Ciężarówki hioba

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
robydack17
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 06-07-08, 22:29
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: robydack17 » 02-08-08, 10:27

aha i powiedz czy gdy zaczynales prace kierowcy w USA bylo ciezko i jak sie to zaczeło
i szczerze mowiac twoja praca jest bardzo ciekawa poniewaz w Stanach przejezdzasz przez wiele fajnych i ciekawych zakatkow P.s zjedzasz czasem z autostrady i jedzesz bocznymi drogami slyszalem ze jadac przez boczne drogi mijac male miasteczka i poznawac tam bardzo ciekawych ludzi

Awatar użytkownika
ajw
Przyjaciel forum
Posty: 63
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: syreni gród

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: ajw » 03-08-08, 17:42

robydack17 pisze:zjedzasz czasem z autostrady i jedzesz bocznymi drogami slyszalem ze jadac przez boczne drogi mijac male miasteczka i poznawac tam bardzo ciekawych ludzi
Zapominasz chyba, że Hiob jeżdżąc ciężarówką jest w pracy a nie na wycieczce krajoznawczej. Jak mniemam Hiob wybiera najkrótszą/najszybszą drogę (w zal. od tego co wiezie i na kiedy ładunek ma być u klienta). Wiadomo, że jak ma się ma do wyboru czasowo/kilometrowo podobne trasy to sobie można ewentualnie wybierać.

robydack17
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 06-07-08, 22:29
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: robydack17 » 03-08-08, 19:49

kolego ciebie pytalem czy hioba niewiesz nieodpowiadaj za niego
ja zadalem pytanie a ty chyba zrozumiales ze to twierdzenie

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 03-08-08, 20:15

Będę wywalał, jak będziecie sobie tak dogadywać. Nie wiem, czy w ogóle będzie następna ciężarówka. Na razie planuję trzymać tę jak najdłużej. Przez lata zmieniałem auta co 4 lata, albo nawet częściej, ale w końcu trzeba zwolnić i pojeździć trochę starszym, ale spłaconym samochodem.

Prawda, że 95% czasu spędzam na autostradach. Ale czasem także musi się jechać bocznymi drogami. Ludzi także człowiek poznał wielu, ale najwięcej poznaje się ich przez Internet. ;-)

Początki były trudne, bo nie umiałem przecież jeździć, a skłamałem, że mam parę lat doświadczenia. Narobiłem więc trochę dziadostwa na początku. Jakaś rozwalona brama przy cofaniu, zniszczona naczepa przy próbie przejazdu pod zbyt niskim wiaduktem, itp. Do tego z braku znajomości języka nie raz nie wykonałem poleceń dyspozytora. Nie rozumiałem po prostu co mówi. Ale jak człowiek jest młody, to się szybko uczy, więc było potem coraz łatwiej.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

robydack17
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 06-07-08, 22:29
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: robydack17 » 03-08-08, 22:41

bardzo dziekue hiob za odpowiedz i przepraszam za wczesniejszego posta tego z wymiana slow z "ajw"

matek1456
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 05-05-08, 17:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: matek1456 » 20-08-08, 13:00

witam wszystkich jestem tutaj nowy mam pytanie odnośnie Kenworth K100 czy byłeś z tego samochodu zadowolony jako kierowca i jako jego właściciel

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 20-08-08, 15:33

matek1456 pisze:... mam pytanie odnośnie Kenworth K100 ...
Tak, w zasadzie tak, choć zrobiłem parę błędów przy wyborze opcji. Auto było zbyt szybkie i zbyt słabe. Miałem bardzo szybkie przełożenie tylnych mostów (co powoduje relatywny spadek mocy) i tylko dziesięciobiegową skrzynię. Czasem mi brakowało biegu. Dziesiąty był za słaby, dziewiąty zbyt wolny. Np. jadąc pod wiatr z ciężkim ładunkiem, na płaskiej, czy lekko wznoszącej się drodze.

Jak widać na filmiku z ostatniego dnia z moim KW K100, silnik też już się kończył. Wtedy milion km do remontu to była mniej-więcej norma, ale nie każdy silnik dawał takim dymem jak mój po takim przebiegu. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

robert_78
Przyjaciel forum
Posty: 66
Rejestracja: 17-08-08, 22:00
Lokalizacja: Konin

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: robert_78 » 25-08-08, 13:28

Witam Hiobie, Twoje filmy i zdjęcia pełne są ciężarówek w stylu "amerykańskim", w związku z tym mam pytanie czy są na tamtejszym rynku dostępne wersje takie jak w Europie i czy cenowo bardzo odstają od aut produkowanych w USA? A czy nie rozważałeś kiedyś ewentualnie zakupu ciężarówki typowo "europejskiej"?
" Potem wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego." MK 3,13

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 25-08-08, 17:14

robert_78 pisze:... czy są na tamtejszym rynku dostępne wersje takie jak w Europie i czy cenowo bardzo odstają od aut produkowanych w USA? A czy nie rozważałeś kiedyś ewentualnie zakupu ciężarówki typowo "europejskiej"?
Pisaliśmy trochę o tym chyba w temacie z amerykańskimi caboverami. Jedyna prawdziwie europejska ciężarówka, jaka tu była dostępna, to Scania, ale też tylko w niektórych stanach. Amerykańskie trucki są lepiej dostosowane do przepisów amerykańskich i warunków tu panujących, nic więc dziwnego, że nawet europejscy producenci, jak Volvo i Mercedes, projektują na tutejszy rynek inne modele aut.

Pozdrawiam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

starex
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Planeta ziemia

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: starex » 11-09-08, 22:07

Początki były trudne, bo nie umiałem przecież jeździć, a skłamałem, że mam parę lat doświadczenia.
Gdyby nie opatrzność, byłoby jednego mniej. Co najmniej:)
A tak powracając do tematu Twoich ciężarówek, to mam pytanie.
Czy wolisz samochody ciężarowe w duchu europejskim, czy północnoamerykańskim? Które są według Ciebie lepsze do pracy?
Pozdrawiam wszystkich forowiczów i nie tylko!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 11-09-08, 22:26

starex pisze:...
Czy wolisz samochody ciężarowe w duchu europejskim, czy północnoamerykańskim? Które są według Ciebie lepsze do pracy?
W warunkach amerykańskich na pewno amerykańskie. Jest pewien powód dla którego Freightliner nie mógł w ogóle sprzedać żadnych Argosy, gdy w tym samym czasie Century Class był najlepiej sprzedającym się autem w USA. A przecież są to wersje tego samego auta. Te same silniki, takie same deski rozdzielcze, to samo zawieszenie itd.

Łatwiejszy dostęp do silnika, łatwiejsze rozplanowanie wnętrza, większy komfort pracy kierowcy (spowodowany większym rozstawem osi) i mniejszy współczynnik oporów powietrza z nawiązką wystarczają do zrównoważenia wad conventionali, którymi są nieznacznie większa waga i trochę gorsza zwrotność. Do tego cena w warunkach amerykańskich także przemawia na korzyść conventionali, bo są one tylko nieznacznie droższe, ale za to mają znacznie większą wartość przy odsprzedaży używanego auta. Koszt utrzymania takiej ciężarówki jest więc znacznie niższy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Legierski
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 10-07-08, 16:01
Lokalizacja: Istebna

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: Legierski » 17-12-08, 12:23

piękne trucki najbardziej podobają mi się klasyki W900 i K100 volvo też jest niezłe

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: hiob » 27-12-08, 17:47

Konrad Wilusz pisze:Hiob, chyba dobrze zrobiłeś, że nie kupiłeś KW T2000 bo mój znajomy, który kiedyś jeżdził w USA, zapytany o tego kenwortha mówił, że to jego najgorsza ciężarówka w życiu. Z jednej strony strasznie nią bujało. Z drugiej, przy jeżdzie po nierównej drodze cała deska rozdzielcza skakała z amplitudą ok. 2 cm, jak mówił.
Wiesz, ja bardzo lubię takie opowieści. Oczywiście, że może się trafić jakiś trefny egzemplarz, ale też ludzie nie znajdują umiaru w przesadzaniu. Truckerzy są gorsi od rybaków opowiadających o tym jaką rybę udało im się złowić.

Mam do Ciebie jeszcze pytanie dot. silników ...
Przeniosłem to pytanie (i inne dotyczące silników) do działu z pytaniami.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

piotro55
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 18-01-09, 16:16
Lokalizacja: Będzin (Śląskie)

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: piotro55 » 19-01-09, 12:07

hiob pisze:Saba zginęła jak przystało na psa truckera, pod kołami ciężarówki
Przykre,wiem cos o tym....
Co do twoich przygod z trucami to cos fascynującego :)Jesli chodzi o Scanie to czemu nie jest tak dobrze przystosowana do dróg w U.S.A jak np Kenworth czy Peterbilt?

2k2
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 09-01-09, 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciężarówki hioba

Post autor: 2k2 » 20-01-09, 11:59

piotro55 pisze:Jesli chodzi o Scanie to czemu nie jest tak dobrze przystosowana do dróg w U.S.A jak np Kenworth czy Peterbilt?
4 pietra wyzej masz czesciowa odpowiedz, reszte dopowiedz/doszukaj sobie sam ;-)

ODPOWIEDZ