TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 18-07-07, 05:59

Kamil pisze:... Hiob, czy to, że chodzisz z aparatem i praktycznie z każdej strony fotografujesz jakiś pojazd, nie budzi czyjegoś zdziwienia?
Czasem budzi, ale jak ktoś spyta, mówię, że zbieram zdjęcia interesujących pojazdów. A jak dodam coś w rodzaju "Szkoda, że wcześniej tego nie zacząłem robić. Dużo starych Autocarów, White'ów czy Brockway'ów już przepadło. Te pojazdy też za 20 lat będą rzadkością", to każdy kiwa głową ze zrozumieniem i już nikogo nie dziwi, że robię zdjęcia. :twisted: :P :D

Czas opuścić wreszcie ten truckstop i ruszyć w drogę. Po załadowaniu papieru do drukarni w Warsaw w Indianie ruszam z Maine na południe. Najpierw interesujący most, a raczej dwa: Stary i nowy. Stary to klasyczny most wiszący, nowy to ciekawa konstrukcja podtrzymywana linami zamocowanymi do masztów po obu brzegach mostu. Dalej jakaś stara rezydencja i Land Rover Defender z europejską rejestracją. Niestety nie zauważyłem, jaką miał z tyłu, w więc nie wiem, czy to ktoś podróżujący dookoła świata, czy tylko ktoś ze stanu, gdzie nie są wymagane rejestracje z przodu samochodu. Chłopaki na całym świecie są takie same głupie. Tutaj bawią się skakaniem do rzeki z mostu. Dwa stare cabovery: Pete 362 ciągnący dom na kołach i International jako "straight truck", czyli ciężarówka w europejskim stylu. Jeep z personalną rejestracją i RV, samochód rekreacyjny na bazie autobusu Prevost.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: papirus2 » 18-07-07, 13:37

Hej witam po krótkiej nieobecności spowodowanej wyjazde nad morze do Władysławowa ale nie o tym chciałem.Hiob tylko pozazdrościć widoczków czy u was też są takie upały??A propo tego zwyczaju zostawiania aut z kluczykami etc.To pamiętam jakw środku stycznia 2007r. wyjeżdżaliśmy z tatą nową Alfą Romeo 147 (nawigacja+palmtop gratis) to nie można było jej zaparkować w żadnym miejscu bo zaraz ludzie patrzyli po szybach co tam się w środku znajduje.Ciekawe czy któryś z tych chłopaków się zastanowił przed skokiem że może skoczyć na wózku inwalidzkim??

trailer
Przyjaciel forum
Posty: 169
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: trailer » 18-07-07, 15:05

papirus2 pisze:Ciekawe czy któryś z tych chłopaków się zastanowił przed skokiem że może skoczyć na wózku inwalidzkim??
tak jak hiob mówił-"chłopaki są głupie wszędzie,na całym świecie",co ja wypisuje przecież sam jestem chłopakiem :-) ,ale to prawda i ja się z tym zgadzam. myślę że o takich rzeczach to myśli się dopiero jak się na nim wyląduje, jedna chwila i życie zmienia się całkowicie,jeśli się nie zakończą głupoty inaczej,innym rezultatem.(-:,do tragedii może dojść przecież w jedną chwile krótszą niż "błyśnięcie powieką".!!!.
.nowe ciekawe zdjęcia.
hiob ,mam takie pytanie, te zdjęcia są z czerwca jeszcze tak?!?
jak chcesz to pomiń te dwa tygodnie i wlepiaj zdjęcia z dni w tył a nie tygodnii.przynajmniej ja chciał bym być trochę bardziej na rzeczywistości i bieżąco!!!taka mała psotka.
pozdrawiam.do usłyszenia. CYA :-)

papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: papirus2 » 18-07-07, 18:36

Wiesz trailer masz rację sam pamiętam jak pierwszy kumpel zrobił prawko (pożyczył od ojca starego passata) co wyprzedzaliśmy "na trzeciego" :oops: jednak szybko się to skończyło kiedy prawie w ostatniej chwili zjechaliśmy na właściwy pas i teraz jeździmy przepisowo :)
Dołączam się do prośby Hiob wrzucaj tu zdjęcia z kilkudniowym opóźneniem a nie tygodniowym.oczywiście ty tutaj jesteś szefem i ty decydujesz :D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 19-07-07, 17:11

trailer pisze: ...
hiob ,mam takie pytanie, te zdjęcia są z czerwca jeszcze tak?!?
jak chcesz to pomiń te dwa tygodnie i wlepiaj zdjęcia z dni w tył a nie tygodnii.przynajmniej ja chciał bym być trochę bardziej na rzeczywistości...
papirus2 pisze:...
Dołączam się do prośby Hiob wrzucaj tu zdjęcia z kilkudniowym opóźneniem a nie tygodniowym...
Dzięki za sugestie, ale nic z tego nie będzie. :D Co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze od czasu jak jest kamera, to na bieżąco można mnie śledzić tam. I to nie z parodniowym, ale z kilkunastosekundowym opóźnieniem. Po drugie jakbym przeskoczył te dwa, czy trzy tygodnie, jakie jestem do tyłu, musiałbym wywalić niektóre zdjęcia. Pewno, że żadna strata, ale jednak nie wiem czemu miałbym to robić. Czy zdjęcie samojezdnego dźwigu, albo betoniarki Oshkosh sprzed trzech tygodni jest mniej ciekawe, niż zdjęcie sprzed paru dni?

Żeby jednak nie robiła się jeszcze większa dziura, następna porcja fotek.

Na pierwszej napis na naczepie: "JEGO IMIĘ TO NIE FACET NA GÓRZE, JEGO IMIĘ TO JEZUS, SŁOWO BOŻE". Para interesujących Kenworthów, jeden klasyk i jeden mrówkojad i para BMW M3, jeden klasyk i jeden… też klasyk, ale trochę nowszy. :D. Nowe Volvo VT w swej pierwszej podroży z fabryki i inny klasyk, stary Jeep Grand Cherokee. Pierwszy raz widziałem takiego w Krakowie jak jeszcze chodziłem do podstawówki. Musiało to być gdzieś w roku 1967 może. Robił wtedy niesamowite wrażenie połączenia luksusu, nowoczesności, komfortu z możliwościami terenowymi. Teraz takie pojazdy są "normalką", ale 40 lat temu to była szokująca kombinacja. Jeszcze spotkanie z rodakiem, ponadwymiarowa naczepa i jakiś starty International rdzewiejący pod stodołą:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Peterbilt 362 i ponownie nasz rodak, którego niedawno widziałem w truckstopie. Jego zdjęcie jest na 26. stronie tego tematu. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie, ale rodak z rodakiem w końcu na siebie trafią gdzieś na drodze. :D Stary KW T 600, jeszcze z "kwadratowym" sleeperem. Ten truck pewnie ma już ze 20 lat, ale być może jest po jakimś wypadku, bo ma nową maskę i nowe lusterka. Chyba, że to nowszy pojazd, ale z dołożonym starym sleeperem. Na kolejnym zdjęciu jego rówieśnik, W 900. Na przydrożnym parkingu odpoczywa inny nasz rodak, nie wstydzący się swych korzeni, a na następnym zdjęciu niezwykle ciekawy pojazd, który byłby rzadkością nawet w Europie. Tutaj widziałem go po raz pierwszy. Stare, oryginalne Mini, ale w wersji pickup. Nawet nie wiedziałem, że takie były. Istniały Mini Moke, terenowe wersje tego pojazdu, ale one miały zmienione całe nadwozie. Ten ma przód identyczny z wersją osobową, ale od słupka drzwi jest obcięty. Może to po prostu samochód przerobiony "domowym sposobem"? Dawno nie było betoniarki Oshkosh i na pewno się tym bardzo martwiliście, a więc jest. I dojechałem do mojego celu, miejscowość "Warsaw" w stanie Indiana. A jak Warszawa, to się mówi po polsku, prawda? Na dowód napisy informacyjne wewnątrz drukarni, do której przywiozłem papier.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: papirus2 » 19-07-07, 18:03

hiob jak zwykle świetne fotki mam takie pytanie czy w USA jest produkowana Alfa Romeo?? Pytam dlatego iż jest to moja ulubiona marka samochodowa ze względu na swoje tradycje itp. Jeśli byś napotkał samochód tej marki to czy mógłbyś go sfotografować??
Co do BMW to zawsze mnie wkurzało przerabianie "na siłę" i tak już dobrego samochodu.Wszystkie te spoilery przyciemniane szyby to straszna tandeta.Niezmienia to jednak faktu że większość młodych ludzi kupuje stare beemki i je przerabia ścigając się później nielegalnie.Hiob czy w stanach zjednoczonych BMW jest tak popularne wśród młodych kierowców??

simi
Przyjaciel forum
Posty: 129
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: simi » 19-07-07, 18:54

Kurcze a już się zastanawiałem co się stało z tymi fajnymi betoniarkami bo nie było ich ostatnio. Ale zauważyłem że ostatnio ubyło też Mercedesów :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 19-07-07, 21:11

papirus2 pisze:...czy w USA jest produkowana Alfa Romeo?? ... Jeśli byś napotkał samochód tej marki to czy mógłbyś go sfotografować??
Miałeś zapewne na myśli czy była tu sprzedawana? Była kiedyś i teraz mówi się czasem o powrocie tej marki, ale przez ostatnie 12 lat nie ma jej na rynku. Czasem spotyka się model 164, ten wspólnie projektowany z Saabem 9000 i Fiatem Cromą i Lancią Themą i Alfę Romeo Spider. Widziałem też kilka razy Alfę Romeo Milano, czyli europejską "75".
Hiob czy w stanach zjednoczonych BMW jest tak popularne wśród młodych kierowców??
Tutaj raczej wśród młodych chłopaków królują Hondy Civic i inne stare japońskie samochody. To one dorabiają się obniżonego podwozia, spojlerów i grubych rur wydechowych. :D :twisted:
simi pisze:Kurcze a już się zastanawiałem co się stało z tymi fajnymi betoniarkami bo nie było ich ostatnio. Ale zauważyłem że ostatnio ubyło też Mercedesów :)
Właśnie, dawno nie było ładnego zdjęcia Merca. :P Ale OshKosh jest, dokładnie obfotografowany, bo go dorwałem w warsztacie, jak naprawiałem moje auto. Za tydzień, czy dwa dojdziemy do niego. :)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

trailer
Przyjaciel forum
Posty: 169
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: trailer » 19-07-07, 21:24

hiob ,takie wozidełka jak twoje Volvo :-):-) ,są też spotykane na polskich drogach , oto dowód :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... cd9af.html
pozdrawiam...

trailer
Przyjaciel forum
Posty: 169
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: trailer » 19-07-07, 21:52

co do przeskoczenia tych tygodnii "opuźnienia"to spoko , wkońcu to ty tu jeste$ szefem.:-).hiob czyżby ten samochód nie miał tylniej szyby ??:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 158a8.html
...Napisałeś że "na przydrożnym parkingu odpoczywa inny nasz rodak,nie wstydzący się swych korzeni."
mam takie pytanie, a czego miał by się wstydzić, nie ma czego , hiob chyba musisz koniecznie odwiedzić Polskę "kiedyś". Wszystko się zmieniło.!!!!!!
"Ten truck pewnie ma już ze 20 lat ..."wychodzi na to żę amerykańskie trucki są wytrzymałe ...u nas nie zobaczysz już w 98%żadnej ciężarówki na szlaku która jest już taka stara...może nie wynika z tego że europejskie ciężarówki są mniej wytrzymałe,ale są tu bardziej rygorystyczne przepisy , i firma drivera jeżdżącego takim starym wozem jest skazana na klęskę...,nikt nie będzie chiał mu powierzyć ładunku ,nie chcąc ryzykować,oraz niezbyt go widze na europejskich szlakach,co najwyżej w PL.:-)
pozdarawiam

mariush axle

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: mariush axle » 20-07-07, 00:22

Hiob pisałeś, że w sześć dni zrobiłeś 8 tys. kilometrów. I stąd moje pytanie, ile kilometrów robisz rocznie i ile średnio pali twoje Volvo na 100 km (oczywiście z ładunkiem)? 3maj się

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 20-07-07, 02:37

trailer pisze:hiob ,takie wozidełka jak twoje Volvo :-):-) ,są też spotykane na polskich drogach , oto dowód ...
Rzeczywiście. Ale w Polsce wszystko jest, prawda? Jedna tylko uwaga, to jest model z mniejszym sleeperem, VN 670, nie VN 780.
trailer pisze:...czyżby ten samochód nie miał tylniej szyby ??
On ma, tak jak wiele starych amerykańskich samochodów kombi, szybę opuszczaną do tylnych drzwi.
...Napisałeś że "na przydrożnym parkingu odpoczywa inny nasz rodak,nie wstydzący się swych korzeni."
mam takie pytanie, a czego miał by się wstydzić, nie ma czego , hiob chyba musisz koniecznie odwiedzić Polskę "kiedyś". Wszystko się zmieniło.!!!!!!
Nie bardzo rozumiem Twoją logikę. Co ma rozwój ekonomiczny Polski do miłości ojczyzny? Czy jak Polska była biedna, to można się jej było wstydzić, a teraz, jak staje się bogata, to nie ma już powodu do wstydu? A nasi rodzice. Jak biedni, to możemy się ich wstydzić, a jak bogaci, to mamy być z nich dumni?

Ja w Polsce byłem cztery razy w ostatnich trzech latach i dokładnie wiem, jak Polska się zmieniła. Ale to nie ma nic wspólnego z moimi uczuciami w stosunku do mojej ojczyzny. Niezależnie od tego, czy jest to najbogatszy, czy najbiedniejszy kraj na świecie, jest to moja matka. A ludzie, jak to ludzie, niektórzy nie mają ochoty się chwalić swoimi korzeniami, niezależnie od tego, jakie są tego przyczyny.
mariush axle pisze:Hiob pisałeś, że w sześć dni zrobiłeś 8 tys. kilometrów. I stąd moje pytanie, ile kilometrów robisz rocznie i ile średnio pali twoje Volvo na 100 km (oczywiście z ładunkiem)? 3maj się
Zazwyczaj robię około 220-250 tys km rocznie. Teraz moja ciężarówka ma rok i 10 miesięcy i ma 420 tys km przebiegu, czyli średnią w tym Volvo mam około 19 tys km miesięcznie. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to średnia za ostatnie pół roku to 37,5 l/100 km. To jest rzeczywiste zużycie paliwa, nie odczyt z komputera pokładowego, bo ten jest bardzo optymistyczny i pokazuje 33,5 litra/100.

Wracamy do zdjęć. Parę Peterbiltów 379, jeden z ponadwymiarowym sleeperem, drugi z ponadwymiarowym ładunkiem. Cadillac Catera, czyli zamerykanizowany Opel Omega i autokar MCI. Land Rover Defender, Pontiac GTO, czyli australijski Holden z silnikiem Corvette i , hehe, betoniarka Oshkosh.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jedziemy z Indiany na wschód, do Maryland. Po drodze zamglony poranek. Dzień się zapowiada deszczowy. Kolejny Peterbilt 379 z dużym sleeperem. Parę widoczków jakiegoś miasteczka w górach w Maryland i korek w Baltimore, z Audi S4.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

trailer
Przyjaciel forum
Posty: 169
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: trailer » 20-07-07, 11:08

hiob pisze:Jedna tylko uwaga, to jest model z mniejszym sleeperem, VN 670, nie VN 780.
O.K. dłuższego to ja nie widze na polskich drogach nawet w wyobraźni,nie pozwalają na to przepisy które dość wyraźnie mówią o maksymalnej długośći całego zestawu.:-) .
hiob pisze:On ma, tak jak wiele starych amerykańskich samochodów kombi, szybę opuszczaną do tylnych drzwi.
nie wiedziałem o takim bajerze,nigdyt o tym nie słyszałem, dzięki za odpowiedź ,:-)
hiob pisze:Nie bardzo rozumiem Twoją logikę. Co ma rozwój ekonomiczny Polski do miłości ojczyzny? Czy jak Polska była biedna, to można się jej było wstydzić, a teraz, jak staje się bogata, to nie ma już powodu do wstydu? A nasi rodzice. Jak biedni, to możemy się ich wstydzić, a jak bogaci, to mamy być z nich dumni? ...
--->z tego co wiem to za miłość do Ojczyzny nie płacą ,chyba że mi wyjątkowo ,a reszcie obywateli PL tak ?!? kocham swój kraj wtedy gdy pozwala mi godnie żyć i korzystać z życia pełnymi garściami,oraz osiąga jakieś sukcesy i jest podziwiany i darzony szacunkiem innych krajów.za miłość do Ojczyzny nie dadzą mi na chleb i inne rzeczy potrzebne do przetrwania.jeżeli mi na to pozwoli moja Ojczyzna to będę ją kochał. a sukces ekonomiczny ma tu bardzo wiele do czynienia. to on sprawił że ogrom ludzi kocha ten "amerykański sen".:-) Nie porówn=uj miłości do Ojczyzny do miłośći do rodziców bo to o 180 stopni co innego. !!!:-) (end)
pozdrawiam!!!:-):-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 20-07-07, 14:08

trailer pisze:
... kocham swój kraj wtedy gdy pozwala mi godnie żyć i korzystać z życia pełnymi garściami,oraz osiąga jakieś sukcesy i jest podziwiany i darzony szacunkiem innych krajów....jeżeli mi na to pozwoli moja Ojczyzna to będę ją kochał. a sukces ekonomiczny ma tu bardzo wiele do czynienia. ...Nie porówn=uj miłości do Ojczyzny do miłośći do rodziców bo to o 180 stopni co innego. ...
To się zupełnie nie zgadzamy. Gdy się kogoś, albo coś kocha "za coś", to nie kocha się w ogóle. Prawdziwa miłość zawsze jest bezinteresowna, w przeciwnym wypadku kochamy tylko siebie. A porównanie miłości ojczyzny do miłości do rodziców jest, moim zdaniem, zupełnie na miejscu. Marzenie o Ameryce także nie ma tu nic do rzeczy, bo za chlebem można opuścić ojczyznę, tak, jak opuszczamy dom rodziców, żeby zacząć własne życie. Wcale nie znaczy to, że przestajemy ich kochać. I to by było tyle na ten temat, dobrze? Wystarczy tego odejścia od tematu.

A mówiąc o powrocie do tematu, to kolejne zdjęcia:

Stary Freightliner, to chyba model FLC, albo FLD 112, gdzieś sprzed 20 lat. Rozciągnięty Lincoln Town car i nocny korek na autostradzie I-95. To weekend przed 4. lipca, świętem niepodległości i wiele osób ma cały tydzień wolnego, stąd wzmożony ruch na drodze. Ale po przejechaniu Nowego Jorku i Bostonu, w Maine o świcie już pustki na drodze. Dawno nie było "beczki", a więc jest. ;) Subaru Forster z ciekawą rejestracją i Sunbeam. To ciekawy samochód angielski z lat 60. Miał być rywalem Cobry i tak, jak do Cobry wsadzono amerykański silnik V8 z Forda, tak do Sunbeama wsadzono silnik Chryslera. Ten model nazywał się "Tiger". Jednak nie miał on tak rewelacyjnych osiągów jak Cobra i nie osiągnął takich sukcesów sportowych, więc nie zyskał takiej popularności, jak rywal z firmy AC. Poza tym ’57 Chevy, nowy Pontiac i jakieś widoczki z miasteczka Waterville, Me.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Znany już nam magazyn w Waterville, ME, gdzie ładuję papier do drukarni. Tym razem pojadę do Alabamy. Wcześniej jednak zajechałem do truckstopu, by się zważyć i jak zwykle, trafiłem na interesujące trucki. Ten różowawy Peterbilt 379 ma dość popularną przeróbkę polegającą na zmianie osłony przeciwsłonecznej na inną, ponadwymiarową. Mnie tylko zastanawia jak to się dzieje, że on może legalnie jeździć? Ja musiałem usunąć kamerę z deski rozdzielczej, bo podobno przesłaniała mi widoczność, ale nawet z kamerą, która zasłaniała tylko prawe pobocze tuż przed samochodem w Volvo widoczność jest wielokrotnie lepsza, niż w takim Peterbilcie z osłoną od słońca zasłaniającą pół szyby.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Archiwalne posty.

Post autor: hiob » 21-07-07, 04:50

Jeszcze jeden Pete 379, tym razem z ponadwymiarowym ładunkiem, jakieś wyścigowe oldtimery i Kenworth T 660. I czas ruszać w drogę. Rozciągnięty Lincoln Nawigator i coś zupełnie przeciwnego, Mini, z fajną rejestracją.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

"Egzotyczny" samochód dla mnie, choć pewnie chleb codzienny dla Was. W USA nie ma Mercedesów "B klasse" i prawdę mówiąc nawet nie wiedziałem, że taka istnieje. Ten przyjechał tu z Kanady. Dodge Challenger mniej-więcej sprzed 35 lat. Mój ulubiony "muscle car", od czasu, jak widziałem film "Znikający punkt". A widziałem go 8 razy w czasach, gdy jeszcze nie było DVD, ani video, ani wypożyczalni filmów. Byłem na nim osiem razy w kinie, na dodatek przekradając się zawsze, bo film był od 18 lat, a ja jeszcze nie całkiem tyle miałem. Ja nie jestem "zielony", ale jak widzę tak zatruwającą atmosferę ciężarówkę, do tego w taki piękny dzień, to nawet mnie się słabo robi. Ale czasem tak bywa. Sam niedawno, gdy mi się zepsuł zawór EGR, dymiłem wcale nie gorzej od niego. :D. Na billboardzie reklama katolickiego szpitala. Tylko taki szpital może zaoferować swym pacjentom coś, co ta pielęgniarka trzyma w ręce: Eucharystię. Parę radiowozów z Massachusetts i parę oldtimerów. KW K 100 "straight truck" i ciekawy wieżowiec w Hartford , CT. Zawsze mnie dziwi jak go widzę, że on się utrzymuje na tych śmiesznych podporach. Wygląda tak, jakby miał się zwalić przy byle podmuchu wiatru. Lincoln Town Car i jeszcze jeden staruszek na drodze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ