FORD i STERLING

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

FORD i STERLING

Post autor: hiob » 16-01-08, 06:54

Myślę, że można te dwie marki umieścić razem, bo po pierwsze nie są to trucki, które u kogokolwiek powodowały by przyspieszone bicie serca, a po drugie w wielu przypadkach są to te same pojazdy. Po prostu Mercedes wykupił przed laty od amerykańskiego Forda wydział produkcji dużych ciężarówek i nadal je produkuje pod marką Sterling. Ford w dalszym ciągu produkuje małe i średnie pojazdy użytkowe, ale ponieważ nasze forum skupia się raczej na tych najpotężniejszych pojazdach, to logiczne będzie umieszczenie tych dwu marek w jednym temacie.

A na początek ładnie utrzymany i zadbany Sterling, który jest właśnie przykładem ciężarówki opracowanej jeszcze przez Forda. Dlatego też można czasem spotkać identyczny samochód mający na masce niebieski owal z napisem Ford:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 04-06-08, 06:40 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 24-05-08, 01:01

A to Ford Aeromax 9000 z ciekawym sleeperem, robionym osobiście przez właściciela auta:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Broxwel
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 28-12-07, 16:59

Re: FORD i STERLING

Post autor: Broxwel » 26-05-08, 17:14

Witam mam takie pytanie czy amerykański oddział forda produkuje ciągniki siodłowe pytanie może i niezbyt mądre ale ten na zdjęciu to wydaje sie niezbyt pierwszej młodości .

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 26-05-08, 18:10

Broxwel pisze:Witam mam takie pytanie czy amerykański oddział forda produkuje ciągniki siodłowe pytanie może i niezbyt mądre ale ten na zdjęciu to wydaje sie niezbyt pierwszej młodości .
Fragment mojej odpowiedzi skopiowany z innego forum:

Ford nie produkuje już też od lat ciężarówek, w Anglii oddając tę dziedzinę Iveco już w 1986. roku, a w USA wykupiony został przez Mercedesa. Teraz dawne Fordy są w USA produkowane pod marką Sterling, angielskie Fordy Cargo to Iveco.
Ostatnio zmieniony 27-05-08, 08:32 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Broxwel
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 28-12-07, 16:59

Re: FORD i STERLING

Post autor: Broxwel » 27-05-08, 07:10

Dzieki bardzo za odpowiedz.pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 04-06-08, 06:41

Już niemal niespotykany na drodze ostatni z caboverów produkowanych przez Forda. Jedyna ciężarówka, która miała poduszki powietrzne z tyłu i z przodu kabiny. Była więc bardzo komfortowa, choć kierowcy narzekali na boczne przechyły na zakrętach:

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 11-09-08, 22:19 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 10-08-08, 07:45

Interesująco wyglądający Sterling. Tego typu kabiny widywałem w autach do przewozu długich i wąskich ładunków, jak np. stal zbrojeniowa. Ale po co mu takie wysokie podwozie i napęd 6X6? Do tego te drzwi z tyłu kabiny. A najlepsze jest to, że ma dzieloną przednią szybę. "Normalny" Sterling ma dwa razy szerszą szybę z przodu jest ona robiona z jednego kawałka szkła. Dobrze, że ten nie ma jej podzielonej na więcej części. :-D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 11-09-08, 22:18

Ford z obsługi lotniska w Charlotte:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 05-10-08, 01:16

Ten model Forda jest mi szczególnie bliski, bo podobnym jechałem ponad 25 lat temu. Pracując u Shippersa brakło dla mnie samochodu i wypożyczyliśmy używanego Forda od dealera na parę dni. Ten na zdjęciu ma dzienną kabinę, ale ten mój miał sleeper. Pierwszy raz jechałem ciężarówką z sypialnią i choć nie było w niej nawet materaca, zaraz po wyjeździe z bazy znalazłem parking i przespałem się kwadrans na gołej blasze podłogi sleepera. Od tego czasu byłem już "prawdziwym truckerem". ;-)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 05-10-08, 01:21

Ford 9000 z lat 80.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 31-10-08, 19:05

A to Ford, któremu z dawnej świetności pozostały tylko fragmenty błyszczących w słońcu chromowanych ozdób:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 28-12-08, 02:16

Stary Ford z firmy Roadway:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 12-10-09, 18:42

Ciekawy camper na bazie Forda 7000:

Obrazek

Jeszcze trzy przykłady "małego" cabovera Ford. Jeden ze "sleeperem", przerobioną częścią za siedzeniem kierowcy. Nie wiem, kto to robił, czy to była fabryczna wersja, czy nie. Myślę, że raczej nie. Jednak kabina była zbyt wąska, by można tam legalnie spać, więc tego typu przeróbki były dość częste.

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 27-10-09, 02:32 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 12-10-09, 18:48

Ciekawie wyglądający pojazd strażacki na bazie starego Forda:

Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FORD i STERLING

Post autor: hiob » 20-07-10, 23:39

Sterling:

Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ