Gabaryty

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
Sebus
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 24-01-09, 20:11
Lokalizacja: Bialystok

Re: Gabaryty

Post autor: Sebus » 04-04-09, 18:45

ok i sory ;p to pierwszy raz;p

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: hiob » 04-04-09, 19:27

Sebus, na tym forum można umieszczać tylko małe ikonki, a nie pełne zdjęcia. Zapoznaj się z regulaminem. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 04-04-09, 19:28 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Sebus
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 24-01-09, 20:11
Lokalizacja: Bialystok

Re: Gabaryty

Post autor: Sebus » 04-04-09, 19:45

Przepraszam Hiob więcej to się nie powtórzy obiecuje :-) ;-) :-> :-o

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: hiob » 12-04-09, 14:37

Potężna wywrotka transportowana przez jakiegoś Peterbilta:

Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Sebus
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 24-01-09, 20:11
Lokalizacja: Bialystok

Re: Gabaryty

Post autor: Sebus » 12-04-09, 18:08

No ladny w Bialymstoku jest Podobny postaram się foty zrobić :-P :-P :-P :-P :-P

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Gabaryty

Post autor: Wiktor » 12-04-09, 20:13

Ciekawe ile ta wywrotka pali. Pewnie sporo. Gabaryt spory rozmiarowo. Hiobie czy przy tego typu ładunkach nie ma u was pilotów ??

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: hiob » 13-04-09, 00:43

Wiktor pisze:Hiobie czy przy tego typu ładunkach nie ma u was pilotów ??
To zależy od wymiarów i od przepisów stanowych. Czasem jest wymagany jeden pilot z tyłu, (na autostradzie, bo na zwykłych szosach jeden pilot zawsze jedzie przed gabarytem), czasem dodatkowo z przodu, mierzący prześwit mostów, czasem jest wymagana policyjna eskorta. Przy tym gigancie, który niedawno sfilmowałem, były chyba trzy, czy cztery eskortujące samochody. Nie ma więc jakiejś reguły, która by była prawdziwa w każdym stanie.

Jeszcze parę fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 15-04-09, 01:17 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: hiob » 15-04-09, 02:54

Kolejne napotkane gabaryty:

Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vanilla
Przyjaciel forum
Posty: 186
Rejestracja: 24-10-07, 22:37
Lokalizacja: anioł gwiazdy zapala

Re: Gabaryty

Post autor: Vanilla » 15-04-09, 21:06

hiob pisze:Ten gabaryt jest także sfilmowany i jest dostępny na youtube.
Producent takich naczep http://www.trailking.com/trailers/?trailer_id=53 Jestem pod wrażeniem tego filmu tego ogromu stali,i możliwości przewozu,na stronie producenta można podejrzeć sposób mocowania ładunku :-D
To czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc.

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Gabaryty

Post autor: Wiktor » 16-04-09, 07:12

Dzięki VANILIA, za stronę ;-) Z pewnością można się tam dużo dowiedzieć, ale ja nie umiem za bardzo Angielskiego :-/ Chodziarz sobie fotki pooglądałem :-D. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Gabaryty

Post autor: hiob » 16-04-09, 14:32

VANILIA pisze:
hiob pisze:Ten gabaryt jest także sfilmowany i jest dostępny na youtube.
Producent takich naczep http://www.trailking.com/trailers/?trailer_id=53 Jestem pod wrażeniem tego filmu tego ogromu stali,i możliwości przewozu,na stronie producenta można podejrzeć sposób mocowania ładunku :-D
Dzięki. :-D Czwarta, piąta i ósma fotka w ich galerii zdjęć, to właśnie ta naczepa, którą sfilmowałem, ale oni także chyba produkują te naczepy do przewozu elektrowni wiatrakowych, jakie są tutaj, dwa posty wyżej.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vanilla
Przyjaciel forum
Posty: 186
Rejestracja: 24-10-07, 22:37
Lokalizacja: anioł gwiazdy zapala

Re: Gabaryty

Post autor: Vanilla » 16-04-09, 19:38

hiob pisze:ale oni także chyba produkują te naczepy do przewozu elektrowni wiatrakowych, jakie są tutaj, dwa posty wyżej.
Tak również ta sama firma Trail King produkuje te zestawy do przewozu długich wąskich produktów.Ha dobrze ktoż powiedział kiedyś że w USA wszystko jest ;naj :mrgreen: ,u nas chyba aż takich wielkich zestawów nie ma,jest kilka filmików na you tube np. http://www.youtube.com/watch?v=oVKkUwxZzww&NR=1 :-D polecam :-D
To czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc.

Awatar użytkownika
Vanilla
Przyjaciel forum
Posty: 186
Rejestracja: 24-10-07, 22:37
Lokalizacja: anioł gwiazdy zapala

Re: Gabaryty

Post autor: Vanilla » 16-04-09, 19:39

hiob pisze:ale oni także chyba produkują te naczepy do przewozu elektrowni wiatrakowych, jakie są tutaj, dwa posty wyżej.
Tak również ta sama firma Trail King produkuje te zestawy do przewozu długich wąskich produktów.Ha dobrze ktoż powiedział kiedyś że w USA wszystko jest ;naj :mrgreen: ,u nas chyba aż takich wielkich zestawów nie ma,jest kilka filmików na you tube np. http://www.youtube.com/watch?v=oVKkUwxZzww&NR=1 :-D polecam :-D
To czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc.

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Gabaryty

Post autor: Wiktor » 17-04-09, 06:31

Firma Micro-Trans :-) Widziałem raz ich w akcji. Nie da się ukryć, mają piękne zestawy. Pamiętam jak pisałem z Fox-em, i opowiadał mi że raz jedno skrzyżowanie pokonali w 6 godzin :-O

Polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=YJapp0f8 ... annel_page
http://www.micro-trans.cze.pl/

Awatar użytkownika
MaciekScania
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 18-04-09, 20:28
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Gabaryty

Post autor: MaciekScania » 19-04-09, 05:45

Nie wiem czy to się tutaj nadaje. Ale tą naczepę sprowadził tata ze Stanów do Polski. Następnie była ona poddana modernizacji.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19-04-09, 05:46 przez MaciekScania, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

— Jan Paweł II (Karol Wojtyła) (1920-2005)

ODPOWIEDZ