Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Tartaruga
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 14-02-10, 16:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: Tartaruga » 24-12-10, 13:52

Moje ostatnie zdanie z poprzedniego posta.
Lubię tematy związane z ciężarówkami, ale nie chcę zostać kierowcą zawodowym.

Hunt3R
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 28-07-10, 16:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: Hunt3R » 24-12-10, 14:11

ciekawa informacja z tymi silnikami. Zawsze myślałem, że tam te roverowskie silniki siedziały...

Baboon

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: Baboon » 24-12-10, 14:22

Tartaruga pisze:Moje ostatnie zdanie z poprzedniego posta.
Sorry, ale źródło typu "znajomy mówił" nie jest dla mnie zbyt wiarygodne. Przydałoby się zdjęcie lub chociaż sprecyzowanie o który dokładnie silnik chodziło.

eugi
Przyjaciel forum
Posty: 36
Rejestracja: 25-06-10, 21:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: eugi » 24-12-10, 17:15

Gwoli wyjaśnienia - w caro i caro plus montowano tylko nasze gli,gle,gsi ,mpi oraz 1.4 rovera, fordowska dwulitrówka(ale nie z mustanga) oraz 1.9 citroena.co do pierwszych poldków to masz racje siedziały tam 2 litrowe jednostki z fiata 132i.Dla chętnych ciekawa lektura po wigilijnej kolacji http://pl.wikipedia.org/wiki/FSO_Polonez

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: KubaCh » 25-12-10, 10:54

Dokładnie tak jak napisał eugi - Mustang miał zbyt wielkie silniki, żeby zmieściły się pod maską Poloneza (i jeszcze nie rozwaliły całego auta). Już wersja z silnikiem 1.4 103KM (ten od Rovera) miała problem z tylnymi mostami, które nie radziły sobie z tak dużą mocą.

Hunt3R
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 28-07-10, 16:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: Hunt3R » 04-02-11, 13:57

nasze volvo w towarzystwie DAFa 75 ati, zdjęcie zrobione przy obronie łomianek przed powodziami w tamtym roku.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

tutaj zdjęcie dwóch reliktów PRLu w wersji strażackiej, stara 200 oraz 266. w tle oczywiście nasze volvo.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us




a tutaj samochód operacyjny JRG błonie, ford focus.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

prot
Przyjaciel forum
Posty: 212
Rejestracja: 06-04-10, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: prot » 04-02-11, 14:27

KubaCh pisze:Już wersja z silnikiem 1.4 103KM (ten od Rovera) miała problem z tylnymi mostami, które nie radziły sobie z tak dużą mocą.
Raz miałem okazję jechać w takim 103 konnym "potworem". Most wydawał taki odgłos, jakby kierowca naładował 1.5 tony cementu do bagażnika i nadkola tarły o opony.
Na ogół most ze zużytym dyferencjałem "wyje" ten jednak pracował w sposób wyjątkowo nieoczekiwany.

Hunt3R
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 28-07-10, 16:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: Hunt3R » 08-02-11, 22:50

Nasze OSP zmieniło stara na inny relikt PRLu, jelcza 004. rocznik `89, tak samo jak star, tylko mniejszy przebieg, 18 tysięcy km z groszami. no i więcej wody, większa wydajność autopompy, samochód przeznaczony tylko i wyłącznie do gaszenia. od wszystkiego innego jest volvo. ;)

fotka:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Hunt3R
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 28-07-10, 16:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: Hunt3R » 16-05-11, 19:13

coś tu pusto...

Dziś odbyły się ćwiczenia z udziałem cysterny i trzech samochodów osobowych. Ćwiczenia były niezapowiedziane, wszyscy myśleli że jadą do prawdziwego zdarzenia. Jako że nie mogłem brać w nich udziału, dojechałem później, i porobiłem parę fotek naszych czerwonych samochodów. ;)

nasz jelcz, po kilku akcjach przetestowany i po małych zmianach.

Obrazek

samochód ratownictwa technicznego z JRG Błonie, w star-man w tle także należy do tej jednostki.

Obrazek

tutaj prawie nowy ciężki MAN z OSP z błonia, który chyba już gościł na forum. w tle zbiórka strażaków.

Obrazek

tutaj wyżej wymieniany star-man z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Błonia. Zdjęcie mi trochę nie wyszło. :oops:

Obrazek

tutaj relikt, bardzo popularny w zawodowych strażach pożarnych w latach 80. Star 244 z zabudową jelcz 005. nie wiem kto malował ten samochód, ale źle dobrał farbę i teraz jest bardziej pomarańczowy niż czerwony. :roll:

Obrazek

Teraz dość ciekawy samochód, jest to mercedes 1124 z OSP Leszno, sprowadzony z Anglii. Posiada on automatyczną skrzynie biegów.

Obrazek

Iveco ratownictwa technicznego, tym razem ze straży ochotniczej z Błonia. Bardzo popularny samochód w Błońskiej straży. :) w tle nasze volvo i wyżej opisany Star 244.

Obrazek

Star 244 należący do OSP Bieniewo, z dość ciekawą, nową zabudową. wcześniej samochód ten służył w OSP w Błoniu, został przekazany do Bieniewa po otrzymaniu przez Błonie nowego MANa.

Obrazek

i bonus: policyjna Alfa Romeo 159.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16-05-11, 19:13 przez Hunt3R, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: Arturo » 17-05-11, 20:30

Taką samą policyjną Alfę Romeo 159, często widzę na żywo w Krakowie, bowiem po pracy wsiadam do tramwaju na przystanku pod Komendą Wojewódzką Policji. Czasem wjeżdża a czasem wyjeżdża. Raz widziałem ją śmigającą po autostradzie Kraków- Szarów.

Pozdrawiam
Artur
Ostatnio zmieniony 17-05-11, 20:32 przez Arturo, łącznie zmieniany 1 raz.

Quentil
Przyjaciel forum
Posty: 28
Rejestracja: 02-02-10, 18:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: Quentil » 18-05-11, 15:01

Jeszcze dodam, że jak na razie tej Alfie najbardziej pasuje 'nowe' policyjne malowanie :)
Większość większych komisariatów dostała takie Obrazek

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: Anaheim » 18-05-11, 21:06

Zdjęcia zrobione podczas zeszłorocznej powodzi w Bieruniu, jutro akurat okrągły rok od zrobienia zdjęć. Dzięki Bogu tego roku jest pogodnie :)

Na zdjęciach znajduja sie jednostki na blachach PO i GA nie wiem dokładnie z kąd oraz czeskie z pompami, ktorych nikt u nas nie ma.. Na końcu jedna radiola :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Hunt3R
Przyjaciel forum
Posty: 80
Rejestracja: 28-07-10, 16:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: Hunt3R » 18-05-11, 22:09

te wielkie tatry robią wrażenie. :shock: cała prezentacja to kawał ciężkiego zdjęcia. piękne fotki.

Awatar użytkownika
PiorunTrucker
Przyjaciel forum
Posty: 56
Rejestracja: 07-12-10, 21:40
Lokalizacja: Iława

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: PiorunTrucker » 12-09-11, 20:57

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 22-10-11, 13:14 przez PiorunTrucker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PiorunTrucker
Przyjaciel forum
Posty: 56
Rejestracja: 07-12-10, 21:40
Lokalizacja: Iława

Re: Radiowozy, ambulanse, wozy strażackie

Post autor: PiorunTrucker » 22-10-11, 13:18

Dodam tutaj także motocykle policyjne , aby wszystko było w kupie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jeżeli chcesz zmienić świat , zacznij od człowieka w lustrze i wtedy dokonaj zmiany !"

ODPOWIEDZ