Kierowcy zawodowi zapraszamy

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
termiters
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 31-07-13, 22:18
Lokalizacja: NJ

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: termiters » 01-08-13, 05:38

Witam wszystkich kierowcow !
Do USA przyjechalem niecale dwa tygodnie temu mam nadzieje ze Amerykanskie prawo jazdy na samochody osobowe dopiero zrobie na dniach, posiadam wszystkie papiery...
Bardzo chcialbym zaczac kariere kierowcy TRUCKA, sporo juz wyczytalem tutaj dzieki wam, i nasluchalem od znajomych (ktorych znajomi) pracuja za kolkiem..
Interesuje mnie abym mogl zaczac jezdzic jak najszybciej (lubie gdy jestem rzucony na gleboka wode).. Czy jest mozliwosc aby mlody kierowca bez zadnego doswiadczenia wyciagnal zarobki w granicach kilku tys. $ ? interesuja mnie dalekosiezne trasy gdyz jestem tutaj kompletnie sam i nikt za mna nie bedzie tesknil jak wyjade w trase :cry:
Mieszkam w stanie NJ czy mozna prosic o jakies male wskazowki na poczatek od czego najlepiej zaczac ? DZIEKUJE !!
Ostatnio zmieniony 01-08-13, 05:41 przez termiters, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: hiob » 01-08-13, 06:44

Czy jeździłeś już ciężarówką, czy też musisz się uczyć od początku?

Mamy na forum parę wątków, które Ci powinny pomóc. Praca w USA i Over the Top:

www.katolik.us/viewtopic.php?t=1213

www.katolik.us/viewtopic.php?t=2198

Zarobki kierowców jeżdżących samodzielnie to zwykle ok. tysiąca tygodniowo brutto, ale nikt nie wyśle samodzielnie kierowcy w trasę, jeśli nie ma on jakiegokolwiek doświadczenia. Trzeba zatem liczyć się z tym, że początkowo zarobi się mniej i być może trzeba będzie jeździć z kimś w teamie.
Ostatnio zmieniony 01-08-13, 06:44 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

termiters
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 31-07-13, 22:18
Lokalizacja: NJ

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: termiters » 02-08-13, 20:01

Nie jezdzilem nigdy, ale szybko sie ucze i jazda pojazdami mechanicznym jest moja zyciowa pasja i kocham jezdzic Duzo km ! ale dla tego tysiaca tygodniowo to zastanawiam sie czy jest sens... slyszalem o zarobkach w wysokosci 80-90 tys. $ rocznie.. Skad taka suma !?? orientuje sie bo nie wiem co robic w USA a chce dosyc szybko zarobic dosyc interesujace fundusze abym dalej mogl zajac sie tym co chcialbym robic w Polsce po powrocie...

wojti34
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 07-04-14, 04:16
Lokalizacja: Rzeszów, Polska

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: wojti34 » 30-04-14, 21:58

Witam!
Tutaj Wojtek,

Posiadam prawo jazdy kat. B,D (oczywiscie wydane w Polsce). Ale nigdy nie pracowałem jako kierowca zawodowy, mimo to interesuję się tematyką tego forum. Powodem dla którego zrobiłem prawko na Autobusy, był fakt, iż miałem potencjalnego pracodawcę. Niestety wszystko się posypało przez czas, w jakim uzyskałem uprawnienia (za długo trwało wyrobienie), bo prawie rok. Dodatkowo, miała to być praca w UK (Anglia).

Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będę miał okazję pracować jako kierowca.

vjarek
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 16-02-10, 14:39
Lokalizacja: NYC

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: vjarek » 04-05-14, 00:41

Witam wszystkich, posiadam prawo jazdy CDL A , mieszkam w Brooklyn, NY. Właśnie rozpoczynam poszukiwanie pracy, interesuje mnie praca jako kierowca Over the Road Tractor Trailer. W stanach jeszcze nie jeździłem ciężarówką. Posiadam też Brytyjskie prawo jazdy C+E , wcześniej pracowałem jako kierowca w UK, miedzy innymi jeździłem śmieciarkami po Londynie. Niestety nie mam znajomych którzy pracują w US trucking industry. Wiec jeżeli ktoś może pomóc przy "pierwszych krokach" proszę o kontakt. Pozdrawiam, Jarek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: hiob » 04-05-14, 22:07

vjarek, witaj. Sprawdź tu na forum ten temat: www.katolik.us/viewtopic.php?t=2198 Myślę, że doświadczenia tego kierowcy Ci pomogą w wyborze odpowiedniej firmy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

vjarek
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 16-02-10, 14:39
Lokalizacja: NYC

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: vjarek » 28-05-14, 00:57

Witam, ja już jestem po treningu i po jutrze będę miał swój pierwszy samotny kurs :).

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: hiob » 28-05-14, 07:03

vjarek, gratulacje i powodzenia! Dla kogo pracujesz? Napisz, jak Ci poszło.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

jacekn8
Przyjaciel forum
Posty: 67
Rejestracja: 07-06-10, 15:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: jacekn8 » 28-05-14, 09:52

vjarek pisze:Witam wszystkich, posiadam prawo jazdy CDL A , mieszkam w Brooklyn, NY. Właśnie rozpoczynam poszukiwanie pracy, interesuje mnie praca jako kierowca Over the Road Tractor Trailer. W stanach jeszcze nie jeździłem ciężarówką. Posiadam też Brytyjskie prawo jazdy C+E , wcześniej pracowałem jako kierowca w UK, miedzy innymi jeździłem śmieciarkami po Londynie.
Interesujący temat. Jakbyś mógł to napisz jak wg Ciebie wygląda różnica pomiędzy UK a USA. Oczywiście nie tylko praca, ale też atmosfera, dlaczego taka zmiana etc. Wiele ludzi w UK mówi żeby przeniosło się do USA, ale też jest sporo osób które z USA przyjechałyby do UK... Pozdrawiam

vjarek
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 16-02-10, 14:39
Lokalizacja: NYC

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: vjarek » 28-05-14, 17:14

hiob, dziękuję , Pracuje dla firmy Auscor z NJ. Jutro ruszam "solo" wiec wkrótce wszystko opiszę.
jacekn8, Temat jest naprawdę interesujący i wcale się nie dziwie że pewna grupa ludzi woli UK a niektórzy woleliby USA. Ciężko mi oceniać gdzie jest lepiej czy gorzej , lub gdzie jest lepszy standard życia. Ja mieszkałem dosyć długo w USA, UK , Austrii i Polsce, i wszędzie mój standard życia był OK. Co do pracy kierowcy w UK a kierowcy OTR w USA różnica jest kolosalna,choc moja wypowiedz w sprawie pracy kierowcy w USA jest czysto subiektywna ze wzgledu na brak doswiadczenia. W UK pracowałem dla Veolia Environnement czyli praktycznie praca dla miasta tzw council job co oznacza przyzwoite zarobki rózne dodaki,platne wakacje, i ustawowe nadgodziny itp. Atmosfera pracy jest na plus choć przez firmę przewijają się różni ludzie. Co do plusów mieszkania w UK to napewno "social" i stosunkowo blisko do Polski , do minusów należą głównie wyoskie koszty życia zwłaszcza w Londynie ale to się da przebrnąć. Co do pracy kierowcy w USA, wydaje mi się że powinno się to rozważyć w kategori nie tylko pracy ale też stylu życia, w Angli pracowałem 4-10h dziennie 5-6 dni w tygodniu, natomisat tutaj będę w trasie 24/7 przez kilka tygodni a może miesiecy.Dla mnie ogromnym plusem jest to ze praktycznie nie muszę wynajmować żadnego mieszkania i mieszkać w drogim Nowym Jorku, nie muszę też spędzać wakacji wcale nietanim USA. Mogę pracować przez kilka miesięcy a później kilka miesięcy spędzać w "ciepłych krajach"(ostanio byłem 6 misięcy na Filipinach, POLECAM) za pare groszy cieszyć się życiem. Po za tym ja po prostu che to robić, uwielbiam prowadzić samochód i uwielbiam się przemieszczać . Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28-05-14, 22:25 przez vjarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: hiob » 28-05-14, 22:24

vjarek pisze:hiob, dziękuję , Pracuje dla firmy Auscor z NJ. Jutro ruszam "solo" wiec wkrótce wszystko opiszę.
Spotkałem w trasie kilku Polaków pracujących w tamtej firmie, paru z nich znalazło się na forum: http://www.katolik.us/viewtopic.php?t=2 ... sc&start=5 http://www.katolik.us/viewtopic.php?t=2 ... &start=254
(ostanio byłem 6 misięcy na Filipinach, POLECAM)
Mógłbyś coś więcej o tym napisać? Może w dziale "Pielgrzymki i podróże"?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

vjarek
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 16-02-10, 14:39
Lokalizacja: NYC

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: vjarek » 16-06-14, 04:36

Witam, na pewno wkrótce napiszę o Filipinach :) Puki co już od 3 tygodni jeżdżę solo, niestety 2 dni temu zostałem uziemiony w pobliżu Houston,TX z uszkodzoną chłodnicą,która bedzie wymieniona dopiero jutro. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Galian
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 26-09-15, 18:57
Lokalizacja: Birmingham
Kontakt:

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: Galian » 26-09-15, 22:52

Witam jestem Krzysiek,
Kierowcą zawodowym jestem od 2003 roku, może nie pałam zbytnim entuzjazmem do tej pracy, ale podoba mi się jej efekt uboczny - PODRÓŻOWANIE. Obecnie pracuję w firmie wożącej "mydło i powidło", ale co noc jestem w domu a z tym się wiąże że nie mam swojego samochodu na stałe, choć 90% aut w tej firmie nie przekracza 2 lat, są to głównie mercedesy i kilka DAF-ów.
Lubię korzystać z cennych porad innych i wymieniać się cennymi informacjami.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 26-09-15, 22:57 przez Galian, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.»./J14.6/

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: hiob » 27-09-15, 07:24

Galian, witam. Zapraszam też na "Live'a", jeśli będziesz miał chwilkę czasu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Galian
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 26-09-15, 18:57
Lokalizacja: Birmingham
Kontakt:

Re: Kierowcy zawodowi zapraszamy

Post autor: Galian » 27-09-15, 08:01

Cześć, skorzystam, ale jako nowy na tym forum staram się w pierwszej kolejności z nim zapoznać. Wiec czytam i czytam😊.
Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.»./J14.6/

ODPOWIEDZ