TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
Sebus
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 24-01-09, 20:11
Lokalizacja: Bialystok

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Sebus » 10-06-09, 15:38

mozecie podac tego niemca stronę z filmikami

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Wiktor » 10-06-09, 16:39

Dwie strony wcześniej Hiob dał link do tych filmików. Trzymaj http://www.raymagrant.com/video.html .

2k2
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 09-01-09, 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: 2k2 » 10-06-09, 20:58

hiob pisze: Zawsze prawym jedzie jakiś mądry, który doskonale wie, że jest na złym pasie, wyprzedza kilkadziesiąt samochodów i tuż przed miejscem, gdzie te pasy się ostatecznie rozdzielają, wpycha się na lewy pas. I zawsze jakiś "uprzejmy idiota" go wpuści.
To niestety czesta obserwacja z naszych polskich miast.. To straszne buractwo, najczesciej uprawiane przez kierowcow drogich samochodow lub, na drugim biegunie, rozwalajacych sie szrotow z kwiatem mlodziezy polskiej wewnatrz.

Proponuje zakonczyc juz temat winny/niewinny, jest tyle ladnych zdjec do komentowania:)

stu4
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 12-04-08, 22:54
Lokalizacja: Poznań, PL

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: stu4 » 10-06-09, 21:31

Wiktor pisze:...
Filmik 5, nawet nie próbował hamować. Widać, że odległość od zobaczenia tego zwierzaka była mała, ale powinien chodziarz próbować ratować...
Na temat wymijania zwierząt Hiob już gdziś się wypowiadał, że większość zestawów przy takiej próbie kończy w rowie :-(

Jacob2009
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 12-06-09, 03:39
Lokalizacja: Oshawa, ON, Canada

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jacob2009 » 13-06-09, 02:51

Czesc Hiob,

Jestem z Kanady... bardzo mi sie podoba twoj website/video

Ten Camaro to jest z fabryky z mojego miasta... ja zrobie photos.

Sorry about the Polish :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-06-09, 05:40

Jacob2009 pisze:Czesc Hiob,

Jestem z Kanady... bardzo mi sie podoba twoj website/video

Ten Camaro to jest z fabryky z mojego miasta... ja zrobie photos.

Sorry about the Polish :)
Witaj, Jacob. Nie przejmuj się tym, że masz problemy z poprawną pisownią po polsku. Będziemy się tu poprawiać. Ja jestem przyzwyczajony, bo piszesz dokładnie tak, jak mój Kuba. :-D

Website to po polsku strona, a Camaro jest "z fabryki w moim mieście". I czekamy na zdjęcia. ;-)

Zresztą możesz tu także pisać po angielsku, my nie dyskryminujemy nikogo. :mrgreen:

Nawiasem mówiąc wygląda na to, że większość amerykańskich aut jest produkowanych w Kanadzie i w Meksyku, a koreańskie, japońskie i niemieckie auta coraz częściej w USA. Czemu Niemcom i Azjatom się opłaca tu budować fabryki, a Amerykanie eksportują naszą pracę? Hmm... Nic dziwnego, że "wielka trójka" ma takie problemy. Jak nie ma kto kupować ich aut, bo nie ma pracy poza usługami, to nic im nie daje to, że taniej wyprodukują w Meksyku. Nawet tania produkcja, gdy nie ma na nią zbytu, zawsze kosztuje za dużo.

Kolejne fotki. Na miejscu Niemca, który pojechał już, zaparkowało Volvo z firmy, których trucki ostatnio widzieliśmy w Miami. To ci, którzy wożą silniki do samolotów i mają zwykle duże sypialnie. A ja, jadąc po swój ładunek zobaczyłem ciekawie stuningowanego starego garbusa. I to na dodatek "cabrio". Facet koło czarnego Freightlinera to Jacek, polski kierowca z Seattle. I ruszamy w drogę. Widoczki ze stanu Washington. Fajna przyczepka zrobiona ze starego pickupa i Mack Cruiseliner.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jaruno » 13-06-09, 06:14

hiob pisze:Zresztą możesz tu także pisać po angielsku, my nie dyskryminujemy nikogo.
Ale my nie rozumiemy po eng :D no moze czesciowo ;p

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-06-09, 06:19

Kolejne zdjęcia. Najpierw Washington. "Wąskonosy" KW W900, jakieś konie i ciekawa konstrukcja rowerów. Tamte fotki już z Montany, a ta wąska szosa to MT 200. Skrót, dający oszczędność blisko 50 mil i za darmo piękne widoki. Wracając do koni, zawsze mnie przeraża widok koni lezących w trawie. Nie jestem zoologiem, ani weterynarzem, ale zdrowy koń chyba nigdy się nie kładzie. A na 9. zdjęciu to lama, czyli południowoamerykański krewny wielbłąda. Peterbilt z US Air Forces na piątej fotce od końca to... to sam nie wiem co to jest. :mrgreen: Ale ciekawa konfiguracja pojazdu. ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-06-09, 06:23

Montana 200 nie zawsze jest taka prosta i płaska. Jest tam też troszkę górek i zakrętów. Nic poważnego, jedynie jakieś urozmaicenie. To filmik z takiego fragmentu drogi:

[center]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UctZhCGDYsw&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UctZhCGDYsw&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/center]
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Wiktor » 13-06-09, 07:02

Hiobie zdjęcia jak zawsze wyśmienite. Widoki piękne, te góry, rzeki itp. Masz racje Hiobie, konie śpią na stojąco, bo mają taką posturę tylko źrebaki śpią na leżąco. Mnie też zrobiło się przykro i smutno, gdy zobaczyłem że konie leża :-( Fajny odrzutowiec, jestem ciekaw co wiezie ta wojskowa ciężarówka, może rakiety :?: Reszta zdjęć również ładna. Filmik super, pokazuje że w USA, nie ma tylko prostych szos :-) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-06-09, 07:03

Jaruno pisze:
hiob pisze:Zresztą możesz tu także pisać po angielsku, my nie dyskryminujemy nikogo.
Ale my nie rozumiemy po eng :D no moze czesciowo ;p
Hehe, to jest właśnie to, o co chodzi. Jak nie rozumiecie, to trzeba wziąć słownik i się pomęczyć troszkę. Każdy człowiek dzisiaj powinien znać choć trochę tę "łacinę XXI wieku" ;-)

Poza tym google coraz lepiej tłumaczą za nas. Ja na przykład wymieniałem parę uwag z jakąś Meksykanką w komentarzach pod jednym z filmów na youtube, choć po hiszpańsku znam trzy słowa na krzyż. Ale google dość dobrze mi tłumaczą z hiszpańskiego na angielski, więc wiem, co ona pisze. Nie wiem tylko, czy ona wie, co ja piszę. :-P :mrgreen:

To są te lepsze strony życia kierowcy. Przepiękna tęcza na niebie na pożegnanie dnia, a ja na przydrożnym parkingu, albo raczej w zatoczce postojowej, samotnie, kilkadziesiąt mil od najbliższego truckstopu i innych hałasów idę na zasłużony odpoczynek. Bez nastawiania budzika i z wyłączoną komórką. :-D A rano w drogę. Zabrano się już za poszerzanie szosy nr 200. Jeszcze fotki z końmi. Zdumiewa mnie ile z nich leży na trawie. Niektóre się po prostu tarzają, inne wyglądają jakby już nie żyły. Jakaś zamazana sarna na horyzoncie i po dojechaniu do autostrady gabaryt na wadze na przeciwnym pasie ruchu. Tyle na dziś, idę spać. Dokończę pewnie jutro.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vanilla
Przyjaciel forum
Posty: 186
Rejestracja: 24-10-07, 22:37
Lokalizacja: anioł gwiazdy zapala

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Vanilla » 13-06-09, 12:23

Jak zwykle piękne foty,filmy,dziękujemy Hiob :-D ,ciekawy kontrowersyjny kierowca Niemiecki,sytuacje jakich pełno na wszystkich drogach świata,jakby każdy kierowca tak kręcił filmy to po obejrzeniu,włos by się jeżył na głowie i strach by było jeżdzić ;-)
To czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc.

borat
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 07-06-09, 11:11
Lokalizacja: P-ń

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: borat » 13-06-09, 12:52

Garbus mega piękny :-) jestem fanem tych autek, jak i również pochodnych, czyli T1, T2, typ3, karmann ghia.... i tym podobne "wiatrołapy"

Hiob, czy to prawda, ze najwięcej z w/w modeli jeździ w Californi?

Proszę o fotki, jeśli to możliwe :-D
"Oh Lord, please don't let me be misunderstood"

Ejnem
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 21-06-08, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Ejnem » 13-06-09, 13:02

Witan. Dawno nie zaglądałem na stronkę ponieważ chcialem jak najlepiej zakończyć 1 rok w technikum i troche nauki było :-P Fotki Hiobie jak zwykle przepiękne i już potencjalne tapety sa wybrane :lol: Bardzo spodoała mi się koncepcja muzyki na filmiku z Marmon'em, dodaje świetnego klimatu ;]
hiob pisze:Hehe, to jest właśnie to, o co chodzi. Jak nie rozumiecie, to trzeba wziąć słownik i się pomęczyć troszkę. Każdy człowiek dzisiaj powinien znać choć trochę tę "łacinę XXI wieku" ;-)
W pełni się z Tym zgadzam, zawsze jest to też jakaś okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych ;-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-06-09, 17:19

borat pisze: Hiob, czy to prawda, ze najwięcej z w/w modeli jeździ w Californi?

Proszę o fotki, jeśli to możliwe :-D
Niestety, nie znam jakiś "oficjalnych" statystyk, ale faktem jest, że ciągle ich tu jeszcze sporo widać. Nawiasem mówiąc niedawno sfotografowałem jakiegoś meksykańskiego garbusa, cofnij się kilka tygodni, to go znajdziesz. Zawsze stare VW łapią się na forum, bo są to ciekawe pojazdy. W końcu zaprojektował je sam mistrz Porsche. :-D
Ejnem pisze:... Bardzo spodoała mi się koncepcja muzyki na filmiku z Marmon'em, dodaje świetnego klimatu ;]
Tam "podmieniłem" swój komentarz na jakieś nagranie oferowane przez youtube, bo wiatr zupełnie zniekształcił moje słowa. Było słychać tylko szumy. Nie jest to więc żadna moja zasługa, ale zwykły przypadek. ;-)

Kolejne zdjęcia. Głównie gabaryty i maszyny budowlane. Aha, i "Giewont" w Północnej Dakocie. :lol: Są też radiowozy i sarenki przyglądające się autostradzie i mające samobójcze myśli. :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ