TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 21-04-09, 20:02

wojtekus pisze:No.to ja mam maly konkurs:-Czy,to ta sama para jedzie na FLHTCU "electra glide" ,na zdjeciu CIMG9176 i CIMG9182 ?.Tak sie przygladam i nie wiem sam :roll: ...Co WY na to?! :idea: Pozdrawiam...
Chyba tak, masz rację. Tylko zmarzli trochę i ubrali sobie kurteczki. Dlatego mnie wyprzedzają po raz drugi. :mrgreen:

Kolejne fotki z drogi do rodzinnych stron Wojtka. :-P Peterbilt 379 należący do "Petera J" ;-) nowiutki dźwig Grove, który właśnie przybył z Europy (nawet mnie kusiło, żeby mu odkręcić uchwyt na rejestrację. Jemu niepotrzebny, a mnie by się przydał. Nie mówiąc już o tych gumowych wysięgnikach na lampki, które by mi bardzo pasowały przy mojej naczepie. :oops: :-P Ale nie posłuchałem tego, co mnie kusił, kupię sobie takie, jak będę w Polsce.) Na koniec jeszcze raz zdjęcie mostu "półwiszącego" i jakiś tow truck. Takie same mosty są w Richmond na I-295 i w Marylandzie na szosie nr 1. Ten pierwszy jest tu, ten drugi będzie zaraz, w następnej porcji fotek, ale już zdjęcia zrobione po zmroku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: Lukasz1985r » 21-04-09, 20:31

Ciekawe zdjęcia i jak zawsze oglądam je po kilka razy :mrgreen:
hiob pisze:kupię sobie takie, jak będę w Polsce
Kup sobie do VOLVA jakieś dobre ze 4 lampy na dach , fajnie by to wyglądało i nie raz przydało by się :-D

Wiktor
Przyjaciel forum

Post autor: Wiktor » 21-04-09, 20:41

Jak zawszę, aktualizacja jest wyśmienita. Niedaleko mnie jest firma, która wypożycza dźwigi. Są one duże, ale ten na fotkach to jest "potwór" :-D Ładny ten PeTe. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 21-04-09, 20:46

Teraz już szybciutko do domu. Jechałem głównie w nocy, więc niewiele się dało zrobić zdjęć. Najpierw obiecany most, potem kawałek autostrady I-77 w Virginii, już w drodze z NJ do domu i Święta. Ja podczas rekonwalescencji (a raczej moje kolano :-D), Lamborghini, której więcej fotek jest w temacie "Ferrari" i autobus komuniakcji miejskiej kursujący po terenie UNCC, University of North Carolina in Charlotte. Na koniec parę zdjęć z Mszy reuzrekcyjnej w naszej parafii. Dawniej rozpoczynaliśmy ją na zewnątrz, rozpaleniem i poświęceniem ognia, teraz tylko księża i diakoni są na zewnątrz, a my oglądamy to na telebeamach. :lol: I za chwilę od tego ognia rozpala się cały kościół światłem setek świeczek, symbolizujących zmartwychwstałego Chrystusa.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 21-04-09, 20:51 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum

Post autor: Sojusz » 21-04-09, 20:49

http://www.picturepush.com/public/1619966 - Zakochałem się w tym trucku. :-D Super kolor, klasyk, jest the best.
Lukasz1985r pisze:Kup sobie do VOLVA jakieś dobre ze 4 lampy na dach , fajnie by to wyglądało i nie raz przydało by się :-D
Nie wiem o jakie lampy Ci chodzi, ale jeżeli o halogeny to wydaje mi się, że na ciężarówce Hioba w ogóle by to nie pasowało. One ładnie wyglądają na euro truckach ale na nosowatych? Czy ja wiem... :-/ To jest tylko moje zdanie. Oczywiście decyzja należy do Hioba. :-D Gdzie 1000 ludzi tam 1001 gustów. PS: Zdjęcia jak zwykle piękne. :-)
Ostatnio zmieniony 21-04-09, 20:50 przez Sojusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiktor
Przyjaciel forum

Post autor: Wiktor » 21-04-09, 20:58

Most bardzo wielki, bardzo ładny, i ma bardzo ładne oświetlenie w nocy :-D Widok za kierownicy, naprawdę fajne chodziarz, że fotki są rozmazane. Dobrze, że z kolanem jest już wszystko w porządku :-)
Sojusz pisze:
Lukasz1985r pisze: Kup sobie do VOLVA jakieś dobre ze 4 lampy na dach , fajnie by to wyglądało i nie raz przydało by się :-D

Nie wiem o jakie lampy Ci chodzi, ale jeżeli o halogeny to wydaje mi się, że na ciężarówce Hioba w ogóle by to nie pasowało. One ładnie wyglądają na euro truckach ale na nosowatych? Czy ja wiem... :-/ To jest tylko moje zdanie. Oczywiście decyzja należy do Hioba. :-D Gdzie 1000 ludzi tam 1001 gustów. PS: Zdjęcia jak zwykle piękne. :-)

Moje zdanie jest takie samo jak kolegi Sojusza. Jeżeli chodziło Łukaszowi o halogeny to moim zdaniem one by nie pasowały. Ale jest to decyzja Hioba. Każdy ma innych gust.

Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Patryk_Kraków
Przyjaciel forum

Post autor: Patryk_Kraków » 21-04-09, 21:11

Witam Serdecznie Hioba ;-)

Bardzo Cie podziwiam i naprawde bardzo miło mi się ogląda te świetne zdjęcia zza oceanu. Szkoda ze nie rozpisujesz już tras po kolei tak jak kiedyś,mnóstwo zdjęć i super opis. Wiem że to jest czasochłonne ale i tak mam wielki szacunek do Ciebie. Już niemogę się doczekać kolejnej porcji fotek. Pozdrawiam Cie Hiobie. Z Panem Bogiem ;-)

wojtekus
Przyjaciel forum

Post autor: wojtekus » 21-04-09, 21:38

MISTRZU :!: :!: :!: Zdjecia mostu noca,poprostu konkursowe...Pelny podziw i szacuneczek :shock: :mrgreen:
voytekus

Awatar użytkownika
Szulc t660
Przyjaciel forum

Post autor: Szulc t660 » 21-04-09, 21:50

MaciekScania i Hiob dzięki za odpowiedz w sprawie opon ;-) znowu ciekawe zdjecia, przepiękna lokomotywa uwielbiam amerykańskie pociągi :-P http://www1.picturepush.com/photo/a/162 ... MG9216.jpg mam pytanie czy transport kolejowy opłaca się w USA czy coraz mniej towarów przewozi się koleją ??

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 22-04-09, 00:16

wojtekus pisze:... Zdjecia mostu noca,poprostu konkursowe..
Prawdę mówiąc nie wiesz ile tych zdjęć tam zrobiłem. 99% się nie nadawało do publikacji. Bez statywu, tanim aparatem, jadąc autem i do tego nocą nocą bardzo trudno zrobić dobre zdjęcie. W sumie zawsze jest to bardziej przypadek, niż zasługa fotografa.
Szulc t660 pisze:... mam pytanie czy transport kolejowy opłaca się w USA czy coraz mniej towarów przewozi się koleją ??
Przewozi się ich coraz więcej. Jest to opłacalne finansowo, ale na szczęście dla nas sieć kolei nie jest tak gęsta jak sieć dróg. A jak trzeba towar dowieź na bocznicę i z drugiej strony odebrać, to czasem bardziej się opłaca go po prostu zawieźć bezpośrednio.
Patryk_Kraków pisze:Witam Serdecznie Hioba ;-)

Szkoda ze nie rozpisujesz już tras po kolei tak jak kiedyś...
Witam Krakusa i nowego gościa na forum. Wiesz, że dla mnie ważniejsza jest "ta druga część" forum. Ten opis trasy jest bez wątpienia najpopularniejszą częścią forum, ale nie chce mi się tego wątku rozbijać na poszczególne trasy. Jedyne, co kiedyś planuję zrobić, to podzielić go na jakieś fragmenty, ale to tylko z przyczyn technicznych. Po prostu bardzo trudno się moderuje taki długi wątek, bo cały temat otwiera się jako jedna długaśna strona.

Kolejna porcja fotek. Zaczynamy w Charlotte, a potem ruszamy w drogę do Idaho. Autobus to NovaBus i nie jest to wersja angielska, ale odbicie w lusterku wstecznym mojej Mazdy. Parę Corvett: C4 spotkana na drodze i najładniejsza z nich (może poza najnowszą C6) Corvette C4, na parkingu przed sklepem. Te śmieci pod skrzynką pocztową przed naszym domem, w rurze na gazetę, to gniazdko, jakie sobie postanowił tam uwić jakiś ptaszek. Także dźwig kolejowy już sfotografowany po wyjeździe z domu, do naszego wątku o drogach żelaznych. A ja załadowany jakimiś sklejkami, czy innymi deskami jadę na północny zachód.

Ostatnio zmieniony 22-04-09, 01:02 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 22-04-09, 01:16

Już w drodze. Ten "kwadratowy" samochód na drugiej fotce to Ford Flex. Trochę radiowozów, a było ich sporo, bo na autostradzie korek - gigant z powodu jakiegoś poważnego wypadku. Cały ruch skierowano objazdem. Poza tym trochę maszyn drogowych (łącznie z jedną na podwoziu Renault, czyli u nas Macka) i klasyczny motocykl Triumph.

Awatar użytkownika
ziemianka
Przyjaciel forum

Post autor: ziemianka » 22-04-09, 02:12

A nie ma tam piratów takich jak na morzu? Co porywają np załadunek i żadają okupu?

Awatar użytkownika
MaciekScania
Przyjaciel forum

Post autor: MaciekScania » 22-04-09, 02:15

No ładne zdjęcia ;-) Jednak przez to, że tu mieszkam tracą cały urok :roll:
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

— Jan Paweł II (Karol Wojtyła) (1920-2005)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 22-04-09, 02:30

ziemianka pisze:A nie ma tam piratów takich jak na morzu? Co porywają np załadunek i żadają okupu?
Nie. :-D Jedyny Pirat, jakiego ostatnio widziałem, miał cztery nogi, merdający ogon i plamkę koło oka. Wyglądał groźnie, ale ... nie bardzo. :-P :lol: Co prawda zdarzały mi się ładunki wymagające eskorty, jak np. transport futer na wystawę, ale nawet wtedy nikt mnie nie chciał porywać. ;-)
MaciekScania pisze:No ładne zdjęcia ;-) Jednak przez to, że tu mieszkam tracą cały urok :roll:
Eeee tam... Ja też tu mieszkam, a dla mnie wcale nie tracą uroku. ;-) Po prostu prawda jest taka, że nie każdego muszą zachwycać takie widoki z drogi. Ale też prawda, że jak się je widuje na co dzień, to powszednieją i nie są tak atrakcyjne, jak wtedy, gdy się je widziało po raz pierwszy.

A na trasie objazd. Jakieś rolnicze traktory się plączą, jakiś Chevrolet SSR, który niedawno był na forum, tu ze schowanym dachem, jakaś KIA Soul, która wraz z Nissanem Cube chce trochę podzielić się sukcesem, jaki odniósł Scion xB. Zobaczymy, czy amerykanie są gotowi masowo kupować małe autka. Na razie niezagrożonym bestsellerami są Toyota Camry i pełnowymiarowy pickup Forda. Kilka "trzysta siedemdziesiątek dziewiątek", parę caboverów, zachód słońca, "imprezowy autobus" do wynajęcia i rozciągnięty Town Car:

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 22-04-09, 03:21

Saint Louis, MO. Policjant na Harleyu jeszcze po stronie Illinois. Znowu bezwietrrzna pogoda i polska flaga koło kościoła smętnie zwisa w dół. Policyjna Impala. Freightliner FLD Classic XL i ciekawe osłony kół w samochodzie od Schneidera. Ich celem jest oczywiście zmniejszenie oporów powietrza. Te jednak nie są z twardego materiału, ale z brezentu, przypinanego błyskawicznym zamkiem do jakiegoś pierścienia umocowanego wewnątrz koła.

Ostatnio zmieniony 22-04-09, 03:26 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ