Samochody osobowe hioba.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
Hawaj
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 21-06-08, 13:13
Lokalizacja: Krakow

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Hawaj » 27-08-11, 10:36

hiob pisze:ale ponieważ żonie się CTS-V nie podoba, została trójeczka.
Ojoj musi być niezła bestia , Hiobie czekamy na jakieś fotki . Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
chris.fm
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 09-03-11, 19:06
Lokalizacja: Opole

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: chris.fm » 27-08-11, 14:58

HawaJ pisze:
hiob pisze:ale ponieważ żonie się CTS-V nie podoba, została trójeczka.
Ojoj musi być niezła bestia , Hiobie czekamy na jakieś fotki . Pozdrawiam ;-)
Fotki juz są:
viewtopic.php?t=1653&postdays=0&postorder=asc&start=15

eugi
Przyjaciel forum
Posty: 36
Rejestracja: 25-06-10, 21:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: eugi » 27-08-11, 15:35

Wchodzę dziś na bmw-sport.pl patrze a tu m3 usa posiadacz o nicku Trucker_hiob.Zdziwiłem się że bmw m3 bo zawsze marzyłeś o ctsv ale jesli to prezent to fajnie.Zazdroszczę auta i manualnej skrzyni :-) Tylko jeździj spokojnie.Miliona mil życzę.

P.S nagraj jakieś filmiki bo kocham dla fana BMW czyli mnie :-)

Adamss3003
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 05-07-09, 00:14
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Adamss3003 » 28-08-11, 12:14

Moim marzeniem jest trójka ale w dieslu - 335d, oczywiście z pakietem M :D Trzy litrowy dieselek biturbo ma 286 KM i 580nm momentu w serii a po chip tuningu 330km i 680nm. Do tego widziałem testy spalania i przy stałej prędkości 200km/h na niemieckiej autostradzie spalanie wynosiło 8l. Nie zastanawiałeś się hiobie nad takim rozwiązaniem?

Baboon

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Baboon » 28-08-11, 12:53

Adamss3003 pisze:Moim marzeniem jest trójka ale w dieslu - 335d, oczywiście z pakietem M :D Trzy litrowy dieselek biturbo ma 286 KM i 580nm momentu w serii a po chip tuningu 330km i 680nm. Do tego widziałem testy spalania i przy stałej prędkości 200km/h na niemieckiej autostradzie spalanie wynosiło 8l. Nie zastanawiałeś się hiobie nad takim rozwiązaniem?
Nowe diesle BMW są fenomenalne. 5,5 s do setki w rodzinnym sedanie na ropę robi wrażenie. To jest wynik na poziomie tańszych Porsche. Nic dziwnego, ze ten silnik będzie napędzał Carbon E7 (o ile wejdzie do produkcji).

Mibars
Przyjaciel forum
Posty: 68
Rejestracja: 19-08-11, 17:40
Lokalizacja: Okolice Wawy

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Mibars » 28-08-11, 12:57

Diesle w osobówkach w USA są niepopularne, tym bardziej, że tam "ropa" jest droższa od benzyny. Amerykański ON jest tez trochę inny od Europejskiego, głównie przez przepisy o zawartości siarki. Poza tym porównujemy wolnossące benzynowe 420 koni kręcące się powyżej 8000 rpm do turbodoładowanego diesla 286 koni z momentem jak z ciężarówki ;)

Baboon, ja byłem co najmniej podirytowany jak mnie objechało Audi A6 3.0 TDI - taka luksusowa kolubryna, a wyrywa do przodu jak zwariowana :)
Ostatnio zmieniony 28-08-11, 13:00 przez Mibars, łącznie zmieniany 2 razy.

Morgoth
Przyjaciel forum
Posty: 40
Rejestracja: 20-08-11, 15:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Morgoth » 28-08-11, 14:28

Ja ostatnio jechałem autkiem na dwupasmówce w centrum i mówię do pasażera: "patrz, nawet wyprzedzam a8". I na tym się skończyło. Kierowca zredukował bieg i jak torpeda ruszył :D

Osobiście marzy mi się Chevy Camaro/Dodge Challenger w najlepszej wersji silnikowej z manualną skrzynią biegów. Bardziej Chevy, bo jest troszeczkę mniejszy i ma w standardzie automatyczne oszczędzanie paliwa (odłącza 4 cylindry jak nie są używane). Ale takie auto jest mniej realne. Z używanych marzy mi się E90 w benzynce 2 litry (~170 KM). Ma stosunkowo małe spalanie, a mocy raczej pod dostatkiem (w chwili obecnej mam 75 KM w silniczku 1.25). Design jest bardzo fajny, najlepiej wygląda chyba w czarnym kolorze (choć biały też pasuje):

http://www.e90post.com/forums/picture.p ... tureid=298
http://bmw3.com.pl/wp-content/uploads/2 ... ack_11.jpg
Ostatnio zmieniony 28-08-11, 14:29 przez Morgoth, łącznie zmieniany 1 raz.
KubaCh zwrócił uwagę, że mój nick może kojarzyć się z siłami zła. W życiu nie przyszłoby mi to na myśl, ale oświadczam, że nazwa Morgoth nie ma nic wspólnego z tym. Po prostu fajnie brzmi ;)

kamilm94

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: kamilm94 » 28-08-11, 15:41

Ostatnio zmieniony 28-08-11, 15:43 przez kamilm94, łącznie zmieniany 1 raz.

Tartaruga
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 14-02-10, 16:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Tartaruga » 31-08-11, 11:49

Chyba wykrakałem :) Zapytałem się na czacie jakis czas temu, czy będzie kiedyś manualna skrzynia biegów w hiobowym mobilu i czy może BMW a tu bach - i jest :) Gratulacje hiobie. Widzę wkaźnik temp. oleju, tyle dobrze. Bo taktyka producentów, zostawiających tylko trzy wskaźniki jest lekko mówiąc absurdalna :) I na dodatek M3 (to coś innego, niż M-Package dla niewtajemniczonych). Pięciodrzwiowy, rodzinny sedan a pod maską potworek.
Lubię tematy związane z ciężarówkami, ale nie chcę zostać kierowcą zawodowym.

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Alex » 31-08-11, 14:48

Morgoth pisze:...najlepiej wygląda chyba w czarnym kolorze (choć biały też pasuje)
http://bmw3.com.pl/wp-content/uploads/2 ... ack_11.jpg

No proszę, dopiero z tego zdjęcia dowiedziałam się, że kolor kiedyś matowy teraz jest "frozen" ;-)
Dominus meus et Deus meus!

Hunt3R
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 28-07-10, 16:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Hunt3R » 31-08-11, 19:47

Nie było mnie tu 10 dni, a tu Hiob samochód zmienił. I to na jaki. :shock: do tego manualna skrzynia... czekamy na to zniesienie wiz, będziemy grupowo do Ciebie jeździć żebyś nas powoził. :lol:

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Bigoos » 01-09-11, 08:38

Hunt3R, jestem ZA a nawet przeciw :D
Ja sądzę, że Hiob nie mówi nam całej prawdy na temat BMW, sądzę że diler BMW zobaczył jak sławny jest nasz drogi przewodnik po USA i dał mu auto jako formę reklamy, tylko czemu używane?? :D :mrgreen:
Pozdrowionka
He taught me how to watch, to fight and pray

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 01-09-11, 08:48

Dojechałem wreszcie do domku i przez ostatnią dobę głównie jeżdżę samochodem. Dziś pojechałem w góry, żeby przetestować autko na górskich serpentynach. Kilka wrażeń totalnego amatora w mocno średnim wieku:

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że nie mam wielkiego doświadczenia w prowadzeniu aut tej klasy. Na co dzień jeżdżę zupełnie innym samochodem i choć przejechałem już ponad 6 milionów km, to doświadczenie z tira nie jest zbyt przydatne w BMW.

Miałem pięciolitrowego Mustanga, z kompresorem, około 350 KM, ale to było 25 lat temu. Jeździłem trochę modyfikowaną Acurą (Hondą) NSX, ale była pożyczona od sąsiada, więc człowiek miał trochę obciach, żeby nie iść na full. Poza tym to także było dość dawno. Jechałem też Ferrari F40, który był jedynym autem szybszym niż M3 spośród tych, które prowadziłem, ale F40 tylko podstawiłem innemu kierowcy pod jego naczepę, jadąc na jedynce kilkanaście metrów, więc to się zupełnie nie liczy.

Dzisiaj więc skoczyłem na głęboką wodę. I auto mnie totalnie zauroczyło, bo jest to samochód, który bardzo wiele wybacza kierowcy. Jest bardzo łatwo udawać w nim Kubicę, bo elektronika myśli za głupiego woditiela.

Oczywiście elektroniczną nianię można wyłączyć, ale to naprawdę byłaby głupota. Zwłaszcza w mojej sytuacji i na takiej drodze, na jakiej jechałem. Gdy się jedzie na torze, z szerokimi poboczami, albo gdy się dryftuje na szerokim placu, wtedy jak najbardziej, można i trzeba wyłączyć wszelkie zabezpieczenia. Ale na wąskiej szosie, z ostrymi skałkami na poboczach i z jadącymi z przeciwka turystami, niania bywa w szybkiej jeździe bardzo pomocna.

Samo auto ma wszystko rewelacyjne. Moc, zawieszenie/opony i hamulce. Acura NSX prowadziła się bardzo podobnie, nawet chyba, dzięki centralnie umieszczonemu silnikowi, trochę lepiej pokonywała zakręty, ale nie miała takiej mocy. Mój Mustang też nie mial, ale nie tak wiele mu brakowało, ale podwoziowo był on sto lat za M3. Fakt, że dzisiejszy Mustang to zupełnie inna bajka, jednak ten z lat osiemdziesiątych, na dodatek z tanimi oponami, potrafił tylko przyspieszać, z hamowaniem i skręcaniem miał już poważne problemy.

Tak więc muszę powiedzieć, że M3 to zdecydowanie najlepszy samochód jakim kiedykolwiek jechałem. W miarę komfortowy, choć trudno jego zawieszenie nazwać "miękkim". Dopiero po wciśnięciu guzika "M" zawieszenie staje się sztywne jak granit i czuć każdą nierówność w drodze. Co zresztą mi wcale nie przeszkadza.

Prowadzi się precyzyjnie, jak po szynach, a gdy się przesadzi, elektronika błyskawicznie koryguje błędy kierowcy. Nie ma znaczenia, czy w połowie zakrętu się zacznie hamować, czy się stanie na gazie, auto cały czas ma bardzo neutralną charakterystykę. Oczywiście wyłączając system pomocy kierowcy bardzo łatwo auto wprowadzić w dryft. Mocy mu nie brakuje.

Mówiąc o mocy, zaskoczyło mnie to, że on ciągnie mocno przy każdej prędkości. Nie dostaje zadyszki nawet, gdy się już leci grubo ponad 200 km/h. Miałem wrażenie, że niezależnie od tego z jaką jadę prędkością, wystarczy nacisnąć gaz i ten silnik odnajduje kolejne rezerwy mocy. Być może na niemieckiej autostradzie w końcu by się człowiek doczekał momentu, gdzie auto przestaje przyspieszać, ale na górskich drogach zawsze pozostawała spora rezerwa mocy.

Było też kilka rzeczy, które mi się nie podobają. Cały ten "I-drive", pokładowy komputer i system informacyjno-nawigacyjny jest totalną pomyłką. Bardzo trudno intuicyjnie cokolwiek ustawić. Do tego grafika w nawigacji gorsza niż w przeciętnym GPS-ie za sto dolarów. I to były by wszystkie moje zastrzeżenia. Mógłbym ponarzekać jeszcze, że dużo pali, ale jeżeli wskazania pokładowego kompa są prawdziwe, to po całym dniu osiągnąłem ok. 15 litrów na setkę. W samych górach spalał ok. 20 litrów, przy dość intensywnej jeździe, głównie na drugim i trzecim biegu. Przy normalnej, spokojnej jeździe pewnie dałoby się osiągnąć z 12, ale to się dopiero okaże. Trudno jednak mówić, że to dużo w aucie z takim silnikiem.

Jest jeszcze jedna wada w codziennej jeździe tym samochodem. Jest on tak mocny, że jest dość trudno płynnie i łagodnie ruszać z jedynki. Silnik jest dość głośny, przyspiesza jak wariat, więc gdy się jedzie z teściową do kościoła, wypadałoby wykazać się płynnością i łagodnością, a tymczasem albo zaczyna szarpać, albo rwie do przodu jak szalony. Oczywiście przesadzam troszeczkę, ale rozumiecie o co chodzi.

Z pewnością po kilku dniach nie będę miał tych problemów, a poza tym znalazłem inne, rewelacyjne rozwiązanie. Wystarczy po prostu ruszać z dwójki. Ma on wystarczającą moc i jest wystarczająco elastyczny, by to zrobić. Rusza łagodnie, na dodatek nie ma potrzeby w sekundę po ruszeniu zmieniania biegów. A gdy się chce ruszyć troszkę szybciej, to można i z dwójki, na której można się rozpędzić do setki bez zmiany biegu.

Film z wczorajszej jazdy w górach. Jakość obrazu nie najlepsza, ale to nieistotne. Ważne, że dźwięk jest. :D I ważne, że szczęśliwie wróciłem do domu, bez mandatu i bez wylądowania w krzakach.

<iframe width="420" height="345" src="http://www.youtube.com/embed/6z3QXS_bRmk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Anaheim » 01-09-11, 09:37

Nie byłem zwolennikiem tego typu samochodów a w szczególności BMW ale to auto naprawde wydaje się być świetne i ma bardzo ładny dźwięk silnika :) Osobiście nie wiem czy bym nie wolał Audi S4/S6 ;-)

Dawid_FSO
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 27-07-09, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Dawid_FSO » 01-09-11, 10:40

No no, tak szaleć w USA, trzeba mieć jaja ;) Z tego co słyszałem o tamtejszej policji wobec takich prędkości na drogach to bym się nie odważył ;) Jedynie bym przyspieszał w 5 sekund do przepisowej prędkości i dalej spokojnie ;]

ODPOWIEDZ