TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Anaheim » 25-11-09, 09:44

Plonace Volvo wydaje mi sie ze juz bylo gdzies zlapane :D

Awatar użytkownika
Huka
Przyjaciel forum
Posty: 153
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Białystok

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Huka » 25-11-09, 16:52

Anaheim pisze:Plonace Volvo wydaje mi sie ze juz bylo gdzies zlapane :D
Tak, gościło na forum już chyba 3 razy ;-) Heh szyba to już tylko do wymiany :-/

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 25-11-09, 17:29

Huka pisze: Heh szyba to już tylko do wymiany :-/
Juz dawno wymieniona, $172 u Volvo w Charlotte. Mam zatem już trzecią szybę w tym samochodzie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

herz
Przyjaciel forum
Posty: 131
Rejestracja: 24-03-08, 15:55
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: herz » 25-11-09, 17:42

A propos tej rozbitej szyby.
Taki przypadek mógł spowodować przecież o wiele poważniejsze skutki...
Czy osoba z której auta oderwała się ta magnetyczna reklama poniosła jakieś konsekwencje?Czy musiałeś Hiobie z własnej kieszeni pokryć wymianę?

Awatar użytkownika
fliper_nx
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 09-01-08, 20:14
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: fliper_nx » 26-11-09, 10:43

Heh dawno mnie nie było, ale zaległości nadrobiłem, wiele ciekawych zdjęć jak i również opisów. Bardzo sie cieszę, że zawsze po powrocie tutaj coś na mnie czeka :) , pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Piotrek_ » 26-11-09, 18:02

No nie ciekawie z tą szybą. Wiedział chociaż ,że reklama mu się urwała?

Super miasteczko. Bardzo mi się podoba.
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Frezer
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 26-11-09, 20:54
Lokalizacja: woj. Lubelskie, obecnie UK

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Frezer » 27-11-09, 13:27

Witam wszystkich użytkowników, jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post :-D
Interesuję się m.in amerykańskimi ciężarówkami i postaram się udzielać w tych tematach jak najczęściej ;-)
Ostatnio zmieniony 27-11-09, 13:32 przez Frezer, łącznie zmieniany 1 raz.

Adamss3003
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 05-07-09, 00:14
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Adamss3003 » 28-11-09, 01:58

Co to za góra: http://picturepush.com/public/2556983 :?:

http://picturepush.com/public/2557313 to zdjęcie jest poprostu śliczne :-D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 28-11-09, 07:33

herz pisze:A propos tej rozbitej szyby.
Taki przypadek mógł spowodować przecież o wiele poważniejsze skutki...
Czy osoba z której auta oderwała się ta magnetyczna reklama poniosła jakieś konsekwencje?Czy musiałeś Hiobie z własnej kieszeni pokryć wymianę?
Zadzwoniłem na policję, przyjechał, spisał protokół, zabrał znak, na którym było nazwisko, więc nie powinien mieć problemu z dotarciem do właścicielki. Zwłaszcza, że mu opisałem dokładnie samochód. Wziął mój telefon, obiecał zadzwonić i to by było na tyle. Rachunek zapłaciłem sam.
Piotrek_ pisze:No nie ciekawie z tą szybą. Wiedział chociaż ,że reklama mu się urwała?
Ja ją dogoniłem, zatrąbiłem, pomachałem, ale ona chyba była bez pojęcia. Zjechała najbliższym zjazdem z autostrady, a ja stanąłem na poboczu i zadzwoniłem po policję. Reszta - jak wyżej.
Frezer pisze:Witam wszystkich użytkowników, jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post :-D
Interesuję się m.in amerykańskimi ciężarówkami i postaram się udzielać w tych tematach jak najczęściej ;-)
Witaj, bardzo nam miło. Przypomnę przy okazji, że do przywitań i przedstawienia się mamy osobny temat: viewtopic.php?t=11&start=1320
Adamss3003 pisze:Co to za góra: http://picturepush.com/public/2556983 :?:


Mount Hood, najwyższy szczyt Oregonu, 3426 m npm. Jest to krater wulkanu i według naukowców ma ciągle kilka procent szans na ponowny wybuch. Ostatni okres aktywności miał około 200 lat temu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

pgo
Przyjaciel forum
Posty: 136
Rejestracja: 23-08-09, 21:40
Lokalizacja: Chicago, IL

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: pgo » 29-11-09, 02:18

Odnośnie rozbitej szyby, miejmy nadziej, że zapłaci. Podobna sprawa - jak jest z odpowiedzialnością kierowców przewożących na wywrotkach materiały sypkie? Często z tyłu wywrotki jest napis w rodzaju: "Stay back 100 feet. We are not responsible for broken windshiels. (Zachowaj 30 m odstępu. Nie odpowiadamy za uszkodzenia szyb przednich.)"
Podobno w Ameryce jak się napiszę ostrzeżenie, to już jest w porządku. W razie czego poszkodowany miał napisane i pewnie by się nic nie stało, gdyby się zastosował do takiego ostrzeżenia. Jednak 30 m wystarczy żeby kamyk doleciał do szyby i uderzył w nią, choć już z mniejszą prędkością.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 03-12-09, 04:12

Jedziemy dalej na zachód. Kilka caboverow i dużych sypialni, jakieś gabaryty i przewrócona przyczepa na środku autostrady. Wygląda na to, że ciągnący ją pickup zgubił tylne koło i to mogło spowodować utratę panowania nad pojazdem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 03-12-09, 05:01

International LoneStar i Kościół św. Jakuba w Rawlins, WY, gdzie już kilka razy wypadło mi być na niedzielnej Mszy. Tym razem spotkałem tam innego kierowcę, Amerykanina, który także zawsze jeździ w niedzielę na Mszę swoim Internationalem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

herz
Przyjaciel forum
Posty: 131
Rejestracja: 24-03-08, 15:55
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: herz » 03-12-09, 12:06

Żółty K100 Aerodyne i wszystko jasne :) Szkoda,że fotka rozmyta bo na tapecie by wylądował.
A te miasteczko wyżej,w starym stylu po prostu niesamowite.Cóż za klimat....

das
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 08-04-09, 14:47
Lokalizacja: Radom

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: das » 03-12-09, 19:47

Hiobie zdjecia jak zwykle piękne. Ten kosciól w Rawlins to nie ten sam, w którym w tamtym roku byłes na mszy w ostatnia niedziele Adwentu??

Frezer
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 26-11-09, 20:54
Lokalizacja: woj. Lubelskie, obecnie UK

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Frezer » 03-12-09, 21:46

A ja się chciałem spytać Hiobie, czy miałeś kiedyś trasę do Kanady, albo do Meksyku?? Pytam sie z czystej ciekawości :mrgreen:

ODPOWIEDZ