XIII ogólnopolski zlot Fiata 126P-opis oraz zdjęcia

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Pawel88
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 20-07-16, 15:56
Lokalizacja: Warszawa

XIII ogólnopolski zlot Fiata 126P-opis oraz zdjęcia

Post autor: Pawel88 » 15-08-16, 19:48

W dniach 13-14.08.2016 odbył się XIII ogólnopolski zlot Fiata 126P.
Jako, że jestem miłośnikiem motoryzacji-zarówno współczesnej jak i tej minionej to nie mogło mnie tam zabraknąć.
W ciągu ostatnich kilku dni w Warszawie panowała dość kapryśna pogoda, ale na szczęście w sobotnie popołudnie parasol nie był potrzebny.
Według znanego mi wcześniej harmonogramu otwarcie imprezy miało nastąpić o godzinie 17.00 w tym samym miejscu gdzie 9 listopada 1972 r.pokazano go Polskiej publiczności, a więc przed Pałacem Kultury i Nauki.Na miejsce udałem się komunikacją miejską, gdyż z doświadczenia wiem, że czasem znalezienie wolnego miejca parkingowego w centrum Warszawy graniczy z cudem.Dotarłem przed czasem i od razu wiedziałem, że będzie to ciekawe wydarzenie.
Moim oczom ukazał się piękny widok-jeźdzące Maluszki pod pałacem, które lawirowały między swoimi braćmi w poszukiwaniu miejsca postojowego.Tak, tak-było tak dużo maszyn, że podejrzewałem, iż zabraknie dla nich miejsca.
Po kilkunastu minutach ruch na Placu Defilad zamarł.W ciszy, bez warkotu silników można było podziwiać auta, które przybyły nawet z Czech oraz z Węgier.
Pstrykając zdjęcia wmieszałem się w tłum, który rósł w siłę z każdą minutą mojego pobytu.Na miejscu byl przerój całego społeczeństwa-od nastolatków po osoby w wieku emerytalnym.Podejrzewam, że ci pierwsi znają teraz Fiacika z opowieści rodziców/dziadków, a ci drudzy wspominali go z sentymentem tak jak Hiob w swoim filmie " Fiat 126P w Ameryce.Ale dlaczego ? "Pozwolę sobie dalej podejrzewać, że przypominali sobie oni rodzinne wyprawy nad Polskie morze czy też do Bługarii.Dla wielu to był pierwszy, długi oczekiwany samochód, który można było naprawić uderzeniem młotka.
Dnia następnego na terenie WORD Warszawa Bemowo odbły się próby sportowe, ale nie uczestniczyłem w tym wydarzeniu.
Obiecałem Hiobowi, że wstawię zdjęcia, więc pojawią się one w tym temacie za jakieś 2-3 dni.Będzie ich sporo.Niektóre wykonałem w sepii, aby robiły większe wrażenie i przeniosły do minionej epoki PRLu.
Pozdrawiam, Pawel88

Awatar użytkownika
dutra
Przyjaciel forum
Posty: 32
Rejestracja: 25-06-13, 13:00
Lokalizacja: Nieszawa

Post autor: dutra » 17-08-16, 18:52

Korzystając z okazji podrzucę link do galerii na stronie Stada Baranów: http://www.stadobaranow.pl/index.php/ga ... pnia-2016/
Ostatnio zmieniony 17-08-16, 23:53 przez dutra, łącznie zmieniany 1 raz.

Pawel88
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 20-07-16, 15:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pawel88 » 18-08-16, 13:58

Ostatnio zmieniony 18-08-16, 15:18 przez Pawel88, łącznie zmieniany 11 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 19-08-16, 15:56

Dzięki za tę fotorelację. Mam nadzieję, że kiedyś i mój kaszlaczek się pojawi na takim zlocie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Pawel88
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 20-07-16, 15:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pawel88 » 20-08-16, 20:51

hiob pisze:Dzięki za tę fotorelację. Mam nadzieję, że kiedyś i mój kaszlaczek się pojawi na takim zlocie.
Nie ma za co :) Warto mieć marzenia :)

ODPOWIEDZ