Nowa praca Hioba?

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Baboon

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Baboon » 12-03-12, 20:31

Arturo pisze:Test na narkotyki na 100% przejdziesz
Dobrze, że to napisałeś, bo Hiob chyba nie miał takiej pewności :lol:

Powodzenia w nowej pracy.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Anaheim » 12-03-12, 21:58

Arturo pisze:Test na narkotyki na 100% przejdziesz, ale na czym polega test sprawnościowy?
Choć jestem pewien ze i ten test przejdziesz!

Pozdrawiam
Artur
To tak jak nasze psychotesty o ile mi sie wydaje ;-)

fatherek
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 23-11-09, 02:22
Lokalizacja: New Jersey, USA

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: fatherek » 12-03-12, 22:41

hiob pisze:Sobol, nowa praca będzie polegała (jak dobrze pójdzie i mnie przyjmą) na dostarczaniu towarów do sieci sklepów "Wszystko za dolara".

Na razie mam trzydniową "orientację", przeszkolenie, wypełnianie papierów, testy na narkotyki i sprawnościowy itd. Po nich dwudniowy kurs już dotyczący bezpośrednio moich obowiązków i od piątku praca.
O! Może w końcu i do mnie w okolice zawitasz ;) Powodzenia i wielu łask Bożych.
Ostatnio zmieniony 12-03-12, 22:42 przez fatherek, łącznie zmieniany 1 raz.

Sobol
Przyjaciel forum
Posty: 57
Rejestracja: 07-02-11, 00:51
Lokalizacja: Knurów

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Sobol » 13-03-12, 06:05

hiob pisze:Sobol, nowa praca będzie polegała (jak dobrze pójdzie i mnie przyjmą) na dostarczaniu towarów do sieci sklepów "Wszystko za dolara".

Na razie mam trzydniową "orientację", przeszkolenie, wypełnianie papierów, testy na narkotyki i sprawnościowy itd. Po nich dwudniowy kurs już dotyczący bezpośrednio moich obowiązków i od piątku praca.
A w które rejony będziesz jeździł? Będziesz jeździł gdzieś niedaleko domu czy po całych Stanach?
Dzięki za odpowiedź ;-)

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Bigoos » 13-03-12, 08:12

Widzę że jestem mocno zacofany w temacie pracy Hioba.
Czy ta praca będzie się wiązała z zakupem własnej ciężarówki, czy dostaniesz firmową? Jeżeli dostaniesz, to wiesz może co?
He taught me how to watch, to fight and pray

Marcin930927

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Marcin930927 » 13-03-12, 10:45

Bigoos pisze:Widzę że jestem mocno zacofany w temacie pracy Hioba.
Czy ta praca będzie się wiązała z zakupem własnej ciężarówki, czy dostaniesz firmową? Jeżeli dostaniesz, to wiesz może co?
viewtopic.php?p=29420#29420

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Bigoos » 13-03-12, 13:14

:oops:
Dzięki :) zapomniałem że tam będzie update danych :oops:

A czy mnie się tylko wydaję, czy Hiobie już miałeś do czynienia z USExpress? Czy tylko naczepę od nich miałeś?
Ostatnio zmieniony 13-03-12, 13:38 przez Bigoos, łącznie zmieniany 1 raz.
He taught me how to watch, to fight and pray

Mateusz96
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 19-09-09, 13:35
Lokalizacja: Pęcice

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Mateusz96 » 13-03-12, 14:15

Bigoos pisze::oops:
Dzięki :) zapomniałem że tam będzie update danych :oops:

A czy mnie się tylko wydaję, czy Hiobie już miałeś do czynienia z USExpress? Czy tylko naczepę od nich miałeś?

Hiob jeździł pod spedycją US Xpress :D

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Bigoos » 13-03-12, 15:19

No właśnie coś mi świtało, ale nie wiedziałem dokładnie co :)
Czyli powrót na stare śmieci :)
Pytanie dotyczące pracy:
Rozumiem że nie będą to stałe trasy i stały ciągnik?
Jak poszło koledze o którym mówiłeś na filmiku na YT, z parkowaniem, zdał?
Czy koszt podróży pokrywała firma, czy na własny koszt musiałeś jechać?
Jakie są różnice dla Ciebie jako owner który pracuje dla US X, a jako kierowca etatowy, takie jak wypisywałeś w momencie gdy starałeś się o poprzednią prace?
A także, czy w związku z tym, że przechodzisz na etat ( zakładam że właśnie się dostałeś i od jutra zaczynasz jeździć dla USXpress ) zawiesiłeś działalność swojej firmy? Jak to wygląda formalnie w Stanach, czy takie coś jest możliwe jak zawieszenie firmy, czy nie robi się czegoś takiego? Firma przecież musi wykazywać jakieś dochody, koszty itd.

Trzymam kciuki abyś dostał tą pracę :)
Ostatnio zmieniony 13-03-12, 15:22 przez Bigoos, łącznie zmieniany 1 raz.
He taught me how to watch, to fight and pray

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: hiob » 15-03-12, 05:40

Arturo pisze:na czym polega test sprawnościowy?
Podnoszenie 35-kilowej skrzynki na wysokość ok. 1,5 metra, przeniesienie jej trzy razy na odległość 16 metrów, z podłączonym monitorem pulsu, ciągnięcie 200 funtów, pchanie stu (czy na odr=wrót, nie pamiętam :lol: ) i przejście kilku metrów " w kucki". To test dla tych, co chcą pracę taką jak ja, rozwożenie do sklepów. Ci od "zwykłej truckerki" mieli lżejsze paczki, chyba 25-kilowe i inne wymagania też mniejsze.
fatherek pisze: Powodzenia i wielu łask Bożych.
Dziękuję za życzenia.
Sobol pisze: A w które rejony będziesz jeździł? Będziesz jeździł gdzieś niedaleko domu czy po całych Stanach?
fatherek pisze: O! Może w końcu i do mnie w okolice zawitasz ;)
Tylko cztery stany: Floryda, Georgia i obie Karoliny.
Bigoos pisze: Rozumiem że nie będą to stałe trasy i stały ciągnik?
Ciągnik stały, do czasu, aż mi każą się przesiąść na inny. Trasy chyba nie do końca stałe, ale jazda dla jednego klienta, sieć sklepów.
Jak poszło koledze o którym mówiłeś na filmiku na YT, z parkowaniem, zdał?
Tak, zdał bez problemów. Oni wiedzą, że zaraz po szkole kierowca nie zrobi wszystkiego perfekcyjnie.
Czy koszt podróży pokrywała firma, czy na własny koszt musiałeś jechać?
Firma płaciła za bilet autobusowy. Ja mogłem wybrać środek transportu i np. przylecieć, albo przyjechać swoim, lub wypożyczonym autem. Zwróciliby mi koszty, ale tylko do sumy ceny biletu autobusowego.

Jeden kierowca przyleciał z Phoenix, zapłacił 380 dolarów za bilet. Zwrócili mu 270, bo tyle kosztował autobus. Jednak z Phoenix autobus jedzie kilka dni, więc on wolał dopłacić.

Podobnie z hotelem. Firma płaci za hotel, za dwuosobowe pokoje. Ja wolę mieszkać sam, więc muszę dopłacić 15 dolarów na dobę za przywilej mieszkania samemu.
Jakie są różnice dla Ciebie jako owner który pracuje dla US X, a jako kierowca etatowy?
Mam dużo mniej do powiedzenia, na przykład nie mogę wybrać drogi, którą pojadę, czy truckstopu, gdzie będę tankował. Nie mogę też odmówić jakiegoś ładunku, z wyjątkiem ładunków do Kanady i NYC (ale to mnie nie dotyczy). Zaletą jest to, że oni płacą za paliwo, naprawy itp.
A także, czy w związku z tym, że przechodzisz na etat ( zakładam że właśnie się dostałeś i od jutra zaczynasz jeździć dla USXpress ) zawiesiłeś działalność swojej firmy? Jak to wygląda formalnie w Stanach, czy takie coś jest możliwe jak zawieszenie firmy, czy nie robi się czegoś takiego? Firma przecież musi wykazywać jakieś dochody, koszty itd.
Można zawiesić działalność, to znaczy utrzymać nazwę korporacji, ale nie płacąc ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i od uszkodzenia towaru nie można mieć statusu aktywnej firmy transportowej. Tak więc firma jest w "letargu".
Trzymam kciuki abyś dostał tą pracę :)
Praca już jest, ale jutro muszę jeszcze dokończyć formalności. Czyli otrzymać przydział na samochód, aktywować kartę paliwową (używamy firmowych kart sieci MasterCard) itp.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Vul » 15-03-12, 09:20

hiob pisze:Podnoszenie 35-kilowej skrzynki na wysokość ok. 1,5 metra, przeniesienie jej trzy razy na odległość 16 metrów
hiob pisze: ciągnięcie 200 funtów, pchanie stu
To poza dowiezieniem będziesz musiał też rozładowywać?
P.s.
Cieszę się, że już startujesz... a... finansowo jesteś usatysfakcjonowany?
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: hiob » 15-03-12, 11:44

Vul pisze: To poza dowiezieniem będziesz musiał też rozładowywać?
P.s.
Cieszę się, że już startujesz... a... finansowo jesteś usatysfakcjonowany?
Tu będzie więcej rozładowywania, niż jazdy. Jeśli chodzi o finanse, to teoretycznie tak, ale w praktyce się dopiero okaże. Najwięcej kasy ma być za rozładunek: 32 centy za milę, 175 dolarów "od naczepy". Jeśli więc przejadę 1500 mil tygodniowo i rozładuję 4 naczepy, zarobię brutto 1200 dolarów, czyli 60 tys rocznie. Jak przejadę 1000 mil i rozładuję trzy naczepy, to będzie tylko 850 dolarów, 42 tys rocznie. Trochę gorzej. Ale myślę, że "prawda leży po środku" i liczę na około 1000 tygodniowo.

Zobaczymy jak mentalnie będę sobie radził z rozładowywaniem auta w letnie, upalne dni na południu Stanów. To może być największy problem. Tylko czas i praktyczne doświadczenie odpowie.

Grażynka daje mi najwyżej sześć miesięcy i mówi, że do niej wrócę... :lol:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Endriunh2 » 15-03-12, 11:48

Sadze ze jak to bedzie praca fizyczna z rozladowywaniem to do emerytury juz zmienisz prace ;-)

Szkoda ze cie ladunki do Kanady i NYC nie dotycza i dla nas tez :-(

bedzie mozliwosc jakiegos awansu po jakims czasie?
Ostatnio zmieniony 15-03-12, 11:49 przez Endriunh2, łącznie zmieniany 1 raz.

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: Bigoos » 15-03-12, 12:09

Rozumiem że nie będzie to rozładowywanie ręczne paleciakiem, lecz podjeżdżasz pod magazyn i Cię zdejmą, załadują i jedziesz dalej, tak?
Może Twoja szefowa boi się że straci tak oddanego pracownika? Bo przecież gdzie znajdzie drugiego takiego co się sprzeciwiać nie będzie ? :D
He taught me how to watch, to fight and pray

jacekn8
Przyjaciel forum
Posty: 67
Rejestracja: 07-06-10, 15:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowa praca Hioba?

Post autor: jacekn8 » 15-03-12, 13:11

Ależ głowa do góry ! Jak nie spróbuje to nie będzie wiedział jak to jest, nawet jak będzie niesamowicie źle :-P. Ja też jestem typem, który sądzi że zawsze warto spróbować. Bo później można sobie pluć do końca życia - mogłem spróbować. Uda się to wspaniale, nie uda się to świat sie nie zawali ;-), ale hiob będzie wiedział jak to jest.
Ja mimo wszystko życzę szczęścia i powodzenia ;-) ;-)

ODPOWIEDZ