VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 16-09-07, 19:49

tomek_46 pisze:Nie wiem jaki to dokladnie model ale mysle, ze pasuje do tematu. ...
Dzięki. Kamperki zazwyczaj robią na bazie aut z dzienną kabiną, czyli Volvo VN 300 (albo bardziej poprawnie Volvo VNL64T300), ale trudno, żeby dla każdego z nich otwierać nowy temat. Zmieniłem więc tytuł tego wątku i teraz każde Volvo VN już będzie tu pasowało. ;)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Ksebki » 16-09-07, 22:15

Czy wzorem mniejszych kamperów mają usunięto całą tylną ścianę kabiny?
No i zapewne nie mają tylnych łóżek za fotelami.

Awatar użytkownika
Huka
Przyjaciel forum
Posty: 153
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Białystok

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Huka » 21-09-07, 16:13

Tylnych łóżek za fotelami na pewno nie mają, bo w volvo VN 300 jest kabina dzienna, a ściany też nie ma tu masz zdjęcia:
http://www.kibbi.com/Vehicles.aspx?ID=99

premier
Przyjaciel forum
Posty: 58
Rejestracja: 24-10-07, 22:34
Lokalizacja: POLSKA,TYCHY

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: premier » 22-09-07, 00:51

"A DROGA DŁUGA JEST, NIE WIADOMO CZY MA KRES"

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 24-09-07, 04:52

A to interesująca przeróbka staszego modelu Volvo, VN 770. Dodany sleeper do normalnej, dlugiej kabiny:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Huka
Przyjaciel forum
Posty: 153
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Białystok

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: Huka » 24-09-07, 15:46

Ten sleeper wygląda trochę dziwnie.... chociaż na pewno jest o wiele wygodniejszy od standardowego.

starex
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Planeta ziemia

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: starex » 10-10-07, 17:38

Ech...ludzie chcą sobie za wszelką cenę unimilić życie...A w Europie wystarczyć nam muszą skromne leżaneczki.A w USA w ciężarówce jest czasem wygodniej niż u niektórych w domu!Takie życie musi strasznie rozbisurmaniać!
Pozdrawiam wszystkich forowiczów i nie tylko!

champion1
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 28-10-07, 01:44

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: champion1 » 28-10-07, 02:01

Czesc Hiob.Ciezko sie zalogowac ale jakos dotarlem.Jak bedziesz mial czas napisz prosze jakie zuzycie paliwa ma twoje auto.Mam oferte pracy z firma ktora ciaga cysterny i jezeli nic sie nie zmieni zamierzam kupic jakiegos kamaza.Kurs dolara jest tak niski,ze nie ma duzej roznicy miedzy cena volvo amerykanskim a europejskim.Jest duza roznica w komforcie zycia i to mnie kusi do zakupu vn780.Nie jest to pilny temat wiec jak bedziesz mial czas napisz o spalaniu na pusto,z ladunkiem i czy jest jakas roznica w spalaniu miedzy silnikiem cummins i volvo.Z gory dziekuje.

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: miqs99 » 28-10-07, 12:14

champion1 pisze:Czesc Hiob.Ciezko sie zalogowac ale jakos dotarlem.Jak bedziesz mial czas napisz prosze jakie zuzycie paliwa ma twoje auto.Mam oferte pracy z firma ktora ciaga cysterny i jezeli nic sie nie zmieni zamierzam kupic jakiegos kamaza.Kurs dolara jest tak niski,ze nie ma duzej roznicy miedzy cena volvo amerykanskim a europejskim.Jest duza roznica w komforcie zycia i to mnie kusi do zakupu vn780.Nie jest to pilny temat wiec jak bedziesz mial czas napisz o spalaniu na pusto,z ladunkiem i czy jest jakas roznica w spalaniu miedzy silnikiem cummins i volvo.Z gory dziekuje.
A nie będziesz za długi jak na europę?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 28-10-07, 20:24

champion1 pisze:Czesc Hiob.Ciezko sie zalogowac ale jakos dotarlem.Jak bedziesz mial czas napisz prosze jakie zuzycie paliwa ma twoje auto....
Myślę, że różnic między silnikiem volvo i cummins nie ma wielkich. Poza tym tutaj są także VN 780 z volvowskimi silnikami. Moje średnie zużycie wynosi 6,3 mile na galonie, czyli 37,3 l/100 km, ale to wynika z tego, że my tu jeździmy zazwyczaj koło 110-115 km/h. Wolniejsza jazda na pewno dałaby bardziej ekonomiczne spalanie. Ciężarówki na sprzedaż, nowe i używane, znajdziesz na www.truckpaper.com i tam zazwyczaj podają także z jakimi są silnikami.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

champion1
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 28-10-07, 01:44

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: champion1 » 28-10-07, 22:36

Do Miqs99.Wlasnie specjalnie napisalem,ze mam oferte pracy na ciaganie cysterny.W europie taki zestaw jaki posiada Hiob moze jezdzic na specjalnym zezwoleniu,ale nie zawsze jest to oplacalne.We francji coraz czesciej sie widuje amerykanskie ciezarowki.Jezdza nimi zazwyczaj wlasciciele i wiekszosc tych z ktorymi rozmawialem maja,albo mieli jakas stycznosc z Kanada.Z cysterna nie ma zadnego problemu.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 01-11-07, 03:50

Mówiąc o Volvo do ciągnięcia cysterny, to ten model lepiej się nadaje od VN 780. Ma on oznaczenia VN 730 i mając taką samą długość, jest niższy. Ponieważ cysterny zazwyczaj także nie są wysokie, to taki zestaw jest praktyczniejszy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

szybki
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 03-11-07, 17:10
Lokalizacja: Siedlce

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: szybki » 03-11-07, 17:14

Cześć Hiobi. Mam pytanko. Jaka jest długość twojej cieżarówki bez naczepy??

szybki
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 03-11-07, 17:10
Lokalizacja: Siedlce

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: szybki » 03-11-07, 17:20

A ile taka ciężarówka kosztuje używana w stanach?? Bo w Finlandii można kupi za 50 000 tys$

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: VOLVO VN, VOLVO WHITE GMC

Post autor: hiob » 04-11-07, 04:52

szybki pisze:Cześć Hiobi. Mam pytanko. Jaka jest długość twojej cieżarówki bez naczepy??
szybki pisze:A ile taka ciężarówka kosztuje używana w stanach?? Bo w Finlandii można kupi za 50 000 tys$
Najpierw prośba: Nie mnóż bez sensu postów. Jest tutaj funkcja "Edytuj" i jest ona w pewnym celu. Po drugie pytaj tak, żeby to miało jakiś sens. Co to znaczy "ile taka ciężarówka kosztuje używana...?" Jaka ciężarówka? Roczna, czy ośmioletnia? Jedna kosztuje dziesięć tysięcy, inna pięćdziesiąt, a trzecia sto. Ceny używanych ciężarówek zależą od bardzo wielu czynników. Podawałem już wielokrotnie adres strony www.truckpaper.com gdzie są tysiące ciężarówek na sprzedaż. Poszukaj takiej, jaka Cię interesuje i zobaczysz sam ile kosztuje.

Jeżeli natomiast chodzi o długość mojej ciężarówki, to wynosi ona jakieś 8,5 metra.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ