FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
limon6
Przyjaciel forum
Posty: 29
Rejestracja: 01-08-09, 14:25
Lokalizacja: Opatów

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: limon6 » 24-07-10, 18:40

zgodzę się z tobą ;-) Hiobie
Jeżeli ktoś nie szanuje samego siebie, nie potrafi też uszanować własnej rasy, a w konsekwencji – innych ras.

jacekn8
Przyjaciel forum
Posty: 67
Rejestracja: 07-06-10, 15:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: jacekn8 » 24-07-10, 19:31

Szkoda że już chyba nigdy nie będzie takiego samochodu jak F40. Dziś niby jest jeszcze szybsze Enzo ale co z tego, ma zbyt dużo komputerów. Co z tego że skrzynia F1 zmienia biegi szybciej niż człowiek mruga okiem jak nie daje tej przyjemności wciskania twardego, sportowego sprzęgła i wachlowania metalowym lewarkiem... :cry:. Pomijając oczywiście elektronicznych stróży jak kontrola trakcji, ESP... F40 chyba nawet ABSu nie miało i to jest w nim piękne, że kierowca mógł nim z 100% sterować.


W takim razie zamieszczam... :->


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I bardzo słabe zdjęcia Audi R8 w standardowej wersji 4.2 V8. Najnowsze ma silnik V10 od Lamborghini Gallardo :-D. Nie trudno zgadnąć że zdjęcia robione po "ciemku", do tego auto jeszcze czarne...

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 24-07-10, 19:40 przez jacekn8, łącznie zmieniany 2 razy.

jacekn8
Przyjaciel forum
Posty: 67
Rejestracja: 07-06-10, 15:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: jacekn8 » 11-08-10, 15:15

Po tygodniowych wakacjach w Londynie wstawiam zdjęcia drogich samochodów które spotkałem w ostatnim tygodniu. Niektóre z wystaw, niezarejestrowane. Od Caparo, przez Veyron'a po Fiata 500 Abhart... Pozdrawiam

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Napiszę jeszcze że "buszując" po mieście wybierałem specjalnie te miejsca gdzie mogę spotkać takie samochody...
Ostatnio zmieniony 11-08-10, 15:17 przez jacekn8, łącznie zmieniany 1 raz.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: Anaheim » 15-08-10, 19:41

Srebrny mercedes i buggati psuje samochod..

Lambo niebardzo mi sie podoba ale kazdy samochod z matowym czarnym nabiera uroku i agresywnosci :D Szkoda ze dodatki sa zolte a nie czerwone.

http://picturepush.com/public/3971000

jacekn8
Przyjaciel forum
Posty: 67
Rejestracja: 07-06-10, 15:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: jacekn8 » 15-08-10, 21:50

Ja jakoś nie wyobrażam sobie tego Lambo z czerwonymi dodatkami. A tak poza tym najnowsze Lambo nie wyglądają dobrze w czerwonym. Diablo czy Countach tak, ale nie Gallardo czy Murcielago... ale w sumie to rzecz gustu...

Ja tylko sądzę że każde Ferrari powinno być czerwone :-P

Awatar użytkownika
YoungHustla
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 31-01-10, 19:12
Lokalizacja: Skierniewice

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: YoungHustla » 20-08-10, 13:54

Porsche Panamera uchwycone na początku sierpnia w Mińsku, Białoruś.

Obrazek

robert_78
Przyjaciel forum
Posty: 66
Rejestracja: 17-08-08, 22:00
Lokalizacja: Konin

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: robert_78 » 20-08-10, 21:21

Bardzo drogie zabawki często nowobogackich, które jednak w codziennym życiu się nie bardzo przydają. Chyba, że ktoś lubi szybką i brawurową jazdę po ulicach. Ale to oczywiście rzecz gustu.
" Potem wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego." MK 3,13

jacekn8
Przyjaciel forum
Posty: 67
Rejestracja: 07-06-10, 15:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: jacekn8 » 21-08-10, 14:49

Panamera robi w Polsce furore. Ostatnio na A4 widziałem conajmniej 3, a w samym Krakowie i okolicach kilka. Co jak co ale nie lubie Porsche odkąd wszedł na rynek pseudoterenowy Cayenne. A Panamera dla firmy to strzał w 10. Jak dla mnie wygląda benzadziejnie przy np. Maserati Quattroporte... rzecz gustu

Awatar użytkownika
MAVERICK27
Przyjaciel forum
Posty: 291
Rejestracja: 22-06-09, 21:24
Lokalizacja: PL/IE

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: MAVERICK27 » 29-09-10, 01:06

Naszemu drogiemu Hiobowi się nudziło i wybrał się na polowanie ;-) Oto efekty:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Może jednak kiedyś wyruszę w trasę...:-(

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: hiob » 10-06-12, 03:12

Ferrari 575 Maranello:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Rafał'78
Przyjaciel forum
Posty: 262
Rejestracja: 05-03-11, 23:20
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: Rafał'78 » 28-06-12, 23:03

Samochód dla M.Platiniego na Euro 2012 - Hyundai Equus VS 460. V8 366 KM (wg innych źródeł 385). Takim samym porusza się też już od kilku m-cy ambasador Rep.Korei [Pd.] i w kwietniu miałem okazję widzieć tę limuzynę z bliska i pstryknąć na szybko fotki. Niestety nie zanotowałem info o nim uzyskanych od kierowcy, no pamiętam,że nie narzekał :D Więcej zdjęć i szczegółow o tej 'furze' np. tutaj: http://superauto24.se.pl/auto/hyundai-e ... 57035.html
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 28-06-12, 23:14 przez Rafał'78, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, nie jestem godzien,abyś przyszedł do mnie...

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: hiob » 11-05-13, 08:30

Rafał'78 pisze:Samochód dla M.Platiniego na Euro 2012 - Hyundai Equus VS 460. V8 366 KM
Długość, szerokość wysokość, rozstaw osi są praktycznie identyczne w tym samochodzie i w Lexusie 460L. Auta identycznie hamują, trzymają się drogi, przyspieszają do 100 mil na godzinę i na ćwierć mili, a silniki mają praktycznie identyczną pojemność. Nie trudno się domyślić, kogo Koreańczycy kopiowali.

Różnica jest w jednym: Dobrze wyposażony Lexus kosztuje sto tysięcy dolarów, a Equus - 66 tys. Hyundai zrobił dokładnie to, co Toyota, gdy weszła na rynek z Lexusem - zrobili auto porównywalne z konkurencją z najwyższej półki, ale za 2/3 ceny.

Ale ja nie o tym chciałem pisać, ale o tym, że zobaczyłem wczoraj McLarena MP4-12C. Jechał z przeciwka i zanim się zorientowałem, przejechał, ale zawrócił za chwilę i jechał za mną. Zatrzymałem się więc na poboczu, by mnie objechał i pstryknąłem kilka fotek:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 11-05-13, 08:31 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Rafał'78
Przyjaciel forum
Posty: 262
Rejestracja: 05-03-11, 23:20
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: Rafał'78 » 11-05-13, 10:25

Ha, gdybyś jechał swoją srebrną strzałą to możnaby mały race urządzić, za dużo w tyle byś nie został Hiobie ;) A tu widzę patrzyłeś z góry na niego, z kabiny trucka.. btw, niezłe cacko, następca McL F1..?
Panie, nie jestem godzien,abyś przyszedł do mnie...

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: hiob » 11-05-13, 18:24

Rafał'78 pisze:...możnaby mały race urządzić, za dużo w tyle byś nie został Hiobie ;)[...] następca McL F1..?
Tak, to duchowy spadkobierca McL F1.

O ile miałbym szanse powalczyć z takimi samochodami, jak Ferrari F430, to McLaren jest już w trochę innej klasie. Do setki przyspiesza o pół sekundy szybciej, ćwierć mili ma w sekundę szybciej i jedzie wtedy 25 km/h szybciej. Może nie jest to przepaść, ale bardzo wyraźna różnica. Maksymalna prędkość McLarena też lepsza - 205 mil/h, choć tu moje autko nie powinno być wiele gorsze - z tego, co znajduję w Necie, M3 z kompresorem jest w stanie przekroczyć 200 mil/h. Tylko trochę strach tyle jechać :mrgreen:

Faktem jest jednak, że bym się nie zamienił, a jeżeli już, to chyba tylko po to, by McLarena sprzedać i kupić jakieś praktyczniejsze auto. Na przykład M3. :-D Chyba, że by mnie było stać na kilkanaście samochodów, to wtedy mógłby być on jednym z nich.

PS. Sprawdziłem dane tego samochodu - pomijając takie parametry, jak środek ciężkości, czy większe hamulce, to silnikowo niewiele się one różnią. Pojemność podobna, moc identyczna w oryginalnym samochodzie - choć model 2013 ma kilkanaście KM więcej. Jednak McLaren jest lżejszy o 500 funtów, więc ma korzystniejszy stosunek wagi do mocy.

No i cena. M3, nowy, z wszystkimi przeróbkami, kosztowałby ok. 80-90 tys dolarów, w zależności od wyposażenia. McLaren trzy razy więcej, plus droższe koszty eksploatacji, ubezpieczeń i napraw. Ale jak ktoś chce tanie i bezproblemowe auto, kupuje sobie Toyotę. :lol:
Ostatnio zmieniony 11-05-13, 19:19 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Re: FERRARI, LAMBORGHINI i inne luksusowe i drogie samochody.

Post autor: PiterSV » 29-12-14, 12:05

Jako iż Hiob się kiedyś obcyndalał i nie wrzucał tutaj fotek to ja to naprawię :D
Viper się nadaje?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nissan GT-R
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Bentley Continental
ObrazekObrazek
Ford GT
Obrazek
Porsche
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Aston Martin
ObrazekObrazek
Ariel Atom
Obrazek
BMW M5 (tak wiem... :mrgreen:)
Obrazek
Lotus
ObrazekObrazek
CDN...Feldark na kompa siada :mrgreen: :angel: PS Ja nie umiem dodawać miniaturek... :P
Ostatnio zmieniony 29-12-14, 12:06 przez PiterSV, łącznie zmieniany 1 raz.
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

ODPOWIEDZ