Cabovery z USA

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Cabovery z USA

Post autor: Anaheim » 29-04-10, 13:53

Jeden z uzytkownikow serwisu, ktorym sie opiekuje sfotografowal zapewne tego drugiego Peterbilta ;)

http://lkw-europa.pl/galeria/v/usa+truc ... 9.jpg.html

Co do borszur to pewnie cos sie znajdzie :D

prot
Przyjaciel forum
Posty: 212
Rejestracja: 06-04-10, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: Cabovery z USA

Post autor: prot » 30-04-10, 16:59

DeSoto58 pisze:Dziś jestem po to, by zaanonsować sfotografowanego starego Peterbilta 362, spotkanego na drodze pod Warszawą przez jednego z redaktorów serwisu.
Uwaga, został sfotografowany tylko jeden, a przed nim jechał identyczny Peterbilt, w dodatku oba jechały na czarnych blachach!
Witam,
Te charakterystyczne pomarańczowe Peterbilty 362 to tzw. serwis cementacyjny do obsługi (cementowania) otworów wiertniczych.
Zostały kupione mniej więcej w połowie lat 90. przez PGNiG w miejsce przestarzałego sprzętu radzieckiej myśli technicznej.

Więcej informacji nt. tego sprzętu -> http://www.naftgaz.com.pl/cem_pl.phtml

edit:

trzy ostatnie posty nadają się bardziej do tematu: "Cabovery z USA" ;]
Ostatnio zmieniony 30-04-10, 17:07 przez prot, łącznie zmieniany 1 raz.

DeSoto58
Przyjaciel forum
Posty: 15
Rejestracja: 12-11-09, 02:55
Lokalizacja: Rząska

Re: Cabovery z USA

Post autor: DeSoto58 » 30-04-10, 23:02

Anaheim pisze:Jeden z uzytkownikow serwisu, ktorym sie opiekuje sfotografowal zapewne tego drugiego Peterbilta ;)
O, jaki ten świat mały :)
No to tajemnica wyjaśniona.
Bardzo dziękuję za linka :)
PozdrV!

DeSoto58
Przyjaciel forum
Posty: 15
Rejestracja: 12-11-09, 02:55
Lokalizacja: Rząska

Re: Cabovery z USA

Post autor: DeSoto58 » 30-04-10, 23:07

prot pisze: Witam,
Te charakterystyczne pomarańczowe Peterbilty 362 to tzw. serwis cementacyjny do obsługi (cementowania) otworów wiertniczych.
Zostały kupione mniej więcej w połowie lat 90. przez PGNiG w miejsce przestarzałego sprzętu radzieckiej myśli technicznej.

Więcej informacji nt. tego sprzętu -> http://www.naftgaz.com.pl/cem_pl.phtml
To ciekawe, co napisałeś.
:)
Przy okazji, swojego posta podpiąłem pod konkretną markę.
Bardzo dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Cabovery z USA

Post autor: hiob » 01-05-10, 03:55

prot pisze:
trzy ostatnie posty nadają się bardziej do tematu: "Cabovery z USA" ;]
Już przeniesione. :-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

DeSoto58
Przyjaciel forum
Posty: 15
Rejestracja: 12-11-09, 02:55
Lokalizacja: Rząska

Re: Cabovery z USA

Post autor: DeSoto58 » 01-05-10, 10:16

W takim razie bardzo przepraszam za bałagan (post nie w tym dziale).
Ale to nie było zamierzone.
:)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Cabovery z USA

Post autor: hiob » 20-07-10, 23:43

Freightliner FLB:

Obrazek Obrazek

Kenworth K100:

Obrazek Obrazek

Bardzo interesujący Argosy:

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 21-07-10, 23:37 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Rysiu1991

Re: Cabovery z USA

Post autor: Rysiu1991 » 29-07-10, 23:35

Maciek12 Twojego k100 widziałem dzisiaj koło Zielonej Góry :-D ,ale nie udało mi się zrobi fotki :evil:

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum
Posty: 291
Rejestracja: 22-06-09, 21:24
Lokalizacja: PL/IE

Re: Cabovery z USA

Post autor: MAVERICK27 » 22-08-10, 03:31

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Cabovery z USA

Post autor: hiob » 22-08-10, 03:52

MAVERICK27, dzięki za zamieszczenie tych zdjęć. To są fotki, które były na fotosiku, ale które fotosik zablokował. Udało się je przenieść na PicturePush, a teraz MAVERICK27 pomaga mi je dodać na forum.

Na zdjęciach powyżej najciekawszymi chyba pojazdami są Marmon na fotkach 9 i 10 i Peterbilt 362 na ostatnim zdjęciu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum
Posty: 291
Rejestracja: 22-06-09, 21:24
Lokalizacja: PL/IE

Re: Cabovery z USA

Post autor: MAVERICK27 » 22-08-10, 14:48

Kolejna porcja fotek wygrzebanych z archiwum Hioba :). Niestety moja znajomość amerykańskich trucków jest mierna, więc komentarze mile widziane jeżeli zauważycie coś ciekawego :) Mnie osobiście najbardziej podoba się ten niebieski Freightliner, całkiem nieźle utrzymany.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ford 9000, zdaje się że na takiej maszynie Hiob stawiał pierwsze kroki a właściwie "nawijał" pierwsze kilometry na koła jako zawodowy trucker ;).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I następne Cabovery spotkane przez Hioba na Amerykńskich drogach. Świetnie zachowany KW (100?)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

nie do konca wiem co to za maszyna ale wygląda świetnie w tym malowaniu :)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Volvo znane z naszych dróg :)
Obrazek Obrazek

i jeszcze dość konkretna pompa zamontowana zdaje się na macku?
Obrazek

Kilka fotek chyba się powtarza, ale są one na fotosiku więc pewnie niedługo znikną.

Powinniśmy docenić to co Hiob dla nas robi. Teraz naprawdę widzę ile czasu zajmuje praca na forum :). Zamieszczenie tych kliku dziesięciu fotek wymagało spędzenia ok 4 godzin przy przeszukiwaniu albumów Hioba. Przebiłem się przez jakieś 9-10 tyś. fotek a nawet nie jestem w połowie i szukam tylko Caboverów. Ciekawe co będzie później? :) Hiobie jeżeli coś jest nie tak, proszę popraw.
Ostatnio zmieniony 22-08-10, 15:22 przez MAVERICK27, łącznie zmieniany 3 razy.
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

Hunt3R
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 28-07-10, 16:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Cabovery z USA

Post autor: Hunt3R » 22-08-10, 21:04

ciekawe to volvo FL, sam takim kiedyś jeździłem takim, tyle że mniejszym. I ten kenworth z kabiną od vw man(tak to się pisze? :P)... i ta wojskowa ciężarówka bardzo mi przypomina Stara 266m.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Cabovery z USA

Post autor: Anaheim » 22-08-10, 21:21

Hunt3R pisze:I ten kenworth z kabiną od vw man(tak to się pisze? :P)...
Peterbilt miales na mysli? VW-MAN u nas :) Amerykanski masywniejszy jest, szersze nadkola i zderzak nizej :D
Ostatnio zmieniony 22-08-10, 21:22 przez Anaheim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum
Posty: 291
Rejestracja: 22-06-09, 21:24
Lokalizacja: PL/IE

Re: Cabovery z USA

Post autor: MAVERICK27 » 22-08-10, 22:26

Wynik kolejnych poszukiwań w fotkach Hioba :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Piękny International(eagle?), kolor dodaje mu dużo charakteru...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I kolejne International'e... Z tego co pamiętam Hiob pisał kiedyś, że większość z tych caboverów to maszyny należące do Meksykan i przeżywające drugą młodość za południową granicą Stanów a zdjęcia były chyba robione w Laredo Tx.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


I Kenworth

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Kolejne maszyny...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Kilka wraków....

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W tych ostatnich to naprawdę musiała być kiedyś prawdziwa walka na drogach żeby dotrzeć "...na miejsce , na czas, na pewno..." ;-)
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Cabovery z USA

Post autor: hiob » 22-08-10, 23:00

MAVERICK27 pisze:Kolejna porcja fotek wygrzebanych z archiwum Hioba :). Niestety moja znajomość amerykańskich trucków jest mierna, więc komentarze mile widziane jeżeli zauważycie coś ciekawego :) ...

Ford 9000, zdaje się że na takiej maszynie Hiob stawiał pierwsze kroki a właściwie "nawijał" pierwsze kilometry na koła jako zawodowy trucker ;).
To prawda, uczyłem się tu na Fordzie 9000, ale takim "z nosem". Pierwszą "prawdziwą" ciężarówką, jaką jechałem, (prawdziwą, bo miała sypialnię :mrgreen: ) był co prawda Ford 9000 cabover, ale starszy model. Podobny model także jest w tamtym poście, choć w wersji z dzienną kabiną:

http://picturepush.com/public/2999171
Świetnie zachowany KW (100?)
Tak, to KW K100
nie do konca wiem co to za maszyna ale wygląda świetnie w tym malowaniu :)

[url=http://www2.picturepush.com/photo/a/300 ... /i2891.jpg]Obrazek[/URL]
Jak głosi napis na samochodzie, jest to Spartan. ;-) Firma produkująca specjalistyczne nadwozia i kompletne pojazdy dla armii, policji, straży pożarnej i pogotowia.
Kilka fotek chyba się powtarza, ale są one na fotosiku więc pewnie niedługo znikną.
Nic nie szkodzi, niech się powtarzają. jeść im się nie daje. ;-)
Teraz naprawdę widzę ile czasu zajmuje praca na forum :). Zamieszczenie tych kliku dziesięciu fotek wymagało spędzenia ok 4 godzin przy przeszukiwaniu albumów Hioba. Przebiłem się przez jakieś 9-10 tyś. fotek a nawet nie jestem w połowie i szukam tylko Caboverów. Ciekawe co będzie później? :) Hiobie jeżeli coś jest nie tak, proszę popraw.
Dzięki Ci za Twoją pomoc i pracę, jaką włożyłeś. Wszyscy Ci jesteśmy wdzięczni. I wszystko jest OK, a jak trzeba będzie coś poprawić, poprawimy.
Anaheim pisze:
Hunt3R pisze:I ten kenworth z kabiną od vw man(tak to się pisze? :P)...
Peterbilt miales na mysli? VW-MAN u nas :) Amerykanski masywniejszy jest, szersze nadkola i zderzak nizej :D
To był samochód produkowany w Brazylii. Kabina rzeczywiście pochodzi z VW LT, choć pewnie jest troszkę zmodyfikowana na amerykańskie rynki. Tutaj był sprzedawany jako Peterbilt i Kenworth i zdjęcia obydwu samochodów są wśród tych zamieszczonych przez Mavericka:

http://picturepush.com/public/3005102

http://picturepush.com/public/3002083

MAVERICK27
, dzięki. Kawał dobrej roboty. :-)
Ostatnio zmieniony 22-08-10, 23:01 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ