FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
tomek_46
Przyjaciel forum
Posty: 42
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Jedlnia

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: tomek_46 » 26-09-08, 21:39

W tej galerii jest sporo zdjec Ferrari, jest tez pare Maserati ale te firmy scisle ze soba wspolpracuja wiec mysle ze nie odszedlem zbytnio od tematu :-D Zdjecia zostaly zrobione przeze mnie na zlocie wloskich samochodow w Columbus, OH. http://picasaweb.google.com/desmo46/Ferrari#

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: hiob » 13-04-09, 04:37

Ja za to odejdę całkiem od tematu i zamieszczę fotki rywala z firmy po drugiej stronie Modeny. Na naszą uliczkę zaplątała się Lamborghini Gallardo, więc jest króciutki FILM i kilka fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: Wiktor » 13-04-09, 07:27

Bardzo ładne te Lamborghini. Kolor pasuje do Gallardo. Jestem jednej sprawy ciekawy, ile pali na 100 km widać, że kierowca nie oszczędza i jeździ szybko. Bardzo ciekawa zdobycz :-]

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: hiob » 13-04-09, 08:17

Wiktor pisze:Bardzo ładne te Lamborghini. Kolor pasuje do Gallardo. Jestem jednej sprawy ciekawy, ile pali na 100 km widać, że kierowca nie oszczędza i jeździ szybko. Bardzo ciekawa zdobycz :-]
Dla właściciela takiego auta zużycie paliwa pewnie jest najmniej istotną sprawą. W porównaniu do ceny zakupu i kosztów ubezpieczenia samochodu koszty benzyny są niewielkie. Tym bardziej, że zwykle właściciele tego typu aut mają ich jeszcze kilka (oczywiście innego rodzaju) i do dalszych podróży wybierają inne pojazdy. Albo nawet czasem swe własne odrzutowce. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum
Posty: 215
Rejestracja: 04-05-08, 10:30
Lokalizacja: Lubliniec

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: Sojusz » 13-04-09, 12:47

Super jest te Lambo. 2 lata temu jak jechaliśmy do Niemiec to na autostradzie A4 nas mijało identyczne. Ja jechałem na tylnych siedzeniach Calibry, więc zanim zdążyłem zobaczyć przez okno już go nie było. Ale huk to ma niesamowity. Właściciel jechał wtedy ze 240km/h więc jak mijał nas z lewej strony, to się wystraszyłem :D ja miałem głowę nisko gdzieś na wysokości jego silnika bo leżałem, a załadowana Calibra jest naprawdę niska.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: hiob » 17-04-09, 02:40

Ferrari 599 GTB spotkany w Miami:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: Wiktor » 17-04-09, 06:21

Ferrari ma bardzo piękny czerwony kolor. Ten model jest bardzo ładny. Ale ostatnia fotka najlepsza. Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum
Posty: 215
Rejestracja: 04-05-08, 10:30
Lokalizacja: Lubliniec

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: Sojusz » 17-04-09, 12:01

Witam, i ja mogę pokazać fotki produktu Ferrari. Mój ojciec kiedyś palił Marlboro, parę lat temu w każdej paczce był pewien kod i te kody się zbierało. Za daną liczbę kodów była jakaś nagroda. Oczywiście te kody ja zbierałem. Przez kilka miesięcy uzbierałem ponad 100. Wysłałem w kopercie (oj gruba była) 80 kodów (coś około 80 nie pamiętam dokładnie), żeby wygrać oryginalny plecak z Ferrari. Po jakimś czasie dostałem paczkę, ale tam była nagroda pocieszenia - oryginalna czapka z daszkiem z Ferrari Gear Box. Oczywiście już dawno z niej wyrosłem i jest wyblakła bo dużo w niej chodziłem, ale pokażę foty.
Obrazek Obrazek Obrazek. :mrgreen:

I jeszcze zdjęcia od spodu (normalny nie wyblakły kolor). :-D
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 17-04-09, 12:08 przez Sojusz, łącznie zmieniany 1 raz.

fiergloo
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 11-05-09, 20:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: fiergloo » 11-05-09, 21:48

Do cyklu z Czy wiesz, że... mogę dodac, że Enzo Ferrari zanim założył własną stajnię Scuderia Ferrari był kierowcą wyścigowym Alfa Romeo, potem w latach 30ych z cywlinych pomysłów Vittorio Jano(inżynier Alfa Romeo) budował bolidy Gran Prix, dlatego przed wojenne wozy Enzo miały na bokach znak Cavallino Rampante, a na przedzie napis Alfa Romeo. W 1951/52 roku, gdy bolid Ferrari wygrał nad bolidem Alfa Romeo(prawdopodobnie Alfettą Tipo 159) Enzo rzekł "zabiłem swoją matkę" i płakał jak dziecko.

Ogólnie replik bym nie zamieszczał, moim skromnym zdaniem jeśli mówimy o oryginalnych Ferrari i temat jest o Ferrari nie powinniśmy umieszczac tutaj replik, które przy pierwowzorach są karykaturą.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: hiob » 12-10-09, 01:24

Ferrari 348 spotkany w Colorado:

Obrazek Obrazek

...i Ferrari California z New Jersey. Facet musiał się chyba zdziwić, jak mu zacząłem strzelać fleszem po oczach, ale pasażer robił wrażenie zadowolonego. ;-) :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 12-10-09, 01:48 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: hiob » 21-07-10, 00:21

Lamborghini, spotkane w okolicy Charlotte. Wygląda, jakby ktoś pracował przy tym samochodzie i zabrał go na próbną jazdę:

Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Baboon

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: Baboon » 24-07-10, 01:45

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 24-07-10, 01:48 przez Baboon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: hiob » 24-07-10, 05:31

Ferrari spotkany dziś pod samym domkiem, w Matthews:

Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

jacekn8
Przyjaciel forum
Posty: 67
Rejestracja: 07-06-10, 15:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: jacekn8 » 24-07-10, 09:49

Piękna 360'tka. W Tarnowie jakiś czas temu śmigało takie tylko czerwone, nawet było na sprzedaż w internecie. Wg mnie każde Ferrari powinno być czerwone... :lol:

Dodam też kilka autek od siebie, spotkane w Londynie i nie tylko...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mam jeszcze kilka Astonów, Maseratti i Rollsów tylko odbiegłbym od tematu.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24-07-10, 10:50 przez jacekn8, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: hiob » 24-07-10, 18:09

jacekn8 pisze: Dodam też kilka autek od siebie, spotkane w Londynie i nie tylko...
Piękna kolekcja. :-D
Mam jeszcze kilka Astonów, Maseratti i Rollsów tylko odbiegłbym od tematu.
Pozdrawiam
Ja myślę, że możemy temat troszkę zmienić. Oryginalnie był to temat tylko poświęcony Ferrari, potem sam dodałem Lamborghini, ale możemy go zmienić na "exotic cars" i zamieszczać tu fotki różnych rzadkich i drogich samochodów.

PS. Nie wiem, jak to się stało, ale zapomniałem do tej pory wkleić fotki z mojego "bliskiego spotkania trzeciego rodzaju" z samochodem Ferrari. I to nie byle jakim, ale kultowym F40, który kosztował, dwadzieścia parę lat temu, 399 tysięcy dolarów, ale ponieważ była to bardzo krótka seria, i w pierwszych latach produkcji zapotrzebowanie znacznie przewyższało popyt, wolnorynkowe ceny osiągały, według "Wikipedii", milion sześćset tysięcy US$. Wyprodukowano ich razem 1315 sztuk, ale planowano początkowo tylko 400 samochodów, stąd tak wysokie ceny na wolnym rynku.

W latach 87-89 był to najszybszy seryjnie produkowany samochód na świecie i pierwszy, który przekroczył barierę 200 mil na godzinę. W 90 roku Lamborghini Diabolo nieznacznie go wyprzedziło i odebrało mu tytuł najszybszego.

Ja nie tylko widziałem ten samochód na żywo, ale nim jechałem. I to za kierownicą, prowadziłem, a nie jako pasażer. Po prostu trafiłem na moment, gdy przyleciały samochody Ferrari na lotnisko Kennedy'ego i jakiś kierowca je ładował na swoją ciężarówkę. Zapytałem więc, czy nie mógłbym mu podstawić tego F40 pod tył jego naczepy. Nie tylko się zgodził, ale jeszcze mi zrobił zdjęcie. :mrgreen:

Ponieważ ten samochód jest w drodze z fabryki do dealera w New Jersey, to dlatego jest taki brudny. Ale to mi zupełnie nie przeszkadzało. ;-)

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 24-07-10, 18:42 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ