TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
pgo
Przyjaciel forum

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: pgo » 07-01-10, 05:55

hiob pisze:Prawdę mówiąc nie widziałem jeszcze ciężarówki z tarczami.
Ale za to naczepy z hamulcami tarczowymi nie są już takie rzadkie. W firmie dla której jeżdżę nowsze lodówki wyprodukowane przez Great Dane zwykle mają tarczowe. Jednak policja stanowa Illinois chyba jeszcze nie jest zaznajomiona z tym typem, bo policjant przy kontroli drogowej pytał się, co to za hamulce...

Hamulce bębnowe wystarczają może i też z racji płynności ruchu drogowego w Stanach. Większość ludzi nie przyspiesza i nie hamuje gwałtownie, np. w ruchu ulicznym.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 07-01-10, 17:00

pgo, dzięki. Nawet nie wiedziałem. Przy okazji prośba. Zajrzyj na ten temat, może coś więcej poradzisz: viewtopic.php?p=18220#18220
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 07-01-10, 18:13

Kolejne fotki. To jeszcze październik, piękna jesień. Jedziemy przez Pensylwanię w stronę Nowego Jorku. Jacyś rodacy spotkani w truckstopie i na trasie. Zdjęcia starego wozu strażackiego Pirsch i tych wraków z Hubbard, Ohio. Już pewnie je kiedyś fotografowałem, od czasu do czasu idę tamtędy do Kościoła.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
michalone
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: michalone » 07-01-10, 21:40

Przypomina mi wnętrze starej Skody którą miał mój dziadek bardzo dawno temu... :-P
Chodziłem wtedy chyba do 4Kl podstawówki i pamiętam to auto jak przerastał przez nie dziki "Bez" i powoli gniła pod stodołą... :-P
Szkoda mi teraz takich samochodów odrobina chęci i cierpliwości to można bardzo fajnie je odrestaurować :-)
http://picturepush.com/public/2741029
http://picturepush.com/public/2741022
Kto miłuje swego brata, ten trwa w Światłości i nie może się potknąć.
I J 2,10

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 31-01-10, 04:42

Całkiem mi zaczyna brakować na wszystko czasu. ;-( Chyba nie dokończyłem jeszcze dodawania zdjęć z podróży z ostatnich tygodni tamtego roku, a tu już się zaczynają zaległości tegoroczne. Ale dam dziś kilka przynajmniej zdjęć z pierwszej trasy po Świętach. Jak widać Santa odjechał na biegun, czy gdzie on tam mieszka, a ja pojechałem do Wyoming. W Atlancie, jak zwykle, korki, mimo siedmiu-ośmiu pasów ruchu, w Saint Louis mimo "globalnego ocieplenia" zamarza Missouri, a w Wyoming kanadyjskie samoloty w muzeum - złomowisku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wiktor
Przyjaciel forum

Post autor: Wiktor » 31-01-10, 07:49

Hiob bardzo fajnie po przerwie pooglądać zdjęcia :) Wow, pasu ruchu w jedną stronę :D

Nie wiem co Ci poradzić na brak czasu, i tak jestem w podziwie co robisz dla nas ;-)

Awatar użytkownika
Andżo
Przyjaciel forum

Post autor: Andżo » 31-01-10, 09:46

Witaj Hiob,
dobrze widze? Przesunąłeś wózek jezdny całkowicie na tył naczepy?
pozdrawiam

traker232
Przyjaciel forum

Post autor: traker232 » 31-01-10, 10:15

Hiob przesunął ten wózek zapewne ładunek wymagał tego :D Fajne foteczki:D

Awatar użytkownika
B-Boy
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: B-Boy » 31-01-10, 14:39

Po tych zdjęciach widać ze Stany Zjednoczone są pięknym krajem. :lol: Aż chce się tam jechać.
www.PFMB.pl - Polskie Forum Maszyn Budowlanych

pgo
Przyjaciel forum

Post autor: pgo » 01-02-10, 04:58

Andżo pisze:dobrze widze? Przesunąłeś wózek jezdny całkowicie na tył naczepy?
Nie wiem jak było w tym przypadku, ale często ludzie którzy ładują lub rozładowują ciężarówkę życzą sobie, żeby koła naczepy były przesunięte całkiem do tyłu. Można to tłumaczyć tym, że wtedy tył naczepy jest wyżej w stosunku do rampy oraz jest bardziej stabilny przy załadunku. Poza tym widzę na zdjęciu, że wymaga tego rodzaj rampy.
W zależności od stanu są odpowiednie przepisy odnośnie tego w jakiej odległości od sworznia mogą znajdować się koła naczepy. Jednak chyba nie są egzekwowane, bo np. w Illinois nieraz jeżdżą z wózkiem poza dopuszczalnym zakresem, tj. za bardzo z tyłu.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 03-02-10, 04:53

Tak, tam mnie poproszono, bym przesunął koła do tyłu przed rozładunkiem.

Co do przestrzegania przepisów o położeniu wózka, pgo, to w niektórych stanach zwracają na to bardzo uwagę. Kiedyś np. w Virginii policjant mnie uprzedził, gdy byłem przeważony, że jeżeli przesunę zbyt daleko koła, mandat będzie wysoki i dla mnie, gdy tymczasem mandat za przeciążenie osi będzie na firmę, w której jeżdżę (nie miałem jeszcze swojej firmy wtedy). W kilku stanach widziałem policjantów z taśmą, mierzących odległość od tylnej osi do siodła. Ale prawdą jest też, że każdy stan inaczej podchodzi do tych spraw i ma inne przepisy.

Igor
Przyjaciel forum

Post autor: Igor » 04-02-10, 12:38

Hiobie kiedy fotki z trasy do domku i rodaka:D

traker232
Przyjaciel forum

Post autor: traker232 » 05-02-10, 18:14

Igor, Daj Piotrowi odpocząć z rodzinką.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 06-02-10, 01:50

Kilka fotek, ten sam odcinek trasy, co w poprzedniej aktualizacji, to znaczy moja pierwsza tegoroczna podróż. Jest też kilka zdjęć z Charlotte.

Kanciasty Cadillac z lat osiemdziesiątych:

Obrazek Obrazek

Dodge Charger:

Obrazek Obrazek

Ciekawie zainstalowany generator, mały dieslowski silniczek, który grzeje w zimie i napędza klimatyzację w lecie. Zwykle tego typu urządzenia są przykręcane do ramy, koło zbiornika paliwa. Tutaj wykorzystano schowek pod leżanką:

Obrazek Obrazek

Parę starych Kenworthów W900 i jeden C500 w firmie, gdzie się ładowałem:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kenworth K100 i Peterbilt 362:

Obrazek Obrazek

Kilka staruszków. Jeden w transporcie, wygląda, jakby w połowie odrestaurowany, a poza tym Chevrolet Parkwood Station Wagon z 1960 roku i Ford Super Deluxe Eight z 1946

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 06-02-10, 02:32

Kolejne fotki. Stary International, gabaryty, Volvo z dużą sypialnią, które spotkałem już kilka razy i którego zdjęcia były już na forum, LoneStar i inne ciężarówki i trochę starych traktorów.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ