Ciężarówki hioba

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
wert
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 17-11-13, 22:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie, Siennica

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: wert » 17-11-13, 23:26

Nie znam się na samochodach ciężarowych, ale ten International z pierwszej strony, ukradł mi serce, piękna maszyna. Od dziecka mi się marzy zostać kierowcą ciężarówki, przemierzać stan za stanem.
Pozdrawiam kierowców tych maszyn

Danio
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 31-12-14, 21:47
Lokalizacja: Polska Bielsko-Biała

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: Danio » 16-03-15, 17:33

Najładniej ten pierwszy

WebTom
Przyjaciel forum
Posty: 34
Rejestracja: 14-02-12, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: WebTom » 16-08-15, 13:52

Znalazłem ostatnio zdjęcia starego Volvo Hioba, których wcześniej na forum (chyba) nie było. Mam nadzieję, że Hiob się nie obrazi, gdy je tutaj wrzucę i że nie jest to dubel. ;>
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum
Posty: 291
Rejestracja: 22-06-09, 21:24
Lokalizacja: PL/IE

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: MAVERICK27 » 18-08-15, 01:50

Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

Olaf909
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 28-01-18, 19:43

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: Olaf909 » 30-01-18, 21:50

Hiobie jak się nazywała ta firma od przesyłek lotniczych co woziłeś (własnym ciągnikiem ale z ich naczepą) około 15 lat??
Pozdrawiam 😀 :-)
Ostatnio zmieniony 30-01-18, 21:52 przez Olaf909, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 11-02-18, 10:57

Przede wszystkim przepraszam Was wszystkich, że odpisuję z takim opóźnieniem. Szczerze mówiąc nie wiedzialem, że tu się coś w tym wątku działo...
Olaf909 pisze:Hiobie jak się nazywała ta firma od przesyłek lotniczych co woziłeś (własnym ciągnikiem ale z ich naczepą) około 15 lat??
Pozdrawiam 😀 :-)
Pracowałem w kilku firmach, a czasem w tej samej firmie, która zmieniała swoje nazwy. Pracowałem w TME w Chicago, w Texas Air w Dallas, Tx, dla faceta imieniem Bernie Jackson w NY, którego biznes działał jako część firm CRST, Malone i USXpress i pewnie dla paru innych też.
Lawnowerman pisze:
Hiobie przepraszam za odgrzanie "kotleta" - ale podkreślasz już któryś raz, że ciężarówka z "nosem" ma łatwiejszy dostęp do silnika.
Nie neguję tego, ale co takiego "trucker" robi przy silniku, że musi być aż tak łatwy dostęp?
I jak mocno bardziej skomplikowane są te działania w ciężarówce bez "nosa" ?
Obsługa codzienna, polegająca na sprawdzeniu poziomu płynów, zobaczeniu, czy są jakieś wycieki, luzy, urwane elementy, zniszczone przewody, kable i paski klinowe itp. Niektóre z tych rzeczy sprawdza się łatwo w caboverze, np. poziom oleju, ale inne można sprawdzić tylko poprzez obserwację, czyli trzeba je odsłonić. W conventionalu podnosimy maskę, w caboverze - całą kabinę.
skrzydlaty pisze:Czy ta nowa ciężarówka nie ma rury wydechowej? Bo coś nie widać. :)
Rura jak w osobówce, pod autem
Domel pisze:Hiobie na prawym przednim nadkolu jest taki mały srebny pypeć, jest to obrysówka czy inne ustrojstwo ?
Kamera. Monitor we wnętrzu. Najnowsze ciężarówki w US Xpress już ich chyba nie mają, wrócili do lusterek.
Bigoos pisze:Ja mam pytanie w związku z tym.
Czy zmiany ciężarówki Hioba są związane z tym że Hiob narzeka na nie do dyspozytora i mówi jaki złom dostał, czy w tej firmie jest taka zasada że nie masz stałej ciężarówki i co jakiś czas zmieniasz jak Ci każą, czy może jest jakiś inny powód.
Bo w sumie, kierowca nie może się na dobre zadomowić w aucie, bo ciągle przeprowadzki, nie może wczuć się w auto, a nawet porządnie o nie zadbać.
Jak to jest Hiobie w Twoim przypadku?
Trudno powiedzieć, pewnie bywa i tak, i tak. Jak ktoś nigdy nie narzeka, to dostanie dziada i nim jeździ, jak za dużo narzeka, to też go nie lubią, ale generalnie to raczej jest to pewien poziom profesjonalizmu i sprawiedliwego podziału,a także obiektywnie istniejących możliwości. Jak się żyje w zgodzie z szefem, to zawsze spojrzy życzliwiej, ale jak nie ma, to i Salomon nie naleje.

Teraz jeżdżę w firmie, gdzie zmieniamy auta każdego dnia. Mamy samochody nowe, roczne, dwuletnie, trzyletnie i czteroletnie, a nawet kilka mających pięć lat. Nie pamiętam kiedy jechałem starszym, niż dwuletni. Zwykle rocznym, albo nowym. Ale przeprowadzka jest każdego dnia. :P
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 11-02-18, 11:02

wert pisze:Nie znam się na samochodach ciężarowych, ale ten International z pierwszej strony, ukradł mi serce, piękna maszyna. Od dziecka mi się marzy zostać kierowcą ciężarówki, przemierzać stan za stanem.
Pozdrawiam kierowców tych maszyn
Thx. Internationalem Caboverem jeździło mi się wspaniale, mimo, że miał tylko 300 KM, 7 biegów i Vmax 90 km/h.
WebTom pisze:Znalazłem ostatnio zdjęcia starego Volvo Hioba, których wcześniej na forum (chyba) nie było. Mam nadzieję, że Hiob się nie obrazi, gdy je tutaj wrzucę i że nie jest to dubel. ;>
img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d01d4e121ef9.jpg[/img]
Obrazek
img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/84d7031f128f.jpg][/img][/url]
Nie wiem, nie widzę ich. :-(
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 11-02-18, 11:08

Filmiki. Peterbilty i Freightliner z US Xpress i Volvo z "Biedronki".

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/M8pWNWi3kB4" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ViWMpFpHEaA" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ASHRSMMasPI" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/mw02z2Q5JaI" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

(Volvo gdzieś tak od drugiej minuty)
Ostatnio zmieniony 11-02-18, 11:11 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ