Over the Top ....

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Marcin98k
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 29-06-12, 21:35
Lokalizacja: New Britain, CT

Re: Over the Top ....

Post autor: Marcin98k » 26-12-12, 04:09

bigguy pisze: jakos przebrnalem przez prawie godzine jazdy w korkach
Godzine przez Cross Bronx to niejest tak zle powiedzial bym ze raczej norma ;-)

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 31-12-12, 17:13

zrobilem szybkie kolko do Atlanty i z powrotem, z racji tego ze mialem caly tydzien wolny na Swieta i teraz znow 3 dni wolne na Nowy Rok, wiec troche duzo tego wolnego. Tym razem zona przejechala sie ze mna, oczywiscie wiekszosc czasu przespala i pogoda byla paskudna wiec nawet sie nie chcialo zdjec robic, nawet w Atlancie bylo wyjatkowo zimno. Poza tym padal deszcz non stop badz deszcz ze sniegiem, a w poludniowych stanach wlasnie na drodze do Atlanty jak troche popada nawet to zaraz sa wypadki, ci kierowcy nie maja zadnej wyobrazni czy jak, i oczywiscie korki niesamowite sie tworza, makabra. Teraz tez stracilem ze 2 godziny przedzierajac sie przez Nashville, TN i duzo nie brakowalo bym byl spozniony z ladunkiem. No ale jakos sie wyrobilem.

ObrazekObrazek

w miedzyczasie znalazlem w koncu RV show, ktory jest co roku w Chicago i na ktory od dawna sie wybieram. W tym roku idziemy na pewno, w lutym, gdyz na lato chcialbym bardzo kupic przyczepe kempingowa.
http://www.chicagorvshow.com/
Ostatnio zmieniony 31-12-12, 17:22 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Over the Top ....

Post autor: Szubert » 01-01-13, 13:25

Ja szukam informacji, na temat bus camping. W jakiej cenie są, ile koni, jaki moment obrotowy..., wszystko o tych pojazdach. Niestety w Polsce nie sprzedają takich, a nie mogę znaleźć amerykańskiej strony.

Pierwszy pojazd ;d http://www.chicagorvshow.com/show/brands/, oraz 4 przyczepa campingowa. ;)
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 05-01-13, 21:45

W koncu w domu po krotkim wyjezdzie do Massachusetts, w poniedzialek wyjazd do Alabamy, truck niesamowicie brudny wiec mam nadzieje, ze mi go umyja przez weekend ... no i niedawno tez kupilem sobie stolik pod laptopa, wiec teraz jeszcze wieksza frajda z jazdy, .... hehe moze kiedys zaczne nadawac na zywo ... hehe

ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 05-01-13, 22:05 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum
Posty: 291
Rejestracja: 22-06-09, 21:24
Lokalizacja: PL/IE

Re: Over the Top ....

Post autor: MAVERICK27 » 05-01-13, 22:11

Ten ekran na szybie to navi? A to coś z wyświetlaczem to co to jest?
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 06-01-13, 16:59

jedna to nawigacja, ktora sobie sam kupilem, Rand Mcnally IntellRroute TND 710, typowa nawigacja dla truckerow z troszke bardziej rozbudowanymi funkcjami ....

a drugi ten wiekszy to Qualcomm, ktory rowniez mozna wykorzystac jako nawigacje ale glownie sluzy do komunikacji z firma, przesylaja mi informacje dotyczace ladunkow, mozna sobie rowniez podejzec dane z zakresu eksploatacji trucka, mniej wiecej raz w miesiacu musze zrobic trening, ktory polega na obejzeniu jakiegos video i odpowiedzenia na pytania, mozna skorzystac z internetu jak sie ma sygnal wi-fi .... jednak do internetu wykorzystuje swojego laptopa oraz tablet Samsunga bo poprostu sa wygodniejsze, internet oczywiscie mam swoj Verizon Wi-Fi ....
Ostatnio zmieniony 06-01-13, 17:06 przez bigguy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kapsiu
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 03-02-10, 20:32
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Over the Top ....

Post autor: Kapsiu » 07-01-13, 19:35

Można prosić więcej zdjęć tego stolika? I czy nie przeszkadza on w zmianie biegów? Nie obijasz o niego lewarkiem?

prot
Przyjaciel forum
Posty: 212
Rejestracja: 06-04-10, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: Over the Top ....

Post autor: prot » 08-01-13, 23:40

Szubert pisze:a szukam informacji, na temat bus camping. W jakiej cenie są, ile koni, jaki moment obrotowy
Całkiem ciekawa strona z ofertami nowych i używanych sprzętów RV: http://www.rvweb.com/guides/types

Tutaj również są podane ceny chociaż głównie różnych rodzajów przyczep - http://www.funtownrvwaco.com/

Nie sądziłem, że jest to aż tak bardzo rozwinięty rynek.

Awatar użytkownika
biela
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 06-01-13, 15:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Over the Top ....

Post autor: biela » 12-01-13, 14:18

bigguy pisze: Zrobienie prawa jazdy zajelo mi 2 miesiace, dokladnie wrzesien-pazdziernik. Od listopada podjalem swoja pierwsza prace. Jak narazie celem moim jest przejechac 300 tys mil czyli okolo 500 tys km a potem zrobie przerwe okolo 6 miesiecy do 1 roku. Potem kolejne 2 lata jezdzenia po czym zamierzam przejsc na emeryture czyli krotko mowiac zrobic sobie wieczne wakacje i cieszyc sie zyciem.
Widzę, że wziąłeś sobie do serca książkę "Bogaty ojciec biedny ojciec" :) powodzenia w realizacji celów

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 12-01-13, 22:57

biela przeczytalem wiele ksiazek i rowniez "Bogaty ojciec, biedny ojciec" .... a do serca to chyba najbardziej sobie wzialem koncepcje "myslenia za siebie" .... jest to niby proste a zarazem bardzo skomplikowane dlatego tak wiele ludzi na calym swiecie rowniez ci wyksztalceni i wydawaloby sie inteligentni popelniaja tak wiele bledow wynikajacych tylko i wlacznie z faktu ze nie mysla za siebie. No coz myslenie za siebie jest bardzo trudne w dzisiejszym swiecie gdzie na kazdym kroku mamy doczynienia z jedna wielka pralnia mozgow.

Podsumowujac:
Im bardziej myslisz za siebie, tym wiekszy sukces osiagasz w realizacji swoich marzen, tym bardziej kontrowersyjny sie stajesz i jednoczesnie bardziej nielubiany przez otoczenie. Wiec teraz kazdy sam musi sobie odpowiedziec na pytanie; co jest dla niego wazniejsze; podazac za swoimi marzeniami, czy przejmowac sie tym co inni o nas mysla? Ja wybralem to pierwsze, a wiec marzenia.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 14-01-13, 01:02

dzisiaj zaliczylismy RV Show w McCormick Place w Chicago ... pare ciekawych modeli


Ponizej Raptor by Keystone ... jeden z bardziej wypasionych modeli, bardzo mi sie podoba ten balkonik, ktory sie opuszcza w dol i mozna sobie w srodku zaparkowac czterokolowca, oczywiscie niesamowity luksus w srodku, szkoda ze zdjecia tego az tak dobrze nie okazuja, jednak niesamowicie ciezki, waga modeli Raptora to przedzial 10-15 tys funtow, moj Nissan ma dopuszczalna wage do holowania 9700 funtow, wiec narazie sobie odpuszczam taki luksus, cena Raptorow to przedzial 50-70 tys usd.

ObrazekObrazekObrazek

Residence tez by Keystone .... juz bardziej siega mojego pulapu cenowego, troszke ponad 30 tysiecy ....
ObrazekObrazek

Ultra W&P by Forest River, piekne cacko, 27 tysiecy no i niesamowicie lzejszy okolo 7000 funtow
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Bardzo mi sie podobaja modele Colemana, odpowiednia waga no i cena tez okolo 25 tys. uwielbiam rozsuwane scianki na boki, po rozsunieciu jest naprawde duzo miejsca, w niektorych modelach jest wiecej miejsca niz w typowych mieszkaniach M3 w blokach w Polsce.
Obrazek

Bardzo fajne modele z rozsuwanymi namiotami po bokach, ktore sa niczym innym jak wielkim lozkiem do spania, modele JayCo i Rokwood wygladaja w zasadzie identycznie, choc Rokwood jest troszke lepszej jakosci, najbardziej podobaja sie zonie i calkiem nie wykluczone ze zaczniemy wlasnie od takiego modelu, ceny 18-20 tysiecy i waga ponizej 5000 funtow.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

a jak ktos woli "na malucha" jak w filmie King Size ... hehehe .... to tez da rade, jak dla mnie za male zdecydowanie, choc sympatyczny projekt, ale ta cena powala ....
ObrazekObrazek

zawsze dobrze przybic piatke z panem Geico .... hehe
Obrazek

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 21-01-13, 22:55

Jedna z najciezszych tras jakie mialem. Najpierw sniezyca w Polnocnej Karolinie, ponad 100 mil za nim przez nia przejechalem w drodze do Nowego Jorku ....

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 21-01-13, 23:05

w koncu zajechalem do Nowego Jorku w polnocnej czesci pod Syracuse, tam odstawilem ladunek i pierwsza mala awaria, wyciek powietrza z airlines, nie duza usterka szybko naprawili i po bolu. Potem jade kolejne 120 mil na polnoc po nastepny ladunek, zajezdzam a tam inny kierowca z firmy stoi w takiej dziwnej pozycji, bo wlasnie probowal wykrecac uzywajac do tego zwyklej polnej drogi i oczywiscie utknal, tak jak widac na ponizszych zdjeciach wiec musieli go wyciagac traktorem ....

ObrazekObrazek

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 21-01-13, 23:29

... potem sie okazuje ze mam wjezdzac na pole uprawne zeby sie podstawic pod stodole z ktorej maja mi ladowac siano ....

ObrazekObrazek

pierwszy raz utknalem wiec mnie wyciagali przy pomocy traktora, najpierw sie nie udalo to do pomocy dolaczyli picka upa Totyota Tundra no i jakos poszlo do przodu, szczescie ze bylem pusty .... ja wsrodku oczywiscie sie skrecalem ze smiechu ....

ObrazekObrazekObrazek

wkoncu podstawiony wiec zaczynaja ladowac siano ktore mam zabrac do Chicago do stadniny koni .... mysle sobie w miedzy czasie oj bede niezle jaja jak bede zaladowany ciekawe jak mnie wtedy wyciagnal ....

ObrazekObrazek

no i stalo sie to co mialo sie stac .... ani rusz .... wiec niech sie teraz martwia, firma ma troche nie pokolei w glowie zeby wysylac kierowcow w takie miejsca, niezdaja sobie sprawy jakie ryzyko ponosza .... okazalo sie ze ladunki byly ze Schneidera, tamci wiedzieli jak jest wiec zepchneli na kogos innego, najpierw musieli oczywiscie znalezc kogos kto by byl na tyle glupi zeby wziasc takie ladunki ..... padlo na MultiGroup ....

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

na nastepny dzien musial przyjechac tow truck zeby mnie wyciagnac .... i skasowali 700 dolcow .... a jak firma bedzie probowala mnie skasowac to niech lepiej pomysla z 10 razy nad tym .... bo bedzie wojna taka ze mala bania ... nigdy w zyciu im nie zaplace .... moge im zaplacic srodkowym palcem .... jak podejmuja takie ryzyko to niech ponosza tego konsekwencje ....

ObrazekObrazekObrazek

potem powrot do Chicagolandu i podstawianie przez prawe ramie na rozladunek w stadninie koni ... nie mam nic przeciwko temu zeby sie podtawiac przez prawe ramie ale jestem przeciwko temu zeby wjezdzac w pole uprawne gdzie sie wjezdzac traktorami aby orac ziemie ....

ObrazekObrazekObrazek

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 23-01-13, 18:48

Dzisiaj czas na wymiane oleju w obydwu moich autach, zakup akumulatora do Hondy bo stary juz padl no i potem razem na myjke ,,,, zona jedna strona a ja druga i wyjazd razem po umyciu .... i mialem zabawe jak male dziecko ..... hehehe .... a ciekawe czy ktos znajdzie pasazera w jednym z aut ktory wyglada jak futrzany Alf?

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

.... i na koniec podjazd do banku wyplacic troche kasy bo w banku niebezpiecznie trzymac .... jeszcze nas okradna ..... hehehe
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 23-01-13, 19:07 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ