Samochody osobowe hioba.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
MateoMK
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 29-08-10, 21:17
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: MateoMK » 23-08-11, 11:35

Endriu pisze:I ja się dołączam do gratulacji i niech się darzy :-) .Kiedy planujesz zakup trucka lub naczepy?
Hiob wątpię żeby trucka zmieniał coś wspominał o naczepie. Ale to nie temat na truck i naczepę tylko samochód nowy hioba :-D

Mibars
Przyjaciel forum
Posty: 68
Rejestracja: 19-08-11, 17:40
Lokalizacja: Okolice Wawy

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Mibars » 23-08-11, 12:16

Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że to BMW ma raptem 80 koni mniej, niż Volvo. Dorób hak i możesz tym naczepę na "dolly" pociągnąć :D

Postęp w motoryzacji jest bardzo szybki - Kto by pomyślał, że popularny w Europie sedan-limuzyna Audi A6 z popularnym silnikiem 3.0 TDI będzie miał osiągi lepsze od niejednego sportowego kompakta sprzed 10-20 lat?

Tak się przyglądam i to M3 wygląda trochę inaczej, niż w Europie: U nas jak ktoś ma M3 to w krzykliwym kolorze z pakietem ospoilerowania, karbonowym dachem, a tą M3 można pomylić z inną trójką jak ktoś się nie przyjrzy.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Anaheim » 23-08-11, 12:37

Mibars pisze:Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że to BMW ma raptem 80 koni mniej, niż Volvo. Dorób hak i możesz tym naczepę na "dolly" pociągnąć :D
Nie ten moment obrotowy ;)

damski75
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-02-10, 19:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: damski75 » 23-08-11, 13:16

Mibars pisze:Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że to BMW ma raptem 80 koni mniej, niż Volvo. Dorób hak i możesz tym naczepę na "dolly" pociągnąć :D.
Nie samą mocą żyje silnik ale i momentem obrotowym :) Silniki w ciężarówkach mają ogromne momenty i dlatego mogą ciągnąć takie ciężary ta M3 nie ruszyłaby nawet z miejsca to silnik benzynowy wysokoobrotowy który służy do szybkiej jazdy i mocnego przyspieszania :)


Auto super i gratuluje Hiobowi zakupu aczkolwiek lepiej by mi się widziało w automacie z sekwencyjną zmianą biegów gdzie można zmieniać przełożenia manetkami przy kierownicy.

Czekam na jakiś opis wrażeń z jazdy bo na pewno są spore :)

Masz Hiobie zdjęty ogranicznik prędkości w niej?

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum
Posty: 291
Rejestracja: 22-06-09, 21:24
Lokalizacja: PL/IE

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: MAVERICK27 » 23-08-11, 13:49

Noooo :) Wygląda ciekawie. Ja dla siebie wybrałbym jednak Audi S lub RS4, napęd na 4 kopytka, fajne wyposażenie. Dla zainteresowanych "rodzinna" wersja avant. Swego czasu przymierzałem się do s4 ale opłaty, zwłaszcza podatek drogowy, były zbyt wielkie. Teraz w życiu nie przesiadłbym się z dieselka na benzynę :D . Ale wiek robi swoje i najbardziej interesuje mnie jak najniższe zużycie paliwa w stosunku do mocy i komforcik podróży :D.
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Bigoos » 23-08-11, 14:30

Szczere gratulacje Hiobie, cudowna maszynka do wspaniałej, komfortowej jazdy z pazurem :) Ale sądzę, że skoro Pani Hiobowa będzie za to autko płacić, to w momencie kiedy męża nie będzie, będzie częściej eksploatować autko niż jego "główny" użytkownik :) Ciesz się póki możesz, czyli co któryś weekend Hiobie :mrgreen: :mrgreen:
He taught me how to watch, to fight and pray

Mibars
Przyjaciel forum
Posty: 68
Rejestracja: 19-08-11, 17:40
Lokalizacja: Okolice Wawy

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Mibars » 23-08-11, 16:11

damski75 pisze:Silniki w ciężarówkach mają ogromne momenty i dlatego mogą ciągnąć takie ciężary ta M3 nie ruszyłaby nawet z miejsca to silnik benzynowy wysokoobrotowy który służy do szybkiej jazdy i mocnego przyspieszania
Hehe oczywiście :) Jednak gdyby tylko udało się ruszyć, to jeśli tylko silnik się nie będzie przegrzewać to można ciągnąć :) Na Youtube jest film, jak ktoś Omegą kombi ciągnął za sobą tandem, nie mam zielonego pojęcia jak udało mu się ruszyć, ale dawał radę ciągnąć chyba 40km/h :)

Sam muszę kiedyś sprawdzić jak ciężki pojazd uda mi się za sobą pociągnąć, mocy trochę mam, no ale momentu tyle, co nic :)

Hiobie, jak będziesz w domu to proszę zamieść jakiś filmik jak to jeździ. Albo jak masz w pobliżu jakiegoś wulkanizatora, to spytaj, czy nie miałby pożyczyć jakiś felg z oponami do zajechania, potem na ten parking, gdzie Mustangiem śmigałeś i pokaż co ta maszynka potrafi :)
Ostatnio zmieniony 23-08-11, 16:13 przez Mibars, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomy
Przyjaciel forum
Posty: 15
Rejestracja: 13-03-11, 14:39
Lokalizacja: Wałcz

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Tomy » 23-08-11, 17:30

Życzę miliona kilometrów!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 23-08-11, 18:04

MateoMK pisze:No to gratuluje dobrego wyboru Pani Grażynki :) i teraz Hiob będziesz mógł konfortowo sobie jeździć :) auto jak najbardziej mi się podoba :) ładny stylowy w środku. Oby jak najlepiej służył. :angel:

Hiobie.

Jak zawsze sie kupuję auto to sie wymienia olej, filtry, rozrząd, ten pewnie nie będzie musiał. Czy twoja wola do tego jest przekonana że raczej wymienić ??
W BMW nie wymienia się oleju wtedy, kiedy się chce, lecz wtedy, gdy nam to powie komputer. Oczywiście można to robić częściej i samemu, ale wtedy trzeba zapłacić ze swojej kieszeni, a gdy się postępuje według wskazań komputera, płci BMW.

W USA jest ogólnie dostępna historia każdego samochodu. Historia naszego BMW wygląda tak:
Date: Mileage: Source: Comments:

04/08/2008 US Customs Vehicle exported from
Germany and imported to Charleston, SC

04/10/2008 Crown BMW Greensboro, NC
336-323-3900
www.crownauto.com Vehicle offered for sale

06/19/2008 Vehicle sold

09/23/2008 North Carolina Motor Vehicle Dept.
Hillsborough, NC Title #772961082670241 Registration issued or renewed

First owner reported Registered as personal vehicle
Loan or lien reported Passed safety inspection

10/06/2008 1,330 Crown BMW Greensboro
Greensboro, NC
336-323-3900
www.crownauto.com Washed/detailed


08/15/2009 14,539 North Carolina Inspection Station
Chapel Hill, NC Passed emissions inspection


10/23/2009 North Carolina
Motor Vehicle Dept. Hillsborough, NC
Title #772961082670241 Registration issued or renewed
Passed safety inspection


02/08/2010 29,507 Crown BMW Greensboro
Greensboro, NC
336-323-3900
www.crownauto.com Vehicle serviced


09/22/2010 34,578 North Carolina
Inspection Station
Chapel Hill, NC Passed emissions inspection


10/28/2010 North Carolina
Motor Vehicle Dept.
Hillsborough, NC
Title #772961082670241 Registration issued or renewed
Passed safety inspection

04/07/2011 36,585 Dealer Inventory Vehicle offered for sale

04/15/2011 36,867 North Carolina
Inspection Station
Greensboro, NC Passed emissions inspection

04/27/2011 Dealer Inventory Vehicle offered for sale

04/27/2011 Dealer Inventory Vehicle sold

07/09/2011 Dealer Inventory Charlotte, NC Vehicle offered for sale

07/09/2011 Dealer Inventory Vehicle sold

07/11/2011 Dealer Inventory Vehicle offered for sale
Jak widać, samochód był w ręku paru dealerów zanim trafił do nas. Wygląda też na to, że ostatnia wymiana oleju miała miejsce całkiem niedawno, a takich rzeczy jak wymiana rozrządu nie robi się w BMW z przebiegiem 60 tys km. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 23-08-11, 18:14

kami1996 pisze:Witaj Hiobie gratuluje zakupu. Fajna bryka podoba mi się oczekuje na jakiś filmik na youtube z jazdy :mrgreen: :lol:
Jasne, na pewno jakiś filmik będzie. I to nie jeden.
Dawid_FSO pisze:Żeby u nas z pensji truckera pozwolić sobie chociaż na Takie BMW 320 to by było coś...
To nie z pensji truckera, tylko z pensji pielęgniarki. :-D To auto zresztą nie kosztuje jakiś totalnie abstrakcyjnych pieniędzy. Ja wiem, że 40 tysięcy dolarów, czy 120 tys złotych to nie jest mało, rodzina kupując w Polsce nową Mazdę 6 zapłaciła bardzo podobną sumę. Przeciętny pickup, czy SUV średniej klasy kosztuje około 40 tysięcy. Nasz znajomy za swojego Avalancha zapłacił niemal 50. A ja, szczerze mówiąc, każdego dnia i w każdym momencie wybrałbym M3 przed jakimkolwiek SUVem, czy pickupem. Inna przyjemność z jazdy. :-D
Endriu pisze:I ja się dołączam do gratulacji i niech się darzy :-) .Kiedy planujesz zakup trucka lub naczepy?
Na razie nic konkretnego... Ale też dwa tygodnie temu nie było nic konkretnego na temat zakupu BMW ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 23-08-11, 18:28

Mibars pisze: Postęp w motoryzacji jest bardzo szybki - Kto by pomyślał, że popularny w Europie sedan-limuzyna Audi A6 z popularnym silnikiem 3.0 TDI będzie miał osiągi lepsze od niejednego sportowego kompakta sprzed 10-20 lat?
To prawda. Ferrari F40, najbardziej egzotyczny samochód, który kiedykolwiek prowadziłem, (choć tylko kilkanaście metrów, na jedyneczce :-D), wytestowali w Stanach na 4,1 s 0-60 mph. To identyczny wynik tym, jaki ma M3. A przecież F40 to był najszybszy "seryjny" samochód w historii motoryzacji, oficjalnie kosztował 400 tys dolarów, w drugim obiegu osiągał ceny ponad milion i był zupełnie niepraktyczny do codziennej jazdy. M3 to rodzinna limuzyna, a osiągi ma niemal takie jak najlepsze Ferrari sprzed 25 lat.
Tak się przyglądam i to M3 wygląda trochę inaczej, niż w Europie: U nas jak ktoś ma M3 to w krzykliwym kolorze z pakietem ospoilerowania, karbonowym dachem, a tą M3 można pomylić z inną trójką jak ktoś się nie przyjrzy.
Dlatego tak mi się on podoba. Chodzi o to, by to był tak zwany "sleeper". Konserwatywny kolor, cztery drzwi. Można kupić Porsche, czy Corvette o takich samych osiągach, ale po co? Żeby szpanować wyglądem? Ja najchętniej pozamieniałbym jeszcze wszystkie znaczki M3 na "320" :-D
MAVERICK27 pisze:Noooo :) Wygląda ciekawie. Ja dla siebie wybrałbym jednak Audi S lub RS4, napęd na 4 kopytka, fajne wyposażenie. Dla zainteresowanych "rodzinna" wersja avant. Swego czasu przymierzałem się do s4 ale opłaty, zwłaszcza podatek drogowy, były zbyt wielkie. Teraz w życiu nie przesiadłbym się z dieselka na benzynę :D . Ale wiek robi swoje i najbardziej interesuje mnie jak najniższe zużycie paliwa w stosunku do mocy i komforcik podróży :D.
Komfort podroży w M3 jest nie mniejszy, niż w Audi. Jeśli chodzi o napęd na 4 koła, to w naszym klimacie jest to rzecz zupełnie zbędna. Śniegu nie mamy, dodaje wagę, zwiększa cenę i zabija "fun". Nie ma większej radości w jeździe samochodem, niż w połowie zakrętu stanąć na gazie i przejść w piękny dryft. Ani przedni napęd, ani 4wd nam nie dostarczy takich emocji.

A gdyby mi chodziło o oszczędność paliwa, kupiłbym jakąś hybrydę. Zdaję sobie sprawę, że eksploatacja M3 będzie droga, ale eksploatacja SUV-a, czy dużego pickupa też jest droga. Coś za coś.
Bigoos pisze:Szczere gratulacje Hiobie, cudowna maszynka do wspaniałej, komfortowej jazdy z pazurem :) Ale sądzę, że skoro Pani Hiobowa będzie za to autko płacić, to w momencie kiedy męża nie będzie, będzie częściej eksploatować autko niż jego "główny" użytkownik :) Ciesz się póki możesz, czyli co któryś weekend Hiobie :mrgreen: :mrgreen:
Ja mam nadzieję, że Grażynka polubi to auto. Na razie powiedziała mi, że jadąc nim do domu była bardziej zestresowana, nić 30 lat temu, jak się uczyła jeździć. Wydawało jej się, że wszyscy za blisko dojeżdżają do niej i że zaraz ktoś się o to auto otrze.
Mibars pisze: ... Albo jak masz w pobliżu jakiegoś wulkanizatora, to spytaj, czy nie miałby pożyczyć jakiś felg z oponami do zajechania, potem na ten parking, gdzie Mustangiem śmigałeś i pokaż co ta maszynka potrafi :)
Hehe, myślałem o tym. Największy problem polega na tym, że się postarzałem i teraz się boję policji. Ale coś się z pewnością wymyśli. Na razie planuję pojechać w góry, tam jest sporo fajnych, krętych dróg i z pewnością jakieś filmiki z tej wyprawy będą.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

jacekn8
Przyjaciel forum
Posty: 67
Rejestracja: 07-06-10, 15:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: jacekn8 » 23-08-11, 19:37

Ale w tym filmiku troche więcej dymu :-P

BMW rewelacja, jeszcze z przodem jak w wersji coupe.
damski75 pisze:Silniki w ciężarówkach mają ogromne momenty i dlatego mogą ciągnąć takie ciężary ta M3 nie ruszyłaby nawet z miejsca to silnik benzynowy wysokoobrotowy...
Nie tak do końca nie ruszyłaby nawet z miejsca... Moment obrotowy stał się modny od kiedy modne stały się diesle w osobówkach zwłaszcza w Europie. Praktycznie wszystko co nam wystarcza to moc, która jest wyliczana z momentu siły i prędkości obrotowej silnika. Dla przykładu: auta osobowe (np. Mondeo, Passat) z dieslami mają ok. 350-400 NM momentu. Ferrari 360 ma lekko ponad 370 NM i wagę podobną (np. Mondeo III HB 1400kg). Ferrari robi setkę w 4,5 sekundy a Mondeo ciężko się w 2x tyle zmieścić... Dlatego że Ferrari robi 370nm przy ponad 4700 obrotów a max moc przy 8500, bo moment można nadrobić obrotami i jest większa siła na kołach.

Tyle że w ciężarówkach ma to jak najbardziej sens bo dziwna byłaby jazda truckiem przy 8000 tyś. obr. non stop ;-). I w tym przypadku dieselek się sprawdza, mając tą samą moc przy 1500 tys obrotów i 3x wiekszej pojemności skokowej.

Silnik żyje momentem siły (obrotowym) i prędkością obrotową, a jedno z drugim to moc :-D
Ostatnio zmieniony 23-08-11, 19:41 przez jacekn8, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
MateoMK
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 29-08-10, 21:17
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: MateoMK » 23-08-11, 20:29

MateoMK pisze:No to gratuluje dobrego wyboru Pani Grażynki :) i teraz Hiob będziesz mógł konfortowo sobie jeździć :) auto jak najbardziej mi się podoba :) ładny stylowy w środku. Oby jak najlepiej służył. :angel:

Hiobie.

Jak zawsze sie kupuję auto to sie wymienia olej, filtry, rozrząd, ten pewnie nie będzie musiał. Czy twoja wola do tego jest przekonana że raczej wymienić ??
Hiob pisze:W BMW nie wymienia się oleju wtedy, kiedy się chce, lecz wtedy, gdy nam to powie komputer. Oczywiście można to robić częściej i samemu, ale wtedy trzeba zapłacić ze swojej kieszeni, a gdy się postępuje według wskazań komputera, płci BMW.
Nawet nie wiedziałem że to na koszt BMW, chyba trochę cofnąłem się z informacjami. A to tak z nowymi samochodami jest, że jak komputer wskaże to na koszt Marki samochodu. ??
Ostatnio zmieniony 23-08-11, 20:30 przez MateoMK, łącznie zmieniany 1 raz.

Morgoth
Przyjaciel forum
Posty: 40
Rejestracja: 20-08-11, 15:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Morgoth » 23-08-11, 20:39

Piękne autko Hiobie :) Bardzo lubię BMW, ale nie tak jak amerykańce. Co do Caddiego - nie wiedziałem, że kojarzy się ta marka z emerytami ;) W końcu w ofercie oprócz pięknego CTS-V Wagon jest między innymi Escalade.

40 tysięcy to całkiem sporo. Ale bardzo dobry wybór, zwłaszcza, że z manualem. Nic nie daje takiej frajdy. Dziwne jest to, że coraz częściej producenci samochodów nie dają wyboru i oferują tylko i wyłącznie automatyczne skrzynie.

Btw. Z pensji truckera idzie zarobić na takie autko w rok?
KubaCh zwrócił uwagę, że mój nick może kojarzyć się z siłami zła. W życiu nie przyszłoby mi to na myśl, ale oświadczam, że nazwa Morgoth nie ma nic wspólnego z tym. Po prostu fajnie brzmi ;)

Jarekk
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 29-11-10, 18:09
Lokalizacja: Polska

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Jarekk » 23-08-11, 23:09

Piękne auto,gratuluje udanego zakupu :-D napewno będzie długo bezawaryjnie służył
Spośród wszystkich otaczających nas form życia żadna,poza psem , nie zawarła z nami przymierza

ODPOWIEDZ