Over the Top ....

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Adam1067
Przyjaciel forum

Re: Over the Top ....

Post autor: Adam1067 » 31-05-12, 07:56

Wyszukałem na 3 zdjęci że jest tu:Freightliner Cascadia,Volvo VN780,Kenworth T660 i T2000,Freightliner Columbia,Kenworth T800,International Prostar i Peterbilt.

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 03-06-12, 18:37

Kolejny kurs na prawie 5000 mil zakonczony .... porobilem duzo zdjec bo i bylo na czym zawiesic oko .... piekne widoki na trasie I-70 przez gory Colorado i Utah az do Las Vegas,

Obrazek
ObrazekObrazek

Powyzej Vail Pass, Colorado. A to moj nowy Ken T2000, znacznie lepszy i bardziej zadbany.
Ostatnio zmieniony 03-06-12, 18:41 przez bigguy, łącznie zmieniany 2 razy.

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 03-06-12, 18:45

Utah, autostrada I-70, troche dlugo sie jechalo bo co troche sie zatrzymywalem zeby porobic zdjecia i podziwiac okolice .... az chce sie zrobic wakacje kiedy sie widzi takie krajobrazy ....

ObrazekObrazekObrazek

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 03-06-12, 18:49

Las Vegas, Nevada .... pierwszy raz w ogole widzialem to miasto oczywiscie jedynie zza szyb trucka bo jeszcze jakos nie mialem okazji odwiedzic .... ciezko bylo sie utrzymac na jednym pasie bo mi sie glowa za bardzo krecila na boki .... hehe

ObrazekObrazekObrazek

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 03-06-12, 18:54

Santa Nella, California .... moje nowe "biuro" w srodku oraz mala kamera video na statywie gdyz zaczalem nakrecac filmiki wiec mam nowa zabawe podczas podrozy ..... niebawem postaram sie wrzucic jakies ciekawe filmiki .....

ObrazekObrazek

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 03-06-12, 19:01

w drodze do polnocnej Californi oczywiscie nie odbylo sie bez treningu czyli wbiegania pod gore w malym miasteczku Castaic troche na polnoc od Los Angeles .....na szczycie kilka serii pompek i rozciaganie ..... potem w nagrode dobry posilek w greckiej restauracji w samym centrum Castaic.

ObrazekObrazek

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 03-06-12, 19:12

powrot do Chicago ta sama trasa przez Las Vegas i Utah ..... z postojem w Green River, Utah gdzie wylapalem dwa obiady w cenie jednego w restauracji West Winds ..... kelnerka przyniosla mi inny obiad niz zamowilem i po chwili przyniosla mi ten co wlasciwie zamowilem z przeprosinami i powiedziala ze nie musze placic za obydwa ..... zostawilem jej duzy napiwek bo byla naprawde bardzo mila i oboje sie usmialismy z calej sytuacji ..... bo kiedy zaczalem jesc pierwszy obiad to nawet sie kapnalem ze to nie bylo to co faktycznie zamowilem .... hehe

ObrazekObrazekObrazek

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 03-06-12, 19:22

i powrot do Chicago .... niestety dojazd do bazy nie jest zbytnio dogodny, zawsze spore korki na Cicero Av. i potem uciazliwy skret w Lake St. ... cala trasa jakies 7 mil moze zajac i nawet dobre 30 min. ..... potem w biurze jak sie dostanie czeka na 1720 USD za poprzedni kurs to sie zapomina o staniu w korkach na Cicero Av. i z zadowoleniem wraca do domu ..... 3 takie czeki w miesiacu i juz w ogole jestem caly happy ..... i az zona lepsze obiady gotuje ..... hehe

ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 03-06-12, 19:29 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kapsiu
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: Kapsiu » 03-06-12, 21:26

1.Czarny Keniu T2000 + biała chłodnia = I'm lovin' it
2. Gdzieś zapodział "gruszkę" od cb radia? :lol:
3.Będzie wrzucał video na YouTube?
4.Możesz nagrać przejazd przez Chicago do bazy, szczególnie pod tym metrem nadziemnym. Truck tam się bez problemu mieści czy trzeba czasem "czerep" przez okno wychylić?
5.Jeśli to nie tajemnica możesz zdradzić jaką masz stawkę za milę?
6. Czekam na więcej 8-)

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 04-06-12, 14:19

bede wrzucal filmiki na youtube

gruszka cb byla w schowku nad moja glowa a ja jej nie wyciagalem bo specjalnie nie uzywam radia cb wiec po co ma mi wisiek i tylko przeszkadzac ....

dobry pomysl .... nagram wjazd na baze po metrem na Lake St. No trzeba tam byc ostroznym zeby o nic nie zawadzic, slyszalem ze wielu kierowcom sie zdarzylo uderzyc naczepa w pilar podtrzymujacy cala linie metra przy skrecie ....

stawke to ja narazie mam mala stosunkowo .... 32 centy na zachodnie wybrzeze i 40 centow na wschodnie ..... musze isc i sie upomniec o wyzsza stawke, po za tym teraz przechodze na wschodnie wybrzeze i Floryde ze wzgledu wlasnie na ogolnie wyzsza stawke i krotsze trasy ....

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 04-06-12, 17:20

bigguy pisze: jak sie dostanie czeka na 1720 USD za poprzedni kurs to sie zapomina o staniu w korkach na Cicero Av. i z zadowoleniem wraca do domu ..... 3 takie czeki w miesiacu i juz w ogole jestem caly happy ..... i az zona lepsze obiady gotuje ..... hehe
bigguy pisze:
stawke to ja narazie mam mala stosunkowo .... 32 centy na zachodnie wybrzeze i 40 centow na wschodnie ..... musze isc i sie upomniec o wyzsza stawke, po za tym teraz przechodze na wschodnie wybrzeze i Floryde ze wzgledu wlasnie na ogolnie wyzsza stawke i krotsze trasy ....
Stawka nie jest taka ważna, ważne, ile się zarabia. Jeżeli przynosisz do domu, po podatkach, pięć tysięcy dolarów miesięcznie, to jest to naprawdę "ekstraklasa" w naszym zawodzie. Sam wiesz, ile zarabiałeś pracując np. dla Wernera. Tam kierowcy przynoszą do domu połowę tego, co Ty zarabiasz. Jak mają dobry tydzień. :D

A gdy będziesz jechał na Florydę, sprawdź na mapce gdzie jestem i odezwij się w SB. Może uda się kiedyś spotkać.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 06-06-12, 00:28

ok hiobie jak bede na Florydzie albo w ogole od Polnocnej Karoliny w dol to bede patrzyl gdzie jestes moze sie spotkamy na pogadulec .....

W miedzy czasie wczoraj wyjechalem do Teksasu, mialem nie wyjezdzac az do piatku ze wzgledu na nasilone inspekcje prze najblizsze trzy dni ..... ale jednak postanowilem ruszyc w droge skoro juz trafil sie kurs .... to pomyslalem ze wykorzystam okazje do zarobienia paru groszy ..... narazie bez przygod, jedynie upaly daja sie we znaki, goraczka niesamowita a jeszcze nawet nie dotarlem do Teksasu, po drodze mam jeden rozladunek w Mississipi, tu tak goraco to az nie chce myslec co bedzie w Teksasie ....

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 08-06-12, 00:14

no i utknalem w Teksasie czekajac na rozladunek do jutra ...... rozladunki 3 do Walmarta i na ostatnim trzeba czekac bo taka jest polityka wielkich korporacji, chyba musze powiedziec w firmie zeby mi wiecej nie dawali ladunkow do Walmarta ..... dobrze ze nie ma az takich upalow o co sie obawialem, pogoda troche deszczowa i pochmurna to siedze w trucku i bawie sie internetem .....

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 12-06-12, 02:17

nareszcie w domu po powrocie z Teksasu ..... ale juz mysle kiedy wyjezdzac znow .... pewnie pojutrze, trzeba przycisnac troche bo potrzeby finansowe sa duze .... w sierpniu chcialem zrobic chociaz z tydzien wolnego i gdzies pojechac na wakacje a na jesien przyjazd do Polski wiec pewnie bedzie z dwa tygodnie wolnego .... a czas w Stanach leci nieublaganie tak ze 3 razy szybciej niz w Polsce .... a za kolkiem to tak z 5 razy szybciej ....

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 12-06-12, 19:41

Zaladunek w McAllen w Teksasie pod sama granica z Meksykiem ..... niesamowity upal i musialem na dodatek podstawiac sie przez prawe ramie pod rampe .... nie ukrywam ze sie troche napocilem .... manewr zakonczylem pomyslnie .... premia sie nalezy ..... hehe

ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ