Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: hiob » 30-12-07, 20:45

Stary pickup Ford:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oldsmobile z lat 50.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Chevrolet z 1936:

Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: hiob » 31-12-07, 06:20

Ford model A, nasz lokalny samochód z Matthews:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I drugi, ale ten dość sporo zmodyfikowany:

Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: hiob » 07-01-08, 04:18

A to mój VW garbus. Oczywiście nie mam go już od wielu lat. Ten obok, Nissan Sentra z 1984 roku też już, prawdę mówiąc, należy do oldtimerów. Ale jak robiłem to zdjęcie, był to całkiem nowoczesny samochód.

Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: hiob » 07-01-08, 04:59

A to nie bardzo wiem, co. Zdjęcie zrobiłem kilka lat temu:

Obrazek Obrazek

Natomiast to, wedlug właściciela, Chevrolet model '56:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: hiob » 07-01-08, 09:31

Parę fotek z Kuby, zrobionych przez mojego szwagra podczas pobytu tam rok temu w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Od czasów rewolucji kubańskiej nie ma tam importu aut z USA i nie wolno zwykłym obywatelom kupować nowych samochodów. Nic więc dziwnego, że wszelkimi możliwymi sposobami utrzymują przy życiu te "przedrewolucyjne" :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

kenworth2000
Przyjaciel forum
Posty: 54
Rejestracja: 24-10-07, 22:30
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: kenworth2000 » 21-02-08, 17:11

Witam chyba na dobry temat trafiłem z tym Kenworth-em K100 . Zaznaczę z góry ze zdjęcia są kiepskiej jakości gdyż musiałem sie spieszyć z fotkami gdyż bateria w aparacie mi siadała .

Obrazek Obrazek Obrazek
Jak widać nie zbyt zadbany Kenworth ale jest bardzo ciekawy ze względu na zabudowę w której mieści się ciekły azot .
Obrazek Obrazek Obrazek
Samochód jest wykorzystywany do chłodzenia wierteł to odwiertów do około 2km jak usłyszałem . Jeśli będę miał możliwość zrobienia jeszcze kilku fotek ładniejszych tego samochodu to zrobię i zamieszczę .

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: miqs99 » 21-02-08, 21:05

Ciekawy pojazd. Pierwszy raz widzę K100 w takiej kabinie, zabudowa jest naprawdę specjalistyczna.
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

kenworth2000
Przyjaciel forum
Posty: 54
Rejestracja: 24-10-07, 22:30
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: kenworth2000 » 21-02-08, 21:54

To jest chyba K100 przynajmniej tak go rozpoznałem koleś który pilnował tego parkingu z tym myślał ze to jest Rosyjski sprzęt . Jak by co jestem w trakcie szukania kontaktu do właściciela tego Kenworth-a by móc zrobić fotki środka i dowiedzieć sie więcej o tej maszynie .
Jezu ufam tobie moje serce należy do ciebie !

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: hiob » 01-04-08, 17:07

Kilkanaście weteranów rdzewiejących w sąsiedztwie autostrady:

Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: hiob » 09-04-08, 05:26

Cadillac Coupe DeVille z 59. roku. Niewiele młodszy ode mnie. :-D Zdjęcia zrobione w Stallings, NC, niedaleko mojego domu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: hiob » 10-04-08, 15:55

Całkiem podobne modele Cadillaca znalazłem w muzeum samochodów, Classic Cars International, www.classiccarmuseumsales.com w Salt Lake City:



Obrazek Obrazek

Pozostałe samochody:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 10-04-08, 16:03 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: hiob » 10-04-08, 15:57

Dalszy ciąg kolekcji starych samochodów:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


I ostatnia porcja zdjęć z muzeum. Można też zobaczyć film na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=B22uL_Fyga8


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: hiob » 20-04-08, 02:07

Dwa samochody pokazywane na stałej ekspozycji w truckstopie Iowa 80. Dodge Power Wagon i chyba Oldsmobil:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: hiob » 23-04-08, 03:10

Dwa pickupy, Ford F100 i Chevrolet Apache. Jeden odrestaurowany, drugi stuningowany:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Lukasz1985r
Przyjaciel forum
Posty: 365
Rejestracja: 24-11-07, 00:27
Lokalizacja: Białystok PL
Kontakt:

Re: Oldtimery z Ameryki. Stare, dobre czasy...

Post autor: Lukasz1985r » 29-04-08, 18:34

Buick , wygląda na starszy model . Został sprowadzony jako normalne rodzinne auto , pózniej został przerobiony na karawan pogrzebowy , w końcu trafił do mnie na szrot ;-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ