TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: papirus2 » 30-07-07, 12:34

Normalnie wystawia ręke z aparatem w kierunku motocyklisty i robi zdjęcie.Jeśli ciekawi cię dlaczego tak blisko i dobrze widać motocykliste to dlatego że aparaty mają funkcję zoomu (chyba tak się to nazywa) oraz funkcję śledzenia.Więc teraz nie trzeba się ręką przepychać pod same okno :D Hiob na stronce o psach czytałem że muszą miec zakupione specjalne pasy do samochodu albo specjalnie dostosowana przestrzeń.I pytanko w związku z tym czy twój misiu posiada takie pasy czy też w Stanach Zjednoczonych nie trzeba takich urządzeń?

trailer
Przyjaciel forum
Posty: 169
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: trailer » 30-07-07, 17:07

hej...nono , wiele fotek tym razem wkleiłeś, tak się rozpędziłeś ,że myślałem ,że już jesteś kilka dni do przodu już w sierpniu :D :-) z tymi fotkami :D :D :D .
.piękne naprawdę.
dziewicze tereny północnego-zachodu (i dużo jedzenia na drodze :D :D ), u nas niespotykane :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... ab25c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 5e990.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bc1bf.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 5a89a.html
tutaj wszędzie jakieś zabudowania, ludzie i drogi :-)
Chicago-Welcome in second Poland :-) :-) :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... d73f9.html
życzę miłego dnia , widziałem na kamerce i na czacie jakiś wypadek chyba był dziś , co nie :?: , masz może jakieś foto :?: :!:
"...zamiast klimatyzacji chłodzi się--->świeżym powietrzem..." :D :D
dzisiejsza trasa z New York do Arizony,-->ile dni taka trasa w sobie liczy w jedną stronę :?: . Już nie mogę się doczekać zdjęć z Arizony ,może zahaczysz o Californię ,---->> moje ulubione miejsca :-) :D :-)
pozdrawiam :-) ...

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 30-07-07, 18:37

trailer pisze:...zamiast klimatyzacji chłodzi się--->świeżym powietrzem..." :D :D ...
:oops: Litości, to nawet nie moja wina. Mój MS Word nie ma w słowniku nic świeżego, ale za to ma Świerzego, z dużej litery i mi zawsze poprawia :( Muszę mu to dodać do słownika. Ale ponownie dzięki za zwrócenie mi uwagi, już poprawiłem.
bakolando pisze:Hiob jak ty robisz takie zdjęcia?
To jest często metoda prób i błędów. Ja tu umieszczam pewnie mniej niż 1% zdjęć, które robię. Wiele jest ruszonych, źle skadrowanych itd. Tu są tylko te, które w miarę się udały.
papirus2 pisze:... na stronce o psach czytałem że muszą miec zakupione specjalne pasy do samochodu albo specjalnie dostosowana przestrzeń.I pytanko w związku z tym czy twój misiu posiada takie pasy czy też w Stanach Zjednoczonych nie trzeba takich urządzeń?

Nie, tutaj nie są one obowiązkowe. Psy czasem widuje się na balkoniku pickupów, niczym nie przywiązane, a w środku siedzą na kolanach kierowców, skaczą po całym aucie itd. Ale co tu mówić o psach, jak w wielu stanach wożenie ludzi, nawet dzieci na balkoniku pickupa jest legalne.


Choć z drugiej strony nie raz jechałem na grzyby, albo na kolonię, albo inne wycieczki na pace Stara, albo Żuka, na drewnianej ławce bez oparcia i bez żadnych pasów. Dawniej nikt tak nie świrował, jak teraz. Pewno, że poduszki powietrzne, pasy itd są ważne i ratują ludzkie życie, ale zapinanie takiego psiaka jak Misiu w pasy to już jest paranoja.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

trailer
Przyjaciel forum
Posty: 169
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: trailer » 30-07-07, 19:54

hiob pisze:...zapinanie takiego psiaka jak Misiu w pasy to już jest paranoja.
dokładnie :!:
hiob pisze:Ale ponownie dzięki za zwrócenie mi uwagi...
teraz musze uważać abym sam nie popełnił wtopy . heh. :-) :D :D

Awatar użytkownika
S7TDI
Przyjaciel forum
Posty: 90
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Rydułtowy (SWD)

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: S7TDI » 30-07-07, 23:57

No, Hiob goni ze zdjęciami, tylko szkoda, że nie ma czasu na dokładniejsze opisy, bo one zawsze czynią relacje bardziej barwnymi . Ale wiem, że wszystkiego się nie da, a przecież trzeba nadgonić jakoś te 2 tygodnie. :) :twisted:

papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: papirus2 » 31-07-07, 11:10

To mnie przeraziłes że w niektórych stanach można legalnie woźic "na pace" dzieciaki psy dorosłych itp. :shock: A może założyłbyś temat gdzie zamieszczałbyś swoje "opóźnione" relacje a tu dawał byś gorące prosto z pieca?Ale pamiętaj to taka luźna propozycja i możesz ją zignorować :)

tomek_46
Przyjaciel forum
Posty: 42
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Jedlnia

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: tomek_46 » 01-08-07, 02:03

Dzisiejsze transmisja to profesjonalna robota! Ciekawe ujecie :) Wczoraj byles gdzies w okolicy Columbus? Moze nastepnym razem uda nam sie spotkac, oczywiscie o ile bedzie taka mozliwosc. Jesli bedziesz wiedzial, ze bedziesz w tych stronach moglbys mi dac znac? Najlepiej na maila desmo46@gmail.com Wiem, ze masz wazniejsze sprawy na glowie i malo czasu wiec nie chce sie narzucac :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 02-08-07, 06:36

papirus2 pisze:... A może założyłbyś temat gdzie zamieszczałbyś swoje "opóźnione" relacje a tu dawał byś gorące prosto z pieca?Ale pamiętaj to taka luźna propozycja i możesz ją zignorować :)
Problem z takim pomysłem jest taki, że za miesiąc miałbym dwa wątki, oba opóźnione o parę tygodni. Poza tym, jak wspominałem wcześniej, co za różnica, czy widzicie zdjęcie sprzed trzech dni, czy sprzed trzech tygodni? Jest obraz z kamery na żywo i w temacie z kamerą można go skomentować, a tutaj jest i tak tylko "historyczny" zapis moich podróży. Czasem rzeczywiście jest tak, że przez tydzień nie mam dosłownie godziny wolnej dla siebie, więc tworzenie nowych tematów z opisem trasy na pewno nieczego nie zmieni.
tomek_46 pisze: ...Moze nastepnym razem uda nam sie spotkac, oczywiscie o ile bedzie taka mozliwosc. ...
Jak zobaczysz, że się zbliżam w Twoje regiony, przypomnij o sobie. Ja mam poważne problemy z głową i na pewno zapomnę, że mam znajomego w Ohio. :cry: :? :oops:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

trailer
Przyjaciel forum
Posty: 169
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: trailer » 02-08-07, 11:29

Hiob słyszałeś już o tym, :...
http://www.tvn24.pl/-1,1516571,wiadomosc.html
http://wiadomosci.onet.pl/61396,21,0,pokaz.html

Hiob mam taką ekspresową sprawę, mógłbyś dziś jak najszybciej zrobić z bliska zdjęcie twojego herbu na boku ciężarówki,bo załatwiam herb dla wujka i twój firmie która sie tym zajmuje podaje w mailu jako przykład ,siostra leci 7 sierpnia do Toronto i chce aby to zabrała ze sobą więc trzeba się spieszyć.
pozdrawiam (oj chyba już nie zdążę :-) )
a co do tej naklejki co ją chcesz wymienić to widać na tej focie że się z nią coś stało, właśnie co się stało :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... db614.html

Awatar użytkownika
Longer_TRUCK
Przyjaciel forum
Posty: 33
Rejestracja: 24-10-07, 22:32

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Longer_TRUCK » 02-08-07, 11:45

hiob widze że często trafiają Ci się trucki z UNITED-u lub FED-EX-u

trailer
Przyjaciel forum
Posty: 169
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: trailer » 02-08-07, 12:05

Longer_TRUCK pisze:hiob widze że często trafiają Ci się trucki z UNITED-u lub FED-EX-u
bo ich jest pełno, na każdym rogu, tak jak u nas "RICO" też ich jest cała mas i widać je wszędzie , czasami mi sie wydaje że chyba mają monopol na rynek transportowy w Polsce i Niemczech. :-):-) :D :D ...gdzie nie pojechać na każdej drodze i każdym parkingu , wszędzie "RICO" :-) :D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 02-08-07, 15:06

trailer pisze: ...
Hiob mam taką ekspresową sprawę, mógłbyś dziś jak najszybciej zrobić z bliska zdjęcie twojego herbu na boku ciężarówki

Trailer, zdjęć herbu jest już cała masa. Jak wygląda herb Krakowa znajdziesz bez problemu w necie, nie bardzo więc wiem, co miałoby dać kolejne zdjęcie. Firmy robiące nalepki na pewno nie będą korzystać z najlepszego nawet zdjęcia samochodu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

trailer
Przyjaciel forum
Posty: 169
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: trailer » 02-08-07, 15:54

Łeee...nie zrozumieliśmy się :!: . Nie potrzebuję herbu Krakowa bo po co niby on byłby mi potrzebny, załatwiam herb swojego miasta ,a nie Krakowa. :D :D :D
Po drugie nie chodzi mi o zdjęcie samochodu tylko tego herbu na boku z bliska,z bliska :!: , takie zdjęcie które w całości będzie przedstawiać tylko ten herb nic pozatym :!: :!: :!: :!: :!: :!:
To ma być przykład a nie wzór :!: . :-) :-) :!:
______________________________pozdrawiam____________________________

qba18

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: qba18 » 02-08-07, 18:37

hiob, znomu podróżujesz z pieskiem?? podajcie mi nr strony na której było to opisane, opusciłem sie ostatnio w lektórze, pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 03-08-07, 02:53

Longer_TRUCK pisze:hiob widze że często trafiają Ci się trucki z UNITED-u lub FED-EX-u
To dlatego, że często są inne, niż zwykłe. United to firma robiąca przeprowadzki i obsługująca wystawy i wiele aut ma tam duże sleepery, FedEx z kolei często ciągnie trzy naczepy tam, gdzie jest to legalne. Dlatego częściej niż inne firmy trafiają na forum.
trailer pisze:Łeee...nie zrozumieliśmy się :!: ....
Dalej się nie rozumiemy. Nie bardzo wiem, co miałbyś osiągnąć jeszcze jednym zdjęciem. Idź na fotosik, zobacz album volvo vn, są tam już dziesiątki zdjęć. A jak chcesz sam herb, to pobaw się i wytnij resztę auta, będziesz miał dokładnie to, co chcesz.
qba18 pisze:hiob, znomu podróżujesz z pieskiem?? ...
Był ze mną dwa, czy trzy tygodnie, ale wrócił już do domu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ