Ciągniki rolnicze i maszyny budowlane.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Re: Ciągniki rolnicze i maszyny budowlane.

Post autor: hiob » 31-07-08, 06:13

Ten śmiało jedzie sobie poboczem autostrady:

Obrazek

A ten pracuje w pobliżu:

Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 04-08-08, 03:32

Parę ciągników rolniczych zdobiących pobocza autostrady:

Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 04-08-08, 04:22

A tu budowa autostrady i jakieś samobieżne dźwigi:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: Lukasz1985r » 05-08-08, 18:23

Jakiś walec albo coś tego typu :-)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bemo
Przyjaciel forum

Post autor: Bemo » 05-08-08, 19:35

Na prośbę Hioba wrzucam fotki ursusa c45
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum

Post autor: Harry_man » 05-09-08, 14:41

Cześć!

Jak co roku, przy jasnogórskich dożynkach, miejsce ma Krajowa Wystawa Rolnicza. Najciekawiej jest zawsze kiedy przywożą maszyny, dlatego też wybrałem tam się dzisiaj rano. Oto kilka fotek które zrobiłem:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Dlaczego w traktorach jest podwójny pedał hamulca?

Obrazek

Nagrałem też parę filmików, ale wyszły nudne więc nie będę ich publikował.

Planowałem posiedzieć tam do wieczora, aż zwiozą cały sprzęt - niestety aparat mi się rozładował :(

Jaruno
Przyjaciel forum

Post autor: Jaruno » 05-09-08, 19:34

Podwójny ? Juz ci mowie, bynajmniej w starych ursusach np c360 itp, sa 2 hamulce jak tutaj, a tak naprawde to jeden pedal jest na jedno kolo, jak sie zlaczy obydwa pedala to hamulec dziala na to kolo i na to :D proste, wkoncu rodzinke sie ma na wsi i sie pomyka ursuskiem ;p

tomek_46
Przyjaciel forum

Post autor: tomek_46 » 26-09-08, 20:56

Kilka maszyn rolniczych, czesc w czasie pracy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: Lukasz1985r » 18-01-09, 22:58

Traktorek w Hiszpanii
Obrazek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 13-04-09, 08:05

John Deere:

Obrazek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 17-04-09, 02:30

Taki ciągnik jednak robi wrażenie. To nie C-28, czy nawet C 4011 :lol:

Obrazek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 06-05-09, 07:29

Wiosna, więc sporo traktorków się widuje. Kilka zdjęć z ostatnich dni:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Bemo
Przyjaciel forum

Post autor: Bemo » 25-06-09, 22:28

Ale koń ma tylko 0.6 KM mocy - Słyszałem o przelicznikach że koń to 5 koni mechanicznych.
A według mnie to ma ok. 15KM. Wynika to z mojej prostej teorii ; jeżeli "trzydziestka" ciągnie dwie skiby, a koń tylko jedną to koń ma połowę mocy tego traktora.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 26-06-09, 00:19

Bemo pisze:
Ale koń ma tylko 0.6 KM mocy - Słyszałem o przelicznikach że koń to 5 koni mechanicznych.
A według mnie to ma ok. 15KM. Wynika to z mojej prostej teorii ; jeżeli "trzydziestka" ciągnie dwie skiby, a koń tylko jedną to koń ma połowę mocy tego traktora.
Cóż, mocy nie podaje się jako wynik "prostych teorii". Jeden koń mechaniczny to moc niezbędna do tego aby masę 75 kg podnieść na wysokość 1 metra w ciągu 1 sekundy. Zdaniem Watta jeden zdrowy koń zaprzężony w kopalni do windy w ciągu minuty wyciągał z szybu o głębokości 100 stóp ładunek 330 funtów [~150 kg], co po przeliczeniu na jednostki metryczne dawałoby [330 x 0.4535 x 30.48]:60=76 kgm/s, co z kolei przeliczone przez przyciąganie ziemskie [x 0.981] daje rzeczone 746 Watów, czyli jednego konia mechanicznego.

Ponieważ konie używane do pracy w kopalni należą do "elity", to stąd podana przeze mnie moc zwykłego konika do jazdy pod siodłem, czyli 0.6 KM. Oczywiście każde zwierzę ma inną moc, więc takie uogólnienia zawsze są ... tylko uogólnieniami.

Jeżeli zaś chodzi o użyteczność w pracach na polu, to tego nie da się w żaden sposób porównać. Traktor jest szybszy i mniej sprawny od konia. Traci więcej mocy na przekładnie, a do tego nie ma zwykle napędu na cztery łapy. Był kiedyś taki jednoosiowy traktorek "dzik", który miał 8KM i też dało się nim orać pole. Z kolei mój volvo ma 500 KM i do orki nie nadaje się zupełnie. Nie wspominając już o takich pojazdach, jak samochody F1, czy promy kosmiczne.

A wracając do koni i pana Watta, angielskojęzyczna wikipedia pisze: "Most observers familiar with horses and their capabilities estimate that Watt was either a bit optimistic or intended to under promise and over deliver; few horses can maintain that effort for long", co mniej -więcej oznacza: "Większość znawców koni uważa, że Watt był optymistą [...] Niewiele koni potrafi wykonać taką pracę przez dłuższy okres czasu". A zatem to moje stwierdzenie, że koń rzeczywiście ma 0.6 KM może być naprawdę bardzo bliskie prawdy.

Jaruno
Przyjaciel forum

Post autor: Jaruno » 26-06-09, 09:53

Bemo pisze:
Ale jednak zwierzeta w roli mialy jednak mniejsze i troche inne te skiby niz takie do ciagnika :)

ODPOWIEDZ