*Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
kowalczyktom
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 14-02-08, 21:33
Lokalizacja: Szczecinek

*Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: kowalczyktom » 08-05-08, 23:57

Postanowiłem stworzyć ten temat, gdyż zauważyłem, że sporo osób próbuje lub próbowało "złapać" Hioba na kamerkę z monitoringów na autostradach.
Tylko nielicznym się to udało :mrgreen:

Mam taki pomysł aby stworzyć cos w rodzaju konkursu.
Komu najwięcej razy uda się złapać Hioba podczas jego podroży... np będzie mógł pojechać w trasę z Hiobem :mrgreen:

... albo jesli Hiob sie nie zgodzi to wymyślimy jakąś inna nagrodę.

Aby ułatwić trochę to podaje link do strony, gdzie można znaleźć naprawdę sporo kamer na autostradach: http://www.trafficland.com/mapnav.jsp .
Jest to strona na której po wyborze interesującego nas regionu USA pojawi się taka sama mapka jak ta, na której można zobaczyć pozycję Hioba. Na fioletowo pojawią się też kropki, czyli miejsca, w których są kamery.
Oczywiście można też korzystać z innych stron.

Pozostaje życzyć wszystkim powodzenia... i cierpliwości :mrgreen: :-) no i mam nadzeję, że Hiob poprze ten konkurs może zgodzi się na zaproponowaną nagrodę???
Ostatnio zmieniony 11-05-08, 18:12 przez kowalczyktom, łącznie zmieniany 3 razy.

kowalczyktom
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 14-02-08, 21:33
Lokalizacja: Szczecinek

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: kowalczyktom » 09-05-08, 01:07

Zacznę jako pierwszy. Udało mi się zrobić 2 fotki Hioba....

"Pewnego dnia wpadłem na pomysł, aby spróbować "złapać" Hioba na kamerki monitorujące ruch na autostradach.
Ten kto próbował tego dokonać wie, że to nie jest takie proste :-? bo trzeba najpierw znaleźć w necie taką stronkę z kamerami dla miasta w którym jest Hiob. Jak się znajdzie taką stronkę to zwykle większość kamer "chwilowo nie działa", a te co działają odświeżają swój obraz co 30sekund i działąją często z opóźnieniem. Pozatym, nigdy nie wiadomo z której strony drogi umieszczona jest kamerka, co jest istotne przy tych kilkupasmowych autostradach. Ja próbowałem z marnym skutkiem "złapać" na taką kamerkę Hioba od paru miesięcy, aż...

... aż pewnego pięknego dnia Hiob jechał z Nowego Jorku (chyba do Miami).

Pamiętam jak dziś, szybkie szukanie w google "traffic cam new york" potem zlokalizowanie aktualnej pozycji Hioba, i miłe zaskoczenie, bo obraz z kamerek odświeża się co kilka sekund :->
Miałem tylko 2 kamerki, koło których Hiob powinien przejeżdżać...

Może jeszcze napiszę, jak technicznie to wyglądało. Mam otwarte dwa okna, w jedym pozycja GPS Hioba, w drugim odświeża się obraz z kamerki i w gotowości czekam na wciśnięcie PRINT_SCREEN... Hiob pomału dojeżdża do pierwszej kamerki, emocje sięgają zenitu, zdaje sobie sprawę że mam tylko sekundę na naciśnięcie klawisza bo Hiob jedzie zbyt szybko. I....


Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Moja radość była ogromna. Udało się :!: :!: :!: :!:
Dziś sprawdzam relację Hioba z trasy... i ... Hiob w tym momencie zrobił zdjęcie :!: :!:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bd052.html
Niesamowite, prawda?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Radości nie było końca... i uświadomiłem sobie, że mam jeszcze drugą kamerkę, do której Hiob zaraz dojedzie. Oczywiście osiągnęłem cel i nie liczyłem na wiele... ale udało mi się "złapać" Hioba po raz drugi!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Obrazek

Piękny dublet prawda, pełnia szczęścia. Na dwie możliwości dwa razy mi się udało."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
JAK SIĘ ROBI, ŻEBY WSTAWIĆ ZDJĘCIA JAKO MINIATURKI??? JEŚLI KTOŚ MÓGŁBY MI TO WYJAŚNIĆ BYŁBYM WDZIĘCZNY.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony 11-05-08, 18:25 przez kowalczyktom, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: hiob » 09-05-08, 03:14

kowalczyktom pisze: --------------------------------------------------------------------------------------------------------
JAK SIĘ ROBI, ŻEBY WSTAWIĆ ZDJĘCIA JAKO MINIATURKI??? JEŚLI KTOŚ MÓGŁBY MI TO WYJAŚNIĆ BYŁBYM WDZIĘCZNY.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak klikniesz na zdjęcie na fotosiku, otworzy się strona z pomniejszonym zdjęciem i z linkiem "Pobierz pozostałe kody". Klikając na ten link otwiera się osobne okienko i stamtąd kopiujesz link "miniaturka na forum. Zdjęcie otworzy się w pełnym wymiarze". Wklejasz ten kod do swego postu i tyle.

Obrazek Obrazek Obrazek

Przy okazji uwaga dla "myśliwych". Obraz z kamery i pozycja na mapie z GPS-u mają zawsze jakieś opóźnienie. Zwykle około 30 sekund, a więc nawet do kilometra, gdy jadę np. 120 km/h. Jak więc mnie ktoś chce "złapać" na kamerze pokazującej drogę na żywo, musi polować z wyprzedzeniem. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: szymon » 09-05-08, 08:41

A ta trasa z Hiobem to za darmo :P (przelot też :P?)?

Adrian_Malbork
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 29-03-08, 00:12

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: Adrian_Malbork » 09-05-08, 16:52

Szymon.. chyba w to nie uwierzyłes? To mało realne, żeby się z Hiobem przejechać ;( Ja już dwa razy próbowałem, ale.. łapałem tych co jechali 30 sek przed Hiobem..

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: szymon » 09-05-08, 20:13

Szymon.. chyba w to nie uwierzyłes?
Jeno to żart był :D

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: szymon » 10-05-08, 23:06

Może nie ruch na autostradach, ale powinno się liczyć :)

Obrazek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: hiob » 11-05-08, 04:15

No proszę, satelita mnie przyłapał... Big Brother is watching, beware! :shock: :-/ :lol:

Nawiasem mówiąc (przepraszając za offtopic) dodam, że na youtube są cztery filmy z czterech kamer pokazujące jak parkuję w tym miejscu.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

zwirzu
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 07-04-08, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: zwirzu » 11-05-08, 08:34

Cokolwiek byś nie powiedział, chyba miło zobaczyć zdjęcia siebie robione przez forumowiczów z drugiego kontynentu. Dla mnie pomysł z szukaniem Twojej ciężarówki w kamerkach jest super. Brawa dla pomysłodawcy.

kowalczyktom
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 14-02-08, 21:33
Lokalizacja: Szczecinek

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: kowalczyktom » 11-05-08, 19:34

szymon pisze:A ta trasa z Hiobem to za darmo :P (przelot też :P?)?
Adrian_Malbork pisze:Szymon.. chyba w to nie uwierzyłeś? To mało realne, żeby się z Hiobem przejechać ;

No nie wiem czy to taki żart. ;-) Hiob jeszcze się nie wypowiedział, więc może zgodzi się na taką nagrodę. A jeśli Hiob się zgodzi i wygra ktoś kogo nie stać na przelot to myślę, że się złożymy po parę złotych. :mrgreen: :mrgreen:

Póki co to zapraszam wszystkich do uczestniczenia w konkursie, nawet jeśli nagroda nie jest zagwarantowana. Liczy się dobra zabawa a troszkę rywalizacji też nie zaszkodzi. :-P


Proponuję, aby Hiob był jednoosobową komisją konkursową i to wyłącznie od niego będzie zależało, czy jakieś zdjęcie się liczy, czy też nie.
Dobrze by było w jakiś sposób liczyć ile kto ma trafień. Hiob jako administrator jeśli to możliwe mógłby komuś przydzielać np. gwiazdki za jedno trafienie.
Można to zrobić jako zestawienie, np. w formie nowego tematu gdzie obok nazwy użytkowników pojawiła by się liczba gwiazdek i miniaturki zaliczonych zdjęć.
Byłby to jakiś oficjalny ranking. Najlepiej gdyby Hiob jako administrator założył taki temat, przykleił go, i tylko on mógłby dodawać gwiazdki użytkownikom i zmieniać ich pozycję w rankingu.

Co Ty na to Hiobie :?: :?: Wiem, że to trochę więcej pracy ale znajdziesz na to swój czas :?:
Jeśli nie to ja jako autor konkursu poczuwam się do obowiązku, i mógłbym się zająć aktualizacją rankingu, ale oczywiście tylko Ty akceptowałbyś czy przyznać gwiazdkę, czy nie.


Każdy konkurs kiedyś musi się skończyć, więc trzeba ustalić jakiś termin zakończenia. Proponuje 31.12.2008r, czyli do końca roku. Jeśli będzie taka potrzeba to w przyszłym roku może być następna edycja :mrgreen: :mrgreen:

Proponuje rozszerzyć też konkurs do ... całego internetu. :mrgreen:
Jeśli ktoś znajdzie gdzieś w necie jakiś film, fotkę na którym przypadkiem widać Hioba i jego ciężarówkę to niech też się liczy.
Również jest wiele zdjęć satelitarnych gdzie można znaleźć Hioba, nawet w kilku miejscach naraz, bo zdjęcia satelitarne są robione w rożnych okresach.

Jedna ważna zasada. Zdjęcie będzie się liczyć jedynie gdy będzie można jednoznacznie zidentyfikować ciężarówkę Hioba a, że jest ona bardzo charakterystyczna to nie będzie z tym problemu.
Oczywiście ostateczny glos należy zawsze do Hioba.

więc niech wygra lepszy. :-)

dymol
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 14-01-08, 23:41
Lokalizacja: Kielce

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: dymol » 11-05-08, 19:46

hiob pisze:Nawiasem mówiąc (przepraszając za offtopic) dodam, że na youtube są cztery filmy z czterech kamer pokazujące jak parkuję w tym miejscu.
Mógłbyś podać linki? Bo coś znaleźć nie potrafię...

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: hiob » 11-05-08, 21:08

kowalczyktom pisze:
szymon pisze:A ta trasa z Hiobem to za darmo :P (przelot też :P?)?
Adrian_Malbork pisze:Szymon.. chyba w to nie uwierzyłeś? To mało realne, żeby się z Hiobem przejechać ;

No nie wiem czy to taki żart. ;-) Hiob jeszcze się nie wypowiedział, więc może zgodzi się na taką nagrodę...
I chyba się nie wypowie. :mrgreen: :-P
dymol pisze:
hiob pisze:Nawiasem mówiąc (przepraszając za offtopic) dodam, że na youtube są cztery filmy z czterech kamer pokazujące jak parkuję w tym miejscu.
Mógłbyś podać linki? Bo coś znaleźć nie potrafię...
Wszystkie moje filmy na youtube są pod adresem www.youtube.com/truckerhiob Te o które pytasz konkretnie są tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=0U1SImOPgBI

http://www.youtube.com/watch?v=6lhK6zwDx4g

http://www.youtube.com/watch?v=_IxKfBDRF7A

http://www.youtube.com/watch?v=qKdvDgU0N08

Gdzieś chyba na googlach są też jakieś poprzednie filmiki z tego miejsca, ale te cztery powyższe są wczorajsze. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

kowalczyktom
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 14-02-08, 21:33
Lokalizacja: Szczecinek

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: kowalczyktom » 11-05-08, 23:49

"Polowanie" na Hioba podczas przejazdu przez Bufflo. Wydawało się, że szanse mam sopre - ponad 10 działających kamer:
Obrazek
Niestety raczej nie złapałem Hioba, zresztą sami oceńcie bo zdjęcie strasznie niewyraźne:
Obrazek
Niby kolor ten sam i jest to chyba Volvo, nawet naczepa okopcona, ale niewiele widać...

Ale udało mi się złapać kilka podwójnych zestawów na które też polował Hiob ze swoją kamerką. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
--------------------------------------------------------------------------------------------
hiob pisze:No nie wiem czy to taki żart. Hiob jeszcze się nie wypowiedział, więc może zgodzi się na taką nagrodę...

I chyba się nie wypowie.
Milczenie oznacza zgodę :mrgreen:

---------------------------------------------------------------------------------------------
Hiobie czy zgodzisz się zrobić zestawienie o którym pisałem wcześniej?
---------------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: hiob » 12-05-08, 00:38

kowalczyktom pisze:
---------------------------------------------------------------------------------------------
Hiobie czy zgodzisz się zrobić zestawienie o którym pisałem wcześniej?
---------------------------------------------------------------------------------------------
Oczywiście... że nie :evil:

Ja naprawdę nie mam czasu na dużo ważniejsze sprawy. Musicie mi wybaczyć, ale taka jest prawda. ;-) Pozdrawiam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

kowalczyktom
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 14-02-08, 21:33
Lokalizacja: Szczecinek

Re: *Hiob na ujęciach kamer rejestrujących ruch na autostradach*

Post autor: kowalczyktom » 12-05-08, 17:42

hiob pisze:Ja naprawdę nie mam czasu na dużo ważniejsze sprawy. Musicie mi wybaczyć, ale taka jest prawda
No trudno, ale naprawdę rozumiem. :-|

W takim razie ja sam zajmę się prowadzeniem tego konkursu, nawet jeśli miałbym to robić sam dla siebie :-P i zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tym konkursie.

Mam nadzieję Hiobie, że znajdziesz chwilke czasu i czasem zajrzysz do tego tematu :-P i jeśli będzie taka potrzeba to pomożesz mi stwierdzić czy na zdjęciu jest Twoja ciężarówka, czy nie.

ODPOWIEDZ