Moje modele ciężarówek 1:24

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
Misiek123
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 09-02-15, 22:23
Lokalizacja: Rzeszów

Moje modele ciężarówek 1:24

Post autor: Misiek123 » 03-12-16, 14:44

Witam :)

Jak obiecywałem, tak wreszcie udało mi się wywiązać z danego słowa i wrzucam zdjęcie moich dwóch, jak na razie jedynych modeli ciężarówek. Pogoda na sesję był dziś bajeczna, więc grzechem było nie skorzystać po szarym deszczowym tygodniu.
A więc przedstawiam Wam DAF'a XF105 SSC - Italeri N0 3842 1:24 oraz Western Star 5964 Constellation - Italri N0 3874 1:24.

Żółtek był pierwszy. Skleiłem go na wakacjach 2015 i ma dużo niedociągnięć, których nie będę specjalnie wskazywał, ale bystre oko bez problemu je dostrzeże :D Ale z racji, że był to mój modelarski debiut to jest sentyment do niego mimo wszystko. Aczkolwiek mam w planach jeszcze małe poprawki co do niego, którymi się oczywiście pochwalę.

Amerykaniec natomiast wyszedł z mojej "linii produkcyjnej" zaledwie kilka tygodni temu i wg. mnie jest już dużo lepiej, choć wciąż nie idealnie. Ale grunt, że robię postępy :) Wbrew
oczekiwaniom skrętna oś przednia i uchylana maska nie przysporzyły mi najmniejszych problemów. Model jest również, dodatkowo polakierowany sprayem, ponieważ surowy plastik był brzydki, matowy i z wieloma przebarwieniami. Teraz jest tak jak ma być, mimo, że ciężarówki nie wypolerowałem (z wyjątkiem chromów rzecz jasna :)).

A więc w tym wątku będę zamieszczał zdjęcia kolejnych prac, które wyjdą spod mojej ręki, a relacje ze sklejania każdego następnego modelu od teraz będzie można śledzić w osobnych moich tematach w TRUCKS and TRIPS. Zapowiem tylko, że następny będzie KW W900...


A teraz zapraszam do galerii :)

PS: BMW nie jest elementem mojej kolekcji :D

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Dominik

Post autor: Dominik » 04-12-16, 10:19

Fajne :-)
Jak długo schodzi że złożeniem, malowaniem itp takich modeli?

Awatar użytkownika
Misiek123
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 09-02-15, 22:23
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Misiek123 » 04-12-16, 11:33

Dominik pisze:Fajne :-)
Jak długo schodzi że złożeniem, malowaniem itp takich modeli?
Dzięki :)
A to zależy od poziomu trudności sklejania danego modelu. Przykładowo ten DAF jest chyba najprostszym jaki może być. Nie ma silnika, uchylanej kabiny ani skrętnej osi, oraz "dwuwarstwowej" szoferki. Był już w kolorze, który mnie satysfakcjonował, więc go nie malowałem. Można go skleić nawet w dwa dni. Pomalować tylo minimum, posklejać elementy i nałożyć kalki. Tyle.

A Western Star'a sklejałem ponad rok, ale nie dlatego, że był taki trudny, ale parę razy dał mi w kość i musiałem sobie zrobić od niego przerwę :) Ale gdybym się uparł to i codziennie poświęcał mu parę godzin to myślę, że w jakieś 2 tygodnie bym się z nim uwinął.

Jeśli chcesz się bardziej zagłębić w ten temat to polecam te 2 filmy:
https://www.youtube.com/watch?v=sDEgdXUGba4&t=901s
https://www.youtube.com/watch?v=jTQaOBcBXDU&t=1292s.

Zresztą wczoraj zacząłem tworzyć relację ze sklejania podobnego modelu, więc możesz śledzić postępy moich prac i sam ocenisz ile to mniej więcej zajmuje :)
Ostatnio zmieniony 04-12-16, 11:36 przez Misiek123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LordEccles
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 28-03-12, 00:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LordEccles » 13-12-16, 09:19

Fajne. Szczególnie ładnie prezentuje się Amerykanin. Bardzo elegancko to sfotografowałeś. Czerwony na śniegu pięknie wygląda.

Awatar użytkownika
Misiek123
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 09-02-15, 22:23
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Misiek123 » 13-12-16, 21:09

Dzięki :) Zależało mi na tym, aby zrobić ładne fotki w plenerze.

ODPOWIEDZ