Własny biznes. Jak zacząć? Pomocy.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
MateushNH
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 09-05-12, 00:04
Lokalizacja: Kraków

Własny biznes. Jak zacząć? Pomocy.

Post autor: MateushNH » 10-05-12, 00:31

Koledzy powiedzcie od czego zacząć i jaka jest droga żeby zacząć własny biznes. Otworzyć własną firmę transportową?
Nie ważne czym jeździsz ważne jak tym jeździsz

bigguy
Przyjaciel forum
Posty: 337
Rejestracja: 20-04-11, 16:44
Lokalizacja: Chicago

Re: Własny biznes. Jak zacząć? Pomocy.

Post autor: bigguy » 10-05-12, 00:46

zacznij najpierw jezdzic dla kogos .... a jesli juz jezdzisz to zarejestruj na to firme ..... jesli masz taka mozliwosc ...... potem zmierzaj w kierunku kupienia wlasnej ciezarowki ..... a potem bedziesz kupowal kolejne i w ten sposob sie rozwijal stopniowo ...

MateushNH
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 09-05-12, 00:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Własny biznes. Jak zacząć? Pomocy.

Post autor: MateushNH » 10-05-12, 11:20

Ale kolego chodzi o licencje, certyfikat, auto część w leasing
Nie ważne czym jeździsz ważne jak tym jeździsz

krzysiek30
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 30-03-12, 20:15
Lokalizacja: białystok

Re: Własny biznes. Jak zacząć? Pomocy.

Post autor: krzysiek30 » 10-05-12, 20:14

Jeśli mówimy o Polsce to wygląda to tak musisz zdobyć Certyfikat kompetencji zawodowej na krajowy bądż miendzynarodowy transport rzeczy,kiedyś wydawał go ITS w Warszawie.Póżniej udajesz sie do wydziału komunikacji z dokumentacja swojej firmy i dalej cię pokierują co i jak,powiem odrazu że szykuj sie na sporo papierologii kasy,a kokosy na transporcie sie już skończyły.Oczywiście mówie o transporcie pow 3,5t bo na to jest potrzebna licencja poniżej 3,5t wystarczy zarejestrować firme.
Ostatnio zmieniony 10-05-12, 20:18 przez krzysiek30, łącznie zmieniany 1 raz.

Sobol
Przyjaciel forum
Posty: 57
Rejestracja: 07-02-11, 00:51
Lokalizacja: Knurów

Re: Własny biznes. Jak zacząć? Pomocy.

Post autor: Sobol » 10-05-12, 21:10

Najpierw to ja bym robotę jakąś znalazł co by dobre stawki mieli. Z giełdy się nie utrzymasz.
Chciałem z bratem założyć transport do 3.5t, ale nie ma roboty za godziwe stawki, a do interesu nie mamy zamiaru dopłacać. Owszem, są firmy, które proponują dobre stawki za kilometr, ale obsadzone.
Pow. 3,5t na pewno lepiej jest z robotą.
krzysiek30, Kokosy może i się skończyły, ale robota ZAWSZE będzie.
Pozdro.

MateushNH
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 09-05-12, 00:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Własny biznes. Jak zacząć? Pomocy.

Post autor: MateushNH » 11-05-12, 00:31

Robotę bym miał pewną na firance na podwójnej obsadzie gwarantuje mi 16000 km. miesięcznie za 1.30 netto płatne w euro bądź w złotówkach to już zależy ode mnie. A ciężko zdać ten certyfikat?
Nie ważne czym jeździsz ważne jak tym jeździsz

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Własny biznes. Jak zacząć? Pomocy.

Post autor: Endriunh2 » 11-05-12, 00:47

Widze ze juz tematy powoli zaczynaja sie powtarzac :-o
Kolego z Nowej Huty kiedys tez taki temat zakladalem moze ci cos to w czyms pomoze
viewtopic.php?p=18184&highlight=#18184

Sobol
Przyjaciel forum
Posty: 57
Rejestracja: 07-02-11, 00:51
Lokalizacja: Knurów

Re: Własny biznes. Jak zacząć? Pomocy.

Post autor: Sobol » 11-05-12, 14:40

MateushNH pisze:Robotę bym miał pewną na firance na podwójnej obsadzie gwarantuje mi 16000 km. miesięcznie za 1.30 netto płatne w euro bądź w złotówkach to już zależy ode mnie. A ciężko zdać ten certyfikat?
1.30€ za km? To całkiem dobra stawka ;)
Ostatnio zmieniony 11-05-12, 14:40 przez Sobol, łącznie zmieniany 1 raz.

krzysiek30
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 30-03-12, 20:15
Lokalizacja: białystok

Re: Własny biznes. Jak zacząć? Pomocy.

Post autor: krzysiek30 » 11-05-12, 17:40

Ja zdawałem kiedyś zdałem za pierwszym razem,ale i byli tacy co niezdali,teraz nie wiem jak jest,jak masz pojęcie o przepisach dot.transportu to powinienes zdać,pozatym każde stowarzyszenie przewożników organizuje szkolenia w tym zakresie oczywiście płatne.Inne wyjście to mozesz kogoś zatrudnić z Certyfikatem i on będzie zajmował sie sprawami transportu w twojej przyszłej firmie (w 90% na papierze tylko)Stawka,ciekawe kto opłaca myto,bo jak rozumiem to jazda po UE?nawet jeśli spedycja to wieś pod uwage ile kosztuje paliwo w różnych krajach UE,weś kalkurator i sobie policz,odlicz podatek ZUS i wyjdzie czy ci sie opłaca.

ODPOWIEDZ