjnym bo taki nieoryginalny kolor lakieru może skrywać pod sobą jakieś przykre historie.
Wezmę magnes, będziemy sprawdzać, czy to lakier na blasze, czy też jest pod nim kilka cm kitu.
bonaldo pisze:Super samochód :-) gratulacje. Myślę że źle nie wygląda jak na swój wiek, chociaż ja bym mu się dokładnie przyjrzał blacharsko bo trochę za dużo świeżej farby i konserwacji na nim widzę. Trochę tak pod klienta zrobiony.
Większość starych aut jest w większym, czy mniejszym stopniu odrestaurowana. On ma 64 lata, więc gdyby nie był konserwowany i malowany, byłby na wpół przerdzewiałym wrakiem. Nie sądzę, by to była robione "pod klienta", bo to nie jest lakier położony w tym roku. Ma on już kilka lat, jak widać po jego niedoskonałościach.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

herz
Przyjaciel forum
Posty: 131
Rejestracja: 24-03-08, 15:55
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: herz » 08-05-15, 11:28

Hiobie, Cadillac cudo, liczę na przejażdżkę i myślę ,że będzie bezpieczniej niż w M3 :D No i wolniej :D

Awatar użytkownika
mopikx
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 21-10-13, 21:59
Lokalizacja: Strzegom

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: mopikx » 08-05-15, 11:56

A co was skusiło, żeby kupić Cadillaca? :D

gclury
Przyjaciel forum
Posty: 88
Rejestracja: 14-04-12, 22:36
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: gclury » 08-05-15, 12:54

Moim skromnym zdaniem po obejrzeniu filmu i zdjęć stwierdzam, że taki Cadillac wygląda bardzo pięknie. Wydaje mi się, że byłby to wybór bardzo ciekawy. A jeżeli chodzi o jakieś niedociągnięcia i ewentualne naprawy uważam, że też o to chodzi w kupnie takiego samochodu wiadomo, popracować trzeba będzie ale z tej pracy przy takim "cudzie" to tylko sama przyjemność.
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. (Flp 4,13)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 08-05-15, 18:14

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

RealPiotrek
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 24-12-14, 09:51
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: RealPiotrek » 08-05-15, 18:36

Gratulacje :-) Piękny samochód. Niech się dobrze sprawuje jako nowy członek rodziny :-) Mam na dzieję na rychły występ w ciekawostkach ;-)

ODPOWIEDZ