VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 08-09-11, 15:18

draywer pisze:
hiob pisze:Volvo VT 880, moim zdaniem najpiękniejszy amerykański truck, ale niestety już nie produkowany...
Czyli mam rozumieć że miał to być następca ale się nie przyjął?
Nie do końca. One miały być produkowane równolegle, jeden jako bardziej aerodynamiczny model, drugi jako "klasyk", gdzie wygląd jest ważniejszy od praktycznych zalet. Podobnie są produkowane np. ciężarówki Kenworth T660 i W900, Peterbilt 389 i 386, czy Freightlinery Century Class i Coronado

Nawiasem mówiąc przyszedł wspaniały prezent od Ciebie, Draywer, i już jest na ciężarówce. Zdążyłem je przylepić przed reportażem dla programu Na Osi:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to pan redaktor i równocześnie operator kamery, producent, scenarzysta, reżyser - po prostu kombajn, Piotr Szczepanek, w trakcie realizacji swego programu. Zdjęcie zrobione z ekranu laptopa, autorem jest Łukasz, Lukasp0:

Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
MateoMK
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 29-08-10, 21:17
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: MateoMK » 08-09-11, 15:26

Truck umyty aż miło się patrzy :) jak nowy Hiob :)

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Sam » 08-09-11, 15:42

Ale naczepy, to już nie odmyli z sadzy, partaczunie. :-)

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Bigoos » 09-09-11, 08:13

Hiobie, co się stało z okienkiem w sleeperze? Tym na górze? Polepione całe taśmą?
Uszczelka dała nogę, czy jak?
Autko kiedy umyte zawsze się prezentuje ślicznie. Czy wiesz może kiedy będzie emitowany program z Tobą w roli głównej ? :)
He taught me how to watch, to fight and pray

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Sam » 12-09-11, 12:20

W roku 2012 Volvo FH16 ma dostać nowy silnik.
No w zasadzie zmodyfikowany ten który jest.
16-to cylindrowy, 6-cio litrowy silnik dostanie parę nowych dynksów.
Ma spełniać normy Euro 5, oraz EEV.
W najmocniejszej wersji, moment obrotowy obrazuje się tak: 2800 Nm przy 900 obr/min, 3550 Nm przy 1050 obr/min, oraz tyle samo przy 1400 obr/min.
Jego wersje "mocowe" będą cztery 540, 600, 700 i 750 KM.
Pisze o tym z tego powodu, że ten silnik trafi także do nowej VN-ki.
Więc aktualna Hiobowa wersja 505KM, zostanie zastąpiona pewnie przez 540-tkę.
Jest to mały ukłon w stronę samego właściciela tego forum.
Bo podobno, bardzo wygodnie mu się jeździ aktualną wersją.
Być może warto będzie rozważyć zakup nowego VolVo? :mrgreen:

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: nevesu » 12-09-11, 12:25

O czym ty piszesz, Hiob ma u Siebie Cummins -a ISX, a nie Volvoskie D16 ;) Poza tym, u nich nie są dostępne te silniki co u nas.

Nie wiadomo także, jakie silniki zostaną. Ogólnie Volvo też trochę oszukuje, bo tak naprawdę 660 konny motor miał tylko jakieś 550 koni na kołach :lol: Nawet nie było 600 na kole zamachowaym.

Poza tym, przygotowywana jest kompletnie nowa kabina Europejska, więc nie wiadomo, jak to dokładnie będzie ;-)

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Sam » 12-09-11, 12:42

nevesu pożyjemy, zobaczymy. ;)
2006 - Volvo introduces the new family of Volvo D11, D13 and D16 engines designed to meet the US'07 emissions regulations. Volvo I-Shift transmission launched for North America. http://www.volvotrucks.com
Silniki już są na rynku. ;-)

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: nevesu » 12-09-11, 12:48

Słuchaj, oczywiście, te silniki są dostępne, tylko u nas jest max 700, a tam bodaj 550 z D16 ;-) Nie ma dostępnych wszystkich, więc nie ma co się napalać, że od razu 750 wrzucą. Z czasem na pewno przyjdzie pora na nową generację i nowe silniki, ale ciężarówki w Europie i Stanach się różnią, więc nie ma czym się sugerować.

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Sam » 12-09-11, 12:55

No ja widzę tylko to, że w końcu Volvo zrezygnuje z Cumminsa, na rzecz własnego nowoczesnego D16.
Może to jest jakiś kontrakt terminowy i D16 było używane w mniejszych ciężarówkach.
Ale czemu by nie mieli wprowadzić teraz tego nowego, który jest chyba lepszy od ISX?

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: nevesu » 12-09-11, 13:07

Lepszy ? Słuchaj, nie mam własnych doświadczeń, ale z tego co czytam, to z silnikami Volvoskimi są wieczne problemy. Raz, że części, jak się zepsuje, to trzeba czasami i ze Szwecji sprowadzać, a przestój kosztuje. Dwa, psuje się i to często, wszystko co związane z elektroniką. Naprawić też ludzie mają problemy, bo o ile ISX jest ewolucją poprzednich silników, to D12/3 i D16 są mało znane mechanikom i ich nie lubią naprawiać.

Natomiast ISX szczególnie z rocznika jaki posiada Hiob czy wypowiadający się tutaj kiedyś PolskaJazda to praktycznie bez awaryjny, trwały i sprawdzony silnik ;-) Zobacz jaki przebieg w tej chwili ma Hiob, a remontu nie robił jeszcze

D16 jest dostępne normalnie w dużych ciężarówkach i kto chciał te je brał, jednak zła fama jest nad tymi silnikami i szczególnie O/O częściej wybierają silniki Cumminsa.

A nie wprowadza się, bo raz i tak konserwatywne środowisko Amerykańskich truckerów wybierze Cumminsa (silniki Volvoskie biorą firmy, dla których są zniżki i truckerzy z Europy w głównej mierze), dwa, koszt przystosowania takiego silnika do tamtych warunków to ciężka sprawa. Trzeba go przetestować i sprawdzić, nie można od tak sobie tylko wsadzić ;-) Pewnie przy nowej generacji wprowadzą mocniejsze silniki, na razie nie ma takiej potrzeby.

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Sam » 12-09-11, 13:21

Niech cię o testy na silnikach głowa nie boli, bo już są przeprowadzone.
Ja napisałem tu o nowej jednostce napędowej, ale to nie ja będę jeździł ciężarówką.
Jak przyjdzie pora, to zobaczymy co wyniknie.
Też nie mam własnych doświadczeń z tymi silnikami i nie mogę przedkładać ISX nad D16. ;-)
Więc i ty tego nie rób.

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: nevesu » 12-09-11, 13:32

Jeszcze dodam tylko, że bardzo możliwe, iż całkiem niedługo poznamy kompletnie nową generację silników Volvo, wraz z całkiem nową ciężarówką na Europejskim rynku. Dlatego też sądzę, że możemy niedługo oczekiwać także następcy VNL-a ;-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 12-09-11, 15:39

nevesu pisze:...

Poza tym, przygotowywana jest kompletnie nowa kabina Europejska, więc nie wiadomo, jak to dokładnie będzie ;-)
Ponieważ teraz kabiny są zunifikowane, to jest duże prawdopodobieństwo, że po wejściu nowej generacji europejskich ciężarówek także w USA będzie nowa VN-ka. Myślę, że są one opracowywane równolegle.
Sam pisze:No ja widzę tylko to, że w końcu Volvo zrezygnuje z Cumminsa, na rzecz własnego nowoczesnego D16...
Nie sądzę, by to miało nastąpić w ciągu najbliższych kilku... dziesięciu lat. :mrgreen: Silniki Cumminsa będą oferowane we wszystkich ciężarówkach, bo są to bardzo dobre silniki, lubiane przez kierowców, znane wszystkim mechanikom i wielu O/O i wiele firm je preferuje. Na przykład gdy pracowałem w US Xpress ich Volva miały silniki Cummins, nie D16. Jedyny producent, który wsadza chyba tylko swoje silniki, to jest kuzyn Volva, Mack i pewnie dlatego tak mało chętnych na ich auta... :lol:

Nawet Freightliner, mający własne silniki Detroit i Mercedes, oferuje auta z silnikami Cummins. Cumminsy są także w Volvo, Internationalu, Kenworthach i Peterbiltach.
Ostatnio zmieniony 12-09-11, 15:40 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Sam
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 24-06-11, 01:16
Lokalizacja: Polska

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Sam » 12-09-11, 15:57

Ok rozumiem Hiob, że w razie co będzie bez eksperymentów.
Przyjąłem.

Adamss3003
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 05-07-09, 00:14
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Adamss3003 » 12-09-11, 19:59

Sam pisze: 16-to cylindrowy, 6-cio litrowy silnik dostanie parę nowych dynksów.
A nie czasem 16-to litrowy, 6-cio cylindrowy?

ODPOWIEDZ