Ciężarówki hioba

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 20-06-09, 16:52

Carm pisze:Hiob A powiedz jak jeździło Ci się tym cabover'em? bo praktycznie siedzi się w nim na kole,nie trudno się domyśleć że na dziurach może być nie ciekawie,bo z tego co słyszałem to komfort jazdy nie jest imponujący,poza tym ten tunel silnika między fotelami no jak w nysce :mrgreen:
Faktem jest, że miejsca za kierownicą w KW K100 nie ma zbyt wiele. Pokrywa silnika jest wysoka i szeroka. Ale komfort jazdy jest całkiem dobry, przynajmniej w porównaniu do T600, czy W900. Nie pamiętam, bym odczuł zmianę z K100 na T600 tak, jak potem zmianę na Volvo. Volvo jest znacznie bardziej komfortowe i miękko zawieszone, niż jakikolwiek Kenworth jakim jeździłem.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: Wiktor » 21-06-09, 20:04

Hiobie czy mogę prosić, o zdjęcia całego zestawu ? Zależy mi na aktualnym ;-)

Awatar użytkownika
Bemo
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 27-01-08, 16:40
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: Bemo » 25-06-09, 22:12

Ja mam może nie typowe pytanie: Ile ma lat, przebiegu i jak się sprawuje twoje zielone volvo? Pytam z ciekawości :mrgreen:

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: Jaruno » 26-06-09, 09:55

Oj chyba bylo na poprzednich stronach :) nie podam ci z pamieci bo moge sie pomylic a no i przebieg rosnie nadal jak i wiek ;p
powiem tyle ze hiob pisal kiedys o drobnych problemach z klima ale zostly rozwiazane chyba jak pamietam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 26-06-09, 15:27

Wiktor pisze:Hiobie czy mogę prosić, o zdjęcia całego zestawu ? Zależy mi na aktualnym ;-)
Ale na starych zdjęciach zestaw wygląda lepiej. ;-) Teraz jest coraz bardziej poobijany, a i nalepki trochę wyblakły i miejscami się zaczynają marszczyć. Poza tym nie myłem go już kilka miesięcy. :oops:

Obrazek
Bemo pisze:Ja mam może nie typowe pytanie: Ile ma lat, przebiegu i jak się sprawuje twoje zielone volvo? Pytam z ciekawości :mrgreen:
Volvo jest opisane w temacie Volvo VN. To rocznik 2006, kupione w 2005. roku. Teraz ma 522 tys mil przebiegu, czyli około 835 tys km
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: Wiktor » 26-06-09, 15:50

hiob pisze:Ale na starych zdjęciach zestaw wygląda lepiej. ;-) Teraz jest coraz bardziej poobijany, a i nalepki trochę wyblakły i miejscami się zaczynają marszczyć. Poza tym nie myłem go już kilka miesięcy. :oops:
Volvo jak było, tak jest ładne :-) Tak wygląda auto, które pracuje.

Pozdrawiam

LosAngelesBoy
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 28-06-09, 18:02
Lokalizacja: Los Angeles

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: LosAngelesBoy » 29-06-09, 11:17

Czytając ten temat od początku zauważyłem, że kilku osobom (tak jak i mi) te starsze zdjęcia np. z Internationalem i KW k100 kojażą się z klasycznymi, amerykańskimi filmami. Naprawdę zrobiły na mnie wielkie wrażenie :shock: :shock:

krystianw900
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 03-02-08, 00:55
Lokalizacja: bieszczady

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: krystianw900 » 01-07-09, 23:52

Najbardziej podoba mi się ten kenworth w900 bolubie klasyczne auta, ale volvo ktróym teraz jeździsz też jest bardzo ładne. Kenworth T600, bardzo ładnie oświetlony:)

Awatar użytkownika
Tadeusz
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 26-10-09, 23:17
Lokalizacja: Wyrzysk
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: Tadeusz » 09-11-09, 00:07

Wow krakowska rejestracja, herb i godło....czyżby tęsknota za Polską?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 09-11-09, 04:31

Tadeusz pisze:... czyżby tęsknota za Polską?
Może nie tyle tęsknota, co identyfikowanie się z Polską i Polakami. Dzięki Internetowi, tanim telefonom - w pewnym sensie czuję się tak, jakbym cały czas był w Polsce. Znacznie bardziej czuję się Polakiem, niż Amerykaninem. Kulturowo Ameryka na zawsze pozostanie mi obca.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Tadeusz
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 26-10-09, 23:17
Lokalizacja: Wyrzysk
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: Tadeusz » 09-11-09, 09:43

W pierwszej chwili myślałem, że masz ciężarówkę zarejestrowaną w KRK :mrgreen:
Widzisz ja od zawsze chciałem uciec z Polski - spróbowałem w UK i nie powiem nie było źle, ale wiedząc, że w Polsce czeka dziewczyna- mając swój dom ( już miałem wtedy pobudowany ), samochód, a tu nie mając nic z tych rzeczy i osób - bardzo tęskniłem.... Obecnie chciałbym odwiedzić Oregon i Alaskę i zobaczyć czy tam chciałbym żyć....
Powiem Ci jedno w Polsce nie jest źle - potrzeba lepszych dróg, więcej pracy, lepszej służby zdrowia i zarobków x2 i by było naprawdę OKI....

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 04-12-09, 05:18

Tadeusz pisze: Powiem Ci jedno w Polsce nie jest źle - potrzeba lepszych dróg, więcej pracy, lepszej służby zdrowia i zarobków x2 i by było naprawdę OKI....
Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że w Polsce nie jest źle. Mój przyjaciel, z którym siedziałem w szkole w jednej ławce i z którym wyleciałem z Polski jednym samolotem, wrócił już do Polski. Wielu innych wróciło. Jak ktoś ma łeb na karku, to sobie poradzi i tam, a jak nie - to i tutaj będzie miał problemy.

To nie jest wcale tak, że tu jest wszystko proste, a tam się nic nie da zrobić. Tutaj może relatywnie zarobki są większe, ale też są dodatkowe trudności, jak język, nieznajomość otaczającej nas rzeczywistości itd.

Ja mam przykłady z najbliższej rodziny, przykłady osób, które nie wyjechały i w Polsce założyły biznesy, które osiągnęły duży sukces. Znam też osoby mieszkające w USA kilkadziesiąt lat, które wręcz przymierają głodem, które potraciły domy i utrzymują się z zasiłków, z różnych powodów nie mogąc znaleźć pracy.

Dlatego ja jestem bardzo ostrożny z polecaniem Ameryki. Sam, gdybym był dziesięć lat młodszy, wróciłbym do Polski. Ale teraz nie wchodzi to w grę, bo trudno zaczynać wszystko od nowa mając 50 lat.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
SlashGLP
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 09-01-09, 14:03
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: SlashGLP » 07-03-10, 15:14

Moim zdaniem Hiob miał wszystkie fajne ciężarówki.Ale najbardziej podoba mi się Kenworth W900L i Kenworth K100E.Gdyż mają w sobie to coś. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 07-03-10, 15:15 przez SlashGLP, łącznie zmieniany 1 raz.
It can't be all coincidence
Too many things are evident
You tell me you're an unbeliever
Spiritualist? Well me I'm neither
But wouldn't you like to know
The truth
Of what's out there to have the proof
And find out just which side
You're on
Where would you end in Heaven or In Hell?

Awatar użytkownika
limon6
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 01-08-09, 14:25
Lokalizacja: Opatów

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: limon6 » 23-06-10, 15:53

SlashGLP zgodzę się z tobą tym wyborem tych ciężarówek ;-)
Jeżeli ktoś nie szanuje samego siebie, nie potrafi też uszanować własnej rasy, a w konsekwencji – innych ras.

Baboon

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: Baboon » 04-09-10, 14:59

Hiobie, z tematu wynika, że kiedyś znacznie częściej zmieniałeś trucki (osobówki też). Czy to wzrosły ceny trucków czy praca truckera stała się gorzej opłacana?

ODPOWIEDZ