Nasze Maszyny.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
WebTom
Przyjaciel forum
Posty: 34
Rejestracja: 14-02-12, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: WebTom » 27-03-15, 23:06

JJacek pisze:
WebTom pisze:Na lato:
[url=http://naforum.zapodaj.net/83463c87a057.jpg.html[/url]
To twój prywatny hyundai? :) Jeśli tak, to wklei więcej zdjęć i opowiedz coś o tym aucie, np. wyposażenie, ile pali itp. :)
Pali w trasie przy normalnej, dość dynamicznej jeździe 5.2 - 5.8 litra, w mieście 6 - 6.5. :) Wyposażenie: wersja comfort, el. szyby, lustra, zestaw głośnomówiący, czujniki z tyłu, jakieśtam radio, skórzana kierownica i lewarek i inne bzdury. Najbardziej brakuje mi tempomatu, który podobno można dołożyć, ale gwarancja... Silnik 1.6 110km., więc niczego nie urywa jak się wciska gaz, ale do normalnej jazdy daje radę. Generalnie od 13 stycznia przejechałem niecałe 7 tysięcy i wszystko jest ok. :) Kilka rzeczy bym poprawił, ale prawdę mówiąc teraz Hyundai czy Kia już nie odstają od Golfa (czyli swego rodzaju wzorca w tej klasie). Niestety cenowo też z każdym modelem mniej odstają, chociaż różnica dalej jest odczuwalna. ;)

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: JJacek » 28-03-15, 08:08

WebTom pisze:
JJacek pisze:
WebTom pisze:Na lato:
[url=http://naforum.zapodaj.net/83463c87a057.jpg.html[/url]
To twój prywatny hyundai? :) Jeśli tak, to wklei więcej zdjęć i opowiedz coś o tym aucie, np. wyposażenie, ile pali itp. :)
Pali w trasie przy normalnej, dość dynamicznej jeździe 5.2 - 5.8 litra, w mieście 6 - 6.5. :) Wyposażenie: wersja comfort, el. szyby, lustra, zestaw głośnomówiący, czujniki z tyłu, jakieś tam radio, skórzana kierownica i lewarek i inne bzdury. Najbardziej brakuje mi tempomatu, który podobno można dołożyć, ale gwarancja... Silnik 1.6 110 km., więc niczego nie urywa jak się wciska gaz, ale do normalnej jazdy daje radę. Generalnie od 13 stycznia przejechałem niecałe 7 tysięcy i wszystko jest ok. :) Kilka rzeczy bym poprawił, ale prawdę mówiąc teraz Hyundai czy Kia już nie odstają od Golfa (czyli swego rodzaju wzorca w tej klasie). Niestety cenowo też z każdym modelem mniej odstają, chociaż różnica dalej jest odczuwalna. ;)
To nie jest taki smok, wyposażenie też w miarę dobre, silnik małej pojemności ale 110 koni generuje i to jest dobre, a jeśli chodzi o cenę to kijanka i hyundai to konkurenci golfa :)
Życzę bezawaryjnych tras :)

Awatar użytkownika
wojtek23
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 09-10-14, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: wojtek23 » 04-04-15, 03:47

Wy tu gadu gadu, a moja Ibizka dostała nowe felgi. Nawet są troszkę podobne do felg Hiobowych :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

WebTom
Przyjaciel forum
Posty: 34
Rejestracja: 14-02-12, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: WebTom » 12-04-15, 19:35

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
8 tysięcy stuknęło, chociaż ostatnio więcej stoi jak jeździ.
Ostatnio zmieniony 27-05-15, 20:38 przez WebTom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mazi
Przyjaciel forum
Posty: 130
Rejestracja: 04-12-14, 22:18
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: Mazi » 26-04-15, 12:37

A oto i mój rumak, niestety nie przygotowany do sezonu :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeżeli życie daje nam cytryny, zróbmy z nich lemoniadę ;)

tompior111
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 21-04-15, 10:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: tompior111 » 12-05-15, 15:39

No to może i ja przedstawię swoje autka, na początek najnowszy nabytek - Fiat 126p FL 650E z 91 roku. Oczywiście maluszek będzie odrestaurowany, chcę go doprowadzić do stanu idealnego, z delikatnymi modyfikacjami :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Audi A4 B5 1.8T 150km, najbogatsza wersja, sprowadzony z USA, niestety, ale to auto już o własnych siłach więcej nie przejedzie, zostało już dawcą dla innych, przy okazji widok ma wszystkie moje auta (Audi, Maluch, Mondeo, Corsa)
Obrazek
Ford Mondeo 05r 2.0 TDCI 115km
Obrazek
No i najlepsze z najlepszych, moja niezniszczalna ulubienica (choć Maluch jest teraz dla niej silną konkurencją) Opel Corsa B 99r. 1.0 12V (pieszczotliwie na ten silnik mówię kosiarka do trawy ;) ) wsumie, to moje pierwsze auto, które wychodzi, że mam już ponad 4 lata i ani myślę się jej pozbywać ;)
Obrazek
Niestety, trochę czasu od tamtego zdjęcia już minęło i już taka ładna nie jest :( ale pomału, może niebawem wróci do takiego stanu jak na zdjęciu :)
Ostatnio zmieniony 12-05-15, 15:41 przez tompior111, łącznie zmieniany 1 raz.

307PL
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 26-05-15, 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: 307PL » 26-05-15, 22:53

Witam, chciałbym przedstawić swoje auto. Jest to Peugeot 307 z 2001 roku. Auto z dwu litrowym silnikiem diesla o mocy 110 koni. Auto posiada bardzo dobre wyposażenia miedzy innymi: Spryskiwacze lamp przednich, czujnik deszczu, zmierzchu, wszystkie szyby elektryczne, pół skórzane fotele kubełkowe, klimatyzację, zmieniarkę CD, dobre audio, podgrzewane fotele, 16 calowe felgi aluminiowe i wiele innych:)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26-05-15, 23:06 przez 307PL, łącznie zmieniany 3 razy.

Krzysztof.
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 25-05-15, 20:24
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: Krzysztof. » 27-05-15, 15:47

To i ja pochwale się swoją maszyną.

Jest, to Opel Vectra C z silnikiem 2,2DTI o mocy 125KM. Rocznik 2004.
Odkąd pamiętam byłem zakochany w Vectrze C właśnie przed liftingiem. Te lampy i ta muskulatura auta mają wg. mnie w sobie, to coś. I jak sam projektant przyznał auto było wzorowane na Cadillacach. Po 2005r. Viki już bardziej przypominała Astre i Corse.
Zawsze polowałem na wersje w sedanie i szczególnie GTS'a. Ale, kupiłem kombi. Dlaczego ? Ano dlatego, że auto jak i właściciela znam bardzo dobrze i nie chciałem ryzykować kupna jakiegoś szrotu. A i tą wadę przekułem w zaletę mimo, że moi kumple wciąż się śmieją, że kupiłem 'dziadkowóz". Aktulnie jestem w trakcie poszukiwań zderzaków od GTS'a i chciałbym nadać mu jeszcze pazura. Opelek jest bardzo dobrze wyposażony (jak na ofertę z tamtego rocznika brak mu tylko skóry i podgrzewanych foteli) Ma takie bajery jak kolorowa nawi, czy fotochromatyczne lusterka, albo czujniki deszczu i zmierzchu czy też xenonowe lampy z autopoziomowaniem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A, tutaj mała ciekawostka. Vectra z mojej komendy która do dziś służy drogówce. Miałem okazję przy niej pracować kilka lat temu. Panowie Policjanci dość niefortunnie cofali i trafili w drzewo które pogięło tylny błotnik i stłukło tylną szybę radiowozu. Zderzak przedni jest zdjęty dlatego, że przy okazji również odbył małą renowację.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 27-05-15, 20:39 przez Krzysztof., łącznie zmieniany 1 raz.

Kornel
Przyjaciel forum
Posty: 15
Rejestracja: 11-11-14, 10:06
Lokalizacja: Polska Nowa Ruda

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: Kornel » 30-05-15, 11:48

Tak więc przyszła kolej i na moją maszynę.
Pragnę przedstawić moje kochane i oddane mojemu sercu lwiątko- Peugeot 307 HDI 2.0 90km 2002 rok:) Autko w rodzince od 2005. Aktualnie 192 tys. przebiegu. Oryginalny bo kupiony od znajomego. Jak na razie żadnych modyfikacji, ale na dniach oddaje komputer na chip-a (myślę o 115 koniach mechanicznych)
Zdjęcie z golfem to pamiątkowa fotka z wysokiej góry w Chorwacji.(polecam zobaczyć w google: sv. Jure).
Załączniki
IMG_0307.JPG
IMG_0307.JPG (31.17 KiB) Przejrzano 9768 razy
IMG_1426.JPG
IMG_1426.JPG (27.52 KiB) Przejrzano 9768 razy
IMG_1459.JPG
IMG_1459.JPG (26.11 KiB) Przejrzano 9768 razy
IMG_2202.JPG
IMG_2202.JPG (27.77 KiB) Przejrzano 9768 razy
PICT5551.JPG
PICT5551.JPG (49.55 KiB) Przejrzano 9768 razy

Awatar użytkownika
Angel
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 30-01-12, 11:18

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: Angel » 08-07-15, 10:08

Pora na małą aktualizację :-)

Jakiś czas temu (mniej więcej tydzień) przesiadłam się z BMW do Audi. Przez ten tydzień zrobiłam nim około 1500 km. To już nie to samo co BMW, nie ma tej radości z jazdy. O wyborze samochodu zdecydował rozsądek, jednak serce krzyczy, że chce BMW :D Oczywiście w przyszłości znowu przesiądę się do BMW, bo nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej.
Poniżej link do zdjęcia nowego, rozsądnego nabytku.
Pozdrawiam
:angel:

http://1drv.ms/1LRBo52

GenasPMi
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 20-02-15, 23:42
Lokalizacja: Polska

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: GenasPMi » 10-07-15, 00:30

Witam,

przedstawiam wam mój nowy nabytek, który niebawem stanie się zabytkiem. Póki co jest dla mnie najlepszym klasykiem, o którym marzyłem od małego.
W mojej kolekcji to już drugi Mercedes, bowiem dołączył do Vito z 1996 roku :)

Obrazek
Mercedes-Benz E-Classe, E300D 1995 r.

Pozdrawiam

SZyBA
Przyjaciel forum
Posty: 47
Rejestracja: 27-08-13, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: SZyBA » 23-07-15, 12:30

Ładna maszyna.
Jestem normalny czyli dla wielu inny.

MaciekBialystok
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 03-11-12, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: MaciekBialystok » 25-07-15, 13:00

Na życzenie Hioba zamieszczam informacje o moim nowym nabytku, jakim jest BMW E91 LCI z roku 2011. :-)

Na wyposażeniu silnik N47 D20C- dwulitrowy diesel o seryjnej mocy 184 koni i momencie obrotowym 380 Nm współpracujący z sześciobiegową automatyczną skrzynią produkowaną przez firmę ZF z manetkami do zmiany biegów przy kierownicy. Po usunięciu filtra DPF i wgraniu nowego programu w Warszawskim VTG auto legitymuje się mocą 207 koni i momentem na poziomie 435 Nm.

Po zakupie auta przyciemniłem tylne szyby, w miejsce halogenowych markerów podświetlających ringi w przednich lampach zamontowałem żarówki diodowe, jak również wymieniłem całe podświetlenie wnętrza i bagażnika na ledy. Przy okazji aktualizacji map nawigacji został wgrany Polski soft do systemu iDrive oraz Polski lektor.
Oczywiście nie mogło zabraknąć radia CB ;-) Zdecydowałem się na radio CRE 8900, które ma wymiary radia 1-din. Antena to kultowy Performer 5000 o długości dwóch metrów, zamontowany bezpośrednio w dachu w specjalnie wywierconym w tym celu otworze ;-) Antena została połączona z radiem przy pomocy kabla RG-213 dla lepszej izolacji przed zakłóceniami elektromagnetycznymi z instalacji samochodu. Zasilanie jest pociągnięte bezpośrednio z akumulatora kablami 8AWG, stosowanymi zazwyczaj do zasilania wzmacniaczy w systemach car-audio.

Link do zdjęć na photobucket.com:
http://s1373.photobucket.com/user/rambo ... t=3&page=1[/b]

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: Poet of de Fall » 25-07-15, 15:09

MaciekBialystok pisze:Oczywiście nie mogło zabraknąć radia CB
Pozwolę sobie na mały offtop. Tak się złożyło, że nikt z mojego otoczenia nie miał nigdy radia CB, ale widzę, że wciąż jest bardzo popularne. Skąd się bierze fenomen tego urządzenia (mam na myśli wyłącznie samochody osobowe)? Czy rzeczywiście tak bardzo ułatwia podróżowanie po Polsce? Bo ja odnoszę wrażenie, że dzisiaj, kiedy mamy nawigacje uwzględniające natężenie ruchu itp. CB stało się sztuką dla sztuki. Czy się mylę?

MaciekBialystok
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 03-11-12, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze Maszyny.

Post autor: MaciekBialystok » 25-07-15, 17:22

Używając radia CB masz dostęp do informacji, których próżno szukać w jakiejkolwiek nawigacji, jak choćby pozycje nieoznakowanych radiowozów, czy jeszcze do niedawna fotoradarów straży miejskich i gminnych (często niewidocznych czy wręcz zamaskowanych). Pomijając już nawet ten fakt, bycie w łączności z innymi kierowcami znacznie ułatwia podróżowanie- nie tylko po Polsce. Poza granicami RP używa się kanału 28 w podstawowej czterdziestce. Osobiście nie wyobrażam już sobie podróżowania bez radia CB ;-)

ODPOWIEDZ