TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 10-07-09, 21:49

Jedziemy dalej w stronę Nowego Jorku. Ale na razie to jest Nowy Meksyk:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 10-07-09, 22:22

Na drugiej fotce jest Marmon. Prawdę mówiąc w poprzedniej serii zdjęć na trzeciej fotce także jest Marmon, tyle że tamten jest "kwadratowy", a ten "opływowy". Przynajmniej jak na Marmona. :-D Na szóstej fotce jakiś ptaszek, który wyjada muchy z chłodnic ciężarówek w truckstopie. Pewnie tak łatwiej, niż latać za nimi po całym świecie. :-D Poza tym kilka Peterbiltów.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 10-07-09, 22:33 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

przemek113
Przyjaciel forum
Posty: 38
Rejestracja: 16-03-09, 18:50
Lokalizacja: Polska -Wielkopolska

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: przemek113 » 10-07-09, 22:47

Witaj Hiobie!Rzadko coś piszę na Twoim forum,ale stwierdziłem ,że od czasu do czasu należy się przypomnieć.Dzięki wielkie za te fotki dzięki którym mogę oglądać to co od najmłodszych moich lat jest moim wielkim zamiłowaniem. Mając 15 lat pomagałem pewnemu staruszkowi sąsiadowi, który wrócił z US do kraju po to,aby tu umrzeć.W zamian za pomoc opowiadał mi o US i podróżach swego syna truckdrivera,ale niestety nie dysponował taką ilością zdjęć :shock: ,więc jeszcze raz za wszystko dzięki! :-)
Jezu ufam Tobie

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 10-07-09, 22:50

Kilka naprawdę ciekawych pojazdów. Na trzeciej fotce "pociąg drogowy", Freightliner Business Class z naczepą kempingową i doczepionym do niej Jeepem. Szósta i siódma fotka to Foden. Pierwszy raz widziałem coś takiego w USA. Foden to część Paccara, więc może będą tu te auta sprzedawać jako śmieciarki, czy coś takiego. Nie bardzo wiem, co to jest za pojazd, ale Schlumberger to firma poszukująca złóż ropy naftowej. Sam pojazd ma oznaczenie "radioaktywne", więc pewnie to jakiś gigantyczny rentgen, czy coś takiego. A czerwony Kenworth C500 to także jakiś pojazd wyglądający na sprzęt poszukiwawczy złóż ropy. Potężny pojazd, stojący przy nim KW T800 wygląda niemal jak półciężarówka. Oprócz tego na fotkach Freightliner z lampami "z Peterbilta", VW kamper, jakiś stary motorower Suzuki w bagażniku Subaru, drzewa i billboardy na silnym wietrze i centrum miasta Oklahoma City.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 10-07-09, 23:22

przemek113 pisze:... Dzięki wielkie za te fotki dzięki którym mogę oglądać to co od najmłodszych moich lat jest moim wielkim zamiłowaniem. ...
Proszę bardzo. Cała przyjemność po mojej stronie. ;-) A poniżej ostatnia już porcja zdjęć na dzisiaj. Na pierwszym spóźniłem się ułamek sekundy, ale i tak postanowiłem je zamieścić, bo ten zielony Peterbilt bardzo ciekawy. Trzecia fotka pokazuje billboard reklamujący organizację pomagającą dziewczynom w nieplanowanej ciąży. Okazuje się, że aborcja wcale nie jest jedynym wyborem, jakiego mogą dokonać. Są inne, znacznie lepsze możliwości. Cabover GMC i most na Missisipi były tu niedawno. Za GMC na następnej fotce ciekawy KW W900, mający dwa połączone ze sobą sleepery: Zwykły 60-calowy i za nim sleeper "Aerodyne", sypialnia z podwyższonym dachem. Mówiliśmy niedawno o autach bez świateł podczas deszczu. Ten pickup jest tu doskonałą ilustracją. Na ostatnim zdjęciu Volvo VN 670 stojące u dealera, gdzie teraz naprawiam swoją ciężarówkę z nalepkami będącymi hołdem dla amerykańskich żołnierzy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 10-07-09, 23:32 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 11-07-09, 03:26

A skoro czekam u dealera, to zrobiłem zdjęcia dwóch VT 880, które tu zobaczyłem. Okazuje się, że ten model także się czasem psuje. :-D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Wiktor » 11-07-09, 06:16

Na Marmona, to jest bardzo opływowy :-D Ptaszek czyści chłodnice, a w zamian nic nie chce, tylko muchy :-) Ten Foden, wygląda jak nasz starszy Daf, tylko grill ma inny. Należy do Paccara, a w Polsce Dat też należy do Paccara. Ładne przedmieścia. Nie wiem, jak przy takiej ulewie można nie jechać na światłach. Że mu nie zależy na bezpieczeństwie ok., ale niech da ją chodziarz innym uczestnikom ruchu drogowego. Bardzo piękne te Volvo VN 670. Zawsze podobało mi się Volvo VN 880. Jest to tak jakby, połączenie klasycznej amerykańskiej ciężarówki, z nowoczesną techniką. Nic dziwnego, że Hiob, chce by ta Ciężarówka była jego następną. Tylko no dużo kosztuje… Te pierwsze Volvo, ma dziwny zderzak wraz z orurowaniem. Zdjęcia super :-)

2k2
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 09-01-09, 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: 2k2 » 11-07-09, 09:56

Widze ze zaczales umieszczac adres na fotach - ktos kradnie foty czy sie reklamujesz po prostu? ;-)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Wiktor » 11-07-09, 10:53

2k2, masz naprawdę dobry refleks :-P Od początku na PP, Hiob zamieszcza te znaki wodne (czyt. podpisy) :-)

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Piotrek_ » 11-07-09, 15:50

Zawsze lepiej umieścić podpis na zdjęciu.
Sam to robię .

Po 1 zawsze wiadomo kto to zdjęcie robił ;] po 2 powinno zapobiegać kradzieżom :-P :-P

po 3 zawsze ktoś zobaczy adres ,wejdzie na strone i stwierdzi ,że takiego forum właśnie szukał :-)
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jaruno » 11-07-09, 17:43

Jak ktos zna sie na grafice to 5 minut mu zajmie zdjecie znaku wodnego, albo uzna ze taki maly znaczek ze nawet mu sie nie bedzie chcialo wywalac go
fotki kozak :) podoba mi sie ten zachod/wschod slonca :D poprosze o takie zdjecie np panorama miasta albo droga jak jedziesz samotnie hiobie i tak pieknie wtedy sie robi, oczywiscie jak nie robi to problemu to kiedys by sie przydaly na tapetke moze albo cos :d

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Piotrek_ » 12-07-09, 13:22

Jak dla mnie, to te zderzaki z przodu nie upiększają tego samochodu :-P Może jedynie pełnią jakąś przydatną rolę :-)
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jaruno » 12-07-09, 14:52

Mowisz o tych rurkach ? Napewno pomagaja przy zderzeniu z jakas sarna psem czy czyms, wkoncu wtedy jest mniejsze prawdopodobienstwo ze polamie zderzak lub wybije swiatla

Awatar użytkownika
Kaczorek-Gdansk
Przyjaciel forum
Posty: 36
Rejestracja: 07-10-08, 16:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Kaczorek-Gdansk » 12-07-09, 22:14

Hiob jak ty to robisz że masz tak piękne zdjęcia?.To Volvo VNL tak ładnie pomalowane bardzo przypadło mi do gustu..;).
"Memento Mori".

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: miqs99 » 14-07-09, 00:14

Znowu wybitne zdjęcia :) Bardzo miło się podróżuje :)
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

ODPOWIEDZ