Amerykańskie autobusy

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 22-06-07, 23:18

Autobus GM PDA 3302 z 1945 roku. Z tego, co mi się udało znaleĽć na necie, to jest to identyczny pojazd z tym, jaki jest w Pacific Bus Museum . Ponieważ jednak TUTAJ wyczytałem, że tylko jeden ze stu wyprodukowanych sztuk tego autobusu zachował się do dzisiaj na ?wiecie, to wygl?da na to, że kto? odkrył drugi egzemplarz. Tak czy inaczej na pewno bardzo rzadka okazja, żeby trafić na ten model autokaru.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 08-01-12, 15:41 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: Ksebki » 23-06-07, 21:56

Hiobie a czy spotyka się autobusy o konstrukcji autobusów szkolnych czyli z silnikiem wysuniętym do przodu które maj? wnętrze turystyczne tzn. wysokie fotele, nawiewy/klimatyzację, bagażniki podsufitowe , systemy audio i video przeznaczone na dłuższe trasy niż dowożenie dzieci do szkoły?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 25-06-07, 20:56

Ksebki pisze:Hiobie a czy spotyka się autobusy o konstrukcji autobusów szkolnych czyli z silnikiem wysuniętym do przodu które maj? wnętrze turystyczne ...
Tak, widuje się takie także. Od całkiem niewielkich, budowanych na bazie vanów, do całkiem dużych. Nie zawsze s? to dokładnie te same firmy, które specjalizuj? się w szkolnych autobusach, czasem s? to małe warsztaty produkuj?ce tylko autokary turystyczne. Ale i te od szkolnych autobusów maj? w swej ofercie trochę bardziej luksusowo wyposażone modele. Oprócz "school buses", autobusów szkolnych, malowanych na pomarańczowy kolor, s? tu popularne tzw. "activity buses", zazwyczaj białe i te bywaj? trochę lepiej wyposażone. Służ? one jako pojazdy na wycieczki, czy do przewozu szkolnych drużyn sportowych i kibiców na mecze itp.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: Ksebki » 25-06-07, 21:54

zamieszczam zdjęcie autobusu MCI.
Autobusy MCI jeĽdziły na GTA VC, he he.
Moim zdaniem ta gra to dzieło szatan, ale to tak na marginesie.

Czy te autobusy podobne do "ogóra" maj? silnik z tyłu?Bo maj? tam takiego garba :lol: .

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Volvo VT 880

Post autor: hiob » 26-06-07, 01:01

Co s?dzicie o tym Volvo?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Tommy
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Radomsko, woj.Łódzkie, Polska

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: Tommy » 26-06-07, 14:16

Te ostatnie szkolne autobusy podobaj.ą mi się bardziej, zdaje się że to International mam rację?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 26-06-07, 14:35

Tommy pisze:Te ostatnie szkolne autobusy podobaj.ą mi się bardziej, zdaje się że to International mam rację?
Te z numerami bocznymi 1 i 17 to stara i nowa wersja autobusów "IC", firmy należącej do Internationala. Autobus numer 10 to Freightliner, albo raczej Thomas, firma należąca teraz do Mercedesa i budująca autobusy na bazie ciężarówek Freightliner.

Nawiasem mówiąc to, że szkolne autobusy są budowane w taki prymitywny sposób w porównaniu z autokarami typu Prevost, czy MCI ma swoją przyczynę. Szkoły zawsze narzekają na brak pieniędzy, a szkolny autobus kosztuje około $80 000.- Autokar turystyczny, w zależności od wyposażenia może kosztować i pięć razy więcej.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
saikli
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Heidelberg

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: saikli » 27-06-07, 16:53

Hiob czy te autobusy miedzymiastowe np. lini "Greyhound"(o ile jeszcze istnieje?) , czy marki MCI maja zawsze WC?
Jechales moze kiedys takim MCI lub innym, jest on w srodku wygodniejszy,lepszy pod jakims wzgledem od naszych europejskich?

Jezdze czesto autokarami wiec mnie to interesuje. Z gory dzieki za odpowiedz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 27-06-07, 18:30

saikli pisze:Hiob czy te autobusy miedzymiastowe np. lini "Greyhound"(o ile jeszcze istnieje?) , czy marki MCI maja zawsze WC?
Jechales moze kiedys takim MCI lub innym, jest on w srodku wygodniejszy,lepszy pod jakims wzgledem od naszych europejskich?

Jezdze czesto autokarami wiec mnie to interesuje. Z gory dzieki za odpowiedz.
Nie jechałem nigdy Greyhoundem. Firma istnieje do dzisiaj i jest największym przewoźnikiem. Taki amerykański PKS. Dalej używają wyłącznie autobusów MCI, ale nie jestem pewien, czy wszystkie z nich mają łazienki. Pewnie tak, ale to tylko moje przypuszczenie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: papirus2 » 28-06-07, 12:32

Hiob pisałeś bodajze na forum WC że niektórzy emeryci sprzedają wszystko i kupują sobie taki autokar i podróżują po całej ameryce.Jaka marka jest najpopularniejsza wśród oferty takich autokaów?? lub jaką marke najczęściej widujesz na drodze z tego typu autokarów??

starex
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Planeta ziemia

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: starex » 28-06-07, 13:17

A mnie interesuje,jakie awtabusy :lol: jeżdżą po miastach USA,czy są to prywatne firmy,jak tam wygląda komunikacja miejska autobusami,np. czy są popularne?Czy więcej osób jeździ metrem?
Pozdrawiam wszystkich forowiczów i nie tylko!

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: miqs99 » 28-06-07, 14:11

np. czy są popularne?Czy więcej osób jeździ metrem?
Na podstawie Nowego Jorku. Jezeli poruszasz się po Manhatanie to głównie pieszo lub metrem ( zdecydowanie najszybsze połączenie ze względu na korki) ale autobusy są również bardzo popularne, bo nie wszedzie jest stacja metra i wiele osób najpierw dojezdza autobusem do stacji metra

http://www.mta.info/nyct/maps/submap.htm <- to jest mapa metra w NY

http://www.mta.info/nyct/maps/busqns.pdf <- mapa autobusów na samym Queens


Jak widzisz to i to jest popularne :) Choć aktualnie wymieniają tabor, bo ten jest strasznie zasyfiony :wink:
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: Ksebki » 28-06-07, 21:38

hiob pisze:
Nawiasem mówiąc to, że szkolne autobusy są budowane w taki prymitywny sposób w porównaniu z autokarami typu Prevost, czy MCI ma swoją przyczynę. Szkoły zawsze narzekają na brak pieniędzy, a szkolny autobus kosztuje około $80 000.- Autokar turystyczny, w zależności od wyposażenia może kosztować i pięć razy więcej.
1. Tego słowa mi brakowało - choć z drugiej strony takie prymitywne produkty mogą mieć i zalety jak możliwość naprawy bez zaplecza technicznego oraz wbrew pozorom dużą trwałość. Po prostu wg zasady, że jak czegoś nie ma to się nie popsuje brak różnych bajerów może odpłacać wieloletnią eksploatacją.
Pewny nie jestem ale chyba po wyeksploatowaniu wiele tych autobusów ląduje w krajach ameryki południowej?

2. W USA obowiązek dowozu uczniów spoczywa na szkołach czy władzach lokalnych?

Awatar użytkownika
Andżo
Przyjaciel forum
Posty: 51
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: Andżo » 28-06-07, 21:46

Pewny nie jestem ale chyba po wyeksploatowaniu wiele tych autobusów ląduje w krajach ameryki południowej?
Ksebski, pewnie tak, ale pamiętaj, że niektóre z nich swoją emeryturę spędzają na wożeniu arbuzów na Florydzie :D :D

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: Ksebki » 28-06-07, 21:59

Andżo pisze:
Pewny nie jestem ale chyba po wyeksploatowaniu wiele tych autobusów ląduje w krajach ameryki południowej?
Ksebski, pewnie tak, ale pamiętaj, że niektóre z nich swoją emeryturę spędzają na wożeniu arbuzów na Florydzie :D :D
oczywiście o tych pamiętam :-)
w sumie lepiej wozić arbuzy niż stać pod płotem albo iść pod palnik

ODPOWIEDZ