Dacia

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
Lukee
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 01-12-11, 21:19
Lokalizacja: Mińsk, Białoruś [BLR]
Kontakt:

Dacia

Post autor: Lukee » 25-02-12, 20:03

Witam!
Założyłem ten temat ponieważ zainspirowała mnie Dacia Duster którą kupił mój brat.


Piszcie dalej jakie Dacie Wam się podobają
---------------------------------------------------------
Dacia Duster
Załączniki
DSC0001.jpg
DSC0001.jpg (14.71 KiB) Przejrzano 12251 razy

Alfer
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 20-03-11, 20:34
Lokalizacja: Good'Ol South

Re: Dacia

Post autor: Alfer » 25-02-12, 20:48

Taka średnia, ale z wyglądu jakieś 100000000000000000000 lepsza niż Logan.

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: Dacia

Post autor: Sam » 26-02-12, 00:42

Good value for money.
Też bym się zastanawiał nad tym autem, jak by mnie było stać, żeby coś kupić z salonu.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Dacia

Post autor: Anaheim » 26-02-12, 13:02

Po pierwsze, nie jestem zwolennikiem nowych samochodów z dolnej półki więc moja opinia będzie z góry negatywna.

Postanowiłem odwiedzić stronę producenta... I doznałem szoku. Klimatyzacja manualna (!!) dostępna tylko w najbogatszej wersji, której cena to 50tys.?! :shock: Nie wyobrażam sobie jazdy bez tego gadżetu więc najniższa półka cenowa dla mnie to 50tys. zł. Pomimo wybrania najlepszej wersji Laureate opcje wyposażeniowe są bardzo ubogie.

Na zdjęciach wnętrza widze że nie ma za wiele miejsca. Fotele są bardzo blisko siebie, nawet nie ma miejsca na uchwyty na kubki, bądź też jakiś schowek.

Z zewnątrz może i jest ładne ale w stylizacja deski gorsza od Fiatów. Nie ma żadnego schowka, półki etc. pomimo że auto wydaje się naprawde duże. Ciekaw jestem jaka jest jakość materiałów w środku i jakość blachy.

Nowe jest dobre tylko z jednej strony. Wiemy co mamy. Reszta przemawia za wyrzuceniem pieniędzy w błoto bo spadek wartości szczególnie takiego samochodu po jednym roku napewno jest duży.

PS. Zawsze się zastanawiam czym kierują się nabywcy nowych samochodów takich jak Tata..
Ostatnio zmieniony 26-02-12, 13:12 przez Anaheim, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Lukee
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 01-12-11, 21:19
Lokalizacja: Mińsk, Białoruś [BLR]
Kontakt:

Re: Dacia

Post autor: Lukee » 26-02-12, 13:14

Anaheim pisze:Po pierwsze, nie jestem zwolennikiem nowych samochodów z dolnej półki więc moja opinia będzie z góry negatywna.

Postanowiłem odwiedzić stronę producenta... I doznałem szoku. Klimatyzacja manualna (!!) dostępna tylko w najbogatszej wersji, której cena to 50tys.?! :shock: Nie wyobrażam sobie jazdy bez tego gadżetu więc najniższa półka cenowa dla mnie to 50tys. zł. Pomimo wybrania najlepszej wersji Laureate opcje wyposażeniowe są bardzo ubogie.

Na zdjęciach wnętrza widze że nie ma za wiele miejsca. Fotele są bardzo blisko siebie, nawet nie ma miejsca na uchwyty na kubki, bądź też jakiś schowek.

Z zewnątrz może i jest ładne ale w środku gorsze od Fiatów.

Nowe jest dobre tylko z jednej strony. Wiemy co mamy. Reszta przemawia za wyrzuceniem pieniędzy w błoto bo spadek wartości szczególnie takiego samochodu po jednym roku napewno jest duży.

PS. Zawsze się zastanawiam czym kierują się nabywcy nowych samochodów takich jak Tata..
Anaheim: Mój brat nie narzeka i jest bardzo zadowolony! Chociaż się wahał między Dacią, a VW Tiguan' em :-)

0zr
Przyjaciel forum
Posty: 11
Rejestracja: 17-02-11, 21:15

Re: Dacia

Post autor: 0zr » 27-02-12, 07:26

Anaheim pisze: PS. Zawsze się zastanawiam czym kierują się nabywcy nowych samochodów takich jak Tata..
Dacia nie jest marką taką, jak tata. Mają umowę z renówką więc dużo lepiej jest z serwisowaniem i ogólnie jakością tej marki. Tata przy daci nawet nie może postać :). Oby te nowe dacie były tak twarde, jak ich poprzedniczki, których nadal jeździ masa po Rumunii.

Awatar użytkownika
Toma87
Przyjaciel forum
Posty: 32
Rejestracja: 24-04-10, 09:02
Lokalizacja: Siewierz

Re: Dacia

Post autor: Toma87 » 27-02-12, 19:30

Miałem okazje jeździć Dacia w benzynie 1.6 104KM z napędem na 4x4, nie jest tam jakaś rewelacja w tym aucie ale nie mogę narzekać. Najlepiej to mi się podoba napęd na 4x4 fajna sprawa;]

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Dacia

Post autor: hiob » 05-03-12, 01:39

Poczytałem kilka testów w zachodniej prasie. Opinie zaskakująco pozytywne. Tutaj np. test z Autocara: http://www.autocar.co.uk/www.autocar.co ... WD/249134/ Warto poczytać opinie pod tym tekstem. Jedna z nich mówi, że w Niemczech niektóre wersje samochodu wykupione już do końca roku.

Autoevolution.com http://www.autoevolution.com/testdrive/ ... sions.html daje ocenę 7/10, a największe wady są mało znaczące w polskich warunkach. Ich zdaniem auto powinno mieć inne przełożenia, bo na autostradzie za dużo pali i jest za głośne. Ale w Polsce nie jeździ się wiele po autostradach, a to, że ta Dacia jest prawdziwym terenowym samochodem, a nie tylko wygląda jak terenówka, w Polsce wielu osobom się naprawdę przyda.

CarMagazine także przedstawił bardzo pozytywną opinię, cztery gwiazdki na pięć możliwych. http://www.carmagazine.co.uk/Drives/Sea ... R-review2/

AutoWeek video. Też raczej pozytywne opinie o tym samochodzie:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/njkHbgu_w-4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Jasne, że nie jest to Audi Q7, ale za te pieniądze, moim zdaniem, naprawdę dobry zakup. Zwłaszcza, gdy się chce mieć samochód nowy, na gwarancji i nie chce się kupować "problemów poprzedniego właściciela".

Anaheim, piszesz:
Anaheim pisze:Nowe jest dobre tylko z jednej strony. Wiemy co mamy. Reszta przemawia za wyrzuceniem pieniędzy w błoto bo spadek wartości szczególnie takiego samochodu po jednym roku napewno jest duży.
A zastanawiałeś się kiedyś dlaczego ten spadek jest taki, a nie inny? Przecież ceny dyktuje rynek. Skoro więc używane auta są tak dużo tańsze niż nowe, to znaczy, że nie ma na nie zbyt wielu chętnych, w porównaniu z nowymi samochodami.

Ja w swoim życiu miałem i takie i takie auta. Te, które mamy dziś wszystkie były kupione jako używane, ale Nissan Sentra, Honda Civic, obydwa Mustangi, Jeep i Mazda były kupione nowe. Nie wspominam już swych ciężarówek. I nie mógłbym jednoznacznie powiedzieć, co jest lepsze. Z pewnością jednak wolałbym taką nową Dacię, niż, powiedzmy, trzyletniego VW Tiguana, czy roczną Skodę Yeti.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Dacia

Post autor: hiob » 05-03-12, 01:49

A tu filmy, jak ten samochód dzielnie sobie radzi w terenie:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/jlbEWTKuT_w" frameborder="0" allowfullscreen></iframe> <iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/r-rRrM9uMP8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe> <iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/9OHwnKGDvxc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Ostatnio zmieniony 05-03-12, 01:49 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Dacia

Post autor: Anaheim » 05-03-12, 10:10

A zastanawiałeś się kiedyś dlaczego ten spadek jest taki, a nie inny? Przecież ceny dyktuje rynek. Skoro więc używane auta są tak dużo tańsze niż nowe, to znaczy, że nie ma na nie zbyt wielu chętnych, w porównaniu z nowymi samochodami.
Ja jestem tylko klientem i nic na temat rynku nie poradze więc muszę brać pod uwagę mój zasób portfela i zdrowy rozsądek a wiem że roczne i dwu letnie auta niewiele odbiegają od nowego.
Z pewnością jednak wolałbym taką nową Dacię, niż, powiedzmy, trzyletniego VW Tiguana, czy roczną Skodę Yeti.
Wszystko zależy od preferencji. Ja cenie w aucie komfort podróży, nie potrzebuje auta o takich gabarytach tym bardziej gdy z zewnatrz duże a w środku mało funkcjonalne i ciasne a silnik naprawde pali więcej niż inne starsze silniki o wyższej pojemnosci i mocy.

Jeżeli opcje są takie że nowa Dacia i 3 letni Tiguan są w tej samej cenie a zasób pieniędzy jest marginalny to nie kupuje żadnych z nich bo pierwszy nie spełnia moich oczekiwań a na drugiego mnie stać bo musze się już liczyć z wymianą podzespołów, które do takeigo auta napewno nie są tanie. Więc w moim przypadku wybór pada na samochód mniejszy i tańszy ( w granicach 40-50tys.) i napewno (sądząc po zdjęciach Dacii) bardziej przestronny i komfortowy..

W sumie chciałbym usiąść w tej Dacii, ocenić jak to wygląda na żywo a nawet się przejechać, wtedy bym miał większe podstawy do krytyki niż tylko zdjęcia ;)

PS. Z ciekawości zobaczyłem na Tiguana i jego silnik 2.0 - 170km pali tyle samo co 1.5 110km Dacii.. Szkoda gadać. Podobno blachy też nienajlepsze.. ;)
Ostatnio zmieniony 05-03-12, 11:07 przez Anaheim, łącznie zmieniany 3 razy.

macko4
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 30-04-12, 22:26
Lokalizacja: Odolanów

Re: Dacia

Post autor: macko4 » 09-05-12, 22:36

Propozycja bardzo ciekawa. Samochód na pewno nie dla tych, którzy są przyzwyczajeni do bardzo dobrych materiałów i ich dobrego spasowania. Ogromnym plusem jest na pewno cena dlatego uważam się nie można od razu przekreślać tego samochodu, warto mu się dobrze przyjrzeć.

ODPOWIEDZ