Samochody osobowe hioba.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: JJacek » 29-01-15, 10:28

No to hiobie pora polskie blachy założyć :-) mam nadzieje, że z audi zdjąłeś blachy SBI ;-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 29-01-15, 11:36

JJacek pisze:No to hiobie pora polskie blachy założyć :-) mam nadzieje, że z audi zdjąłeś blachy SBI ;-)
Nie, nie zdjąłem, bo przecież my nie jechaliśmy niczego kupować. Pojechaliśmy tylko, żeby Grażynka się przejechała nowym autem, a zakup miał być w jakiejś odległej perspektywie. :D Ale może je jeszcze oddadzą, jak je się uda odlepić, bo to przyklejone na silikonie.
MRC pisze:
Za późno Hiobie, za późno o tym napisałeś, jestem głęboko tym poruszony.
Zdaję sobie z tego sprawę i bardzo nad tym ubolewam, ale cóż mogę zrobić? Jak już zauważyłeś, jest za późno. :-P :lol:
Zapytam się wprost czy dealer Was "wydoił" czy nie ? Zważywszy na tendencję wzrostową wartości dolara do euro i tego że jeśli (nie jestem tego pewien) rozliczenia europejskich marek mają miejsce właśnie w tej walucie to te auta powinny teraz tanieć (stare kupione za czasu mocnego € sztuki trzeba jakoś zbyć, znając życie dealer na tym nie będzie chciał zbytnio tracić). Sam jestem ciekaw czy np. za 2-3 miesiące kiedy pojawią się na placach auta z nowych dostaw ich ceny nie spadną o jakiś znaczący % no chyba że w USA jest jak np w PL gdzie wszelakie różnice na cenie produktu to zysk importera etc. tak jak to w kraju nad Wisłą ma to w przypadku np. ceny paliwa
Przede wszystkim nie wiemy ile będzie kosztowało € za kilka miesięcy. Poza tym BMW produkuje też samochody w wielu innych krajach. SUVy są eksportowane ze Stanów do Europy, a nasz 328 był wyprodukowany w Południowej Afryce. Zatem same różnice kursu € względem $ nie mają aż tak dużego znaczenia. Co BMW zyska na imporcie z Niemiec, straci na eksporcie z USA i jakoś sobie musi te straty pokryć. Pewnie trzymając się poprzedniej struktury cen.
Jasne, że jak się te relacje zmienią w znaczącym zakresie, to w jakiś sposób może się to odbić na cenach aut, ale pamiętaj, że koszt zakupu auta u importera to tylko jakiś procent sumy. Reszta to transport, podatki, cła, obsługa przedsprzedażna, zysk dealera itp. Tak więc nie sądzę, byśmy zobaczyli jakąkolwiek znaczącą i trwałą zmianę cen aut - raczej chyba jedynie ma to znaczenie czysto psychologiczne.
Wahania kursów walut powodują to, że wirtualnie to nowe BMW jest droższe niż był nasz M3. M3 kosztował 10 tys dolarów więcej, ale wtedy dolar był po 2,80. Dziś jest po 3,75 i okazuje się, że auto za 34 tys dolarów jest droższe od auta za 43 tysiące. W praktyce jednak, gdy się tu siedzi i tu zarabia pieniądze, takie zabawy walutowe nie mają żadnego znaczenia.
bonaldo pisze:Gratuluję dobrego wyboru, bo jednak mocniejszy silnik to większa przyjemność z jazdy przy podobnych kosztach eksploatacyjnych jak w przypadku 2 litrów. No i ten kolor chyba dość nie popularny w marce BMW, ale jednak bardziej kobiecy i przyciągający oko mężczyzny :mrgreen:
Kolor naprawdę rewelacyjny, Moim zdaniem najpiękniejszy w palecie kolorów oferowanych przez BMW, W czasach, gdy wszyscy jeżdżą autami od białego, poprzez wszystkie odcienie szarości i srebra, po czarne samochody, jakiś żywszy, jaskrawszy, a do tego elegancki kolor jest jak powiew świeżego powietrza.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: JJacek » 29-01-15, 11:42

hiob pisze:
JJacek pisze:No to hiobie pora polskie blachy założyć :-) mam nadzieje, że z audi zdjąłeś blachy SBI ;-)
Nie, nie zdjąłem, bo przecież my nie jechaliśmy niczego kupować. Pojechaliśmy tylko, żeby Grażynka się przejechała nowym autem, a zakup miał być w jakiejś odległej perspektywie. :D Ale może je jeszcze oddadzą, jak je się uda odlepić, bo to przyklejone na silikonie.
:) Pewnie oddadzą :) albo sobie przygarną :) ale to pokaże czas :) bezawaryjnej jazdy życzę właścicielce :)

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: Poet of de Fall » 29-01-15, 16:45

bonaldo pisze:Gratuluję dobrego wyboru, bo jednak mocniejszy silnik to większa przyjemność z jazdy przy podobnych kosztach eksploatacyjnych jak w przypadku 2 litrów.
Ten model też ma dwulitrowy silnik.
hiob pisze:nasz 328 był wyprodukowany w Południowej Afryce.
Po co ściągać F30 z Afryki, skoro są produkowane w Meksyku?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 29-01-15, 17:53

Poet of de Fall pisze:
bonaldo pisze:Gratuluję dobrego wyboru, bo jednak mocniejszy silnik to większa przyjemność z jazdy przy podobnych kosztach eksploatacyjnych jak w przypadku 2 litrów.
Ten model też ma dwulitrowy silnik.
To prawda. Teraz BMW "oszukuje" w oznaczeniach aut, podobnie zresztą jak i Mercedes. 320 i 328 mają dwulitrowe, czterocylindrowe silniki, 335 ma trzylitrową rzędową szóstkę.
Poet of de Fall pisze:
hiob pisze:nasz 328 był wyprodukowany w Południowej Afryce.
Po co ściągać F30 z Afryki, skoro są produkowane w Meksyku?


Nie znam oficjalnej odpowiedzi na to pytanie, ale opinie na forach są takie, że auta z Meksyku i Rosji mają problemy jakościowe, natomiast te z Południowej Afryki mają od lat ustaloną doskonałą reputację i są takiej jakości, jak te z Niemiec. BMW w Stanach daje gwarancję "na wszystko" na 4 lata, więc nie mogą ryzykować. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 29-01-15, 21:10 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

piotrek77
Przyjaciel forum
Posty: 15
Rejestracja: 23-11-14, 15:22
Lokalizacja: PL

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: piotrek77 » 29-01-15, 20:08

Miło się patrzy na taki nabytek ;-)
Co Was skłoniło do sprzedaży Audi? Wchodziło już w kosztowny wiek, rozklekotało się czy po prostu nuda? A może emocje po zobaczeniu Beemki he he :lol:

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 29-01-15, 21:13

piotrek77 pisze:Miło się patrzy na taki nabytek ;-)
Co Was skłoniło do sprzedaży Audi? Wchodziło już w kosztowny wiek, rozklekotało się czy po prostu nuda? A może emocje po zobaczeniu Beemki he he :lol:
Kolejna wymiana oleju wiązała się też z wymianą paska rozrządu, a w tym aucie jest to dość pracochłonne, w związku z czym dealer uprzedził nas, że to w sumie koszty rzędu 2 tys dolarów. Do tego bezstopniowa skrzynia skrzynia lubi się psuć po przebiegu 150 tys km, więc wykorzystaliśmy to jako pretekst do tego, by odnowić naszą "stajnię wyścigową". :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

WebTom
Przyjaciel forum
Posty: 34
Rejestracja: 14-02-12, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: WebTom » 29-01-15, 22:07

Prawdę mówiąc po Twoich filmach i braku zachwytu tym BMW spodziewałem się bardziej A3, czy w ogóle kompletnie innego samochodu. Niemniej gratuluję i oby jeździło jak najlepiej. :)
Ostatnio zmieniony 29-01-15, 22:07 przez WebTom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 30-01-15, 01:12

WebTom, czasem nas życie zaskakuje. Ale przede wszystkim trzeba tu zauważyć, że ważne było to, co zachwyca Grażynkę, nie mnie. Po drugie ten egzemplarz zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie, niż tamta 328-ka.

Nawiasem mówiąc są już jakieś filmiki na YT z tym autem. Zapraszam.
Ostatnio zmieniony 06-02-15, 17:05 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

bochen
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 31-08-14, 12:48
Lokalizacja: Polska

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: bochen » 30-01-15, 19:57

Ale piękna bryka . Czerwona ognista jak flamenko pasuje do maluszka jak ulał.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 06-02-15, 17:46

BMW serii "3" to jest "kompaktowe" auto. Firma ta ma większe "piątki" i "siódemki", ale "trójka" tak ostatnio urosła, że zacząłem się zastanawiać jak się ona prezentuje w porównaniu do takich kultowych limuzyn, jak np Wołga GAZ 24:

<br><br><table border="5"; style="border-width: 5px; border-style: double; border-color: #11165f" align="top"; width="300"; height="35"; bordercolor="#11165f" bgcolor="#ffffff"; cellpadding="10";>

<th>SAMOCHÓD</th> <th>2014 BMW F30</th> <th>1970 WOŁGA GAZ 24 </th> </tr>
</tr>
<tr>
<td>DŁUGOŚĆ</td> <td>4624</td> <td>4735</td> </tr>
</tr>
<tr>
<td>SZEROKOŚĆ</td> <td>1811</td> <td>1800</td> </tr>
</tr>
<tr>
<td>WYSOKOŚĆ</td> <td>1429</td> <td>1490</td> </tr>
</tr>

<tr>
<td>ROZSTAW OSI</td> <td>2810</td> <td>2800</td> </tr>
</tr>
<tr>


<td>WAGA </td> <td>1550 kg</td> <td>1420 kg</td> </tr>
</table>

Czyli to BMW to taka Wołga. Jedynie 11 cm krótszy, 1 cm szerszy, 5 cm niższy, praktycznie mający identyczny rozstaw osi i do tego cięższy o 130 kg. Wołga ma też większy silnik, ale na szczęście silnik BMW ma trzy razy więcej kucyków i dwukrotnie wyższą prędkość maksymalną. Przyspieszenie też trochę lepsze: BMW w 6 sekund setka, Wołgę wytestowali do setki w czasie trzy razy dłuższym.

BMW: http://www.automobile-catalog.com/auta_ ... php<BR>

Wołga: http://www.automobile-catalog.com/auta_details1.php
Ostatnio zmieniony 06-02-15, 17:47 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 14-02-15, 20:34

Wiem, wiem, okropnie brzydkie felgi, ale słoneczko tak pięknie dziś świeciło, że nie mogłem się powstrzymać. :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
ferdek
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 26-09-13, 12:38
Lokalizacja: Republika Czeska

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: ferdek » 14-02-15, 21:17

Ale go wypolerowałeś, błyszczy się jakby właśnie z salonu wyjechał :) Pięknie się prezentuje w promieniach lutowego słońca. Nawet te brzydkie felgi nie są w stanie oszpecić tego auta :D Choć moim zdaniem są ładne, ale nie będę się z Tobą spierał, są Twoje i mają prawo Ci się nie podobać ;-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: hiob » 15-02-15, 07:36

ferdek pisze:... Nawet te brzydkie felgi nie są w stanie oszpecić tego auta :D Choć moim zdaniem są ładne, ale nie będę się z Tobą spierał, są Twoje i mają prawo Ci się nie podobać ;-)
:roll: Oj tam, nie znasz się. Ja je pokazałem na forach BMW, gdzie są sami prawdziwi fachowcy i okazało się, że są okropnie brzydkie. :oops: :-? :lol:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

jacekn8
Przyjaciel forum
Posty: 67
Rejestracja: 07-06-10, 15:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Samochody osobowe hioba.

Post autor: jacekn8 » 15-02-15, 18:25

Dla tych co nie lubią turbodiesli w osobówkach :) Na przykładzie nowego M3 i Alpiny :)

https://www.youtube.com/watch?v=NoRAeL8qgSM

ODPOWIEDZ