Over the Top ....

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 18-09-15, 22:26

Wiec w koncu dzis zakupilem nowa zabawke ..... 2015 VW Passat 1.8 TSI Limited. Jestem oczywiscie zadowolony jak male dziecko, ktoremu mamusia kupila resoraka do zabawy! No ale coz taki juz jestem, potrafie sie cieszyc zarowno z tych duzych zabawek jak i drobnych, malych upominkow.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Re: Over the Top ....

Post autor: Poet of de Fall » 19-09-15, 15:44

Wspominałeś o Mustangu, o BMW cabrio, a kupiłeś... Passata :-/

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 19-09-15, 16:10

A no taki ze mnie gosc. Juz nie pierwszy raz w zyciu mi sie to przytrafilo w kwesti kupowania auta, ze myslalem zupelnie o czyms innym a kupilem zupelnie tez cos innego. Powod: potrzebuje wiecej kasy na inwestycje, wiec postanowilem nie szalec za bardzo i nie kupowac zbyt drogiego auta. I dlatego kupilem tani samochod. Bo Passat jest po prostu dla ludzi biednych, albo jak ja to lubie mowic dla ludzi bezrobotnych. A do tego VW w zasadzie stworzyl uwazam, niezla okazje w miesiacu wrzesniu na model Passata zwlaszcza w limitowanej wersji bo taka wlasnie kupilem; pelen wypas, jak to mowia w Stanach; fully loaded. Jeszcze nie tak dawno to nowa Jetta kosztowala wiecej.

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Re: Over the Top ....

Post autor: PiterSV » 19-09-15, 19:46

Gratulację :mrgreen:
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 19-09-15, 20:10

I znow musze jechac w trase, a tak mi sie nie chce, ze szok. Tym bardziej majac nowa zabawke ..... jak slowo daje robota to glupota, piekny dzien na kempingu, sloneczko delikatnie swieci, ide wziasc prysznic i zgolic brode to moze mi sie polepszy.


ObrazekObrazekObrazek

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Over the Top ....

Post autor: JJacek » 19-09-15, 22:13

Widzicie fotki bo ja nie, chociaż są kody w poście to fotek brak :cry:

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Re: Over the Top ....

Post autor: Poet of de Fall » 20-09-15, 00:40

bigguy pisze:2015
Chwila, ale ten Pasek wygląda jak model produkowany w 2010-2014, a nie jak generacja, która zadebiutowała w 2014 r. Czy na amerykańskim rynku wciąż sprzedają stary model?

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 20-09-15, 04:40

No niestety w Stanach w dalszym ciagu sprzedaje sie Passat taki jaki widac na fotkach. Ja tez bym chcial, zeby wprowadzili europejska wersje taka jaka przedstawilem na zdjeciach jakis czas temu (str.33). To jest dopiero cudo. Na targach samochodowych w lutym jednak sie dowiedzialem, ze narazie tutaj zostaje ta wersja w takiej obudowie jak widzicie. No i pod tym wzgledem jest lipa. Bylem bardzo zawiedziony. Kiedy wejdzie tutaj na rynek europejska wersja nie mam pojecia. Widac, ze model 2016, ktory ma sie juz niebawem pojawic w sprzedazy w zasadzie nie przedstawia wielkiej zmiany co do nadwozia, ewentualnie jakies male modyfikacje na ktore juz nie zamierzalem specjalnie czekac. Ale to i tak nie bedzie to co pokazalem kilka postow wczesniej. Mnie po prostu potrzebne bylo kolejne auto, wiec akurat padlo na Paska. Spelnia najwiecej moich wymagan w przeciwienstwie do konkurencji. Od zewnatrz wielkiego wrazenia nie robi ale od srodka jest naprawde super. No w koncu wersja full wypas. Wrazenia z jazdy niesamowite. Nawet bardziej mi sie jednak spodobal niz chocby nowa Honda Accord, ktora tez na pierwszy rzut oka robi wrazenie. Ale w srodku Honda wymiekka. Buick Lacrosse tez odpadl. Hyundai Sonata byl blisko. Nissan Altima bardzo fajne auto, jednak jak niebawem pojawi sie nowy model to zmasakruje kompletnie obecne modele i dlatego chyba tak duzo Nissanow Altima jest na sprzedaz. Ludzie chca sie pozbyc zanim nowa wersja wejdzie na rynek. Nowa Toyota Camry tez kicha wedlug mnie. A moze za 2-3 lata pozwole sobie na M3 convertible i bedzie odlot.

WebTom
Przyjaciel forum
Posty: 34
Rejestracja: 14-02-12, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Over the Top ....

Post autor: WebTom » 21-09-15, 16:58

Klimatyzacja manualna, xenonów nie widzę, a i jak mnie oczy nie mylą to i tempomatu nie dostrzegam (chociaż tego mogę tylko nie dostrzegać), ręczny wajhowy (co akurat dla mnie jest zaletą). :) Dość ubogo jak na full-wypas, zwłaszcza w porównaniu do tego co oferuje VW w Polsce i Europie. Tylko tutaj trudno go nazwać samochodem dla ludu, skoro cennik ma dość wygórowany. Widać polityka zupełnie inna. Chociaż brak tych rzeczy naprawdę dziwi w aucie tej klasy. :)
Ostatnio zmieniony 21-09-15, 16:59 przez WebTom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Re: Over the Top ....

Post autor: Poet of de Fall » 22-09-15, 15:22

WebTom pisze:Tylko tutaj trudno go nazwać samochodem dla ludu, skoro cennik ma dość wygórowany.
Wygórowany cennik? Wg oficjalnej strony VW USA cena Passata zaczyna się od 21 340 $.
bigguy pisze:Mnie po prostu potrzebne bylo kolejne auto
A jeżeli można zapytać, to po co ci Passat, skoro masz czterodrzwiowego pickupa?
Ostatnio zmieniony 22-09-15, 15:24 przez Poet of de Fall, łącznie zmieniany 1 raz.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 23-09-15, 16:18

Przyjezdzam na yarde i tak patrze na ciezarowke i cos mi nie gra. I nie wiem o co come on?
Dopiero po kilku minutach zajarzylem, ze mi zamontowali nowiutkie reflektory. Wiec jest gitara, nie mam co narzekac. Firma porzadna, dba o sprzet.
ObrazekObrazek


A teraz z okazji zamieszkiwania po stronie Indiany, czasem zdarza mi sie, ze przyprowadze sobie trucka z ladunkiem na truck stop, ktory doslownie jest 14 mil ode mnie, potem zonka po mnie wyjedzie i jedziemy do domy, noc przespie w swoim lozku a z rana mnie odwiezie z powrotem na truck stop i wyjezdzam sobie w trase.
ObrazekObrazekObrazekObrazek


No potrzebuje drugie auto a w zasadzie trzecie. Passatem przyczepy nie pociagne, no przynajmniej nie takiej duzej. Po za tym pod koniec pazdziernika przeprowadzamy sie do Arizony. Nissan jedzie z nami, czyms trzeba ciagnac przyczepe. Passat zostaje w Chicago. Trzeba miec srodek transportu tu na miejscu, bo czasem bedziemy robic tu dluzszy postoj, 2-3 dni zatrzymujac sie u mojej tesciowej. Honde zabrala nam corcia, poszla na Universytet Millikin w Decatur, IL.
Obrazek


Panowie nic nie ma za darmo a przynajmniej w kwestii zakupu auta. Nie wiem dokladnie ile kosztuje Passat w Polsce. Kiedys na youtube ogladalem jego prezentacje i w wersji TDI full wypas bylo mowione, ze 160 000 PLN czy cos kolo tego. I to byla ta fajniejsza wersja europejska. Biorac pod uwage, ze wersja benzynowa jest nieco tansza zakladam, ze cenilaby sie lekko w granicach 130-140 000 PLN. Tutaj natomiast to co prezentuje kosztowalo mnie $23200 plus podatek i rejestracja $2400 wiec razem $25600 wezmy to razy 3.70-3.77 kurs dolara na ten moment w czasie to nam daje 95-96 000 PLN. Wiec jak dla mnie to spora roznica, za kora w zasadzie moglbym kupic jeszcze jedno auto i to calkiem niezle.
ObrazekObrazekObrazek

WebTom
Przyjaciel forum
Posty: 34
Rejestracja: 14-02-12, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Over the Top ....

Post autor: WebTom » 24-09-15, 09:50

Poet of de Fall pisze:
WebTom pisze:Tylko tutaj trudno go nazwać samochodem dla ludu, skoro cennik ma dość wygórowany.
Wygórowany cennik? Wg oficjalnej strony VW USA cena Passata zaczyna się od 21 340 $.
bigguy pisze:Mnie po prostu potrzebne bylo kolejne auto
A jeżeli można zapytać, to po co ci Passat, skoro masz czterodrzwiowego pickupa?
Miałem na myśli europejskiego paska.

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 02-10-15, 23:47

skleilem na chybcika filmik ....

https://youtu.be/ilfnHrcmNkE

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 03-10-15, 17:19

Dzisiaj czas na sprzatanie naszej Hondy. I jedna z zalet, ktora mi sie najbardziej podoba to sposob w jaki otwieraja sie wszystkie drzwi ....

ObrazekObrazekObrazek


i pierwsze fotki calej trojki ....

ObrazekObrazekObrazekObrazek

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Over the Top ....

Post autor: bigguy » 04-10-15, 16:36

Honda przeszla dzis full service, wymiana olejow, innych plynow, filtrow itd. I prawie $500 poszlo z kieszeni .... filmik hondy w trakcie montazu .... a przeprowadzka do Arizony tez sie oddala i moze nawet wcale nie pojedziemy w tym sezonie .... niespodziewanie pojawil sie inny plan a w zasadzie okazja .... cdn.


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 04-10-15, 16:37 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ