TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 02-01-08, 04:48

premier pisze:
Spotkalem sie z opinia wsrod kierowcow jezdzacych na "chinach" ze te opony nie sa najlepszej jakosci...
Z kierowcami jest jak z rybakami. Nie zawsze można im wierzyć. ;-) Ilu kierowców, tyle opinii. Mój przyjaciel w Charlotte, mający kilkanaście ciężarówek, jeździ tylko na chińskich oponach, nawet z przodu i chwali sobie. A ja coć na ten temat będę mógl powiedzieć za dwa lata :-D

W naszym kościele mamy nad ołtarzem witraż pokazujący Gołąbka-Ducha Świętego. Dzisiaj podczas czytania Ewangelii i w czasie kazania słońce świeciło przez ten witraż prosto we mnie. Jakby promień słoneczny celował właśnie w moje oczy. Na zdjęciu nie da się tego oddać, bo wychodzi tylko biała plama, ale i tak je zamieszczam. A poza tym nasza szopka. Drugą mamy na zewnątrz, ale nie zrobiłem jej zdjęć.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

30 grudnia napisałem, komentując skałkę, "The Rock" z Jezusem: "Ciekawe jak długo to potrwa, na razie jest ten napis już trzy dni." Nie potrwało nawet dnia dłużej. Jeszcze zanim się skończył 2007, ktoś zamalował Jezusa. :-? :-/ Tak się spieszył, że pisząc "Happy New Year" dodał 09... ale na 2009 musimy chyba jeszcze trochę poczekać :lol: :mrgreen: Poza tym zostawił "The Rock", a my wszyscy wiemy, kto to jest Skała...

Niech żyje Pan! Moja Skała niech będzie błogosławiona! Niech będzie wywyższony Bóg, mój Zbawca (Ps 18,47)

Czy jest jaki Bóg oprócz Mnie? albo inna Skała? - Ja nie znam takiego!
(Iz 44,8b) :-P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jadąc po Charlotte spotkałem dwa klasyki, Porsche 356 i Mustanga, nie wspominając już o tramwaju, który został dokładnie obfotografowany i zdjęcia te są w temacie z amerykańskimi autobusami.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 11-01-08, 05:16 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Longer_TRUCKER
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 02-01-08, 17:40
Lokalizacja: Krakow

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Longer_TRUCKER » 02-01-08, 18:11

Hiob wymieniales wszystkie opony? Bo na zdjeciach widac ze srodkowa os ma stare opony :-) Pozdrawiam i szerokosci 8)
Kenworth W900 najlepsza ciezarowka swiata ;D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 02-01-08, 18:22

Na środkowej osi jest jeszcze trochę gumy. Wymienię je za parę miesięcy. Łatwiej wydać dwa razy po $1500, niż na raz $3000. :-P
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Longer_TRUCKER
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 02-01-08, 17:40
Lokalizacja: Krakow

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Longer_TRUCKER » 02-01-08, 18:24

No penie ze tak łatwiej sie wydaje mniejsze sumki :mrgreen:
Kenworth W900 najlepsza ciezarowka swiata ;D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 03-01-08, 20:45

Wczoraj wieczorem wiał silny północny wiatr i przygnał nam do Charlotte uczciwe mrozy. Rano już wiało mniej, jak widać po fladze, ale szyby trzeba było skrobać. Było minus 11 Celsjusza. Nawiasem mówiąc widać wyraźnie, że Pan Jezus nie urodził się ani w Zakopanem, ani w Palestynie, ale na ziemi amerykańskiej i nad Jego szopką powiewał Gwiaździsty Sztandar! :-D A Misiowi, naszemu "dżapanskiemu pluszakowi na tranzystorach" trzeba było nalać świeżej wody do miseczki, bo ze starej zrobiła się piękna kostka lodu. :-/


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Pierwszy tegoroczny ładunek mam zabrać jutro, a w drogę pewnie ruszę w sobotę. Jedziemy do Laredo w Teksasie, pod samą granicę z Meksykiem. Po drodze jakieś rozładunki w okolicach Houston. Może tam jeszcze znajdę trochę ciepła. Bo jak tak dalej pójdzie z tym globalnym ociepleniem, zamarznę jak to woda Misia. :roll: :oops: :lol:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Gość

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Gość » 03-01-08, 22:09

hiob pisze:...naszemu "dżapanskiemu pluszakowi na tranzystorach"...
He he. Wielki brat wszystko rejestruje :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 03-01-08, 23:03

Artek pisze: He he. Wielki brat wszystko rejestruje :mrgreen:
Wiem, wiem...

Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Gość

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Gość » 03-01-08, 23:26

hiob pisze:Wiem, wiem...
Czyli wszystko pod kontrolą :-D

Awatar użytkownika
Longer_TRUCKER
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 02-01-08, 17:40
Lokalizacja: Krakow

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Longer_TRUCKER » 04-01-08, 14:17

widze ze mrozy takrze dotarly do Charlotte :-D
Kenworth W900 najlepsza ciezarowka swiata ;D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 07-01-08, 05:52

Longer_TRUCKER pisze:widze ze mrozy także dotarly do Charlotte :-D
Mieliśmy dwa mroźne dni, ale to już historia. Teraz na południu USA niemal upały :-D Teraz w Houston, o 21 termometr w moim aucie pokazuje +20C.

W Charlotte przed wyjazdem w trasę zobaczyłem taką ciekawą rejestrację:

Obrazek Obrazek

I już załadowany i ruszamy w pierwszą w 2008. roku trasę. Do Houston i Laredo w Teksasie. Magazyny żywnościowe, najgorsza zaraza jaka może być, ale co zrobić. Taka praca. Po drodze widać sporo policji, pierwszy zaraz za miastem. wcześniej jeszcze miałem kontrolę stanu technicznego auta, ale obeszło się bez mandatów. Wszystko było perfekt. A w South Carolina w truckstopie zobaczyłem tego Chevroleta z 1956. roku:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I te stare, szkolne autobusy, Chevroleta i Thomasa:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 07-01-08, 07:35

Wyprzedza mnie International ProStar. Wymiana oleju w truckstopie. Policja stanowa w Georgii w działaniu. Chevrolet Chevelle, BMW M3, Chevy Camaro i Ford Bronco. Przejeżdżamy przez obwodnicę dookoła Atlanty i pod wiaduktem pod lotniskiem. A na koniec rozciągnięty Hummer.



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Endriu
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 28-12-07, 20:22
Lokalizacja: Kasina Wielka
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Endriu » 07-01-08, 08:32

Jakiej firmy wlewasz olej i jak często masz wymiany?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 07-01-08, 09:07

Endriu pisze:Jakiej firmy wlewasz olej i jak często masz wymiany?
Olej wymieniam co 25 000 mil, czyli co 40 000 km. Zwykle używam Mobil Delvac, czasami Shell Rotella.

Powoli kończy się mój pierwszy dzień pracy w nowym roku. Po niedawnych mrozach ani śladu, o 21:50 ciągle niemal 20 stopni Celsjusza. Noc była parna, ciepła. Tyle wilgoci skraplało się na mojej naczepie, że wygląda, jakby ją ktoś zlał wodą. Deszczu jednak nie było, niebo czyste i błękitne. A obok mnie parkuje ciężarówka z nowatorskim systemem alarmowym. Nazywa się on "Burek" i nie jest specjalnie niezawodny, bo Burek zamiast mnie zagryźć zaczął mnie lizać. Dzień się zapowiada ciepły, od świtu jest kilkanaście stopni powyżej zera. Stare auta jadą na Południowej Ameryki. Słoneczko przygrzewa coraz silniej i jeszcze przed południem zaczęło być wręcz upalnie.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 07-01-08, 09:50

Kto mówił, że na pickupa nie można dużo załadować? :-D Znowu wizyta w truckstopie i tankowanie. Opancerzone Hummery. Wygląda to tragicznie, krasnoarmiejcy zrobiliby to lepiej. Nic dziwnego, że polscy żołnierze podobno sami opancerzają swoje Hummery. A przez szpary w drzwiach wręcz można strzelać do wnętrza.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak ktoś chce mieć klasyka to czemu nie kupi sobie klasyka? Ten T600 z chromowanym zderzakiem wygląda niewiele lepiej niż tamten Hummer. :oops: :-/ :lol:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 24-10-07, 22:28

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Harry_man » 07-01-08, 11:31

hiob pisze:Olej wymieniam co 25 000 mil, czyli co 40 000 km
To bardzo często jak na ciężarówkę eksploatowaną w dalekich trasach. Tak zaleca producent, czy sam z siebie tak robisz? Jeżeli drugie, to co ile wymianę zaleca producent?

ODPOWIEDZ