TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 21-06-07, 07:28

sosna pisze:... Jadę do Tobolska pociagiem z Warszawy z przesiadką w Moskwie. Do pokonania jest dystans ok. 3600km więc około 2,5-3dni jazdy pociągiem. Celem wyjazdu jest coś w rodzaju wolontariatu (nie wiem czy to do końca dobre określenie). Jeszcze nie wiem co tam dokladnie bede robił, ale prawdopodobnie pomoc w budowie (lub remoncie) polskiego kościoła (z)budowanego przez zesłańców z 2nd World War(II Wojny Światowej).
Sosna, jakbyś miał ochotę, opisz to doświadczenie, a ja opublikuję to na swojej stronce. Oczywiście także na forum będzie to mile widziane, ale tu nie potrzebujesz mojej pomocy, żeby opowiedzieć swoje przygody. :D :P

Życzę powodzenia, uważaj na siebie i jak będziesz tam miał dostęp do netu, odzywaj się czasem. A jak będzie z tym gorzej, to pamiętaj o nas po powrocie.

Jeśli chodzi o inne pytania, zacząłem nowy temat, gdzie odpowiedziałem na nie. Tutaj tematem jest moja trasa i nie bardzo wiem, czemu się to przerodziło w forum na każdy możliwy temat. Jest przecież temat Volva i tam można pytać o Volvo, jest teraz temat cały poświęcony pytaniom, więc zostawmy ten tylko dla pytań poświęconych trasie i zdjęciom. Tak będzie lepiej, bo jak potem ktoś czegoś będzie szukał, to łatwiej mu będzie znaleźć. Dziękuję.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

trailer
Przyjaciel forum
Posty: 169
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: trailer » 21-06-07, 11:30

sosna pisze: Mam conieco w podpisie. Jadę do Tobolska pociagiem z Warszawy z przesiadką w Moskwie. Do pokonania jest dystans ok. 3600km więc około 2,5-3dni jazdy pociągiem. Celem wyjazdu jest coś w rodzaju wolontariatu (nie wiem czy to do końca dobre określenie). Jeszcze nie wiem co tam dokladnie bede robił, ale prawdopodobnie pomoc w budowie (lub remoncie) polskiego kościoła (z)budowanego przez zesłańców z 2nd World War(II Wojny Światowej).
dzięki za wyjaśnienie , 3maj się tam ,super przygoda cię czeka , i pożytecznie coś ,pozdrawiam. :!:

Awatar użytkownika
zajk26
Przyjaciel forum
Posty: 31
Rejestracja: 24-10-07, 22:38
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: zajk26 » 21-06-07, 12:52

@Hiob
Orientujesz się może co to za autko?
Obrazek
Foto oczywiście z twojej kamerki.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 21-06-07, 14:40

zajk26 pisze:@Hiob
Orientujesz się może co to za autko?
To jest Chrysler Sebring Convertible, najpopularniejszy kabriolet w Stanach.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
zajk26
Przyjaciel forum
Posty: 31
Rejestracja: 24-10-07, 22:38
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: zajk26 » 21-06-07, 15:11

hiob pisze:
zajk26 pisze:@Hiob
Orientujesz się może co to za autko?
To jest Chrysler Sebring Convertible, najpopularniejszy kabriolet w Stanach.
Aha, dzięki. Spodobał mi się bardzo, ale może to wina takiego koloru :)

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Big Nasty » 21-06-07, 16:15

hiob pisze:
zajk26 pisze:@Hiob
Orientujesz się może co to za autko?
To jest Chrysler Sebring Convertible, najpopularniejszy kabriolet w Stanach.
Uff
To znaczy , ze dobrze wytypowalem ale czekalem na odpowiedz adresata pytania.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 21-06-07, 16:50

zajk26 pisze:... Spodobał mi się bardzo, ale może to wina takiego koloru :)
To bardzo sympatyczny samochód, choć raczej przeciętny, jeżeli chodzi o rozwiązania techniczne, jakość itd. Ale nie jest drogi, więc dlatego jest popularny. Poza tym jest to "dyżurny kabriolet" w każdej wypożyczalni samochodów.

Nowy model, 2008, będzie już miał metalowy, składany dach. Takie rozwiązanie staje się powoli standardem w tej klasie samochodów.
Big Nasty pisze: Uff
To znaczy , ze dobrze wytypowalem ale czekalem na odpowiedz adresata pytania.
Albo oboje się mylimy :P :twisted:


Kolejna porcja zdjęć. Na Mercurym zainteresowała mnie rejestracja… "CHEK IT", czyli "SPRAWDŹ", choć napisane z błędem. Ale ponieważ rejestracje nie mogą się powtarzać, często ludzie obchodzą to właśnie w taki sposób. Pisząc z błędami ortograficznymi. Wiem, że już macie dość Mercedesów S, ale jest zdjęcie następnego. Ponowny dowód na to, że chyba rzeczywiście większość z nich jest z-four-maticowana w Stanach. Ten też ma napęd na wszystkie koła. I są jeszcze prawdziwi truckerzy, co sami zmieniają koła… Jak w "Transbudzie" 30 lat temu. Nawiasem mówiąc polecam wszystkim, którzy kochają pracę kierowcy książkę Marka Hłaski "Baza Sokołowska". Książka napisana ponad 50 lat temu, w 1954. roku. Akcja dzieje się zaraz po drugiej wojnie. Ale za to są tam prawdziwe amerykańskie trucki ("Jamesy" z demobilu z armii USA) i prawdziwy kawałek życia truckerów w czasach, gdy wyczynem było zrobienie stu tysięcy kilometrów bez remontu silnika. Książka pewnie tylko dostępna w bibliotekach i antykwariatach, ale warto poszukać. Ostatnie wydanie było chyba w 1988 roku, więc coś się pewnie znajdzie. A skoro jesteśmy przy Mercedesach, to są jeszcze dwa. Oba z ciekawymi rejestracjami: "USA ROXS", czyli zapewne "USA rocks!", a klasyk SL ma z przodu niemieckie tablice, tak jak ja mam w swoich polskie. I mówiąc o tablicach, to mam jeszcze "LIL ROS" czyli "little rose", "małą różyczkę". Autostrada przez centrum Richmond, Va, gdzie nowe spotyka się z tradycją i światowa centrala koncernu Philip Morris, produkującego między innymi papierosy Marlboro.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Ksebki » 21-06-07, 17:03

Czy to nie przypadkiem nie na podstawie książki Hłaski powstał film "Baza ludzi umarłych"? Dobry stary, czaro-biały film toczący się gdzieś w Bieszczadach.

Awatar użytkownika
zajk26
Przyjaciel forum
Posty: 31
Rejestracja: 24-10-07, 22:38
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: zajk26 » 21-06-07, 17:12

Ten starszy mercedes ma Angielskie tablice tylko czcionką i wyglądem przypominają niemieckie.

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Big Nasty » 21-06-07, 17:38

Ksebki pisze:Czy to nie przypadkiem nie na podstawie książki Hłaski powstał film "Baza ludzi umarłych"? Dobry stary, czaro-biały film toczący się gdzieś w Bieszczadach.
Akurat nie, choc moje pierwsze skojarzenie bylo identyczne :D . Po prostu tytuly bardzo podobne.
"Baza ludzi umarlych" jest adaptacja noweli Marka Hłaski "Następny do raju" (inny tytuł: "Głupcy wierzą w poranek").

Matik
Przyjaciel forum
Posty: 41
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie, Polska

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Matik » 21-06-07, 17:52

Mi także spodobał się ten Sebring :]

ja bym moją S-klase nazwał "4 MATIK"


Hiob, zdjęcia piękne jak zawsze :D.

Ptysiu
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 24-10-07, 22:34
Lokalizacja: Łomża

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Ptysiu » 21-06-07, 19:13

Hiob zdjecia są super twoja jazda musi byc ciekawa
pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Andżo
Przyjaciel forum
Posty: 51
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Andżo » 21-06-07, 19:22

Wiem, że już macie dość Mercedesów S
Hiob,nie żartuj,dobrego Merca nigdy za wiele :D
I są jeszcze prawdziwi truckerzy, co sami zmieniają koła…
dobra,a jeśli kierman woli wezwać pomoc drogową to ile taka usługa kosztuje? Czy Tobie Hiob,często zdarzają sie problemy z ogumieniem?

Ptysiu
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 24-10-07, 22:34
Lokalizacja: Łomża

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Ptysiu » 21-06-07, 19:30

Hiob mam pytanie jakim aparatem robisz fotki ?

Matik
Przyjaciel forum
Posty: 41
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie, Polska

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Matik » 21-06-07, 20:50

@ Ptysiu, aparat Hioba to : CASIO EX-S600

ODPOWIEDZ