Europejskie autobusy i tramwaje

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: hiob » 03-07-10, 22:53

Autobusy do transportu pasażerów po płycie lotniska, Cobus 3000, z krakowskich Balic:

Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: hiob » 03-07-10, 23:42

Düwag GT8S, albo Duewag GT8S, zakupione dla Krakowa w Düsseldorfie. Najnowszy nabytek krakowskiego MPK, choć nie są to najnowocześniejsze tramwaje. Düsseldorf się ich pozbywa, ale i tak są one o niebo lepsze od konstalowskich 105N-ek, których ciągle jeszcze sporo po Krakowie jeździ.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to już nie mój film, ale i tak wkleję, bo ciekawe. Połączone składy GT8S, które w przyszłości mają jeździć na najbardziej obciążonych trasach, jak np linianr 4. Być może także będą dodatkowe przeróbki, jak włączenie w skład niskopodłogowego segmentu.

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/dg0uaC1SFPY&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/dg0uaC1SFPY&hl=en_US&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
Ostatnio zmieniony 08-07-10, 16:56 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: hiob » 04-07-10, 00:08

MAN &#8211; Nürnberg N8S-NF sprowadzony do Krakowa z Norymbergi. Środkowy, niskopodłogowy człon zestawu to nasze, krajowe ulepszenie pojazdu. Oryginalne tramwaje tego typu w Norymberdze go nie posiadały.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 08-07-10, 17:03 przez hiob, łącznie zmieniany 4 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: hiob » 04-07-10, 07:04

Dla odmiany coś z Warszawy. Tramwaj typu 116N z Alstom Konstal S.A. w Chorzowie, z lat 98-2000, w 65% niskopodłogowy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

123N to oznaczenie tramwaj produkowany przez Fabrykę Pojazdów Szynowych z Poznania. Produkcja rozpoczęła się w roku 2006.

Obrazek Obrazek Obrazek

Tramwaj typu 105N2k/2000 "Delfin", wyprodukowany przez Alstom Konstal S.A. w Chorzowiew 2001 roku:

Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: hiob » 04-07-10, 20:26

Jelcz:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To chyba też, choć nie jestem do końca pewien:

Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

traker232
Przyjaciel forum
Posty: 53
Rejestracja: 20-01-10, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: traker232 » 05-07-10, 21:09

He i nie zabrakło toruńskiego Jelcza którym śmigam do szkoły :D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: hiob » 08-07-10, 17:25

traker232 pisze:He i nie zabrakło toruńskiego Jelcza którym śmigam do szkoły :D
Ja nim nie miałem okazji się przejechać, szedłem na nogach, ale fotka na pamiątkę jest.

A to 105N z chorzowskiego Konstalu, zdjęcia z Krakowa i Warszawy. Popularne "akwarium". To epoka Gierka, lata siedemdziesiąte:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
racjonalista
Przyjaciel forum
Posty: 175
Rejestracja: 21-05-10, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: racjonalista » 08-07-10, 17:46

Tu sobie pozwolę na małą uwagę odnośnie 105-tek. Wiele krytycznych uwag na ich temat słyszałem. Ale wg mnie one nie są wcale takie złe. Najgorszym chłamem (wg moich obserwacji) są takie tramwaje:
http://www.mpk.krakow.pl/default.aspx?docId=2383
Wielokrotnie byłem świadkiem awarii tych wagonów. A to coś z drzwiami, a to (jak ostatnio na Królewskiej) mega korek tramwajowy na ul. Królewskiej bo ten tramwaj nawalił. Do tego jeszcze komfort podróży. Raz jechałem takim, co na skutek problemów z hamulcami dobrze było czuć zapach klocków w środku. Albo te nieprzyjemne stuki w okolicach wózków.
Także Konstal górą !
Szukam i nie mogę znaleźć...

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: hiob » 08-07-10, 17:50

Te tramwaje przyjechały do nas z Niemiec na emeryturę i przeżywają drugą młodość. To jest MAN GT6 . Informacja za Wikipedią: "Tramwaje produkowano między 1962 i 1966 rokiem dla różnych niemieckich miast. Kraków kupował GT6 z Norymbergi między 1994, a 2004 rokiem z uwagi na ich dużą niezawodność i lepsze parametry techniczne, niż analogicznego taboru polskiej produkcji. Do roku 2009 część z nich kursowała z doczepkami B4. Obecnie są stopniowo wycofywane z ruchu."

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
maciek18
Przyjaciel forum
Posty: 109
Rejestracja: 14-03-08, 22:32
Lokalizacja: Województwo Podkarpackie

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: maciek18 » 08-07-10, 18:11

Hiobie niedawno pisałeś w ShoutBoxie że masz też fotki z warszawskiego metra. Mam nadzieję że już niedługo będziemy je mogli zobaczyć.
Tramwaje sa fajne, ale ja tam wole metro :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: hiob » 08-07-10, 18:16

racjonalista pisze:Tu sobie pozwolę na małą uwagę odnośnie 105-tek. Wiele krytycznych uwag na ich temat słyszałem. Ale wg mnie one nie są wcale takie złe. Najgorszym chłamem (wg moich obserwacji) są takie tramwaje:
http://www.mpk.krakow.pl/default.aspx?docId=2383
Wielokrotnie byłem świadkiem awarii tych wagonów. A to coś z drzwiami, a to (jak ostatnio na Królewskiej) mega korek tramwajowy na ul. Królewskiej bo ten tramwaj nawalił. Do tego jeszcze komfort podróży. Raz jechałem takim, co na skutek problemów z hamulcami dobrze było czuć zapach klocków w środku. Albo te nieprzyjemne stuki w okolicach wózków.
Także Konstal górą !
Mówiąc o E1, Wikipedia tak o nich mówi:
Tramwaje E1 produkowane były między 1966, a 1976 roku dla Wiednia. Ich zakupy rozpoczęły się w 2004 roku i trwają do dnia dzisiejszego. W trakcie modernizacji zabudowano kabinę motorniczego, zmieniono układ siedzeń, zainstalowano automaty biletowe oraz częściowy elektroniczny system informacji pasażerskiej. 43 wagony kursują z doczepkami C3.
Mnie się bardzo podobają wszystkie te stare tramwaje z Niemiec i Austrii. Niewiele wiem na temat ich zawodności, ale komfort jazdy, moim zdaniem, jest lepszy niż w 105N. Robią one, moim zdaniem, wrażenie cichszych i bardziej miękko zawieszonych. Ale i tak najlepsze są Bombardiery. :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 20-12-10, 19:24 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
racjonalista
Przyjaciel forum
Posty: 175
Rejestracja: 21-05-10, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: racjonalista » 08-07-10, 18:40

No ja nie wiem jak Ty możesz twierdzić, że 105tki są głośniejsze od MANów :-P

Zauważyłeś takie stukanie w okolicach wózków? Czasami odnoszę wrażenie, że wózek odpadnie, a "pudło" pojedzie dalej...

Bombowce z kolei mają tą wadę, że paradoksalnie za dużo siedzeń. Czasami nie ma gdzie stać, tylko w przejściu.
Ostatnio zmieniony 08-07-10, 18:42 przez racjonalista, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: hiob » 08-07-10, 18:52

racjonalista, może masz rację. Niewiele jeździłem tymi tramwajami z Wiednia. Natomiast zawsze mnie zawsze zaskakiwał komfort MANów z Norymbergi i kultura pracy tych starych przecież pojazdów. Może te wiedeńskie są inne, a może ja po prostu nie lubię 105-ek. Bardziej mi podchodziły starsze stodwójki, zwłaszcza "kanciaki". Mam też ich zdjęcia, ale nie wiem, czy zdążę je dodać.
Ostatnio zmieniony 08-07-10, 18:54 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
YoungHustla
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 31-01-10, 19:12
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: YoungHustla » 20-08-10, 14:02

Trolejbusy z Brześcia, Białoruś.

ObrazekObrazek

i z Mińska:
Obrazek

Autobus w Mińsku:
Obrazek

Najprawdopodobniej na wszystkich zdjęciach są pojazdy produkowane przez firmę MAZ. Prezydent Łukaszenka wspiera rodzimą produkcję.
Ostatnio zmieniony 20-08-10, 14:03 przez YoungHustla, łącznie zmieniany 1 raz.

Tartaruga
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 14-02-10, 16:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Europejskie autobusy i tramwaje

Post autor: Tartaruga » 20-08-10, 19:04

hiob pisze: To chyba też, choć nie jestem do końca pewien:

[url=http://www5.picturepush.com/photo/a/374 ... G-5218.jpg]Obrazek[/URL]
Scania CN113.
Lubię tematy związane z ciężarówkami, ale nie chcę zostać kierowcą zawodowym.

ODPOWIEDZ