Over the Top ....

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Alfer
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 20-03-11, 20:34
Lokalizacja: Good'Ol South

Re: Over the Top ....

Post autor: Alfer » 01-05-14, 23:37

A jak tam ćwiczenia?

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 05-05-14, 01:42

Chodze na silke panie kolego jakies 2 razy w tygodniu ... i zamierzam wskoczyc na rowerek, tylko musze opone zmienic w mojej szosoweczce bo mam przebita.

Zdjatka mojego truczka na rozladunku w Orlando, bardzo lubie jezdzic do Orlando, kto wie moze kiedys tam wroce.
ObrazekObrazek

A czasem to i na drodze zdarzy sie dobry trening, na przyklad maly sparing z aligatorem, duzo nie brakowalo i bym przejechal kolesia, tez sie nie mial gdzie uwalic tylko na srodku ulicy. A potem nawet zalowalem ze jednak go nie rozjechalem, kto wie moze bym trafil do ksiegi Guinessa jako pierwszy trucker, ktory rozjechal aligatora ... hehehe!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Over the Top ....

Post autor: Szubert » 05-05-14, 09:27

Powodzenia na amerykańskich szosach :) Czekamy na kolejną relację z wypraw :)
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

pacio177
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 11-04-12, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Over the Top ....

Post autor: pacio177 » 16-05-14, 15:57

bigguy pisze:Deal is closed ! .... hehe

I po transakcji, nawet wszystko poszlo sprawnie, szczerze mowiac sie nie spodziewalem.
Ogolnie koszty budynku to $240k .... wklad wlasny jedynie $9200 .... to sie nazywa zakup .... nie ma lipy.
tylko 9200 ? a były wymagane jakies dodatkowe zabepieczenia kredytu ? jaka w ogóle jest rata i na ile lat i jak to ma sie do kwot które sie otrzyma na czysto z wynajmu po odjęciu podatków itp ? czyli ile kasy zostanie w kieszeni :)

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 20-05-14, 00:41

Cala rata kredytu a wiec lacznie z kapitalem i odsetkami, podatkiem od nieruchomosci, ubezpieczeniem; jedno od budynku plus drugie od kredytu to $1820 miesiecznie. Zabezpieczniem kredytu jest sama nieruchomosc do tego ubezpiecznie PMI (Private Mortgage Insurance) jesli wklad wlasny jest nizszy niz 20%. Do tego oplacam wode w budynku, wywoz smieci i swiatlo na korytarzach i schodach okolo 130/miesiac. Wiec lacznie mamy odplywow pienieznych na 1950 w skali miesiaca a przyplywow z czynszow jest 2400. Wiec jak widac 450 jest miesiecznie dochodow pasywnych. Podatkow sie nie placi gdyz wlasnie nieruchomosci oferuja nam wspaniala tarcze podatkowa w postaci amortyzacji, ktora jak narazie wedlug moich wstepnych szacunkow powinna mi przyniesc ok 150 dolarow miesiecznie dodatkowych oszczednosci. Sam dochod pasywny w skali roku to bedzie jakies 5400 na wklad wlasny 9200, wiec zwrot daje nam to 58.7% .... to jest jedynie tzw: cash on cash return, ktory jest w zasadzie dla mnie najwazniejszy, oczywiscie nie uwzgledniajac tu dodatkowych oszczednosci podatkowych, splate kapitalu wlasnego w wyskosci 4100 w pierwszym roku (z kazdym rokiem bedzie wzrastac) i stopy dyskontowej gdybysmy wzieli pod uwage utrate wartosci pieniadza w czasie. Mnie chodzi o to zeby jak najszybciej wyciagnac zainwestowany kapital poczatkowy poczym uzywajac tego samego kapitalu kupic nastepny budynek. W takim tempie powninienem wyciagnac swoje 9200 w 1.75 roku.
W pierwszym miesiacu musialem dokonac paru napraw ale za to nie musialem wplacac pierwszej raty kredytu. Wiec w pelni wykorzystalem na to czynsze od lokatorow w sumie 2650, gdyz nowy lokator dodatkowo zaplacil mi 250 bezzwrotnej kaucji za psa, a wszystkie moje naprawy wyniosly 2100 wiec jak widac zostalo mi na czysto 550 w pierwszym miesiacu.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 21-06-14, 20:18

No i jest niezle .... wynajem uklada sie pomyslnie .... od pazdziernika czynsze na dwoch mniejszych lokalach pojda do gory a to dlatego ze sa tak strasznie zanizone jak narazie ze szok .... za takie mieszkanka mozna spokojnie krzyczec w granicach $700/miesiac ... a u mnie jak narazie $550 i $600 .... spokojnie podniose o $50-$60 za kazde.... i i tak bede sporo ponizej konkurencji ....

Na truckerce dalej zasuwam .... po 5 kolek na floryde w miesiacu ... od 16 lipca wakacje dwa tygodnie i juz nie moge sie doczekac ... i wyjezdzamy do poludniowo-zachodnich stanow .... Texas, Nowy Meksyk, Arizona ..... bedziemy sobie zwiedzac, mam nadzieje ze bede mial wene tworcza zeby nagrac jakies filmiki. A 2 wrzesnia lecimy do Polski. Bo nie bylem juz w ojczyznie 5 lat. Az wstyd.

Dzisiaj jedziemy na Floryde znow, zona jedzie ze mna bo sie obija od dluzszego czasu wiec ja zagonilem do roboty. Dostalem tez podwyzke o 2 cpm. Wiec teraz mamy 47 cpm. Calkiem dobra stawka.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 10-07-14, 18:47

W koncu zasluzony prysznic mojego Volva .... nie widzial myjki od zeszlego lata ... hehe .... jeszcze jedno kolko i wakacje, nie moge sie doczekac.


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 30-07-14, 16:25

No i po wakacjach ... w zasadzie po dlugim weekendzie, gdyz po krotkim pobycie w San Antonio, Texas musielismy powracac do Chicago. Do Arizony myslimy jechac w grudniu.


ObrazekObrazekObrazek

pacio177
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 11-04-12, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Over the Top ....

Post autor: pacio177 » 06-08-14, 20:44

bigguy pisze:No i jest niezle .... wynajem uklada sie pomyslnie .... od pazdziernika czynsze na dwoch mniejszych lokalach pojda do gory a to dlatego ze sa tak strasznie zanizone jak narazie ze szok .... za takie mieszkanka mozna spokojnie krzyczec w granicach $700/miesiac ... a u mnie jak narazie $550 i $600 .... spokojnie podniose o $50-$60 za kazde.... i i tak bede sporo ponizej konkurencji ....

Na truckerce dalej zasuwam .... po 5 kolek na floryde w miesiacu ... od 16 lipca wakacje dwa tygodnie i juz nie moge sie doczekac ... i wyjezdzamy do poludniowo-zachodnich stanow .... Texas, Nowy Meksyk, Arizona ..... bedziemy sobie zwiedzac, mam nadzieje ze bede mial wene tworcza zeby nagrac jakies filmiki. A 2 wrzesnia lecimy do Polski. Bo nie bylem juz w ojczyznie 5 lat. Az wstyd.

Dzisiaj jedziemy na Floryde znow, zona jedzie ze mna bo sie obija od dluzszego czasu wiec ja zagonilem do roboty. Dostalem tez podwyzke o 2 cpm. Wiec teraz mamy 47 cpm. Calkiem dobra stawka.
hmm to nieźle to wszystko wygląda , wychodzi an to ze nic tylko brac kredyty , bo wynajem sam na siebie zarabia i jeszcze zostaje kilka stówek. Taki stosunek zwrotu czyli kosztu wynajmu do kosztu nieruchomosci to normalka ? Bo w Polsce ciężko cos takiegop zrobic , kilka lat temu moj tata kupił mieszkanie na kredyt pod wynajem to zyski ledwo pokrywały odsetki od kredytu, a gdzie tu mówic zeby jeszcze na + wychodzic

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 17-09-14, 16:05

Kolejne wakacje, tym razem w Polsce. Po 5 latach fajnie bylo sie spotkac z kumplami. Szykuje sie do zakupu paru mieszkan pod wynajem oczywiscie w swoim rodzinnym miescie Lodzi. Zobaczymy jak to pojdzie mam nadzieje zrealizowac swoj plan w ciagu roku. A po miescie posmigalo sie autem kumpla Volvo V40 i motorkiem Honda drugiego kumpla. Niedlugo znow pojade, tym razem pewnie na wiosne.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Re: Over the Top ....

Post autor: PiterSV » 18-09-14, 12:46

Gratulacje... Już za niedługo będzie milionerem :mrgreen:
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 23-09-14, 19:44

Piter za niedlugo ???? ... no co Ty, ja juz jestem milionerem tylko nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone.

A tak po za tym wyobrazcie sobie ze zadzwonili do mnie z poprzedniej firmy z ktorej mnie wyrzucili za jazde bez pasow, Multigroup. No i prosza zeby wrocic, oferuja mi 49 cpm, i stale trasy na Floryde. I nie wiem co mam zrobic. Te 2 centy za mile to az tak bardzo nie zmienia nic tyle tylko ze w Multigroup placili by mi na korporacje a wiec nie zabieraliby mi zadnych podatkow tylko dostawalbym wszystko do reki a potem jestem sam odpowiedzialny za rozliczanie podatkow. A planujac odpowiednio podatki z wykorzystaniem pewnych strategi podatkowych aby je zminimalizowac to daloby duze zyski. W Multigroup przy mojej jezdzie wychodzilbym spokojnie 6k na miesiac a jak sie spreze to i okolo 7k bym czasem wyciagnal. W MBT teraz jak troche przycisne to wyrabiam ok 5k. Chyba tylko tyle ze w MBT mnie dobrze traktuja i jestem zadowolony, wiec dreczy mnie sumienie jak pomysle o odejsciu. Nie wiem co mam zrobic. Czekam na jakis znak od zycia.

vjarek
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 16-02-10, 14:39
Lokalizacja: NYC

Re: Over the Top ....

Post autor: vjarek » 09-10-14, 02:12

Ja też myślę o Multigrup, mam kolegę który dla niech jeździ i jest zadowolony.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Over the Top ....

Post autor: hiob » 09-10-14, 07:48

A ja właśnie się dowiedziałem, że mój przyjaciel z Chicago pojechał do Północnej Dakoty pracować na polach naftowych. Gdy tam był poprzednio trafił na nieuczciwego pracodawcę, który mu nigdy nie wypłacił wszystkich pieniędzy, wrócił więc do Chicago i pracował dla Polmaxu, ale teraz spróbuje ponownie. Zobaczymy jak się mu uda - namówił go znajomy, który, podobno, jako kierowca firmowy, dostaje 25% od zarobków brutto trucka, co wynosi ok. 2500 dolarów tygodniowo. Owner Operator pracujący za 67% powinien zarobić w takim razie brutto ponad tysiąc dolarów dziennie. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Re: Over the Top ....

Post autor: PiterSV » 09-10-14, 16:43

hiob pisze:A ja właśnie się dowiedziałem, że mój przyjaciel z Chicago pojechał do Północnej Dakoty pracować na polach naftowych. Gdy tam był poprzednio trafił na nieuczciwego pracodawcę, który mu nigdy nie wypłacił wszystkich pieniędzy, wrócił więc do Chicago i pracował dla Polmaxu, ale teraz spróbuje ponownie. Zobaczymy jak się mu uda - namówił go znajomy, który, podobno, jako kierowca firmowy, dostaje 25% od zarobków brutto trucka, co wynosi ok. 2500 dolarów tygodniowo. Owner Operator pracujący za 67% powinien zarobić w takim razie brutto ponad tysiąc dolarów dziennie. :-D
Pan Jacek dzwonił do Ciebie Hiobie? Będzie na ciekawostkach?
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

ODPOWIEDZ