Amerykańskie autobusy

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 07-04-08, 19:52

Gillig Phantom miejskij komunikacji w Charlotte:

Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 10-04-08, 01:35

Parę pojazdów z Salt Lake City.

Miejski autobus średniej wielkości (30 stóp, 9 metrów) Optima Opus. Optima to jest oddział firmy NABI, która ma węgierskie korzenie. Jej "dziadkiem" jest Ikarus. Ostatnia fotka już ze stanu Oregon. Troszkę inna wersja, z jednymi drzwiami.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to egzemplarze z Miami:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 08-01-12, 15:42 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 19-04-08, 02:08

Tramwaj w Portland, Oregon:

Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 11-05-08, 07:21

Przegubowiec z Phoenix, Az, New Flyer D60LF:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 11-05-08, 07:45

Będąc w Phoenix ponownie udało mi się upolować najpiękniejszy, moim zdaniem, amerykański autobus miejski. No, może poza naszym DesignLine MK IV z Charlotte. Jest to NABI (North American Bus Industries, Inc) model 45C-LFW.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej o nim tutaj:

http://busexplorer.com/PHP/MidPage.php?id=2437
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 12-05-08, 05:16

Miejski autobus firmy Orion, teraz część koncernu Daimler Benz, lecz ten jeszcze z dawniejszych czasów:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to najnowszy Orion VII:

Obrazek

NABI 40 LFW z Cleveland, Oh:

Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: Ksebki » 16-05-08, 19:26

Te automaty obok kierowcy to zapewne do sprzedaży biletów?
Po wrzuceniu odpowiedniej kwoty bilonem lub przytknięciu karty magnetycznej wydają dźwięk pozwalający na wejście do środka?
Przy takim systemie wsiadanie zapewne dozwolone jest tylko przednimi drzwiami?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 20-05-08, 04:36

Ksebki pisze:Te automaty obok kierowcy to zapewne do sprzedaży biletów?
Po wrzuceniu odpowiedniej kwoty bilonem lub przytknięciu karty magnetycznej wydają dźwięk pozwalający na wejście do środka?
Przy takim systemie wsiadanie zapewne dozwolone jest tylko przednimi drzwiami?
Tak, w Stanach wsiada się tylko przednimi drzwiami. Nie wiem, czy są tam czytniki kart magnetycznych, nie jechałem autobusem już wiele lat.

Ten autobus ktoś chyba sam przerabiał na dom na kółkach. Wygląda bardziej na szopę:

Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 28-05-08, 03:53

Van Hool TD925 Astromega:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 04-06-08, 06:35

Jeszcze trochę fotek tramwaju z Portland w stanie Oregon:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

lech.1961
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 01-08-08, 19:59

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: lech.1961 » 01-08-08, 21:12

witajcie ja teraz jeżdżę autobusem wanhool wiem że są także w usa może ktoś z was wie coś na temat wanhoola jak tam się sprawuja jakie mają motory .ja jeżdżę modelem acorn T917 zrobiliśmy już z kolegą na nim milion i nic specjlnego nam się nie stało mamy motor oraz podwożie mana jeżdżimy na kier pl-francja pl -italia oraz niemcy .a może ktoś wśród nas jest kierowcą wanhoola pozdrawiam wszystkich szoferów leo :-D :mrgreen:

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 03-08-08, 20:46

lech.1961 pisze:witajcie ja teraz jeżdżę autobusem wanhool wiem że są także w usa może ktoś z was wie coś na temat wanhoola jak tam się sprawuja jakie mają motory .ja jeżdżę modelem acorn T917 zrobiliśmy już z kolegą na nim milion i nic specjlnego nam się nie stało mamy motor oraz podwożie mana jeżdżimy na kier pl-francja pl -italia oraz niemcy .a może ktoś wśród nas jest kierowcą wanhoola pozdrawiam wszystkich szoferów leo :-D :mrgreen:
Przeniosłem Twoje pytanie z tematu Mack, bo prawdę mówiąc nie mam pojęcia, czemu tam je zadałeś. Nie mam także o tym, jakie silniki i podzespoły w autobusach VanHool w USA są stosowane. Jedyne co mogę, to wkleić zdjęcia paru autokarów, jakie spotkałem wczoraj na drodze. :-D

Obrazek Obrazek


Natomiast Wikipedia podaje, że dawniejsze egzemplarze były wyposażane w silniki Cummins L10 i M11 Późniejsze, nowsze modele mają obok silników Cumminsa także silniki Detroit Diesel i Caterpillar.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 28-08-08, 15:49

Teraz pojazd, który jest tu nazywany "trolley". Oczywiście prawdziwy "trolley" to po prostu stary tramwaj, a to jest autobus, ale wystarczy go zobaczyć by zrozumieć czemu tak go się nazywa.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tego typu autobusy są zwykle używane do przewozu turystów w zabytkowych centrach miast.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Amerykańskie autobusy

Post autor: hiob » 27-12-08, 22:20

General Motors PD 4501 Scenicruiser, autobus produkowany w latach 1950.-1970. przez GMC specjalnie dla Greyhounda. Wyprodukowano ich około tysiąca, ciągle 200 z nich jeździ, w większości przerobionych na domy na kołach. Ten jest jeżdżącą reklamą Red Bulla.

Obrazek Obrazek Obrazek

Autobus NABI 60 BRT( http://www.nabiusa.com/NABI/brt-bus.htm ) z miasta Santa Clarita w Kalifornii, z napędem hybrydowym:

Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Autobusy w USA

Post autor: hiob » 14-04-09, 00:55

(Wyjaśnienie z 25 X 2010. Ten temat został wydzielony z tematu o ameryakńskich autobusach i tramwajach. Tramwaje powędrowały do tematu z pojazdami szynowymi (przynajmniej te, które się udało wydzielić), stare posty z fotkami na fotosiku zostały wywalone na śmieci (bo fotosik nam zablokował wszystkie zdjęcia). A my będziemy kontynuować temat, skupiając się wyłącznie na autobusach. hiob)

Parę fotek tak popularnych tu "trolleys", autobusów wzorowanych chyba na starych, konnych tramwajach. dwa jadące z fabryki do klienta i jeden należący do naszej miejskiej komunikacji i wożący (za darmo) studentów po terenie terenie Uniwersytetu Północnej Karoliny w Charlotte.

Obrazek Obrazek

Interesujący klasyk, z charakterystycznymi pochyłymi oknami z boku:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25-10-10, 20:10 przez hiob, łącznie zmieniany 4 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ