Nowa praca Hioba?

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Arturo » 10-05-12, 20:24

redy19 pisze:Witaj hiobie dawno mnie tu nie było powiedz tak w skrócie zostajesz w tej pracy co teraz jesteś czy zmieniasz szukasz czegoś innego ?
Wszystkie aktualności, dotyczące pracy Hioba, znajdziesz na blogu www.polon.us

Pozdrawiam
Artur
Ostatnio zmieniony 25-07-14, 11:58 przez Arturo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: hiob » 10-05-12, 23:33

redy19, na razie niczego innego nie szukam. Zobacz mój blog, www.polon.us. Jest znowu zmiana ciężarówki-po Peterbiltach teraz czas na Freightleinera Cascadię, film z prezentacją tego trucka tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=6_WxDsnV ... ture=g-u-u .
Ostatnio zmieniony 25-07-14, 12:00 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Lawnowerman
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 18-03-12, 11:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Lawnowerman » 25-07-14, 09:32

Arturo pisze:
redy19 pisze:Witaj hiobie dawno mnie tu nie było powiedz tak w skrócie zostajesz w tej pracy co teraz jesteś czy zmieniasz szukasz czegoś innego ?
Wszystkie aktualności, dotyczące pracy Hioba, znajdziesz w wątku:

viewtopic.php?t=2407&postdays=0&postorder=asc&start=60

Pozdrawiam
Artur
Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie

Gdzie znajdę informacje co się działo ostatnie 2 lata ?
pozdrawiam
Bartek

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: JJacek » 25-07-14, 10:42

Co się działo przez ostatnie dwa lata, już ci spieszę z odpowiedzią, mianowicie po powrocie hioba z Polski w roku 2012, hiob zaczął pracować jako kierowca na etacie w US Express w sieciach sklepu DolarTree, później pracował trochę dla sieci sklepów Target, pracował tam od marca jakoś do grudnia 2012 roku, od roku 2013 hiob pracuje w "biedronce" tak zwanej i jeździ prawie, że lokalnie :D i rozwozi towary do tych sklepów. :)

Awatar użytkownika
Lawnowerman
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 18-03-12, 11:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Lawnowerman » 25-07-14, 10:52

JJacek pisze:Co się działo przez ostatnie dwa lata, już ci spieszę z odpowiedzią, mianowicie po powrocie hioba z Polski w roku 2012, hiob zaczął pracować jako kierowca na etacie w US Express w sieciach sklepu DolarTree, później pracował trochę dla sieci sklepów Target, pracował tam od marca jakoś do grudnia 2012 roku, od roku 2013 hiob pracuje w "biedronce" tak zwanej i jeździ prawie, że lokalnie :D i rozwozi towary do tych sklepów. :)
Super !!!
Dzięki za info.
pozdrawiam
Bartek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: hiob » 25-07-14, 11:59

Lawnowerman, zobacz mój blog www.polon.us - tam piszę o nowej pracy.

Arturo, poprawiłem Twój post, zmieniając adres nieistniejącego wątku na adres bloga.

Faktem jest, że informacje tutaj zawarte są już dawno nieaktualne, więc chyba trzeba parę słów napisać o nowej pracy.

Pracuję od listopada 2012 roku jako kierowca dużej sieci sklepów spożywczych. Taka amerykańska "Biedronka". Rozwozimy towar z naszych magazynów do naszych sklepów, a w drodze powrotnej albo przywozimy zwroty - puste palety, sprasowane pudełka tekturowe, jakieś kontenery, skrzynki po mleku itp, albo zabieramy jakiś towar od poddostawców i wieziemy do magazynu.

Kierowcy u nas pracują 4, albo 5 dni w tygodniu, z opcją brania dodatkowych dni, jeżeli mają ochotę. Płaca "na godzinę", według "komputerowych godzin", czyli jeśli jakaś trasa jest wyliczona na 14 godzin, to kierowca otrzymuje zapłatę za 14, nawet, gdy przejedzie ją szybciej. Co sześć miesięcy wybieramy sobie dni pracy i sklepy, które będziemy obsługiwać - według starszeństwa, tzn. kierowca, który pracuje najdłużej, wybiera pierwszy, a po nim reszta, wg kolejności swego stażu pracy.

Ja pracuję 4 dni w tygodniu, jeżdżąc teraz do sklepów w Georgii i w Tennessee. Gdy jadę do Nashville, w drodze powrotnej śpię w hotelu. Jak na razie jestem z tej pracy zadowolony - przejeżdżam średnio ponad 3 tys km tygodniowo, więc nie jest to tylko kręcenie się dookoła komina, wyrabiam po 125% normy, więc "oszukuję" firmę, pracując mniej, niż sugestie komputera, a za pierwsze półrocze zarobiłem ponad 30 tys dolarów. Biorąc pod uwagę fakt, że pracuję po 4 dni w tygodniu i to, że nie mam jeszcze pełnej stawki (brakuje mi do niej około 10%. Mam teraz 20,45 na godzinę, ci, którzy pracują ponad trzy lata mają $22,45), to naprawdę nie mam powodów do narzekania.

Nawiasem mówiąc oprócz podwyżek dla nowych pracowników (cztery podwyżki co 9 miesięcy przez 3 lata) w firmie jest też coroczna podwyżka dla wszystkich kierowców - zwykle około 50 centów. W przyszłym roku będę miał więc trzy podwyżki - w lutym i listopadzie te prowadzące do wyrównania mojej stawki ze stawkami starych pracowników, a w maju ta coroczna, dla wszystkich. Pod koniec 2015 roku, jak Bóg da, powinienem mieć zatem stawkę $23 dolary na godzinę.

Bardziej szczegółowo o tej pracy pisałem na blogu www.polon.us
Ostatnio zmieniony 25-07-14, 12:25 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ