Gabaryty

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
Misiek105
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 13-04-08, 12:23
Lokalizacja: Starzyny [SZA]
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: Misiek105 » 29-08-10, 19:18

[center]Troszkę Europy :mrgreen:
Od razu pragnę zaznaczyć, że zawodowym fotografem nie jestem tylko kierowcą i zdjęcia robię dla siebie, a także dla Was, żeby pokazać co się wozi ;)

Niedzielne popołudnie. Po załadunku w Mikołowie na budowę, a raczej rozbudowę cementowni do Salzburga (A).

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Przed bazą po powrocie z Niemiec z rurką od wiatraka. Zestaw brudny jak cholera, ale w polach było takie błoto, że świat nie widział.

Obrazek

Po załadunku w Eisenberg (D).

Ten pierwszy TGX i Nooteboom to nie Transym, żeby nie było :)


Obrazek
Obrazek

4,70 szeroko :)

Obrazek

Bytoń, okolice Włocławka. Fotki z dnia 14.08.2010 (sobota) tylko jakość nędzna, bo pogoda była taka sama (dopiero co burza się skończyła), a godzina ledwo co po 7:20.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Załadunek w Derix Poppensieker Holzleimbau w okolicach Osnabrück'u. 25m na ogonie

ObrazekObrazekObrazek

BEDMET po załadunku przed tą samą firmą z tym, że 28m ogon i 3:80 szeroko.

ObrazekObrazek

MICRO TRANS na BP w Olszynie. 5m szeroko.

Obrazek

Pilot od Pikos'a na BP w Olszynie. Wypasiony Pilot'olot :) Dla niewtajemniczonych dodam, że Pikos to jedna z najstarszych firm zajmujących się pilotażem.

Obrazek

A tutaj nowe pstryki z transportu rury (21m długa, 3m szeroka), z Jasła do Gleisdorf'u (A). 31,480kg na ogonie. Całość 59,480kg

Fotki robione na Kittsee SK - A. Nie są za dobre jakościowo, ale robione o 6 rano.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek[/center]

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: hiob » 30-08-10, 16:44

Dzięki Misiek105. Fajne fotki. I uważaj na zakrętach... ;-)

Mam pytanie: Czy tego typu zestawy w Europie mogą jeździć całą dobę? Bo coś mi się obiło o uszy, że niektóre tylko w nocy, ale nie wiem, czy chodzi tylko o "ekstremalne gabaryty", czy o wszystkie?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Gabaryty

Post autor: Anaheim » 30-08-10, 21:27

Wieksze wymagajace pilota jezdza tylko w nocy o ile sie nie myle. Nie wiem czy czasem na wiekszch drogach zakaz ten nie obowiazuje, na 90% sie myle :P

Hunt3R
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 28-07-10, 16:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Gabaryty

Post autor: Hunt3R » 30-08-10, 21:40

matko, chyba bym nie mógł takim długim zestawem jeździć. a TGXa już widziałem, tyle że na wadze cięzkiej. :P

piotr
Przyjaciel forum
Posty: 33
Rejestracja: 30-01-10, 08:15
Lokalizacja: parczew

Re: Gabaryty

Post autor: piotr » 01-09-10, 11:07

jakiej mocy maja te many silniki ?

Awatar użytkownika
Misiek105
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 13-04-08, 12:23
Lokalizacja: Starzyny [SZA]
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: Misiek105 » 01-09-10, 11:14

hiob pisze:Dzięki Misiek105. Fajne fotki. I uważaj na zakrętach... ;-)

Mam pytanie: Czy tego typu zestawy w Europie mogą jeździć całą dobę? Bo coś mi się obiło o uszy, że niektóre tylko w nocy, ale nie wiem, czy chodzi tylko o "ekstremalne gabaryty", czy o wszystkie?
Dzięki, będę uważał ;-)
Co do jazdy to w dzień można bodajże do 20 metrów długości. Natomiast w krajach takich jak Czechy, Austria, gabaryty mogą jeździć w dzień, niezależnie od rozmiarów. We Francji znów "szerokimi" tylko po nacjonalkach, bo bramki na autostradach nie są przystosowane do gabarytów.
Hunt3R pisze:matko, chyba bym nie mógł takim długim zestawem jeździć. a TGXa już widziałem, tyle że na wadze cięzkiej. :P
Hehe, szczerze powiedziawszy to jeździ się super. Wszystkie osie są skrętne w naczepie, także bardzo dobrze współpracuje i jest słuchana :mrgreen:
piotr pisze:jakiej mocy maja te many silniki ?
Tym co ja jeżdżę ma 540KM, a ten błękitny z naczepą semi 480KM.
Ostatnio zmieniony 01-09-10, 11:19 przez Misiek105, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misiek105
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 13-04-08, 12:23
Lokalizacja: Starzyny [SZA]
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: Misiek105 » 08-10-10, 21:13

Trochę zaniedbałem ten temat :oops:
Nie wiem gdzie wrzucić te zdjęcia, bo niby nie gabaryty,a le z racji tego, że na platformie to wrzucę do jednego worka.

Po załadunku traktorków w Marktoberdorfie (D)
Obrazek

Przed Tarnowem Podgórnym na 2jce, koło Sano.
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Olszyna BP, 21m na ogonie, kierunek Gent (B)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Rozładunek po weekendzie spędzonym nad kanałem, dobrze, że barki podpływały i coś się działo, bo można dostać czegoś.
Obrazek

Przygotowania do rozładunku elementów koparki Hitachi z okolic Bredy (NL) w Piekarach Śląskich.
ObrazekObrazekObrazek

Elementy obudowy transformatora elektrycznego do Lyonu (F). 3:10 szeroko
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Wybaczcie, że niektóre fotki zawierają coś więcej niż tylko sam zestaw, ale niestety nie miałem jakiejkolwiek możliwości, żeby zrobić inaczej.

Tym razem mało fotek, ale ładunek na zachód już był tydzień temu pokazany. Teraz tylko powrót na bazę z wysięgnikiem, który idzie dalej na Moskwę, a ładowany był w firmie Haulotte w Le Creusot (F)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

A to na Mulhouse (F) na odprawie.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Misiek105, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcinek
Przyjaciel forum
Posty: 207
Rejestracja: 28-11-07, 04:21
Lokalizacja: Szczecin Swinoujscie

Re: Gabaryty

Post autor: Marcinek » 09-10-10, 14:43

http://www.youtube.com/watch?v=byLz4GPPKps

A to ja spotkałem jakiś czas temu. Nie mam pojęcia "co to i z czym to się je", ale było szeroko i przez około 20 kilometrów nie dało rady wyprzedzić. Przynajmniej spokój panował na drodze. :)
Ostatnio zmieniony 09-10-10, 14:43 przez Marcinek, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Misiek105
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 13-04-08, 12:23
Lokalizacja: Starzyny [SZA]
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: Misiek105 » 28-10-10, 21:13

[center]Pora na mały aktual.
Żeby nie było, że ciągle ten sam zestaw pojawia się w galerii, sfociłem na bazie MAN'ika świerzo po załadunku kontenera na MALTĘ. Jeszcze przed zabezpieczaniem łańcuchami. Do Livorno (Italy) na kołach. Pojechali na 4 auta. 3 z jakiejś firmy z Radomia.
ObrazekObrazek

I Nasza Mandaryna po załadunku w okolicach Coburg'u (D), 3:30 szeroko :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Spotkani na Żarskiej Wsi z tramwajką
ObrazekObrazek[/center]

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: hiob » 14-11-10, 05:04

Ja z kolei wrzucę kilka skrzydełek wiatraka. Jechały tego dnia i w tym kierunku co ja i z przeciwnej strony. :-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze film. Ja jechałem około 65 mil na godzinę, 105 km/h, ale tam wolno 75 mph, 120 km/h i wiatrak pewnie właśnie z taką prędkością jechał.

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/yhY_96khhDI?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/yhY_96khhDI?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Misiek105
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 13-04-08, 12:23
Lokalizacja: Starzyny [SZA]
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: Misiek105 » 27-11-10, 20:04

Mały aktual :mrgreen:

Na rozładunku w okolicach Pithiviers (F), płyt z Końskich.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Marktoberdorf i kolejny transport Fendta.
ObrazekObrazek

Weekend na Porcie 2000.
Obrazek

Walka z wiatrakami.
ObrazekObrazek

Nowy Lew na Podhalu w Transymie.
ObrazekObrazek

Spotkany na BP w Olszynie. Wóz Strażacki na lotnisko do Bydgoszczy. Fotki slabe jakościowo, ale już późno się robiło i zaczynało się ściemniać.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Mam jeszcze kilka innych pstryków, ale nie nadają się na pokaz

Na bazie. 3:80 szeroko gdzieś na Francję. W tle nowy nabytek już oklejony. I załadunek chłodni.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Olszyna. Elementy elektrowni wiatrowej. 21m długo, 4:30 wysoko.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pauza na DK2 przed Kołem. 4:50 szeroko.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Transport chłodni z Berlina do Warszawy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie na ulicę Saską. 3:80 szeroko. Fotki robione na PORT 8 w Osjakowie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Żeby nie było, że ciągle gabaryty. Autobusy SOLARIS i MERCEDES TRAVEGO z Centrum Krwiodawstwa i jedna z Fabi.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
racjonalista
Przyjaciel forum
Posty: 175
Rejestracja: 21-05-10, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Gabaryty

Post autor: racjonalista » 28-11-10, 00:44

A jakiś fotki wnętrza kabin tych MANów? ;)
Szukam i nie mogę znaleźć...

Szakarov
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 25-11-10, 21:37
Lokalizacja: Końskie

Re: Gabaryty

Post autor: Szakarov » 12-12-10, 19:58

Czy ładowałeś się w Końskich (woj. świętokrzyskie)??

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: hiob » 19-12-10, 18:34

Parę gabarytów z mojej ostatniej trasy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: hiob » 23-01-11, 05:52

Trochę nowości z ostatnich dni:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ