TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 18-02-09, 20:47

Stany to jedno wielkie muzeum starych samochodów. Zwłaszcza na zachodzie, gdzie jest suchy klimat, widać wiele starych wraków. Poza tym przepiękny zachód słońca w okolicach Amarillo. Prawdę mówiąc jedna z tych fotek wylądowała w moim laptopie jako tapetka.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Big Nasty » 18-02-09, 20:50

Lubie takie fotki. Jakies male miasteczko, szerokie ulice , stary caddy i taka sama industrialka. Troche nostalgiczne... ale tak lubie czasem...

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Jaruno » 18-02-09, 21:03

Ahhh tak zazdroszcze tym co mieszkaja w stanach, a nie w naszym szarym panstwie...
piekne zdjecia hiob, sledze caly czas forum

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 18-02-09, 21:36

Big Nasty pisze:Lubie takie fotki. Jakies male miasteczko, szerokie ulice , stary caddy i taka sama industrialka. Troche nostalgiczne... ale tak lubie czasem...
Ja też lubię, gdy mi wypadnie jechać bocznymi drogami. Jest "coś" w tych miasteczkach, często upadających, mających lepsze lata za sobą, ale ciągle żywych. Ludzie się w nich rodzą, mieszkają całe życie i umierają, często nie widząc niczego poza tą ich "małą ojczyzną". Ameryka to nie tylko Nowy Jork i Los Angeles, ale także takie mieściny w Teksasie.

Kolejne fotki. To Nowy Meksyk, miasteczko nazywa się Milan, a ja idę do kościoła. Po drodze gimbus International i psy w niemal każdym domku. Niektóre raczej groźnie wyglądają, a płotki niezbyt wysokie, ale żaden nie chciał mi pokazać jak się przez nie przeskakuje. Bogu dzięki! :mrgreen: A po Mszy ruszam na północ, w stronę Colorado i Utah

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Szulc t660
Przyjaciel forum
Posty: 76
Rejestracja: 13-10-08, 23:50
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Szulc t660 » 18-02-09, 22:39

fotki pierwsza klasa Hiob :-P będziesz może przejeżdżał koło wielkiego kanionu bo widzę ze jedziesz w strone Colorado i czy w ogóle jest tam jakaś droga z której można podziwiać ten piękny widok kanionu ? ;-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 18-02-09, 23:44

Mówiąc o muzeum starych samochodów, to właśnie zobaczyłem obok drogi kolejne złomowisko. Na dodatek wydawało mi się, że widziałem jakieś Fiaty i postanowiłem się im przyjrzeć z bliska. Przelazłem przez dziurę w płocie i chodząc po kostki w błocie narobiłem trochę fotel. Rzeczywiście, było tam kilka bardzo interesujących aut. Fordy Capri i Fiaty 128 były od czasu do czasu spotykane, gdy przyjechałem do USA w 1982. roku:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do tych Internationali jeszcze wrócę. Bardzo podobne, choć w znacznie lepszym stanie, zobaczyłem następnego dnia.

Obrazek Obrazek

A to Fiat 1200 Spyder. Nie spodziewałem się znalezienia tutaj takiego rodzynka. To samochód mniej-więcej z roku 1962:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Trochę “normalnych" amerykańskich pojazdów. Jakiś Cadillac, jakiś wojskowy (chyba) GMC, jakieś samochody marki Nash (to te auta bez wycięcia w przednim błotniku na koła), Mercury i trochę innego złomu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to auto, dla którego się zatrzymałem. Było to moje marzenie, gdy byłem w liceum. Niestety był on daleko poza zasięgiem moich możliwości. Do nabycia tylko za dolary, a ja nawet złotówkami nie śmierdziałem. Fiat 128 3P, czyli "tre porte", a więc wersja trzydrzwiowa.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejne amerykańskie złomy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to znowu europejski akcent. Ten "Goliath" to niemiecki samochód, produkowany przez nieistniejącą już firmę Borgward. Dużo popularniejszym ich modelem była Isabella i ona także jest na tym złomowisku, zaraz obok Goliatha. To auta z przełomu lat 50. i 60.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 19-02-09, 01:42

Szulc t660 pisze:fotki pierwsza klasa Hiob :-P będziesz może przejeżdżał koło wielkiego kanionu bo widzę ze jedziesz w strone Colorado i czy w ogóle jest tam jakaś droga z której można podziwiać ten piękny widok kanionu ? ;-)
Nie, teraz nie przejeżdżałem koło tego kanionu. Przejechałem rzekę Colorado, ale w miejscu, gdzie jest ona niezbyt widowiskowa. Jednak wcześniej na tym forum były fotki o które pytasz. To nie jest dokładnie najpiękniejsza część kanionu (tam nie wolno wjeżdżać truckom), ale i tak widoki zapierające dech w piersiach.

Wracamy na trasę. Jedziemy dalej w stronę Salt Lake City.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na granicy z Utah komitet powitalny. Ale ja jestem ostatnio na etapie oszczędzania paliwa, więc jechałem poniżej dopuszczalnej, legalnej szybkości.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to już Salt Lake City. Naprzeciw miejsca, gdzie się rozładowałem, był dealer International. Miał on kilka LoneStarów, więc są wreszcie zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W środku małe muzeum. Stara, przedwojenna półciężarówka, która była inspiracją dla wyglądu LoneStara, dwa auta które niedawno oglądałem na złomowisku: Pickup z lat 50. i Scout i jakiś stuletni wehikuł. Ale nie wiem co to i nie wiem, co mógłby mieć on wspólnego z marką International.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 19-02-09, 04:09

To już Salt Lake City. Po rozładowaniu jadę po kolejny towar. Po drodze kilka ciekawych pojazdów, na drodze i na szynach:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I już jedziemy na południe. Szybka trasa do El Paso, z cebulą. Nie mam lodówki, więc trzeba dowieźć na drugi dzień. Na szczęście pogoda sprzyja. Tylko chwilę było trochę mrozu, do -5C, więc włączyłem grzejnik, ale szybko zaczęło się ocieplać. W El Paso niemal upały. Wcześniej jednak piękne widoki nieba w Nowym Meksyku i kilka jeepów powracających po weekendzie z pustyni do domowych garaży.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to już El Paso. Jakiś klasyczny Freightliner, ze światłami "z Petebilta". Ale oczywiście są to światła "z Freightlinera", bo ten samochód właśnie takie miał kiedyś lampy. Poza tym rzut oka na Meksyk, bo akurat jechałem wzdłuż granicy z tym państwem, dwa zadbane cabovery z Meksyku, ponowne spotkanie z Transtarem i kilka innych trucków z truckstop w El Paso, gdzie teraz odpoczywam po mojej trasie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

wojtekus
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 30-01-09, 22:59
Lokalizacja: USA CT.

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: wojtekus » 19-02-09, 04:14

-Pozdrawiam....a pomyslalbym,ze teraz,to cebule powinno sie wiez z poludnia na polnoc :-/
voytekus

wojtekus
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 30-01-09, 22:59
Lokalizacja: USA CT.

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: wojtekus » 19-02-09, 04:16

I zazdroszcze Ci widoku tego starego FIATA 128,ja takiego,to nie widzialem,chyba z 10 lat...
voytekus

Awatar użytkownika
Huka
Przyjaciel forum
Posty: 153
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Białystok

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Huka » 19-02-09, 22:04

psy w niemal każdym domku. Niektóre raczej groźnie wyglądają, a płotki niezbyt wysokie, ale żaden nie chciał mi pokazać jak się przez nie przeskakuje. Bogu dzięki!
Obrazek
Ten był całkiem blisko :-)
To jest jeden z głównych powodów wyjazdów ludzi do USA, takiej drogi, takiego pustkowia nie znajdziesz w europie...a wracają do tematu czy ta skała jest naturalna??
Obrazek Obrazek

Konrad Wilusz
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 09-11-08, 13:29
Lokalizacja: wrocław

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: Konrad Wilusz » 19-02-09, 22:28

Hiobie, byłeś we wnętrzu lonestara. Jak oceniasz jego funkcjonalność w porównaniu np. z Twoim Volvo? I czy zamieniłbyś Volvo na Lonestara?
Kenworth w 900- the best tuck ever made

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 20-02-09, 00:46

Huka pisze: ... czy ta skała jest naturalna??
Jak najbardziej. Tam jest sporo takich dziwnie wyglądających skałek. Wyrastających z płaskowyżu, jak wysepki z morza.
Konrad Wilusz pisze:Hiobie, byłeś we wnętrzu lonestara. Jak oceniasz jego funkcjonalność w porównaniu np. z Twoim Volvo? I czy zamieniłbyś Volvo na Lonestara?
To jest mniejsze auto, więc porównanie nie jest zbyt fair. Jego trzeba by porównać z Vovlo VN 630. Widziałem dwa LoneStary, jeden mający normalne wnętrze z Prostara, z dwoma łóżkami i drugi z sofą, parkietem itd. Ten pierwszy to typowe wyposażenie w tej klasie aut, w zasadzie identyczne z tym, jakie ma VN 630, czy Freightliner Cascadia. Takie jak w moim aucie minus 25 cm powierzchni i niższy sufit. A więc węższe szafki, węższe i nieskładane łóżko i w ogóle mniej szafek.

Ta druga wersja mi się zdecydowanie bardziej podobała. Ponieważ ma tylko jedno łóżko, to ma u góry dodatkowe półki. Na dole ma sofę-fotel, na którym może siedzieć do czterech osób. Z szafek wysuwa się składany stolik do jedzenia z jednej strony, a z drugiej stoliczek pod komputer. Natomiast do spania służy łóżko składane w tylnej ścianie sleepera. Po prostu na dzień jest częścią tylnej ściany sleepera, tworząc oparcie sofy, na noc opuszcza się ja w dół, gdzie tworzy normalne duże łóżko. Zrobiłem jakiś film, to jak dotrę do domu, może mi się uda go zamieścić przed Wielkim Postem. Nie uważam, by było to rozwiązanie lepsze niż w VN 780, bo w sumie jest tam dużo mniej miejsca, ale jest to pomyślane dobrze. Chyba raczej pod kątem kierowców z Peterbiltów, bo oni są przyzwyczajeni do małuch kabinek i składanych łóżek. :-D

Na koniec porcja caboverów z Meksyku. To oczywiście International:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I mówiąc o Meksyku... to poniższe auto tam jest sprzedawane jako Chevrolet, ale w Europie to chyba Opel Corsa? W Stanach nie ma ich wcale, ale ten przyjechał z Meksyku:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
fliper_nx
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 09-01-08, 20:14
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: fliper_nx » 20-02-09, 01:25

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 52cf90848a
To Hasiorek :mrgreen: ?!

Tak Hiobie bardzo podobnie u nas wygląda Opel Corsa :P .

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 20-02-09, 05:55

Jeszcze jedna porcja caboverów w świetle zachodzącego słońca. Tym razem obok Internationala pojawił się KW K100:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A wracając do LoneStara, to wysyłam jakieś filmy na youtube, ale nie wiem, czy się uda. Po czterech godzinach poszło 30% filmu, tak błyskawiczne mam tu połączenie z netem. Jak coś nie przerwie, to w południe polskiego czasu może się pierwszy film pojawi na youtube. Ale jak znam życie, to w momencie jak będę miał wysłane 95% filmu, coś mi przerwie połączenie. :-)

Miałem dziś jechać do Tennessee, ale w ostatniej chwili odwołali ładunek. Jutro ma być do Alabamy, ale nie jest jeszcze potwierdzony, więc też specjalnie nie wierzę, że się ziści. Będziemy czegoś szukać, bo jutro piątek i choć pogoda w El Paso piękna, wolałbym jednak gdzieś pojechać.

PS. Udało się, są trzy nowe filmy na youtube:

Mexican Trucks; LoneStar 1; LoneStar 2

I zaczęli mnie ładować, a więc jednak jedziemy do Alabamy.
Ostatnio zmieniony 20-02-09, 18:15 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ