VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
Filo FH
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 24-10-07, 22:27
Lokalizacja: Rzeszów - Poland

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Filo FH » 03-08-07, 13:26

A czy w swoim Volvo miales sytuacje ze wskazowka temperatury silnika zawendrowala na czerwone pole? Bo na jednyz twoich filmow widzialem ze jak jechales pod gore to temperatura wynosila prawie 210 stopni F.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 03-08-07, 16:12

Filo FH pisze:A czy w swoim Volvo miales sytuacje ze wskazowka temperatury silnika zawendrowala na czerwone pole? Bo na jednyz twoich filmow widzialem ze jak jechales pod gore to temperatura wynosila prawie 210 stopni F.
210 F to tylko 99 C. W ciśnieniowych układach chłodzenia z płynem chłodzącym to jeszcze nie całkiem czerwony zakres. Właśnie w takiej mniej-więcej temperaturze dopiero włącza się wiatrak chłodnicy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Anaheim » 06-08-07, 17:04

no musze przyznac ze ty masz z twojego Volvo maly domek na kolkach bo w europejskich ciezarowkach tyle sie nieda upchac jednynie Scania Lognline jest na tyle duza zeby mogla dorownac amerykanom ale na europejskie drogi sie nie nadaje i zostala wyprodukowana w malej ilosci :/ Twoja deska rodzielcza wyglada jak biurko na europejskich tyle sie upchac chyba nieda.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 14-08-07, 01:52

Teraz dla odmiany biały VN 780:

Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Filo FH
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 24-10-07, 22:27
Lokalizacja: Rzeszów - Poland

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Filo FH » 17-08-07, 22:21

Hiob. A doczego sluzy bieg Lo. przy twojej skrzyni i kiedy go uzywasz?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 18-08-07, 17:34

Filo FH pisze:Hiob. A doczego sluzy bieg Lo. przy twojej skrzyni i kiedy go uzywasz?
"LOW" to jest najniższy bieg, a więc najmocniejszy. W praktyce używa się go tylko wtedy, gdy na przykład rusza się pod górę z ciężkim ładunkiem.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 21-08-07, 06:48

Dziś ze szwagrem przykleiłem nowe herby Krakowa, które przywiózł on niedawno z Polski, na prawą stronę ciągnika i naczepy. Zamontowałem też w moim trucku "izolator". Urządzenie rozdzielające akumulatory główne silnika od tych dodatkowych. (Pisałem o nich na samym początku tego wątku).

Do tej pory alternator ładował po prostu fabryczne akumulatory, a ja połączyłem je zwykłym przewodem z tymi, które później dodałem. Jednak w ten sposób otrzymywały one prąd o niższym napięciu, niż bezpośrednio z alternatora, bo takie połączenie zawsze powoduje straty energii. Musiałem też pamiętać o rozłączaniu ich, gdy parkowałem i łączeniu, gdy ruszałem w drogę. "Izolator" (pewnie po polsku nazywa się to inaczej, ale tutaj takie coś zwą "isolator") automatycznie rozdziela te akumulatory. Z alternatora idzie kabel do izolatora, a niego osobno wychodzą dwa kable do dwu kompletów akumulatorów.

Gdy silnik idzie, urządzenie to rozdziela przepływ prądu na obie strony, ale zawsze blokuje ten przepływ między kompletami akumulatorów. Gdy więc parkując mam włączony wiatrak, albo elektryczny koc i laptop, podłączone do dodatkowych akumulatorów i stoję kilkanaście godzin, nie muszę się obawiać, że spotka mnie niespodzianka w postaci wyczerpanych akumulatorów zasadniczych.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
ajw
Przyjaciel forum
Posty: 63
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: syreni gród

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: ajw » 21-08-07, 20:15

Fanie wyszło. :) Może już to gdzieś pisałem na łamach innego forum (SŚ lub WC) ale powtórzę: duży szacunek dla Ciebie za to, że mimo iż kawał czasu mieszkasz w USA to nie wypierasz się swojego pochodzenia (i tak powinno być). Raz byłem za wielką wodą (w Kanadzie jak miałem 12 lat więc jakby nie było 8 lat temu - może teraz jest inaczej) i mając jakiś tam kontakt z Polonią w Kanadzie widziałem, że mało os. pokazywało swoją narodowość co było trochę smutne.

P.S. Tak przez ciekawość zapytam - którykolwiek Amerykanin rozpoznał co to są za naklejki (co sobą przedstawiają)? Herb Krakowa to pewnie nikt ale godło?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 21-08-07, 22:36

ajw pisze:... Tak przez ciekawość zapytam - którykolwiek Amerykanin rozpoznał co to są za naklejki (co sobą przedstawiają)? Herb Krakowa to pewnie nikt ale godło?
Czasem poznają, zwłaszcza stare polonusy, albo ludzie wychowani w miastach, gdzie była spora Polonia. A wielu po prostu pyta. Na przykład, czy to jest herb rodzinny. Ale odpowiadam zawsze, że ja z chłopa, więc herbu niet. Musiałem więc zaadoptować herb i godło ziemi ojczystej ;) .
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Matik
Przyjaciel forum
Posty: 41
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie, Polska

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Matik » 26-08-07, 22:07

no no Volvo dostało trochę odświeżenia widzę :D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 30-08-07, 14:32

Wreszcie autko umyte, więc parę fotek czystego zestawu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
KANII
Przyjaciel forum
Posty: 26
Rejestracja: 24-10-07, 22:30
Lokalizacja: WIĘCBORK

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: KANII » 09-09-07, 21:08

Hiob może już o tym pisałeś, ale czy to jest metalozowany kolorek??
JANUSZ KULIG-pamieć o Nim nigdy nie przeminie!
RICHARD BURNS-we will never forget you!
Colin McRae-Why?!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 12-09-07, 16:05

KANII pisze:Hiob może już o tym pisałeś, ale czy to jest metalozowany kolorek??
Hmmm... jakieś srebrne drobiny mienią się w promieniach słońca. Pewnie można by go nazwać metalizowanym. :P
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
KANII
Przyjaciel forum
Posty: 26
Rejestracja: 24-10-07, 22:30
Lokalizacja: WIĘCBORK

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: KANII » 12-09-07, 17:18

tak przeczuwałem zdjęcia nie oddają wszystkiego to wolałem się spytać
JANUSZ KULIG-pamieć o Nim nigdy nie przeminie!
RICHARD BURNS-we will never forget you!
Colin McRae-Why?!

tomek_46
Przyjaciel forum
Posty: 42
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Jedlnia

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: tomek_46 » 16-09-07, 17:50

Nie wiem jaki to dokladnie model ale mysle, ze pasuje do tematu. Taki maly kamperek :)
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ