TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Lukasz1985r » 14-03-09, 18:26

Sojusz pisze:Mam pytanie: czy to jest stary KW W900?
To jest T600 :-D
Ostatnio zmieniony 14-03-09, 18:28 przez Lukasz1985r, łącznie zmieniany 1 raz.

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: miqs99 » 15-03-09, 01:23

Kolejne fantastyczne ujęcia! Widzę zmiana na nowy serwer i od razu przyjemniej się ogląda, tylko chyba tam też są limity co do ilości zdjęć. Ja jak ładuję zdjęcia to mam że zostało mi jeszcze 900 parę MB.

Ogólnie miło było prześledzić kolejną ciekawą trasę! :)
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Wiktor » 15-03-09, 07:22

Miqs99, Hiob pisał, że zapłacił za konto, więc ma większą ilość GB , albo w ogóle limit jest zdjęty. Tak wywnioskowałem z postu Hioba.

Przepraszam, za post nie na temat tras Hiobie, ale chciałem wytrłumaczyć koledze Miqs99

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum
Posty: 215
Rejestracja: 04-05-08, 10:30
Lokalizacja: Lubliniec

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Sojusz » 15-03-09, 07:29

Lukasz1985r pisze: To jest T600 :-D
Dzięki :D

Konrad Wilusz
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 09-11-08, 13:29
Lokalizacja: wrocław

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Konrad Wilusz » 15-03-09, 12:22

Hiob, wiesz może, gdzie można kupić taki mobile home jak na zdjęciach? I czy do jazdy z takim czymś trzeba mieć jakieś specjalne uprawnienia?
Kenworth w 900- the best tuck ever made

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: miqs99 » 15-03-09, 14:21

Wiktor, dzięki. Faktycznie teraz zauważyłem za jego nickiem na PP napis "pro" ma dzięki temu brak limitów :)
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Awatar użytkownika
Szulc t660
Przyjaciel forum
Posty: 76
Rejestracja: 13-10-08, 23:50
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Szulc t660 » 16-03-09, 22:41

Hiob przeszedłeś samego siebie jeszcze tak pięknych zdjęć nie było na forum a obejrzałem wszystkie :-P a po za tym fotki o wiele lepiej ogląda sie na picturepush niż na fotosiku ;-) http://www.picturepush.com/public/1489426 piękny kenworth t 660 i do tego ta naczepa naprawdę ładny zestaw
http://www.picturepush.com/public/1489467 na początku myślałem ze ten gabaryt cos wiezie a okazało sie ze to pusta naczepa ;-)
http://www.picturepush.com/public/1489458 http://www.picturepush.com/public/1489506 dwie piękne klasyki według mnie Volvo VT880 to najładniejsza obecnie produkowana ciężarówka :mrgreen:

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Anaheim » 18-03-09, 08:24

No i widzisz Hiobie, fotki sa na PP i wszystkim zyje sie lepiej ;)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Wiktor » 18-03-09, 14:20

Racja Anaheim, tylko szkoda, że po blokowali ten na Fotosiku, bo tam było dużo fajnych fotek :/

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 21-03-09, 19:20

Wiktor pisze:Hiobie mam kolejne pytanko. Na pierwszej fotce z ostatniej aktualizacji jest zestaw na jakieś konstrukcji. Dla jasności jest to ten zestaw z napisem: "Truck Discount". Czy podczas silnych wiatrów jest możliwość, że może spaść? Bo nie widzę, nic co mogło by go mocno przymocować do konstrukcji. Bardzo mnie to ciekawi.

Pozdrawiam
Ten zestaw stoi tam już od kilku lat, a więc myślę, że dobrze przemyślano sposób jego zamocowania. Nie ma raczej obawy, by go wiatr zdmuchną. I nie jest to jedyna tego typu reklama w USA, od czasu do czasu zamieszczam na tym forum podobne zdjęcia. Jest na przykład coś takiego w okolicach Saint Joseph, w Missouri:

Obrazek Obrazek
Konrad Wilusz pisze:Hiob, wiesz może, gdzie można kupić taki mobile home jak na zdjęciach? I czy do jazdy z takim czymś trzeba mieć jakieś specjalne uprawnienia?
Są specjalne place, czy miejsca, gdzie te domy sprzedają. Tak, jak się sprzedaje ciężarówki, czy samochody campingowe. Ale tym się nie da jeździć. Jest to zwykła, ponadwymiarowa przyczepa, zwykle o wymiarach dochodzących do 24 metrów długości i niemal pięciu szerokości, którą przeciągają specjalne ciągniki, niewiele się różniące od zwykłych ciągników siodłowych. Jedynie mają inny zaczep. Taki dom na kołach zawozi się na miejsce przeznaczenia, osadza na fundamentach i tam zwykle stoi następne kilkadziesiąt lat. Oczywiście można go przewieź w inne miejsce, ale to zawsze jest dość skomplikowane, bo trzeba najpierw odłączyć, a potem ponownie podłączyć całe uzbrojenie, infrastrukturę. Domy takie nie mają bowiem swojego generatora, czy zbiornika na wodę i na nieczystości, ale są podłączane do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej, czy też do własnego szamba.
Anaheim pisze:No i widzisz Hiobie, fotki sa na PP i wszystkim zyje sie lepiej ;)
Wiesz, ja zawsze uważałem picturepush za dobrą stronkę, ale dopóki nie wprowadzili opcji zamieszczania wszystkich kodów razem, tak, że można je kopiować jednym kliknięciem, to nie mogli mi zastąpić fotosika. Poprosiłem o taką opcję na ich forum, załatwili pozytywnie moją prośbę, więc teraz nie będę już zamieszczał na forum ikonek z fotosika. Jak na razie picturepush oferuje zdecydowanie lepsze usługi.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: miqs99 » 24-03-09, 17:18

ale dopóki nie wprowadzili opcji zamieszczania wszystkich kodów razem
Dziękuję za informację. Cały czas się męczyłem pojedynczo, a teraz dzięki Tobie wiem, że można zrobić to wszystko na raz.
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Konrad Wilusz
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 09-11-08, 13:29
Lokalizacja: wrocław

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Konrad Wilusz » 26-03-09, 22:03

hiob pisze:Ale tym się nie da jeździć. Jest to zwykła, ponadwymiarowa przyczepa, zwykle o wymiarach dochodzących do 24 metrów długości i niemal pięciu szerokości, którą przeciągają specjalne ciągniki, niewiele się różniące od zwykłych ciągników siodłowych. Jedynie mają inny zaczep. Taki dom na kołach zawozi się na miejsce przeznaczenia, osadza na fundamentach i tam zwykle stoi następne kilkadziesiąt lat. Oczywiście można go przewieź w inne miejsce, ale to zawsze jest dość skomplikowane, bo trzeba najpierw odłączyć, a potem ponownie podłączyć całe uzbrojenie, infrastrukturę. Domy takie nie mają bowiem swojego generatora, czy zbiornika na wodę i na nieczystości, ale są podłączane do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej, czy też do własnego szamba.
A ja myślałem, że tym można zwiedzać USA...
Kenworth w 900- the best tuck ever made

Hank
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 15-01-09, 16:46

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Hank » 27-03-09, 17:59

Witam

Mam pytanie do Hioba i jestem ciekaw czy będzie wiedział oco chodzi...
Niedaleko miejscowości Charlotte w Północnej Karolinie znajduje się firma o nazwie
"Lakeside Classics", na jej terenie znajduje się sporo zabytkowych niespotykanych już
klasycznych amerykańskich krążowników. Byłeś tam może albo wiesz o jaką firmę chodzi?

Dziękuje i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 28-03-09, 17:11

Hank, proszę: Pytaj w temacie z pytaniami, w Hyde Park. Tam Ci zresztą odpowiem. Ta prośba jest zresztą skierowana do wszystkich.

Jest mi trudno przenosić takie posty do właściwych tematów, bo żeby to zrobić, musi mi się otworzyć cały temat jako jedno okienko. A to jest ponad sto stron, tysiące zdjęć, więc w ciężarówce, z moim wolnym łączem, zajmuje to dobre piętnaście minut. Czy naprawdę tak trudno pomyśleć, czy jakieś pytanie jest związane z tym tematem, który teraz przeglądamy? Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 28-03-09, 18:08 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Regan
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 19-02-09, 11:25
Lokalizacja: Kwidzyn/UK
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Regan » 28-03-09, 18:48

Tak jak napisałem w "przywitalni" dzisiaj zakończyłem swoją 117sto-stronicową podróż z Hiobem wzdłuż i wszerz Stanów Zjednoczonych.. trochę to trwało, nie obyło się także bez problemów bo we wtorek tak poszalałem że rano zaspałem zajęcia, i spóźniłem się na późniejsze spotkanie z dyrekcją instytutu :roll: od środy starałem się więc kończyć podróż wcześniej niż po 3 nad ranem.. Ale może nic więcej o tym bo na którejś ze stron Hiob zaznaczył że usunie z forum jak dowie się o zawalaniu szkoły :-P

A co do samej trasy, to co najbardziej mnie zadziwiło, to ilość naszych rodaków, którzy swoje plany i marzenia realizują jako kierowcy za wielką wodą :shock:

Następnie chciałbym napisać że przez najbliższych xxxx dni mogę mieć inną, niesamowitą tapetę na pulpicie, w zależności od nastroju: chmurki, górki, drogi, miasta, burze, słońce itp itd czego dusza zapragnie :-D
Nie mogąc pominąć ciężarówek to od początku moją uwagę skupił brak, a raczej nie wielka ilość zestawów "tandem" czyli z przyczepą podczepianą pod zabudowane podwozie, jakich u nas sporo, ale ten stan Hiob wyjaśnił na którejś ze stron. Nurtuje mnie także brak na fotografiach zestawów z drzewem, z wyjątkiem kilku to jest to raczej rzadko spotykany rodzaj transportu..
na koniec chciałbym podziękować za szybką lekcję geografii Stanów Zjednoczonych oraz przewodnik po markach ciężarówek raczej w Polsce nie spotykanych o których dotąd miałem mizerną wiedzę..

Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki tego (chyba najciekawszego internetowego) serialu którego jednoznacznie nie da się zakwalifikować do żadnej z dziedzin tematycznych ;-)

edit: bym zapomniał, na 51 stronie Hiob przedstawił niesamowitą porcję zdjęć z salonu samochodowego w Charlotte, gdyby ktoś to jeszcze pamiętał i chciał przyjrzeć się aktualnej ofercie tej firmy to polecam zajrzeć tutaj. :lol:
Ostatnio zmieniony 28-03-09, 18:58 przez Regan, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ