Ciężarówki z Europy

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
kenworth2000
Przyjaciel forum
Posty: 54
Rejestracja: 24-10-07, 22:30
Lokalizacja: Murowana Goślina

Ciężarówki z Europy

Post autor: kenworth2000 » 19-11-07, 15:35

(Ponieważ do tematu "Cabovery" wszyscy zaczęli wklejać zdjęcia europejskich trucków, a w założeniu jego autora miał to być temat z caboverami z Ameryki, to postanowiłem po prostu poprzenosić te posty do osobnego tematu. Cięgle podtrzymuję prośbę, żeby nie robić jednak z tego wątku śmietnika i wrzucać tu wszystkiego, co się ma. Chodzi raczej o zamieszczanie szczególnie atrakcyjnych i ciekawych pojazdów.

Zwłaszcza interesują mnie samochody starsze, z lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych, albo nawet jeszcze starsze, jak ktoś na takiego trafi. A z współczesnych aut te, które są w jakiś sposób "specjalne". Albo bardzo ładnie utrzymane, albo nasze, te którymi jeździmy, albo samo zdjęcie jest udane pod względem wartości estetycznych. Mam nadzieję, że się rozumiemy. :-D Pozdrawiam. Hiob.)




Pozwole sobie zacząć " europejczyki "
Hiob do tego kenwortha specjalistycznego bardzo podobny jest nasz DAF
To sa fotki najnowszego DAFA XF 105 Super Space
Obrazek
deske rozdzilcza maja podobna nawed
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 27-11-07, 05:59 przez kenworth2000, łącznie zmieniany 1 raz.

borsuk
Przyjaciel forum
Posty: 40
Rejestracja: 24-10-07, 22:25

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: borsuk » 19-11-07, 15:50

starex pisze:.O ile Szwedzi praktykują to ze względów bezpieczeństwa, czasem stylistyki, to w przypadku naszych wschodnicz sąsiadów chodzi oczywiście o...pieniądze, a raczej ich brak.
ooj kolego jakby to Putin usłyszał :lol: :mrgreen: :-o :-P
Ruski mają więcej kasy niż Polska i cała UE razem wzięte. Poza tym to chyba taki US truck jest droższy w utrzymaniu a niżeli taki Eurotruk. Chociażby części zmienne, paliwo (amerykan pali więcej). I jeszcze jedno czemu na oficjalnej stronie volvoUS broszurki są dostępne również w języku rosyjskim. to samo u Peterbilda i Freightlinera

starex
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Planeta ziemia

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: starex » 19-11-07, 16:13

ooj kolego jakby to Putin usłyszał


FSB i KGB są wszędzie!
Ruski mają więcej kasy niż Polska i cała UE razem wzięte.
Ale fabryki - nie.Dlatego nadal kabina klasyczna jest górą.
Poza tym to chyba taki US truck jest droższy w utrzymaniu a niżeli taki Eurotruk. Chociażby części zmienne, paliwo (amerykan pali więcej).
"Amerykan" może tak, ale mi chodzi o porównanie kabiny klasycznej z caboverem.
I jeszcze jedno czemu na oficjalnej stronie volvoUS broszurki są dostępne również w języku rosyjskim. to samo u Peterbilda i Freightlinera
Bo Ruskie mają świra na punkcie wszytskiego, co pochodzi zza Oceanu.
Zresztą, masz na forum kolegę z Rosji :roll: :
deske rozdzilcza maja podobna nawed
Więc się zapytaj :lol: ...
Pozdrawiam wszystkich forowiczów i nie tylko!

poli_zei
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 27-10-07, 14:17
Lokalizacja: PRA

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: poli_zei » 19-11-07, 19:54

To teraz trochę "europejczyków" ode mnie. Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa :-D
Są tu różne marki od Scania po Renault 8)
Mam pytanie do kolegi kenworth2000 widzę że masz w tym dafie podświetlane tablice z imieniem, możesz powiedziec jak to zrobiłeś lub gdzie kupiłeś?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

kenworth2000
Przyjaciel forum
Posty: 54
Rejestracja: 24-10-07, 22:30
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: kenworth2000 » 19-11-07, 22:01

Kolego poli_zei to jest samochod kuzyna a tablica została kupiona na allegro jak dobrze pamietam co jakis czas sa takie aukcje . .
Jezu ufam tobie moje serce należy do ciebie !

poli_zei
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 27-10-07, 14:17
Lokalizacja: PRA

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: poli_zei » 24-11-07, 13:18

A tu takie zdjęcie Scani R 420. Miałem okazje się nią przejechac. Rok produkcji 2006
Obrazek Obrazek

premier
Przyjaciel forum
Posty: 58
Rejestracja: 24-10-07, 22:34
Lokalizacja: POLSKA,TYCHY

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: premier » 24-11-07, 16:15

starex pisze:
Ruski mają więcej kasy niż Polska i cała UE razem wzięte."

Bo Ruskie mają świra na punkcie wszytskiego, co pochodzi zza Oceanu.
Zresztą, masz na forum kolegę z Rosji :roll: :
W latach 90tych rosyjscy przewoznicy jezdzili na trasach midzynarodowych amerykanskimi ciezarowkami,jak i klasykami(choc mniej) tak i caboverami,widocznie mieli latwosc w sprowadzaniu tych samochodow,byly to jednak wysluzone kilku a nawet kilkunastoletnie ciezarowki,jednak ostre kryteria europejskie dotyczace ochrony srodowiska zmusily ich na zamiane na europejskie ciezarowki,teraz zapewne te wysluzone "amerykance" jezdza gdzies po syberii,bo spotkac mozna je tam na kazdym kroku.
W tamtym okresie kierowcy zza wschodniej granicy poslugiwali sie jedyna waluta jaka miala dla nich wartosc to dolarami,przez nich zwanymi "baksami", ktorymi placili za wszystko (to byly czasy gdzie nawet w polsce karty plaiwowe byly malo rozpowszechnione i kierowcy posiadali w tamtych czasach bardzo duze gotowki przy sobie),rowniez dla obcokrajowcow bedacych w federacji rosyjskiej byla to jedyna waluta do zalatwienia kazdej sprawy,czy urzedowej czy lapowki( "co gaj to daj"),zreszta jest tak do dzisiaj.
Z tych dwoch powodow polscy kierowcy w swoim sloganie nazwali kierowcow rosyjskojezycznych "amerykancami" i do dzisiaj sie go uzywa wsrod kierowcow,i kazdy wie ze nie chodzi tutaj o amerykanina tylko rosjanina.
"A DROGA DŁUGA JEST, NIE WIADOMO CZY MA KRES"

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: Lukasz1985r » 24-11-07, 18:01

premier pisze:W latach 90tych rosyjscy przewoznicy jezdzili na trasach midzynarodowych amerykanskimi ciezarowkami,jak i klasykami(choc mniej) tak i caboverami,widocznie mieli latwosc w sprowadzaniu tych samochodow,byly to jednak wysluzone kilku a nawet kilkunastoletnie ciezarowki,jednak ostre kryteria europejskie dotyczace ochrony srodowiska zmusily ich na zamiane na europejskie ciezarowki,teraz zapewne te wysluzone "amerykance" jezdza gdzies po syberii,bo spotkac mozna je tam na kazdym kroku.
Moim zdaniem ciężarówki z USA są nadal popularne i chętnie kupowane za wschodnia granicą . Dlatego ponieważ są tańsze od europejskich a po sprowadzeniu z USA po opłaceniu wszystkich opłat ( cło podatek itp. ) dorównują cenie tych z europy - lecz są z pewnością bardziej komfortowe, lepsze , ładniejsze no i maja dwa mosty napędowe ( te dwie osie to super sprawa na wagi i na złe warunki drogowe ) Wydaje mi sie że jeżeli chodzi o kryteria ekologiczne to nie ma problemu z wjazdem do Unii europejskiej ( jedynie może być wyższa opłata za zezwolenie wjazdu albo wyższa opłatę za ekologie ) A dla tego ich zbyt wiele nie widać u nas bo są za długie żeby ciągnąc zwykła naczepę chłodnie, plandekę itp, najczęściej przyjeżdżają do nas ciężarówki typu CABOVER ale można tez spotkać typ CONVENTIONAL z krótka naczepa typu beczka itp. Pisze że można spotkać bo kilka razy u nas widziałem a za wschodnią granica dosyć często je spotykałem.
Ciekawy opis czyjejś trasy do KZ
ihttp://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?t=10082
Amerykańskie ciężarówki w europie
http://www.btcforum.i365.pl/Amerykany-W ... t1371.html
Tu można kupić amerykańską ciężarówkę w europie
http://autoline.com.pl/bastrucks/
Ostatnio zmieniony 26-11-07, 00:19 przez Lukasz1985r, łącznie zmieniany 1 raz.

Artek

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: Artek » 24-11-07, 19:39

._.
Ostatnio zmieniony 02-12-07, 11:53 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.

Artek

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: Artek » 24-11-07, 21:33

._.
Ostatnio zmieniony 02-12-07, 11:53 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: Lukasz1985r » 25-11-07, 14:24

Jakiś czas temu wyglądało to tak DAF - LEYLAND teraz już jest tylko napis DAF
Obrazek
Fotka pochodzi ze strony http://www.autotrader.co.uk/TRUCKS/trucks.jsp ( jak ktoś chce oglądać oferty sprzedaży to trzeba wpisać kod pocztowy en88al albo bs324nf )
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
niestety ale nie pamiętam z jakiej strony mam fotki tego DAFa longline
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnie fotki zrobiłem ja w TILBURY ( Anglia )
Ostatnio zmieniony 26-11-07, 00:24 przez Lukasz1985r, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: Lukasz1985r » 25-11-07, 17:08

:-D Scania w USA fotki są z strony http://www.truckpaper.com/ :-D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
MERCEDES chyba seria SK
Obrazek
Dodaje jeszcze dwie fotki może nie na temat ale ciekawe ,co prawda nie jest to CABOVER ale może komuś sie spodoba. Jest to КРАЗ ( KRAZ ) którym na początku lat 90 jezdził kolega mojego taty.
ObrazekObrazek
P.S silnik i skrzynia biegów w tym krazie jest od MANa F90
Ostatnio zmieniony 26-11-07, 00:24 przez Lukasz1985r, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: Lukasz1985r » 25-11-07, 18:29

hiob pisze:Prośba: zapoznaj się z regulaminem. Nie chcę tutaj fotek z innych stron na necie. Czasem jest to nie do uniknięcia, ze względu na kontekst, ale w takim temacie jest to zupełnie zbędne. Każdy może sam iść na stronę truckpaper.com i pooglądać sobie tam tysiące zdjęć. Na tym forum pragnąłbym mieć tylko nasze, oryginalne fotografie. Dziękuję.
Dobrze więcej nie będę dodawać fotek z różnych stron ( scania w USA to rzadkość , więc pomyślałem że można zrobić wyjątek i dać ją tu ) :-D ale fotki które sam zrobiłem chętnie bym dodał do tematu o caboverach , być może były by ciekawe.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: hiob » 25-11-07, 18:46

Lukasz1985r pisze:... fotki które sam zrobiłem chętnie bym dodał do tematu o caboverach , być może były by ciekawe.
Twoje zdjęcia zawsze są tu mile widziane. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Ciężarówki z Europy

Post autor: Lukasz1985r » 25-11-07, 18:58

hiob pisze:Twoje zdjęcia zawsze są tu mile widziane. :-D
Dzięki Hiob to wkrótce dodam kilka fotek CABOVERów :-D

ODPOWIEDZ